')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 2 بهمن 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: بحث آزاد ، 1391 ،

سلام بر دوستان گل و گلاب؛ می گما! از وقتی خاطره پیام نیمه کاره مونده دیگه کسی خاطره نمی گه. یادتونه چه خاطره های قشنگی از پشت صحنه هم اندیشان تو خونه هاتون می گفتین؟ پس دست به کار شین. بی خاطره های شما باشگاه صفا نداره. راستی! شعر هم که دیگه نمی گین؛ پس این همه هنرمند تو باشگاه کجا رفتن؟! بابا! هنرهاتونو رو کنین.

******

سلام؛ امید حالا که بحث نماز شد، می خواستم مشکل خودمو بگم. قبلا نمازامو خیلی خوب و به موقع می خوندم؛ حتی تنبلی نمی کردم؛ اما از یکی یه حرفایی شنیدم. اینکه چرا نماز بخونیم و از کجا معلوم اسلام، فقط مال زمان قدیم نباشه و الان باید فقط با عقل زندگی کرد و ... امید ما چه جوری می تونیم به این سوالامون جواب بدیم. لطفا جوابمو بده امید.

(یه درمونده)

امید:یادته یکی از هم اندیشان چند وقت پیش درباره نماز خوندن یه پیامکی فرستاد؟ گفت: "فکر می کردم وقتی خود آدم حواسش جمع باشه و با عقلش جلو بره می تونه خوب باشه؛ پس نیازی به نماز خوندن نیست؛ ولی چند وقتی که این راه رو در پیش گرفتم دیدم واقعا دارم کم کم از خدا دور می شم و رفتارهام خیلی تغییر کرده."

******

نماز: تا ۴۰ روز فقط تا۴۰ روز وقتی اذان گفت الله اکبر، شروع کن نمازتو بخون. بهت قول شرف می دم بعد ۴۰ روز خودت در طول روز انتظار می کشی که اذان بگه. فقط مواظب باش تو رو جون هر کی که برات عزیزه مواظب باش این نشه برات یه عادت که اون وقته که دیگه از نماز خوندن لذت نمی بری.  سر نمازات منو هم دعا کن که بیماریم شفا پیدا کنه.

(یه هم اندیش از شهرستان خوی)   

******

جوراب! سلام به دوستان همه چی دون و آقا امید؛ حالا که بحث آزاده سوالمو جواب بدین. کی این جوراب های سوراخ مد می شه ما راحت شیم... برای جواب دادن اول پیام بنویسید جوراب.

(داداش فرزان از لنگرود)

امید: اینجوری که من می بینم چیزی نمونده. همین روزا! فعلا شلوار پاره که مده. 

******

سلام؛ از افتتاح بخش کتاب هم اندیشان (صفحه 490) بسیار متشکرم.

(شیرین)

امید:ببخشید که با تاخیر راه افتاد. ولی بالاخره راه افتاد. تا چند روز دیگه بخش هم اندیشان دانشگاهی هم به روز می شه (مثل بخش کتاب هم اندیشان، به صورت هفتگی) 

******

تجربه: با سلام؛ من حدود 2 ساله که کلا ظروف مسی استفاده می کنم. خیلی هم راضی ام. اتفاقا تابه مسی برا سرخ کردن خیلی خوبه. روغن هم زیاد نمی خواد؛ البته منم فقط با کوکو سبزی مشکل داشتم که الان به جای یه تکه درست کردن مثل کتلت، دانه ای درست می کنم که خیلی خوب بر می گرده. اتفاقا غذا در ظروف مسی خیلی خوشمزه می شه. مخصوصا ته دیگ برنج!  

******

تلنگر جدی: سلام دوستان! خوبید؟ می دونید ما چوب این کارای عجیب غریبمون به قول امروزی ها مدرن و به روز رو از کجا می خوریم؟ می گن آدم لارجی باش. تو لارج نیستی! و ما هم به خاطر این لارج بودن ها داریم به مسیر ناکجا آباد می ریم.

(معصومه از ری، 18 ساله)

******

سلام به هم اندیشان؛ من یه مشکل دارم اونم کاهل نمازیمه. خسته شدم از دست خودم. نماز برای همسرم خیلی مهمه؛ وقتی نمی خونم احساس می کنم که ارزشم پیشش کم شده. تو رو به خدا راهنمایی کنید.

(حسنی، هجده ساله از کرج)

امید:درسته! نماز نخوندن غیر از اینکه انسان رو پیش خدا رو سیاه می کنه؛ باعث می شه انسان پیش بقیه هم سبک و بی ارزش بشه. امیدوارم صحبت های دوستانت کمکت کنه تا اراده ات برای نماز خوندن محکم شه.

******

حاجت: سلام؛ اول، رابطه ات رو با خدا خوب کن، بعد با دل پاک و از ته دلت ازش بخواه. اگه به صلاحت باشه حتما کمکت می کنه.

(زهرا، 28 ساله از فسا)

******

سلام به گل اندیشان و داداش امید؛ کتاب "راهنمای دوران نامزدی و عقد" نوشته: شهره فتوگرافی؛ از انتشارات: حدیث راه عشق رو توصیه می کنم بخونید که در مورد ابراز عشق و محبت به همسر و مهارت های کلامی و رفتاری و نحوه رفتار زوجین با خانواده همسر و... بحث کرده. نکته کلیدی کتاب: عروس خانم ها! طنازی و عشوه گری های خاص زنانه را هنگام ملاقات با همسرتان فراموش نکنید. آقا دامادها! با کلامی گرم و عاشقانه از زیبایی های همسرتان تعریف کنید. خوبی ها و نکات مثبت او را بیان کنید! شاد باشید!

(مهدیه مرادی از دلیجان)

امید:وقتی درباره این کتاب تو اینترنت تحقیق می کردم متوجه شدم انتشارات "حدیث راه عشق" یه کتابی هم داره با عنوان: "ارتباط با خانواده همسر" نوشته: محسن ایمانی. چون همیشه پیامک های زیادی داریم در رابطه با مشکلاتی که زوج ها با خانواده های همسرشون دارن؛ گفتم شاید معرفی این کتاب بتونه کمکشون کنه. آهاااای! اونایی که با خانواده همسرتون مشکل دارین، خوندن این جور کتاب ها رو جدی بگیرین.

******

سلام به آقا امید و بچه های هم اندیش؛ الان توی فصل امتحاناتم؛ اما موقع درس خوندن تمرکز لازم رو ندارم. همش حواسم پرت می شه. می خواستم بدونم شما و هم اندیشان چه راهی رو برای تمرکز بیشتر پیشنهاد می کنید!؟

(محمد، دانشجو از ساوه)

امید:کسی هست که او را یاری کند؟ اول پیامک: تمرکز 

******

سلام آقا امید و دوستان گل؛ راستش من تشخیص نمی دم چه حرفی غیبت محسوب می شه و چه حرفی نه؟ مثلا درد دل کردن و گلایه از کسی فقط برای اینکه سبک بشیم غیبته؟ اینطوری که خیلی سخت می شه. منتظر راهنمایی های خوبتون هستم.

(نرگس، 17 ساله از اهواز)

امید:اول پیامک هاتون بنویسین: غیبت

******

هم اندیشان سلام؛ اینم یه متن توپ که می دونم خونده هم نمی شه چه برسه به درج شدن:

خواهی نخوری ز تیم ابلیس شکست؛

باید به دفاع از دل و دیده بنشست.

چون شوت شود به سوی دل توپ گناه؛

دروازه دل به روی آن باید بست.

(زهرا قربانی، 19 ساله از اقلید، دانشجوی تربیت معلم)

******

حاجت: یه بار از یه مداح پرسیدم: چرا دعاهامون مستجاب نمی شه؟ می گفت: چون به همدیگه دروغ می گیم. هم اندیشان همیشه تو زندگی سعی کنیم دروغ نگیم؛ حتی اگه به ضررمون تموم بشه!

(علیرضا از آران و بیدگل، 365 روز دیگه تولدمه)

امید: پیشاپیش تولدت مبارک!

******

حاجت: شاید تقصیر من است که زیاد دعا نمی کنم و آن قدرها که لازم است صدایت نمی زنم. راستش! گاهی شیطان می آید وسط دعاهایم و توی دلم را خالی می کند. آن وقت من ناامید می شوم و می گویم: اصلا این دعا کردن چه فایده ای دارد؟ خدا که جواب مرا نمی دهد! اما وقتی به دعاهای قبلیم فکر می کنم، می بینم چقدر خوب شد که خیلی هایش را مستجاب نکردی! اصلا چقدر خوب است که تو همه دعاها را مستجاب نمی کنی. راستی! اگر قرار بود تو همه دعاهای آدم های روی زمین را مستجاب کنی؛ حتما دنیا زیر و رو می شد! خدایا! دلم می خواهد شرطی بین خودمان بگذاریم... شرطمان این باشد که من دعا کنم و تو از بین آن ها انتخاب کنی، هر کدامشان را که فکر می کنی برایم خوب نیست بگذاری کنار... منبع: مجله دوست داشتنی آفتابگردون؛ 22/7/1390

(ثریا از تبریز)

******

حاجت: سلام؛ یکی از کارها اینه که گناه نکنیم. با توجه به سخن امام علی (ع) در دعای کمیل: اللهم اغفر لی الذنوب التی تحبس الدعا.

(سعید ضیایی، 20 ساله، آذرخواران اصفهان، دانشجوی دبیری ادبیات)

******

سلام؛ امید چطوره یه هفته هم درباره نگاه های حرام بحث کنیم؟ به نظر من ریشه خیلی از مشکلات جوونای امروزی همین نگاه های حرامه.

(آزیتا، 19 ساله؛ دهدشت)

امید:باشه! موقعش که رسید تو نظرسنجی می ذارم.

******

شکاک: سلام نیک اندیشان؛ آبجی گلم! با شک کردن فقط همسرتو  از خودت دور می کنی؛ اگه می خوای همسرت فقط مال تو باشه باید بهش محبت کنی. اگه شکاک باشی همیشه همسرت از آمدن به خونه هراس داره.

(سمانه از تبریز)

******

سلام بر هم اندیشان جزیره ناشناخته! خواستم به اون خانومی که درباره برخورد با پسر شش ساله اش راهنمایی خواسته بود بگم: مجله "موفقیت" رو بگیره و بخونه. خیلی مفیده. راستی پیام پیداش نیست؟ هر کی تو جزیره دیدش بهش بگه یه سری به باشگاه بزنه.

(احسان از سرپلذهاب)

امید:پیام همین روزا پیداش می شه! درضمن؛ فکر کنم جالب بشه اگه هر روز آغازگر هم اندیشان خودتون باشین. فکر کنین که جای امید هستین و می خواین یه شروع هم قشنگ؛ هم خودمونی و هم بامحتوا داشته باشین. اول پیامک هاتون بنویسین: "آغاز" هر روز همه رو می خونم و یکیش رو که احساس می کنم از بقیه جذابتره درج می کنم. فعلا خداحافظ. تعداد پیامک های دیروز 3694

ارسال شده توسط : امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 12 بهمن 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 11 بهمن 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 9 بهمن 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 8 بهمن 1391
 5. هم اندیشان شنبه 7 بهمن 1391
 6. هم اندیشان پنجشنبه 5 بهمن 1391
 7. هم اندیشان چهارشنبه 4 بهمن 1391
 8. هم اندیشان سه شنبه 3 بهمن 1391
 9. هم اندیشان یکشنبه 1 بهمن 1391