loading...

باشگاه هم اندیشان

راهکار برای تغییر عادت های بد

هم اندیشان پنجشنبه 2 آذر 1391

حسین وفا بازدید : 690 پنجشنبه 02 آذر 1391 نظرات (1)

 سلام به به اندیشان ماه؛ راستش می خواستم بگم: از روزی که با باشگاه آشنا شدم یه دفتر برداشتم و مطالب جالبی رو که دوستای هم اندیشم می گن می نویسم تا همیشه همرام باشن. برای حسینی شدن هم باید حسین را شناخت و با زینب همراه شد. همونطور که برای هم اندیش شدن باید با هم اندیشان همراه شیم.

(مهنازم از مشهد )

******

سلام؛ من سال ها با فامیل نزدیکم قهر بودم. یه روز که مریض شدم عذاب وجدان گرفتم. خیلی پشیمون بودم. تا اینکه از اونا حلالیت گرفتم؛ اما وقتی می بینمشون شرمنده می شم. از خدا هم خجالت می کشم. دیگه توبه کردم کینه ای نباشم.

(زهرا از گیلان)

******

سلام،م،م داداشیا! آبجیا! مگه چقدر زنده ایم که بخوایم عادت بد داشته باشیم. بیاین خوب بودن رو یاد بگیریم. توی این دنیا یه خوبی می مونه یه بدی. بیاین خاطره خوب برای خودمون و دیگران بزاریم.

(ع از سبزوار)

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان چهارشنبه 1 آذر 1391

حسین وفا بازدید : 879 چهارشنبه 01 آذر 1391 نظرات (4)

سلام بکر اندیشان عزیز! من یه بنده گناهکار، تو شبهای قدر توبه کردم و به دنبال اون به خدا قول دادم حجابم رو خوب رعایت کنم. تو این مدت به قدری از راز و نیاز با خدا و حجاب لذت بردم که قابل وصف نیست. حالا هم تو ماه محرم با توسل به امام حسین می خوام عادت بد غیبت رو ترک کنم. دوستان! قدر این روزها رو بدونید.

(ح، 19 ساله، رشت)

امید: سلام دوستان خوبم! حسینی شدن واقعی یعنی اینکه راهی رو که امام حسین (ع) به خاطرش شهید شد و اون ترویج خوبی ها و نیکی ها بود، ادامه بدیم.

******

سلام؛ دوستان! من ۳ تا دوست خیلی خوب و همدل دارم. دیروز با هم نشستیم اخلاقای خوب و بد همو گفتیم. خیلی خوب بود. شما هم این کارو بکنین. تازه میفهمی چه رفتاراییت بده و چیا خوب.

(نگین، ۲۰ ساله، مشهد، دانشجوی مدیریت صنعتی)

******

سلام؛ دوستان! دیروز تو برنامه عصر خانواده در مورد عادات غلط صحبت می کردن. خانوم دکتر گفتن: ما باید در ارتباط با دیگران مخصوصا همسر عادتای غلطمونو بشناسیم و ترکشون کنیم. نذاریم که در وجودمون ریشه دار شه.

(رویا از آذربایجان، دانشجو)

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان سه شنبه 30 آبان 1391

حسین وفا بازدید : 668 سه شنبه 30 آبان 1391 نظرات (0)

سلام به هم اندیشان و آقا امید! من یه برنامه دیدم در مورد رعایت بهداشت محیط عزاداری و رعایت بهداشت در پخت و توزیع نذرها و... صحبت می کرد. همون موقع تصمیم گرفتم امسال بیشتر از قبل این موارد رو رعایت کنم. راستش فکر نمی کردم این موضوع تو اجر و ثواب عزاداری مؤثر باشه.

(فاطمه، 21، دانشجو)

امید: سلام دوستای خوبم. هر قدمی که تو مراسم عزاداری امام حسین (ع) برداشته می شه باید بهترین باشه و قطعا هم اجر و ثواب داره. باید درباره  همه چیز خوب فکر کنیم تا بهترین رو انجام بدیم. گاهی کارهایی که در کنار عزاداری و برای عزاداران انجام می شه اجر و ثوابش از خود عزاداری هم ممکنه بیشتر باشه.   

******

سلام امید و دوستان! من چند ساله محرم مشکی می پوشم و تو این مدت وقتی می خوام عصبانی بشم یا گناهی مرتکب بشم به خودم می گم به حرمت لباسی که تنته آروم باش و بعد با یه صلوات آروم می شم.

(شهلا، 18 ساله، سرپل ذهاب)

******

سلام! به نظر من اینکه ما حسینی نشدیم به خاطر اینه که یاد گرفتیم ماه محرم حسینی شیم. یاد گرفتیم ماه رمضان مسلمان شیم. یاد نگرفتیم حسینی شدن و مسلمان شدنمون رو همیشه حفظ کنیم. امیدوارم این سینه زدنا تو این ماه به قدری کوبنده باشه که قلب هامونو بلروزنه.

(تابان، 19 ساله، دانشجو)

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان دوشنبه 29 آبان 1391

حسین وفا بازدید : 639 یکشنبه 28 آبان 1391 نظرات (0)

 

سلام امید؛ چند روز پیش، یکی از دوستام که تازه هم اندیش شده با خانواده و بچه های محلشون، دسته جمعی مسجدشون رو برای محرم تمیز کردن. بهش گفتم: به هم اندیشان پیامک بده و همین کار هم اندیش پسندانه رو بگو! خجالت کشید و پیام نداد!! واسه همین من پیامک دادم! درج کن خجالتش از بین بره و از این به بعد، پیامک بده!

(سمانه و دوستش حمیده از رشت)

امید: سلام به هم اندیشان گل؛ خوبین که؟ خوشحالم که دوباره دور همیم. باید قدر این هم نشینی رو بدونیم. آبجی حمیده! به خاطر امام حسین (ع) زحمت کشیدی. بذار همه از این کار قشنگت خبر دار شن. تازه اگه دوستان هم اندیش موافق باشن امسال محرم می خوایم یه کار با ارزش زیست محیطی کنیم. یه کیسه نایلونی همراه خودمون داشته باشیم تا اگه تو محیط های عزاداری، زباله ای روی زمین دیدیم (لیوان یه بار مصرف، ظرف غذا و...) بلافاصله جمع کنیم. درسته که بعدا جمع می شه؛ ولی دیره! محیط عزاداری امام حسین (ع) باید در همه حال، پاک ترین باشه. قراره برنامه طلوع هم با ما همراه باشه. فردا تو برنامشون اعلام می کنن. حتما یادتون خواهند کرد.  

******

سلام؛ امید! نمی خوای این کشتی هم اندیشان رو نگه داری؟ بابا محرمه! لنگر بنداز بذار تو یه جزیره ای پیاده شیم. می خوایم بریم عزاداری...

(زینب)

امید: ما چند روزیه پیاده شدیم. داغین هنوز متوجه نشدین!

******


 

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان یکشنبه 28 آبان 1391

حسین وفا بازدید : 646 یکشنبه 28 آبان 1391 نظرات (0)

-  سلام؛ واااااااااااااااااای! بیچاره شدم؛ وااااااااااااااای! بدبخت شدم!

هم اندیشان: چی شده؟؟

- دیگه چی می خواستین بشه؟ عادتای بدمو نوشتم که ای کاش زودتر این کارو می کردم. یه چند صد صفحه ای شده!! حالا من چی کار کنم؟ چه طوری این همه عادت بد رو ترک کنم؟ اینا همه به کنار؛ اعتماد به نفس بیچارم با دیدن این همه عادت بد افتاده کف اتاق و هر کار می کنم بلند نمی شه!

(مریم از مشهد)

امید: سلام دوستان! یکی یه لیوان آب قند برا آبجی مریم بیاره تا حالش جا بیاد. آبجی! آروم باش همه چیز درست می شه. تا هم اندیشان رو داری، غم نداری. به نظر من برای شروع، خیلی به خودت سخت نگیر تا افسردگی پیدا کنی. با یه عادتی که فکر می کنی می تونی از پسش بر بیای شروع کن و به تدریج سعی کن اون رو از بین ببری. شیرینی این کار بهت کمک می کنه تا با اراده و قدرت بیشتر، سراغ عادت های مهمتر بری. با رفتن رو به خوبی ها، خیلی از عادات بد هم خود به خود رفع می شه.      

******


هم اندیشان شنبه 27 آبان 1391

حسین وفا بازدید : 647 شنبه 27 آبان 1391 نظرات (0)

دوستان سلام! من امشب عیبهامو لیست کردم. 14 تا شد. دوباره که نگاه کردم دیدم از 14 تا عیبی که دارم تقریبا 10 تاش به زبونم بر می گرده! کنترل زبان هم خودش زیر مجموعه صبر کردن قرار می گیره! به همین سادگی! فقط کافیه در مواجه با مسائل کمی صبر کنیم. راستش یه شعار واسه خودم درست کردم که شاید بدرد شما هم بخوره: زبانت را نگه دار، صبر کن، فکر کن.

(معصومه، 22 ساله، میاندوآب)

******

سلام! من برای ترک عادت های بدم بعد از اینکه عزمم رو جزم کردم اون ها رو روی کاغذ می نویسم تا جلوی چشمم باشه. اونوقت هر وقت خواستم اون ها رو انجام بدم، چشمم به کاغذ میفته و منصرف می شم. امتحان کنین جواب میده.

(صبا)

******

سلام هم اندیشان عزیز! لطفا راهکارهایی پیشنهاد بدین در این مورد که اگر دیگران در جمع ما غیبت می کردند چکار کنیم که هم دچار گناه نشیم و هم به اون ها برنخوره؟

(آرزو، لیسانس میکروبیولوژی، شهرکرد)

امید: سلام دوستان خوبم! من دربارش زیاد فکر کردم. به نظرم بهترین کار اینه که با ظرافت و شوخی، حرف رو عوض کنیم. همه خودشون متوجه قضیه می شن و اگه درست این کار رو انجام بدیم، به کسی هم بر نمی خوره.  

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 2746
 • آی پی امروز : 114
 • آی پی دیروز : 155
 • بازدید امروز : 420
 • باردید دیروز : 299
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1,732
 • بازدید ماه : 420
 • بازدید سال : 111,899
 • بازدید کلی : 2,807,330
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی