')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1827 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1709 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 30 آبان 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: راهکار برای تغییر عادت های بد ، 1391 ،

سلام به هم اندیشان و آقا امید! من یه برنامه دیدم در مورد رعایت بهداشت محیط عزاداری و رعایت بهداشت در پخت و توزیع نذرها و... صحبت می کرد. همون موقع تصمیم گرفتم امسال بیشتر از قبل این موارد رو رعایت کنم. راستش فکر نمی کردم این موضوع تو اجر و ثواب عزاداری مؤثر باشه.

(فاطمه، 21، دانشجو)

امید: سلام دوستای خوبم. هر قدمی که تو مراسم عزاداری امام حسین (ع) برداشته می شه باید بهترین باشه و قطعا هم اجر و ثواب داره. باید درباره  همه چیز خوب فکر کنیم تا بهترین رو انجام بدیم. گاهی کارهایی که در کنار عزاداری و برای عزاداران انجام می شه اجر و ثوابش از خود عزاداری هم ممکنه بیشتر باشه.   

******

سلام امید و دوستان! من چند ساله محرم مشکی می پوشم و تو این مدت وقتی می خوام عصبانی بشم یا گناهی مرتکب بشم به خودم می گم به حرمت لباسی که تنته آروم باش و بعد با یه صلوات آروم می شم.

(شهلا، 18 ساله، سرپل ذهاب)

******

سلام! به نظر من اینکه ما حسینی نشدیم به خاطر اینه که یاد گرفتیم ماه محرم حسینی شیم. یاد گرفتیم ماه رمضان مسلمان شیم. یاد نگرفتیم حسینی شدن و مسلمان شدنمون رو همیشه حفظ کنیم. امیدوارم این سینه زدنا تو این ماه به قدری کوبنده باشه که قلب هامونو بلروزنه.

(تابان، 19 ساله، دانشجو)

******

سلام امید و هم اندیشان! نمی دونم سریال راستش را بگو رو می بینید یا نه! ولی به نظر من ما هم می تونیم کاریو که اونا انجام میدن دنبال کنیم؛ یعنی ارزش های اصیلی که کمرنگ شده رو زنده کنیم و اینطوری به جامعمون خدمت کنیم.

(نفیسه، 19 ساله ازکاشان)

******

سلام به تک تک هم اندیشان! از دوستان هم اندیشم تقاضا می کنم کتاب "حماسه حسینی" شهید مطهری رو حتما بخونند. خیلی کتاب مفیدیه.

(نسرین، 25 ساله)

******

سلام امید! دیشب مجری برنامه کارنامه شبکه چهار سخن جالبی رو که پشت یک کتاب نوشته بود، مطرح کردند. گفتند: مهم این نیست که خریدن یک کتاب برات گرون تموم شه بلکه مهم اینکه نخوندن یک کتاب برات گرون تموم شه.

(سیده ریحانه، مشهد)

******

سلام به یاران باوفا! من مهسام همونی که بهش لطف داشتین و جواب سؤالش رو (با چاره) دادین. خواستم بگم من قانع شدم. باید برای توبه حقیقی آماده بشم. بچه ها برام دعا کنین تا از جنگ با نفسم پیروز بیام بیرون.

(دوستدار همیشگیتون، مهسا حسن زاده، 18ساله از شیرگاه مازندران)

******

سلام به هم اندیشان! از حسینی شدن فاصله می گیریم اگه عاشورا نماز ظهرمون به تأخیر بیفته. اگر فعالیت هیئت ها تا ساعت های آخر شب ادامه داشته باشه و مخل آسایش باشه. وقتی نذریهامون رقابتی باشه و یه چیز مهم اینکه اسراف بشه. اینا دیده شده که می گم.

******

سلام. اگه می خوای عوض بشی، عادت های بدت رو ترک کنی برو تو حال و هوای ابوالفضل (ع) در شب عاشورا. بعد از چند روز ببین چقدر عوض شدی!

(مصطفی از بافق)

******

سلام امید و هم اندیشان! من مثل فرزانه روم نمی شه برم سر صف هم اندیشان رو معرفی کنم؛ ولی تو کلاسمون این کار رو می کنم. من یه سااااااله که دارم پیام می دم.

(راضیه از استان فارس)

******

سلام امید! محرم پارسال تو اخبار دیدم که در یکی از کشورهای خارجی، پلیس و مسوولان شهر می گفتن: بعد از مراسم و عزاداری مسلمانان، خیابونا تمیزتر از قبل می شن. واسه اینکه عده ای در جمع اونا آشغال های خودشون و حتی آشغال هایی که از قبل تو خیابون بودن رو جمع می کنن.      

(زهرا، همسر آقا اسماعیل، ملکان)

امید: آبجی! خدمت آقا اسماعیل سلام برسونین!

******

سلام امید! نذر فرهنگی موضوع خیلی زیبا و خوبیه که مطرح شده. حالا یه پیشنهاد: بیایم این کار رو با این نیت انجام بدیم که خدایا ما داریم این زباله ها رو از محیط عزاداری محبوبمون جمع می کنیم. تو هم محبت کن زباله های وجودمون رو، عادات بدمون رو از وجودمون بردار. مطمئن باشید با یه تیر چندتا نشون زدیم.

(یاسین، دانشجوی شیمی از دارالشجاعه بافق(‌

******

سلام! من می خواستم دیگه به باشگاه پیام ندم امروز صبح با دیدن آقا امید تو برنامه طلوع، دوباره انرژی گرفتم و تصمیم گرفتم باز هم پیام بدم. روز عاشورا تو محله ما شیر گرم می دن. تو لیوان های شیشه ای. جوون ها هم تند و تند لیوان ها رو می شورند و بین عزادارها پخش می کنن. عموی من سال گذشته تو لیوان های پلاستیکی که امروز شما تو برنامه طلوع ازش صحبت کردین و مضره شیر داد. بهش گفتیم: امسال اگه تو این لیوان ها بدی ما نمی خوریم.

(یه نفر از همدان)

امید: راستش دیشب آخر وقت برای حضور در برنامه طلوع دعوتم کردن و فرصت نشد بهتون اطلاع بدم. درباره نذر فرهنگی صحبت کردیم. درباره اینکه در ایام عزاداری امام حسین (ع) خیلی کارهای فرهنگی می شه کرد که واقعا اجر و ثواب زیادی هم داره. یکیش همین توجه به پاکیزگی محیط عزاداریه. دراینباره هم صحبت کردیم که لیوان های پلاستیکی پلیمری اگه چایی و نوشیدنی داغ توش ریخته بشه، مواد شیمیایی سمی آزاد می کنه که واقعا مضره. باید لیوان های کاغذی یا گیاهی رو جایگزین کرد. ترویج و تبلیغ این کار هم خودش یه حرکت فرهنگیه.

******

آقا امید! ما هر سال تو محرم غذا برا هیأت درست می کنیم؛ ولی تا حالا از ظروف یکبار مصرف استفاده نکردیم. مادرم برا خیریه امام حسین (ع) کلی ظرف خریده که حتی همسایه ها و فامیل هر سال برا نذراشون اونا رو بنوبت می برن.

******

سلام امید و هم اندیشای گل! از وقتی همراهتون هستم خیلی روابطم با بقیه مخصوصا دوستام بهتر شده. اطلاعاتم بالا رفته و سعی می کنم معلوماتم رو به بقیه انتقال بدم. خیلی از هم اندیشی باهاتون خوشحالم. برقرار باشید و سلامت!

(عاطفه)

******

یه جمله از جبران خلیل جبران بگم  که اینقدر تأثیر گذار بود که جان اف کندی با سرقت ادبی اون و منتسب کردن این جمله به خود و استفاده در لوگوی انتخاباتی خودش با رأی بالایی پیروز شد. "اینقدر نگو کشورم برام چه کار کرده بگو من برای کشورم چه کار کرده ام؟" پس من در زمینی که نفس می کشم زباله نمی ریزم.

(بکیان رودبار، 1353)

******

به نظر من یکی از راه های درست عزاداری اینه که از قضا شدن نماز صبحمون جلوگیری کنیم؛ چرا که بعضی از ما تا دیر وقت برای امام حسین (ع) سینه می زنیم؛ ولی غافل از آنکه امام حسین (ع) برای نماز اول وقت به شهادت رسید.

(فرشته)

******

سلام؛ امید! به نکته خیلی مهمی اشاره کردین. من درست 3 ساله که از خدا و امام حسین (ع) دور شدم و از عزاداریم اصلا راضی نیستم! شما بگید چی کار کنم؟

(فضه پاکدل، 25 ساله از زرنق)

امید: اول پیامکهاتون بنویسین: راهکار

******

سلام یه خبر!! همین الان مامانم آدرس هم اندیشانو ازم پرسید. هورااا مامانمم هم اندیشانی شد! راستی خانوما! اگه خواستید تو جزیره مراسم عزاداری بگیرید، غم مداح خانم نداشته باشید آخه مامانم مداحه!!

(فاطمه، 18 ساله از دهاقان)

******

وااای! وااااای! بیاین کمک! آقا امید افتاد زمین فشارش رفته بالا. مینا جون تو که می دونی آقا امید رو قضیه پس کله زدن و پسه کله خوردن حساسه! چرا این حرفا رو می زنی؟

(پرستو، پرستار آینده باشگاه؛ پشت کنکوری از گیلانغرب)

امید: نگران نباشین. فعلا حالم خوبه! اگه بعضی ها دوباره شروع نکنن!

******

سلام هم اندیشان! اصلا من شنیدم هر پس کله یازده ثانیه از عمر آدم کم می کنه. راست و دروغش پای خودشون؛ اما حتما باید کتک بخوریم تا عادت بدمون رو کنار بذاریم. بابا! نفستونو تلنگر بزنین نه جسمتون! بد می گم؟

(ن، آخرای۶۷، مشهد)

******

محرم و صفر زمان بالیدن است نه نالیدن، تمرین خوب نگریستن است نه خوب گریستن. نماد شعور مذهب است نه فقط شور مذهب!

(معصومه، میدان امام حسین)

******

سلام امید و هم اندیشان! پهلوونا رو هم تو باشگاهتون راه می دین؟ من تو اردو تیم ملی باهاتون آشنا شدم. راستی! برای مهدی تقوی دعا کنید که برگرده. دیگه هیچ انگیزه ای بعد المپیک برای کشتی نداره.

(م. ی، 67)

******

سلام! یه روز دختر کوچیکم سرما خورده بود بردمش پیش پزشک. بعد از معاینه دخترم تو گوشم یواش گفت: بابا چرا دکتر بستنی رو خودش خورده چوبشو می ذاره دهن من؟ به دکتره گفتم. کلی براش جالب بود.

(حسنعلی.ج، زرندیه، 40 ساله)

******

سلام امید! می گم برای جزیره هایی که پیاده می شیم اسم انتخاب کنیم. اسم این جزیره چی باشه؟ من که می گم تشنگی. دوستان هم نظر بدن.

(سمیه، 19 ساله، دورود)

******

سلام! الان که پیام می دم با خانواده تو ماشین هستیم داریم می ریم خرید. وقتی اونایی که پیاده ان رو دیدم که زیر بارونن خدا رو شکر کردم از اینکه ماشین داریم و زیر بارون منتظر تاکسی نمی شیم.

(سحر، ۲۶ ساله، از شهر قشنگ معمولان استان لرستان)

******

سلام، دوستم چند روز پیش شما رو بهم معرفی کرد و گفت: اگه عضو باشگاه نشی نصف عمرت بر فناس. اومدم ببینم چه خبره که این دوست ما این همه ازتون تعریف می کنه؛ نه خوشم اومد! به چشمم شیرین میاد. آقا امید اجازه هس بیام توی جمعتون؟

امید: خدا رو شکر جزیره بزرگیه! کشتی رو هم که دارن چند طبقه می کنن. بفرمایید. قدمتون روی چشم!

******

سلام! می خوام یه کشور رو عضو هم اندیشان کنم! چ جوری؟ با کمک ی روحانی از گلستان ک اومده بودن مدرسه ما تا برامون صحبت کنن. منم آخر ساعت ک حاج آقا از کلاسمون بیرون رفتن براشون از شماها گفتم و قرار شد ایشون کمکمون کنه!

امید: فکر کنم چند وقت دیگه هم اندیشان لوگوی باشگاه رو روی کره ماه هم بزنن. راستی! اگه هر گونه طرحی برای لوگوی باشگاه دارین حتما برامون ارسال کنین. اگه تو مدرسه، دانشگاه، مسجد و یا هر جای فرهنگی دیگه ای هم با دوستان هم اندیشتون جلسات هم اندیشی دارین، می تونین فیلم و یا عکسش رو برامون بفرستین. طریقه ارسالش رو براتون می گم. تا فردا خدانگهدارتون.

ارسال شده توسط: امید و پیام

 

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 2 آذر 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 1 آذر 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 29 آبان 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 28 آبان 1391
 5. هم اندیشان شنبه 27 آبان 1391