loading...

باشگاه هم اندیشان

چرا احساس تنهایی می کنیم؟

هم اندیشان پنجشنبه 7 آذر 1392

حسین وفا بازدید : 666 پنجشنبه 07 آذر 1392 نظرات (2)

پیام: سلام به همه؛ می دونین  شاعر چی می گه؟  می گه:

مایه خوشدلی آنجاست که دلدار آنجاست

می کنم جهد که خود را مگر آنجا  فکنم 

******

سلام امید و هم اندیشان گل؛ بعضی از عوامل افسردگی اختلال خواب؛ تغییر رژیم غذایی؛ تغییر شغل؛ حتی تو بعضی ها بعد از بارداری و خیلی چیزای دیگه. نباید افسرگی رو بی اهمیت دونست؛ هیچ می دونید این قرن رو قرن افسردگی نامیدن؟ افسردگی از سرماخوردگی هم شایع تر شده؛ راستی! امید تازه فرش بافتن رو یاد گرفتم. هیچ افسردگی هم سراغ آدم نمیاد.

(جباری، ۲۵ ساله، کبودر آهنگ)

******

ببخشید! یه سئوال داشتم. شرکت در همایش قرچک رایگانه یا باید بلیت خرید؟

(محدثه)

پیام: رایگانه. آدرس هم تو آرشیو هست.  

******


بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان چهارشنبه 6 آذر 1392

حسین وفا بازدید : 739 چهارشنبه 06 آذر 1392 نظرات (1)

امید: سلااااام آقایون و خانوم ها؛ به باشگاه خودتون خوش اومدید.   

******

سلاااام؛ امید! نوع تغذیه هم افسردگی رو بیشتر می کنه. مثلا: سرکه که در ترشی ها به کار می ره. آدمی که افسردگی داره باید سرکه نخوره...

(زهرا از خراسان جنوبی)

امید: کلا می گن چیزهای تند و تیز و ترش برا آدم های افسرده اصلا خوب نیست. لواشک و قره قوروت هم استثناء نیستا! گفته باشم! راستی! استاد خیراندیش، طبیب سنتی معتقده: سردی ها به طور کلی چون مغز رو سرد می کنن زمینه افسردگی رو فراهم می کنن. می گه: به همین خاطره که می گن اگه ترشی نخوری یه چیزی می شی!!! 

******


بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان سه شنبه 5 آذر 1392

حسین وفا بازدید : 1546 سه شنبه 05 آذر 1392 نظرات (0)

امید: سلاااااام؛ می گم نمی دونم امروز چرا یه دفعه یاد این جمله حکیمانه افتادم... "عاقل را اشارتی بس است." درضمن، امروز رفتم کفشام رو از تو جاکفشی بردارم اشتباهی در یخچال رو باز کردم. کلللی خنده ام گرفت. مگه شماها حواس می ذارین برا آدم.

******

سلام؛ تو بخش خبری 20:30 خیلی چیزا درمورد مضرات نوشابه گفت. مثلا اینکه باعث سنگ کلیه، کبد چرب، شیوع دیابت و... می شه. می گفت: سرانه مصرف نوشابه تو ایران 42 لیتره، درصورتیکه در جهان فقط 10 لیتره. نکنید دوستان! نوشابه نخورید! من که اصلا نوشابه نمی خورم.

(محمد علی، 71، نوبندگان)

******


بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان دوشنبه 4 آذر 1392

حسین وفا بازدید : 651 دوشنبه 04 آذر 1392 نظرات (0)

امید: سلاااام؛ امروزم بی مقدمه.... الکی که نباید کوپن رو خرج کرد؟!

******

راهکار: سلام؛ من زود رنج نیستم؛ چون سر هر موضوعی تکه کلامم اینه: "این نیز بگذرد." جالبیش اینجاست که اونقدر در مواقع سخت گفتم که داداشم هم یاد گرفته و الان به بزرگترین مشکل زندگیش می گه: "این نیز بگذرد." دعاش کنین. شماها دلاتون خیلی پاکه.

(میمنت)

******

اگر روزی محبت کردیم بی منت؛ لذت بردیم بی گناه؛ بخشیدیم بدون شرط؛ بدونیم اون روز، واقعا زندگی کرده ایم.

(مریم)

******


بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان یکشنبه 3 آذر 1392

حسین وفا بازدید : 739 یکشنبه 03 آذر 1392 نظرات (4)

سلام به همه خوب اندیشان؛ می گم شما که اینقدر از تغییر گفتید به نظرتون باشگاه یکم تکراری نشده؟ یه خلاقیتی، نوآوری، جذابیتی....

(رویا، 22 ساله، اصفهان)

امید: اولندش که علیک سلام؛ دومندشم اینکه: ما حاضریم! پیشنهاد عملی و حساب شده از شما، تغییر از ما. راستی! امروز داشتم با خودم می گفتم: "وقتی تعداد پیامک های دیروز 2295 تا بوده، یعنی چند نفر هم اندیش مطالب باشگاه رو خوندن که این تعداد، پیامک دادن؟ ده هزار، بیست هزار.... پنجاه هزار... حتما برا شماها هم جالبه بدونین. نیاز به همکاری جدی خودتون داره. تا ساعت 12 و سی دقیقه ظهر پس فردا سه شنبه که این متن، از آرشیو هم حذف می شه فرصت دارین پیامک بزنین. هر کسی باشگاه رو می خونه یه پیامک بفرسته. فکر کنم برا هممون جذاب باشه که بدونیم هر روز چند نفر پای هم اندیشان هستن. یادتون نره ها؟ فقط و فقط و فقط تو پیامک بنویسین: حاضر     

******


بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان شنبه 2 آذر 1392

حسین وفا بازدید : 579 شنبه 02 آذر 1392 نظرات (1)

امید: سلام به همه دوستان خوبم؛ می گم: حواستون به بخش "کتاب" و "هم اندیشان دانشگاهی" هم هست؟ تازه به روز شده ها! یه سر بزنید بد نیست.      

******

سلام؛ خوبین دوستان؟ نبودم خوشحال بودینا! وقتی احساس کردین دارین زیاد می خوابین؛ یا کم کم دارید از جمع فرار می کنید؛ یا دیگه کارهای مورد علاقتون که قبلا از انجامش راضی بودید رو دوست ندارید انجام بدید، بلافاصله به فکر باشید! دارید افسردگی می گیرید!! هر وقت خواستین زیاد بخوابید، بلند بشین برین نزدیکترین پارک خونه تون چند دور بزنین. با چند نفر حرف بزنید؛ حتی اگه دلتون نمی خواست با روحیه منفی خودتون مبارزه کنید با افرادی معاشرت کنید که خوش رو هستن و فاز منفی ندارن! برید استخر! ورزش کنید! مسجد برید و تو کارهای گروهی شرکت کنید! به فعالیت مورد علاقتون بپردازید و حتما نمازتون رو سر وقت و با توجه بخونید و یادتون باشه همه چیز دست خداست. اگه با بصیرت نگاه کنید معجزات خدا رو در لحظه لحظه زندگیتون به وضوح خواهید دید.

(یه غریب از صندلی 313 کشتی)

******


بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان پنجشنبه 25 مهر 1392

حسین وفا بازدید : 642 پنجشنبه 25 مهر 1392 نظرات (0)

پیام : سلام به همه .  همه چی ردیفه ؟ خدا را شکر . ما هم خوبیم . خب دیگه معطل نشیم بریم .

******

چقدر زیباست کسی را دوست بداریم نه برای نیاز، نه از روی اجبار و نه از روی تنهایی فقط برای اینکه "ارزش دوست داشتن دارد"...

(فاطی هستم)

******

سلام عیدتون مبارک.الان همه فامیل دورهمیم وای نمیدونین چ خبره.چوب جمع کردیم برنجو روی اتیش طبیعی درست کردیم وای چه حسو حال خوبیه.جای همتون خالی مخصوصا اقا پیام.

(معصومه واحدی،عاشق هم اندیشان ازیکی ازروستاهای فریدونکنار(

******


بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان سه شنبه 23 مهر 1392

حسین وفا بازدید : 629 سه شنبه 23 مهر 1392 نظرات (3)

امید: سلام به همه بامعرفتا؛ حالتون که...؟؟ ممکنه بعضی هاتون بگین: "هی ی ی! بدک نیست!" می گم: می دونین خلاقیت هم از اون کارایی هستش که حال آدم رو خوب می کنه؟ به ویژه اگه تو کارهای معنوی هم باشه. راستش! از یه کار خلاقانه خوب با خبر شدم دوست دارم زود، تند، سریع، بهتون بگم. دوست خوب اینجور جاها خودش رو نشون می ده دیگه! حالا بگید خلاقیت تو چی؟ بگم؟؟؟ تو شکرگزاری. تو یه جمع دوستانه بودیم که یه نفر تعریف کرد: یه دفتر شکرگزاری داره که نعمت هایی که خدا بهش داده رو توش می نویسه و هر روز مرور می کنه. (حالا تصور کنید حال اون موقعی رو که هنوز اذان نشده و سر سجاده نشستی و داری اون نعمت ها رو مرور می کنی) گفت: دلیل این کارش هم اینه که زندگی ماشینی و مشغولیت های ذهنی، باعث نشه چیز به این مهمی رو تو زندگی فراموش کنه. گفت: چند وقتی که این کار رو می کنی اصلا شکرگزاری، حسابی تو زندگیت جا می افته؛ حتی مواقعی که اون دفتر هم دم دستت نیست. گفت: آخر اون نعمت ها هم حاجت یا حاجت هاش رو می نویسه و از خدا می خواد که اون ها رو هم برآورده به خیر کنه. گفت: حتی اگه عکسی مرتبط با اون حاجت باشه هم می چسبونه. مثلا اگه از خدا بچه می خواد عکس یه بچه. گفت: با این روش، خیلی حاجت گرفته. راستی! یادتونه آقای خسروی پارسال تو برنامه طلوع گفت: روش خواستن حاجت اینه که اول، شکر نعمت هایی که خدا بهمون داده رو خوب به جا بیاریم و بعد، از خدا بخوایم اون حاجت رو... یادتونه گفت: بی مقدمه از خدا حاجت خواستن مثل اینه که بری پیش رئیس اداره و بدون هیچ زمینه ای بگی: "آقای رئیس! حقوق منو اضافه کنید!!!" آآآخ انگشتام!!! ولی ارزشش رو داشت.

******


بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان دوشنبه 22 مهر 1392

حسین وفا بازدید : 530 دوشنبه 22 مهر 1392 نظرات (3)

امید: سلااااام؛ امروز با یه تجربه خوب و موفق می خوایم کارمون رو شروع  کنیم. این تجربه نشون می ده که: "خواستن، توانستن است" شعار نیست. نشون می ده که: برا خیلی مشکلات، راه وجود داره و کافیه که فقط بخوایم و بعد هم اون راه رو پیدا کنیم...      

******

سلام؛ من زهرام. همون دختری هستم که تو همایش مشهد، درمورد اعتماد به نفسی که تونستم با تلاش خودم و کمک هم اندیشان به دست بیارم، روی سن، در حضور همه، حرف زدم. دوست عزیز که خجالتی هستی! ببین! هیچ کس از یه آدمی که توانایی حرف زدن تو یه جمع رو نداره خوشش نمیاد. کسی هم نیست که بخواد حق آدم های خجالتی که خیلی وقت ها به خاطر خجالتی بودنشون پایمال می شه رو از کسی بگیره؛ پس هیچکی به اندازه خودت نمی تونه بهت کمک کنه. آره! امید درست گفت. تا تو نخوای، درست نمی شه. راستش! من حتی تو یه جمع دو نفره هم نمی تونستم برم و هیچ جا هم نمی تونستم از خودم دفاع کنم؛ ولی حالا می تونم. شاید بگین اولین قدم ها رو برای مبارزه با خجالتی بودن چطور برداشتم. اول سعی کردم بیشتر با دیگران حرف بزنم؛ به ویژه اون هایی که از خجالتی بودن من خبر نداشتن. اینجوری چون ذهنیتی از من نداشتن راحت تر بودم. از باشگاه کلی چیز مهم و معتبر یاد گرفته بودم که می تونستم با اعتماد به نفس براشون بگم. تو مرحله بعد، سراغ دوستا و هم کلاسی ها رفتم. سعی کردم کم کم بیشتر باهاشون صحبت کنم. بعد، کارم رسید به اونجا که از معلم اجازه بگیرم و مطالب مهم و کاربردی هم اندیشان رو تو کلاس بخونم. کم کم تونستم تو جمع خانواده نظرم رو بگم. به این نتیجه رسیدم که من هم مثل بقیه نظری دارم که قابل احترامه. قبلا نمی تونستم خواسته هام رو به خانواده بگم و همین باعث می شد خیلی جاها به ضررم تموم شه. و در آخر، اول حرکت کنید و تلاش کنید و بعد هم به خدا توکل کنید و ازش برکت بخواهید.  

******


بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان یکشنبه 21 مهر 1392

حسین وفا بازدید : 723 یکشنبه 21 مهر 1392 نظرات (0)

سلام ب همگی... اون قدیم ندیما که نه من یادم میاد نه خیلی از شماها؛ وقتی دلت واسه کسی تنگ می شد دست خونواده رو می گرفتی و می رفتی خونشون... وقتی تلفن اومد و همه گیر شد تا دلت واسه کسی تنگ می شد گوشی رو بر می داشتی و باهاش حرف میزدی... و حالا هم اس ام اس و ایمیل و... مشکل، این وسایل و امکانات نیست؛ مشکل اصلی ما آدماییم که هنوز آدمای قدیمیم با همون نیازای قدیم؛ ولی هویت خودمونو بین این وسایل گم کردیم.

(منصوره، 21 ساله از سیرجان، دانشجوی فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی کرمان)

امید: سلااااام به همه دوستام؛ می گم فقط باید یه سال نشست و به همین جمله آخری که منصوره خانوم گفت فکر کرد. واقعا جمله پرمغزیه. فکر کردن بهش باعث می شه خیلی جاها بتونیم راه خودمون رو پیدا کنیم. 

******

سلام به همه؛ می خوام یه کتاب خوب واسه مجردهای باشگاه معرفی کنم: "شیوه های شناخت و گزینش همسر" نوشته: دکتر محسن ایمانی. یه جمله از کتاب: هر اندازه انسان عمیق تر بیاندیشد، هدفی را که در زندگانی بر می گزیند، ارزشمندتر است.

(مریم افشاری، سراوان)

******


بقیه در ادامه مطلب...

تعداد صفحات : 2

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 2743
 • آی پی امروز : 83
 • آی پی دیروز : 102
 • بازدید امروز : 2,199
 • باردید دیروز : 1,664
 • گوگل امروز : 16
 • گوگل دیروز : 8
 • بازدید هفته : 2,199
 • بازدید ماه : 5,427
 • بازدید سال : 90,769
 • بازدید کلی : 2,786,200
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی