loading...

باشگاه هم اندیشان

کمرنگ شدن اخلاقیات

هم اندیشان پنجشنبه 8 تیر 1391

حسین وفا بازدید : 556 پنجشنبه 08 تير 1391 نظرات (0)

دیده بان کشتی هم اندیشان: امید خان! یه کوه یخ جلومونه! فقط چند فوت باهاش فاصله داریم.

امید: اتاق فرمان! سریع سرعت کشتی رو بیارین رو ده گره دریایی. مسیر رو به سرعت تغییر می دیم. بچه ها! محکم بشینین و فقط دست فرمون رو داشته باشین! داداشا هم هوای آبجیا رو داشته باشن.

هم اندیشان: (نفس ها تو سینه حبس شده)

امید: بچه ها! چشماتون رو باز کنین! به خیر گذشت! همش تقصیر امید حسین خان از لنگروده! بگذریم؛ برای اینکه حال و هواتون یه کم عوض بشه و رنگ و روتون برگرده؛ همین جا روی عرشه کشتی، موضوع جدید رو اعلام می کنم: بچه ها! دیروز رفتم نونوایی یه نون یگیرم. سر نونوایی یه ساندویچیه. یه آقای محترمی ساندویچ گرفته بود و تازه شروع کرد به میل کردن. باور کنین یک دقیقه نشد که من برگشتم. دیدم کارش تموم شده و داره کاغذش رو می ندازه تو سطل آشغال. باور کنین شوکه شدم. می خواستم همون جا خودم رو از عرشه پرت کنم توی آب. می دونین چرا؟ با خودم گفتم ما آدم ها واقعا داریم به کجا می ریم؟ کارمون به جایی کشیده که یک دقیقه فقط برای ناهار خوردنمون وقت داریم. الان همین کشتی خود ما هم سر از قطب شمال درآورده؛ ولی باید حواسمون رو بیشتر جمع کنیم. خلاصه! اونچه دیدم برام موعظه ای شد. تصمیم گرفتم از این به بعد بیشتر برای غذا خوردن وقت بذارم و با آرامش غذا بخورم. موضوع هفته بعد همینه.

حدیثی از امام موسی کاظم (علیه السلام) "در هر آنچه چشمانتان می بیند موعظه ای است." حالا می خوایم از چیزهایی بگین ه می بینین و براتون موعظه می شه.

******

بعضی ها می گویند چون گرفتارند از خدا غافل اند؛ اما نمی دانند چون از خدا غافل اند، گرفتارند.

(از طرف یه دوست)

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان چهارشنبه 7 تیر 1391

حسین وفا بازدید : 564 چهارشنبه 07 تير 1391 نظرات (0)

سلام داداش امید و هم اندیشان گل؛ خواستم به دوستای جوون هم اندیشم که احساس تنهایی و یا شکست می کنن بگم که این عواطف از ویژگی های این دورانه. پس بدون اینکه دچار افسردگی بشین کتاب "مهارت های زندگی" نوشته دکتر حسین خنیفر و دکتر مژده پور حسینی رو از کتابخونه تهیه کنین و بخونین.

(الناز، ترکمن صحرا)

******

سلام داداش امید؛ من به جمله ای که از یه کتاب گفتید با این مضمون که: باید هر کتابی را یک بار خوند تا کتاب مورد علاقه ات را پیدا کنی انتقاد دارم. اهل فن می گن امروز به دلیل انتشار زیاد کتاب و وقت کم، هر کتابی، دیگه ارزش یک بار خوندن رو نداره. باید با تحقیق و بررسی بگردی کتاب خوب پیدا کنی و بخونی

(نسرین، 1366 از دیار نصف جهان)

امید: آبجی نسرین! اگه اشکالی نداره من با بچه ها یه سلام و علیک کنم و بعد جواب شما رو بدم. بچه ها! سلام؛ چه خبر؟ خوب و سلامت که هستین؟ امیدوارم امروز هم از پیامک های خوبی که فرستادین بیشترین استفاده رو بکنین. حالا جواب آبجیمون: توی اون جمله اصلا گفته نشد که یک بار بخونین. گفته شد: یک بار امتحان کنین؛ یعنی کتابی که بهتون معرفی می شه و یا با تحقیق پیداش می کنین رو یه نگاهی بندازین و چند صفحش رو بخونین ببینین می تونین با کتاب و نویسنده ارتباط برقرار کنین یا نه؛ اگه ارتباط برقرار نکردین کتاب های خوب دیگه زیاده. کتابی روی انسان تاثیر می گذاره که آدم اون کتاب رو دوست داشته باشه.

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان سه شنبه 6 تیر 1391

حسین وفا بازدید : 530 سه شنبه 06 تير 1391 نظرات (0)

سلام به آقا امید و هم اندیشان عزیز؛ دیشب به داداش کوچیکم که برای یه روز هم که شده با پسر آبجیم خوش اخلاق باشه. در جوابم گفت: بهم پول بده که خوش اخلاق باشم.

(علی، 19 ساله از شهرستان خواف)

******

امید: سلام بچه ها! چه خبر؟ خوبین؟ جاتون تو کشتی که راحته؟ اونقدر بهتون خوش نگذره که وقتی رسیدیم دیگه کسی نخواد پیاده بشه!

******

سلام هم اندیشان و آقا امید؛ من یکی از اونایی هستم که به خاطر اخلاقم از کشتیتون جامونده بودم؛ ولی از وقتی که به حرف های بچه ها گوش دادم خیلی بهتر شدم و با شنا خودمو بهتون رسوندم؛ الان هم هنوز خیس آب هستم.

(محسن دهقان هرمیزانی از مبارکه بافق 74)

امید: محسن جون برو یه گوشه ای توی آفتاب وایسا سرما نخوری. داری می لرزی. اینجا ما دکتور مکتور نداریم؛ البته یه داروساز داریم. چه پیامک قشنگی هم فرستاده بود.

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان دوشنبه 5 تیر 1391

حسین وفا بازدید : 537 دوشنبه 05 تير 1391 نظرات (0)

سلام دوستان هم اندیش؛ بیایم از امروز یه اخلاق خوب رو به مدت یه هفته تمرین کنیم. ببینیم شرایطمون بهتر می شه یا بدتر. این روش رو تا همیشه ادامه بدیم. به امید یه باشگاه آرمانی.

(افشین، 30 ساله)

امید: سلام بر همه بروبچه های باصفای هم اندیش. به نظر من آقا افشین پیشنهاد خوبی می ده. به قول آبجی الهه، وقتی انسان، اثرات خوبی رو که خوب بودن داره ببینه و بهش فکر کنه، برای داشتن اخلاق خوب، بیشتر انگیزه پیدا می کنه. وقتی لذت خوش رویی و احترام رو بچشه، وقتی متوجه بشه که آدمای با اخلاق چقدر در خانواده و جامعه عزیز هستن و از همه بالاتر وقتی لبخند خداوند رو ببینه.

******

سلام داداش امید؛ هیچ کس نمی گه من اخلاق ندارم. همه از دیگران ایراد می گیرن؛ در صورتی که اول باید از خودمون شروع کنیم.

(الهام، رشت)

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان یکشنبه 4 تیر 1391

حسین وفا بازدید : 554 یکشنبه 04 تير 1391 نظرات (0)

سلام؛ من شیطانم! عاشق هم اندیشی ام که تهمت می زنه، غیبت می کنه، خیانت می کنه و هزار و یک جور جنایت می کنه. این ها رذائل اخلاقی نیستن بلکه فضیلت اخلاقی اند! یوهاهاها! آهای گول حرفای امید خانو نخورید!

(مخاورپور ، 24 ساله از دهلران)

امید: بچه ها سلام؛ می بینین! شیطون، حتی عضو هم اندیشان هم شده. پس بیشتر حواستون رو جمع کنین.

******

دوش حموم رو گذاشتم رو آب سرد که هر کی رفت تو حموم دوش رو که باز کنه آب سرد بریزه رو کله اش، عصر رفتم تو حموم که لباسمو بشورم یادم رفته بود که چی کار کردم، شیر رو که باز کردم آب ریخت رو کله خودم.

(آرزو ، 18 از تبریز)

امید: بابا! الان گفتم حواستون باشه گول شیطون رو نخورید.

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان شبنه 3 تیر 1391

حسین وفا بازدید : 588 شنبه 03 تير 1391 نظرات (0)

بنازم ماه شعبان را که با شادی قرین باشد. در او میلاد عباس(ع) و حسین(ع) و ساجدین(ع) باشد. به نیمه چون رسد شعبان، مهش تابنده تر گردد. چرا؟ چون چشم زهرا(س) روشن از روی پسر گردد. شعف در نیمه شعبان، به قلب عاشقان باشد. جهان در انتظار مهدی صاحب زمان(عج) باشد. اعیاد شعبانیه بر هم اندیشان مبارک.

(زهرایار، شهرستان خواف، روستای برآباد)

******

امید: سلام بچه ها؛ خوبین؟ عیدتون مبارک. با خودم فکر می کردم چه موقع خوبی قراره درباره اخلاقیات صحبت کنیم؛ موقع اعیاد اسوه های واقعی اخلاق.

******

سلام امید؛ به نظر من توجه نداشتن به اخلاقیات به این دلیله که همش به فکر دنیا هستیم و اونقدر توی دنیا غرق شدیم که آخرت رو فراموش کردیم. فراموش کردیم که روزی باید حساب پس بدیم.

(زهرا، 74، از کرمان)

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 2743
 • آی پی امروز : 82
 • آی پی دیروز : 102
 • بازدید امروز : 2,183
 • باردید دیروز : 1,664
 • گوگل امروز : 16
 • گوگل دیروز : 8
 • بازدید هفته : 2,183
 • بازدید ماه : 5,411
 • بازدید سال : 90,753
 • بازدید کلی : 2,786,184
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی