• چهارشنبه 1394/02/16 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلااااام؛ خیالت راحت. هیشکی نمی تونه سر خدا رو کلاه بذاره. هیشکی! می دونی؟ خدا برنامه نویسیش حرف نداره. یه برنامه نوشته با عنوان: "هر عملی
 • سه شنبه 1394/02/15 - تعداد بازدید 23 مرتبه
  امید: سلاااام؛ می گم حالا که دارین صلوات می فرستین، یه صلوات هم برا سلامتی خودتون و عزیزاتون و برقراری هم اندیشان بفرستین. خب! حالا که موندگار
 • دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 30 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 43 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 66 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 2 آذر 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1392 ، چرا احساس تنهایی می کنیم؟ ،

هم اندیشان شنبه 2 آذر 1392

امید: سلام به همه دوستان خوبم؛ می گم: حواستون به بخش "کتاب" و "هم اندیشان دانشگاهی" هم هست؟ تازه به روز شده ها! یه سر بزنید بد نیست.      

******

سلام؛ خوبین دوستان؟ نبودم خوشحال بودینا! وقتی احساس کردین دارین زیاد می خوابین؛ یا کم کم دارید از جمع فرار می کنید؛ یا دیگه کارهای مورد علاقتون که قبلا از انجامش راضی بودید رو دوست ندارید انجام بدید، بلافاصله به فکر باشید! دارید افسردگی می گیرید!! هر وقت خواستین زیاد بخوابید، بلند بشین برین نزدیکترین پارک خونه تون چند دور بزنین. با چند نفر حرف بزنید؛ حتی اگه دلتون نمی خواست با روحیه منفی خودتون مبارزه کنید با افرادی معاشرت کنید که خوش رو هستن و فاز منفی ندارن! برید استخر! ورزش کنید! مسجد برید و تو کارهای گروهی شرکت کنید! به فعالیت مورد علاقتون بپردازید و حتما نمازتون رو سر وقت و با توجه بخونید و یادتون باشه همه چیز دست خداست. اگه با بصیرت نگاه کنید معجزات خدا رو در لحظه لحظه زندگیتون به وضوح خواهید دید.

(یه غریب از صندلی 313 کشتی)

******

سلام بکراندیشان... چگونه مى تونیم با استرس و افسردگى کنار بیایم؟ فهرستى از مسائل تنش زا تهیه کنید. دوستان، خانواده، مدرسه و دیگر فعالیت ها را درنظر بگیرید و بپذیرید که نمى توانید هر چیزى را که در فهرست آورده شده کنترل کنید. مواردى را که مى توانید مهار کنید جداگانه بنویسید. براى نمونه اگر زیادى کار مى کنید به خودتان استراحت بدهید. خودتان را براى انجام دادن کارهایى که نمى تونید یا نمى خواهید انجام دهید مجبور نکنید. صحبت با دوستان کمک کننده خواهد بود. اگر احساس مى کنید که با خانواده یا دوستان راحت نیستید با فردى خارج از این مجموعه صحبت کنید. براى نمونه: مشاور یا روان پزشک.

(فاطمه هستم)

******

سلام؛ در تکمیل فرمایشات دوستان: صفحه 115 پیام نماى شبکه 4، کلم بروکلى به عنوان داروى ضد افسردگى معرفى شده.

(محمد، 20 ساله، همون روانشناس آینده باشگاه، صومعه سرا)

امید: البته محتوای صفحه 115 امروز عوض می شه؛ ولی یادتون باشه کلا کلم بروکلی رو دریابید. زمانی که تو گروه علمی – پزشکی کار ترجمه انجام می دادم، تو هر سایت پزشکی خارجی می رفتم حتما یه مطلبی درباره کلم بروکلی داشت. کمتر از پنج دقیقه هم باید پخته بشه که خاصیتش رو از دست نده. خام هم می شه تو سالاد ریخت.     

******

سلام به ها و پا؛ سر کلاس فیزیک بودیم داشتیم با دوستم درباره باشگاه، نامه نگاری می کردیم که یهو دبیرمون گفت برگه رو بیار! وای خدا با کلی ترس برگه رو بردم. یهو دیدم دبیرمون گفت: "شما هم هم اندیشین؟!" وای خدا! چقدر خوشحال شدیم. اونم هم اندیش بود و خبر نداشتیم. امید بدرج که با کلی ذوق فرستادمش.

(مهسا یه هم اندیش توپ)

******

سلام؛ به خانومی که گفت: ۹۰۰ کیلومتر از خانواده اش فاصله داره. من ۲۱ ساله ازدواج کردم و ۱۱۰۰ کیلومتر ازشون فاصله دارم و صاحب ۳ تا دخترم. من کلاسای مختلف ثبت نام کردم و دوستای خوب پیدا کردم و با خانواده شوهرم و بچه هام وقتمو پر می کنم.

(طوبی از اراک)

امید: آدما به دلایل مختلف، گاهی ازدواج هایی می کنن که باعث می شه موقتا یا برا همیشه مکان زندگیشون از خانواده شون دور باشه. مهم اینه که قبل از این کار، به همه چیز، خوب فکر شده باشه و اگه نهایتا تصمیم به چنین کاری گرفته شد، باید حواسمون باشه که اگه برنامه برا خودمون نداشته باشیم حتما افسردگی از دور و برمون کنار نمی ره. طوبی خانوم "خوب" حواسش به این مساله بوده. خوووووب.

******

سلام؛ امید! دیروز آرد و یه کم سرخ کردم (کمه کم) و یه کوچولو کره زدم. بعد، چند تا خرما رو ورز دادم تا یه دست شد. بعد به اندازه یه حبه قند، خرما رو غلتوندم تو آردی که درست کردم. اینقده خوشمزه شد. مزه بسکویت خرما می داد! امتحان کنید...

(زهرا خانوم نظری از شهر قدس)

******

سلام به دوستای گلم؛ بیاین همه اتفاق ها و تغییرهای خوبی که دوست داریم اتفاق بیفته رو بنویسیم. نوشتن آدمو مصمم تر می کنه. کنارش جملات امیدوار کننده هم بنویسیم. هر قدمی که به جلو برمداریمو رو جلو هر خواسته مون یادداشت کنیم.

(مژده٬ ادبیات٬ صومعه سرا)

******

سلام؛ امید! می خوام یه کتاب خوب درمورد بحثمون معرفی کنم. کتاب: روانشناسی افسردگی از دیوید برنز با ترجمه: مهدی قراچه داغی! بخونید حتما.

(مریم، سبزوار، دانشجوی روانشناسی)

******

به نقل از ابن سینا: "اگر همه انسان ها طبع خود را می شناختند و بر اساس آن غذا مصرف می کردند، هرگز دچار بیماری جسمی و روحی نمی شدند." از کجا بدونم طبعم چیه دوستان هم اندیش؟

امید: پزشکان طب سنتی که تقریبا تو اکثر شهرها هم هستن، دقیق می گن که طبع سرد دارید یا گرم؛ خشک یا مرطوب. "واقعا" ارزشش رو داره. اتفاقا منم تصمیم دارم همین روزا برم. تو غرب تهران، در موسسه تحقیقات حجامت ایران تو باغ فیض، در جوار امامزاده حمیده خاتون (س) کلی پزشک طب سنتی هست.

******

راهنمایی: سلام به باشگاه خودمون هم اندیشان؛ دوستان! همه مون می دونیم سلامت روان و سلامت جسم برامون اهمیت زیادی داره؛ پس لازمه که به شبکه سلامت بیشتر سر بزنیم. راستی! جواب سوال خیلی هاتون هم تو شبکه سلامت به صورت مختلف (زیرنویس) پخش می شه. هیچ هزینه ای نداره. کافیه فقط دکمه کنترل رو بفشاری. آیا موافق هستید؟؟

(تیمور)

******

سلام دوستان هم اندیش؛ آقا نیما! حباب ترکوندن مهارت می خواد. من خودم دور سر یه بنده خدایی یه حباب درست کرده بودم. نزدم یهو بترکونمش. آروم آروم و با بی محلی کردن و سراغی ازش نگرفتن، خودش ترکید؛ ولی هیچ وقت خودمو نمی بخشم چون اون خواست با خانواده اش بیاد خاستگاری ولی من به بازی گرفتمش و نذاشتم بیاد. درواقع می شه گفت عشق واسه اون دلگرمی بود ولی واسه من فقط سرگرمی... ولی به خدا توبه کردم. منو از باشگاه بیرون نکنید.

(یه خانوم 19 ساله)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ خواهش می کنم بگید چطوری زود رنج نباشم؟ چطوری؟

امید: سوال خوبیه! بعضی ها واقعا روحیه حساس و زودرنجی دارن و البته تحقیقات نشون داده که این روحیه، تو خانوما هم بیشتره. از یه طرف هم زودرنجی منشاء خیلی از مشکلاته و حتی می تونه باعث به هم خوردن زندگی مشترک، افسردگی و... بشه. کی راهکار داره؟ اول پیامک بنویسه: راهکار. اصلا به خاطر همین راهکارها بحث رو ادامه دادیم؛ ولی خب! متنوعش می کنیم که خسته کننده نشه.   

******

سلام؛ مشاعره از دیوان حافظ:

بر سر آنم که گر ز دست برآید

دست به کاری زنم که غصه سرآید.

(سیده ریحانه)

امید: چقدر "به جا" بود. 

******

سلام هم اندیشان با معرفت؛ می خواستم بگم: برنامه "فرصت برابر" از شبکه آموزش که روزهای جمعه، ساعت چهار شروع می شه رو با صحبت های ایمان سرور پور (مشاور) از دست ندید. برنامه اش عالیه. یه بارم که شده ارزششو داره. به آدم کلی روحیه می ده.

(سارا هستم از گنبد کاووس، حوالی 19 سالگی)

******

خانم نجمه از کاشون! اصلا هم اینطور نیست که هر که کم سواده حتما افسرده است. شما دارین به خانومای کم سواد توهین می کنین. اتفاقا من یه جایی خوندم که خانم ها با تحصیلات بالا به علت مطالعه سخت بیشتر در معرض افسرده بودن هستن. نبینم به ما دیپلمه ها توهین کنیا؟!

(جوکار از خفر)

******

3لام؛ دوستی که 900 کیلومتر از خونوادت دوری! من گرگانیم و اهواز زندگی می کنم. مدرک آرایشگری، خیاطی و قالیبافی گرفتم. یک لحظه فکر کن وقت سر خاروندن هم ندارم. همه دوستام به من غبطه می خورن. هر کتابی هم که فکر کنی می خونم. تا 5 ابتدایی بیشتر سواد ندارم. تعریف از خود نباشه خطم واقعا زیبا و اطلاعات عمومیم از لیسانس هم بالاتره. وقتی می گم: تحصیلاتم پنجمه باورشون نمی شه. همیشه هم ازخدا می خوام پشت و پناه خونوادم باشه. این که دیگه غصه خوردن نداره خواهر گلم! مخصوصا با وجود برادر امید!!!

امید: من نمی دونم چرا هر وقت می گید برادر امید! یاد برادر جومونگ می افتم.

******

اولش تفریحی بود. بعضی وقتا می رفتم سراغش. بقیه می گفتن ما بهش عادت کردیم؛ ولی من با خودم می گفتم من که مثل اونا نمی شم؛ ولی کم کم بعد از مدتی فهمیدم منم معتاد شدم. معتاد هم اندیشان... سلام دوستان! من مسعود هستم. یک هم اندیشانی...

(مسعود، 20 ساله)

******

سلام به امید و ها؛ می گم حالا اگه با رفتار متین و موقر یه پسری اومد جلو و خواستگاری کرد چی جواب بدیم که هم جواب رد نباشه هم اینکه فکر نکنه خیلی هول هستیم؟

امید: تا هم اندیشان رو داری غم نداری. چند ساعت صبر کنی، جوابت اومده. 

******

سلام امید؛ چهارشنبه تولد شوهرم بود. کلی کار براش انجام دادم. کیک درست کردم. کادو گرفتم. خونوادشو دعوت کردم. خلاصه یک جشن کوچولو؛ ولی شوهرم موقع دادن کادوها یک تشکر کرد که فقط خودم شنیدم. انتظار بیشتر از اینا رو داشتم ازش. حالا شما بگو من اگه افسردگی نگیرم باید چه کار کنم؟

(عطیه، مامان علی، فاطمه، معراج)

امید: راستش! خیلی از مردها "معمولا" به این چیزا که اتفاقا خیلی هم برا خانوما مهمه دقت نمی کنن. عمدی هم ندارن. روحیه اس دیگه. از همون تفاوت های شخصیتی زن و مرد ناشی می شه. دونستن این مساله خیلی بهت کمک می کنه؛ ضمن اینکه باید هر از گاهی، تو یه موقعیت مناسب و با اخلاق و بیان خیلی خوب این نکته رو بهش یادآوری کنی که: "برا خانوما این چیزها اهمیت خاص داره" خیلی تاثیر گذاره.

******

سلام؛ داشتم زیست می خوندم دیدم درمورد بیماری افسردگی نوشته. علایم این بیماری: غمگین بودن، دل مردگی، ارتباط کم با دیگران، کناره گیری، بی تفاوتی نسبت به اطراف خود و... درمان آن هم: ورزش، مشاوره صحیح و دارو هست! موفق باشید...

(محدثه، ۱۷ ساله، لاهیجان)

******

"کسی که ایمان بیاورد به خدا و روز آخرت و عمل صالح انجام دهد، ترسی بر آنها نیست و آنان اندوهگین نمی شوند" سوره مائده آیه 69

(مریم، خواهر امیر حسین)

******

سلام امید خان! تعداد پیامکا رو شمردم. شد 21389! البته این تعداد فقط مال 11 روز از آبان ماهه که یادتون بود تعداد پیاما رو بنویسین. شما به من قول دادین که این شادی رو ازم نگیرین؛ پس لطفا توی آذر ماه از همین حالا که روز اوله بدرج.

امید: حتما!

جمعه، اول آذر: 1786

پنجشنبه، 30 آبان: 2302

چهارشنبه، 29 آبان: 3277

تعداد کل پیامک های آبان: 53591

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط فاطمه در تاريخ 1392/09/05 و 17:19 دقيقه ارسال شده است

سلام؛چرا آرشيو مطالب روز پنج شنبه30آبان تو سايت نيست؟شکلک
پاسخ : باید به پیام و امید بگید که برام ارسال نکردند


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392