• چهارشنبه 1394/02/16 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلااااام؛ خیالت راحت. هیشکی نمی تونه سر خدا رو کلاه بذاره. هیشکی! می دونی؟ خدا برنامه نویسیش حرف نداره. یه برنامه نوشته با عنوان: "هر عملی
 • سه شنبه 1394/02/15 - تعداد بازدید 23 مرتبه
  امید: سلاااام؛ می گم حالا که دارین صلوات می فرستین، یه صلوات هم برا سلامتی خودتون و عزیزاتون و برقراری هم اندیشان بفرستین. خب! حالا که موندگار
 • دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 30 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 43 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 66 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، تقدیر الهی ،

هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392

امید: سلاااااام؛ چه خبرا؟! (مختصر و مفید)

******

سلام؛ چند روزی هست با هم اندیشان آشنا شدم. اونم با اصرار خواهرم که خیلی هم اندیشان رو دوست داره. راستش من و شوهرم آدمای لجبازی هستیم. من اصلا کوتاه نمیام؛ حتی اگه باعث جداییمون بشه. همه اش به خودم می گم من همینم و نمی تونم رفتارمو عوض کنم. خدا منو اینجور آفریده؛ ولی پیام های شما خیلی تاثیر گذاره. چند روز هست با غرورم کنار اومدم و مشکلات کمتر شده؛ ولی شوهرم خیلی لجبازتر شده.

امید: ای کاش می تونستی همسرت رو هم بیاری تو باشگاه؛ ولی اگه تلاشت، بی ثمر بود و نیومد هم اشکال نداره؛ چون ما اگه خودمون رو تغییر بدیم دنیای اطرافمون هم کم کم تغییر می کنه. این "کم کم" رو که داشتی؟ منظورم اینه که باید صبور باشی و منتظر نتیجه آنی نباشی! این خیلی مهمه! بخش هم اندیشان دیروز هم که راه بیافته خیلی کمکت می کنه؛ چون قبلا خیلی چیزها دراین باره گفتیم. 

******

سلام؛ بخشی از تقدیر ما آدما بستگی به روش زندگی و انتخاب های ما داره. اگه اشتباه انتخاب کنیم حتما نتیجه ی منفی می گیریم و به عکس. باید خیلی حواسمون به انتخاب هامون باشه تا بیخود همه رو نندازیم گردن تقدیر.

(معصومه از الشتر)

******

می گم اسم "هم اندیشیده های قدیم" برا بخش جدیدمون بهتر نیس؟

امید: چرا!!! خدایا! چی می شد "پیام" اینجا بود و با یه ضد حال، چنان حالش رو جا می آورد که دیگه از این پیشنهادها نده! یعنی تقدیر این بوده که پیام نباشه؟!

******

سلام؛ موضوع این هفته خیلی خوبه. به خیلی هامون کمک می کنه. مخصوصا من که همیشه ناراحت بودم چرا اتفاقای بد واسه منه؛ ولی حالا خیلی آرامش دارم. می دونم که همشون تقدیر خدا است؛ البته خودمون هم باید تلاش کنیم.

(مهسام)

امید: اونم چه تلاشی! درست و پیمون!

******

هم اندیشان؛ امید! حتما باید ازتون تعریف کنیم تا پیامامون درج بشه؟؟؟ آره ؟؟؟

(محدثه عواطف)

امید: یه چیزی تو این مایه ها! خب! حالا چه تعریفی می خوای بکنی؟ (شوخی کردم؛ فقط خواستم به این بهونه پیامکت درج بشه؛ فقط بین خودم و خودت باشه ها!)

******

سلام؛ خوبین؟ امروز وقتی داشتیم از کلاس بر می گشتیم یه پیرزن مهربون رو تا دم خونشون رسوندیم. خیلی واسمون دعا کرد. یه حال خوب داشتیم اونموقع!

(الی، ۱۸ ساله)

امید: ببینین! درسته که بر اساس نظام خلقت، بشر همیشه در معرض تهدید  بلا و گرفتاری قرار داره؛ اما از اون طرف هم خدا راه های زیادی برای دفعشون فراهم کرده. کار خیر، اخلاق خوب، نیت خالص، یاد خدا، عبادت و... همه ی این ها جدای از اینکه ما رو به خدا نزدیک می کنه، تو رفع خیلی از گرفتاری ها هم کمک کننده بزرگیه! مگه اینکه از مقدرات غیر قابل تغییر خداوند باشه.

******

سلام370دیا؛ این روزا سریال حضرت یوسف پخش می شه. تو یه قسمت به حضرت یوسف وحی می شه که مقدر بود فقط 1 سال در زندان بمانی؛ اما به دلیل توسل به غیر، با وجود خدا، 7 سال دیگر باید در زندان بمانی.

(فاطمه، مامان آیسان و عاشق همسرش از تبریز)

******

دانشمندا کشف کردن که خورشید روزها بی جهت روشنه... در اصل باید شبها که تاریکه روشن باشه!!!

(شکیبا لجمیری از ایذه)

امید: دانشمندان خنگول آباد دیگه؟! فقط خدا کنه یادشون باشه که بدن تو مجله های معتبر علمی منتشر بشه!

******

سلام امید؛ این که من چند ساله در انتظارم تا یه بچه بیاد و زندگی سردم رو شیرین کنه اما.......!!! آیا این هم حکمتی داره...

(درسام)

امید: خداوند راه تلاش برای حل خیلی از مشکلات این دنیا رو باز گذاشته. الان راه های زیادی برای درمان نازایی وجود داره؛ اما به هر حال اگه همه تلاش ها بی ثمر بود اونوقت می شه گفت: باید تسلیم خواست و حکمت خداوند شد. پیامک بعدی رو حتما بخونش...        

******

سلام هم اندیشان؛ اون خانمی که گفته بود بارداره و خدا بهش دختر داده و... خدا رو شکر کن و اینو بدون خواست خدا بوده که بهت دختر داده. در قرآن سوره شورا آیه ۴۹ و ۵۰ می فرماید: خداست تنها مالک زمین و آسمان ها. هر چه بخواهد می آفریند و به هر که خواهد فرزند دختر و به هر که خواهد فرزند پسر عطا می کند و یا پسر و دختر، هر دو را برای آنان جمع می کند و هر که را خواهد عقیم می گرداند. او به صلاح خلق دانا و به هر چه خواهد تواناست.

(غلامرضا از زنجان)

******

با سلام به هم اندیشان؛ می خواستم بگم تعطیلات، هم اندیشان هم تعطیل می شه؟

امید: آره! می خوام یه خورده دلمون برا همدیگه تنگ بشه! راستش! تو باشگاه، خونه تکونی هم داریم! ولی امیدوارم تا اون موقع بخش جدید "هم اندیشان دیروز" برقرار بشه. داریم رو رنگ و گرافیک صفحات هم کار می کنیم. بالاخره سال نووی گفتن! 

******

سلام هم باشگاهی های عزیز؛ تازه یلنگز پیشاپیش مبارک! بولسن یلنگز سرشار از خوشی بولسن! ترجمه: سال جدید رو به همه هم باشگاهی های عزیز پیشاپیش تبریک می گویم! سالتون سرشار از خوشی و خوبی باشه!

(خطیبه رجب زاده از ترکمن صحرا)

******

سلام بر آها؛ خوب هستین؟ لطف کنید جوابمو بدین! کسی که برای گناهاش توبه کنه، اگه دعاهایی که بکنه مستجاب نشه به نظرتون به خاطر تاوان گناهاشه یا مصلحت خداونده؟

(سحر عباسی، 27 ساله، شیراز)

امید: "کسی که از گناهی توبه می کند، مانند کسی است که هیچ گناهی نکرده." این، جمله ی پیامبرمونه و البته درمورد توبه های واقعی. ولی یه واقعیت هایی رو هم نمی شه درنظر نگرفت. این واقعیت رو: درسته که گناه انسان بخشیده می شه؛ ولی وقتی پای حق الناس درمیونه چی؟ خب معلومه! باید تا اونجایی که در توانمونه جبران کنیم و رضایت فرد رو به دست بیاریم؛ و اگه امکان نداشت، خالصانه به نیتش، کار خیر انجام بدیم و امیدوار باشیم که اشتباهمون کمترین آثار و تبعات رو برامون داشته باشه. به هر حال، نکته بحث اینه که: حتی انسان هایی که گناهی هم ندارند قرار نیست همه ی حاجاتشون برآورده بشه. ما موظفیم تمام تلاشمون رو به خرج بدیم و در کنارش دعا کنیم؛ ولی این روایت امام سجاد (ع) رو هم پیش چشممون داشته باشیم که: "دعای مؤمن یکی از سه فایده را دارد: برای او ذخیره می‌گردد؛ یا در دنیا برآورده می‌شود؛ یا بلایی را که می‌خواست به او برسد، ‌از وی می‌گرداند"   

******

چهارشنبه سوری، روز ملی مبارزه با آرامش اعصاب بر شما ترقه بازان گرامی، پیش پیش، مبارک باد.

(مریم، 23 ساله، پاکدشت)

امید: همونقدر که دعا و خدمت به خلق تو تقدیر و سرنوشت تاثیر داره؛ قطعا مردم آزاری هم....

******

سلام هم اندیشان؛ یادتونه پارسال دختر خانومی پیام داده بود باباش به مشتریان مغازه کتاب، عیدی می ده. دیروز خیلى اتفاقی رفتم خرید. یکی از همون کتابا به اسم (انسان در جستجوی معنا) قسمت من شد.

******

می گما! یه سوال جدی: حالا که تحویل سال، ساعت هشت و خورده ای شبه. شامو امسال بخوریم یا سال دیگه؟!

(محبوبه از شمال)

امید: اونوقت اگه امسال بخوریم، سال دیگه گشنمون نمی شه؟! به هر حال جفتش دو تا است. 

******

سلام امید؛ حباب ترکوندم شدید!! نشستم با خودم فکر کردم دیدم انصاف نیست گفتن و خندیدنام؛ لاو ترکوندنام؛ شب تا صبح بیداری کشیدن و اس دادنام با اون باشه؛ ولی بی حوصله گیام و داد و بیداد کردنام واسه خانوادم باشه. زدم قیدشو!

(نرگس)

******

سلام؛ نمی دونم اینکه من با بقیه فرق داشته باشم یا اینکه با داشتن صورتی که با خوردن هر نوع شیرینی جات، خوراکی های چرب و... جوش می زنه آیا سرنوشت من اینجوری بوده که تو حسرت خوردن چیزایی که دوست دارم بمونم؟ آیا خدا خواسته که اینجوری بشم؟ خدا خواسته که به خاطر پوستم غرورمو از دست بدم؟ اما بازم از رحمت خدا ناامید نشدم. بازم بهش امیدوارم. به امید روزی که صورتم خوب بشه.

(یه هم اندیش 19 ساله)

امید: فقط مطمئن باش که همه ی تلاش هات رو برا بهبودی کردی؟!

******

سلام به امید و دوستاى خوبم؛ می گم خروس همسایه ما هر شب ساعت دوازده می خونه. به نظرتون دلیلش چیه آیا؟ هدف خاصى داره؟

(مونام از قزوین)

امید: آره خب! می گه: "ساعت دوازده شب چرا هنوز چراغاتون روشنه؟ هان؟! برین بخوابین دیگه! ناسلامتی چند ساعت دیگه باید برا نماز، بیدارتون کنم!" حالا خارج از شوخی تا حالا ریز شدین به این قضیه صبح خروس خون! آقای رزاق که ید طولایی تو پرورش مرغ و خروس داره می گه: خروسا دو ساعت مونده به اذان صبح یه تکخونی می کنن. بعد نیم ساعت، دو بار می خونن. بعد نیم ساعت، سه بار؛ و موقع اذان که می شه مرتب شروع می کنن به خوندن. خب! ممکنه بگین: "اون تکخونی های قبل از اذان، ماجراش چیه؟" ظاهرا برا اونایی هستش که قصد شب زنده داری و نماز شب دارن. در هر صورت، تفکر درمورد این چیزا، ما رو به خیلی چیزا می رسونه. 

******

سلام؛ داداش امید! توجه بنمو! خداحافظ! خداحافظ! خداحافظ! خداحافظ!... درج این کلمه خیلی سخته؟! بدرج دیگه برادر! این قدر اعصابم بهم می ریزه وقتی بعضیا به جای این عبارت می گن: فعلا، بای و ... آخه دعا به این قشنگی رو با این جور عبارات و اصلاحات عوض می کنید؟! خداحافظ!

(مائده)

امید: می گم یه دعایی خیلی رایجه؛ ولی نمی دونم چقدر تا حالا عمیق، بهش فکر کردیم. اینکه: "خدایا! ما رو تا عاقبت به خیر نشدیم از این دنیا مبر!"  

تعداد پیامک های دیروز: 2559

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392
 9. هم اندیشان دوشنبه 19 اسفند 1392