• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 16 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 45 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 44 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، تقدیر الهی ،

هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392

امید: سلااااام؛ حال و احوال آقایون محترم و خانوم های محترمه چطوره؟ بعضی ها که حالشون خیلی بهتره؛ چون از اختیاری که خدا بهشون داده استفاده کردن و خودشون خواستن که حال خودشون رو خوب کنن! توجه بنمایید...

******

امشب، ساعت 9،  پشت پنجره، رو به حرم ایستادم و به آسمون نگاه کردم و از خدا براتون بهترین ها رو خواستم. امیدوارم به تک تک آرزوهاتون برسید. از اون موقع تا الان که یازده شده حس سبکی دارم.

(شیما، دانشجوی روانشناسی، مشهد)

******

سلام به همه ى هم اندیشان خوبم و آقا امید گل گلاب - از نوع قمصر کاشان! - خیلى حس و حال خوبى داشت. رفتم ایستادم زیر بارون. دو دستمو گرفتم بالا و کلى دعاهاى خوب کردم. خودم که خیلى آرامش پیدا کردم. ممنون از همه تون. خدایا! شکرت که هم اندیشان رو دارم.

(کوثر خانوم، 71)

امید: ولی زیرزیرکی یه هندونه هم زیر بغل ما گذاشتی و رفتیا! فکر نکنی حواسم نبود!

******

سلام هم اندیشان؛ تقدیر ما آدما دست خودمونه. خدا راه درست و خطا رو برامون تعیین کرده. این که کدوم راه رو انتخاب می کنیم دست خودمونه. افکار ماست که آیندمون رو می سازه. مگه نمی گن به هر چی فکر کنید بهش می رسین؟ یا با انجام عمل خیر می شه حتی مرگ رو به تأخیر انداخت یا صدقه، بلا رو دفع می کنه؛ پس این اعمال ماست که تقدیرمون رو رقم می زنه. ما آدما چوب اشتباهاتمون رو می خوریم و وقتی که از سرنوشتمون راضی هستیم خدا رو فراموش می کنیم و به خودمون مغرور می شیم و می گیم: این نتیجه تلاش خودمونه؛ اما وقتی که بر عکس باشه اون رو به تقدیر الهی نسبت می دیم؛  اما چرا بعضیا تاوان اشتباهات دیگران رو پس می دن؟

(راضیه، 68، صومعه سرا)

امید: کتاب "عدل الهی" و "انسان و سرنوشت" شهید مطهری می تونه پاسخ خیلی از اینجور سوال ها رو بهمون بده. ببینین! همونطور که قبلا گفتیم خدا  بر اساس حکمت هایی که خودش می دونه و بعضی هاش رو هم ما ممکنه ازش سردربیاریم، یه قانون هایی داره. یکی از اون قانون ها اینه که آدما تو دنیا در ارتباط با همدیگه زندگی می کنن و از کارها و نیات و عملکردهای همدیگه اثر می پذیرن. به همین خاطر، یکی می تونه با اشتباهش زندگی یکی دیگه رو خراب کنه و یا به یکی دیگه ظلم کنه. اصلا همین قانونه که باعث امتحان آدما می شه. اگه نبود چطور می شد انسان ها رو محک زد؟ البته، ظالم و یا خطاکار حتما با حساب و کتاب های خدا طرفه و کسی هم که بیگناه مورد ظلم واقع شده، به خاطر همون حساب و کتاب های دقیق خدا، نباید نگرانی داشته باشه؛ چون هیچ چیز پیش خدا جایی نمی ره. حتی جالبه که خود پیامبران و امامان معصوم هم از این قانون خدا مستثنی نبودن و به خاطر همین تاثیرات آدما روی همدیگه کلی مورد اذیت و آزار قرار گرفتند و حتی جان خودشون رو از دست دادن. خداوند به خاطر پیامبر یا امام و معصوم و بی گناه بودن اون ها جلوی تاثیر کارهای ظالمان رو نگرفت. اگه خدا بخواد همه ی مشکلات رو برداره و همه چیز به خوبی و خوشی و سلامتی پیش بره، دیگه جائی برای امتحان باقی نمی مونه! هم امتحان آدم ها دربرابر سختی ها و هم رفتارهایی که در پیش می گیرن. امیدوارم قانع شده باشید!

******

سلام؛ اینم اختصار جدید: آها = (امید + هم اندیشان)

امید: بابا! یه نام و نشونی از خودت می ذاشتی تا به نام خودت ثبتش می کردیم.

******

سلام؛ امید! واسه من یه چیز هیچ جوره جا نمی افته! مگه خداوند نمی دونسته که ما قراره چه رفتاری داشته باشیم؟! پس واسه چی ما رو آفریده؟ یا نه! ما رو خلق کرده، و قادر مطلقه؛ پس خوشبختی و آسایشو تو تقدیر همه بذاره. کلن از اولشم با این مسأله مشکل داشتم.

(مهسام از تهران)

امید: ما دو تا راه داریم؛ یا اینکه به خداوند اعتماد داشته باشیم و قوانینش رو اونجوری که هست بپذیریم؛ یا اینکه با خدا دربیافتیم و بگیم چرا همه چیز اونجور که ما می گیم نیست؟! درضمن؛ الان، یکی دو تا پیامک عقب تر، یه چیزایی گفتیم. یه بار دیگه بخونش، ممکنه کمکت کنه!

******

سلام و خسته نباشید به همگی؛ ... به نظر من تو  این موارد که به نظر ما چرا این نشد چرا اون شد یا هزار تا بحث دیگه،  به خاطر اینه که ما سطحی به موضوع نگاه کردیم و عمق مطلبو درک نکردیم. شک نکنین حکمتی پشت پرده است. من بارها به چشم خودم دیدم. شک نکنین اگه به ایمان به خدا متکی باشی راحت این مسائلو درک می کنیم.

(مهدی اخترنیا، اسلام آباد غرب)

******

روی نیمکت توی پارک، روزنامه دستمه... اومده می گه: "روزنامه می خونی؟" پ ن پ! سبزی خریدم نمی دونم لای کدوم صفحه گذاشتم! اینم زنگ تفریح. دیگه برین سر کلاس.

(زهرا ابراهیمی)

امید: وای به حالت اگه از روی باشگاه های بوووووق، کپی کرده باشی! وای به حالت! 

******

سلام؛ ما روایت داریم گرفتاری هایی که تو این دنیا دامنگیر انسان می شن یا مکافات عمل هستن، یا برای امتحانن...

(نجمه)

******

کشف: این محاله که انسان بتونه حکمت تموم اتفاقاتی که واسش پیش میاد  رو درک کنه؛ اما اگه در هر اتفاقی که باهاش مواجه می شه، هر چند اتفاقی که خیلی واسش ناراحت کننده باشه، اینو به یادش بیاره که خدا حواسش  بهمون هست و از پدر و مادر مهربون تره و صلاحمون رو می خواد. می تونه کللی بهمون آرامش بده و طعم تلخ درک نکردن حکمت رو کمرنگ کنه.

(مریم خالقى)

******

بچه های کنکوری! به بحث این هفته خوب توجه کنید؛ چون 1 تا 2 پرسش در کنکور رو به خودش اختصاص می ده.

(دختری از لای کتاب زیست)

******

سلام هم اندیشان؛ چند وقت پیش یه خواستگار واسم اومده بود که ردش کردم. همه می گن: قسمتت نبوده؛ ولی خودم اصلا چنین اعتقادی ندارم؛ چون اگه با بی فکری و غرور نابجا تصمیم اشتباه نمی گرفتم حتما قسمتم می شد. پس لطفا همیشه برای هر چیزی خوب فکر کنیم تا بعدا با این استدلال های غیرمنطقی، اشتباهاتمون رو توجیه نکنیم.

(سارا)

******

کشف مثلا اگه کسی بخواد تو فلان دانشگاه فلان رشته قبول بشه ولی برا رسیدن بهش تلاش نکنه خب مسلما بهش نمی رسه. نمی تونه بگه تقدیرم این بوده. حالا اگه نهایت تلاششو بکنه؛ ولی یه مشکلی پیش بیاد که نتونه قبول بشه این دیگه تقدیرشه! ما باید ببینیم خودمون کم کاری کردیم یا اینکه نه تلاشمونو کردیم و واقعا تقدیرمونه.

(زهره، دختری از بافق)

******

سلام؛ خیلیییی حس خوبیه وقتی بدونی اون لحظه به همراه 50 هزار نفر از کسانی که دو ساله باهاشونی با خدا راز و نیاز می کنی! خدا رو با تمام وجود در کنارت حس کنی و بابت داده ها (که رحمته) و نداده هاش (که حکمته) ازش تشکر کنی! بعد لب به دعا گشوده و برای پایداری و دوام باشگاهمون و برای سلامتی، خوشبختی، موفقیت و عاقبت به خیری تک تک هم اندیشان و تمامی کسانی که برای باشگاه زحمت کشیده اند دعا کنی..... اصلا این حس خوب رو نمی شه با دنیا عوض کرد...

(محدثه و احمد از تهران)

******

با سلامی به سرسبزی بهاری که در پیش است. به نظر من اگر ما نمی تونیم روی یک اتفاق تاثیر گذار باشیم مثل حذف شدن همون بنده خدای  نیازمند از قرعه کشی، که امید گفت. یا هر چه تلاش می کنیم که نتیجه مطابق میل ما رخ بده ولی رخ نمی ده؛ پس حتما حکمتی داشته.

(اصغر حاجیوند میرزایی، دورود)

******

سلام؛ امید به نظر من بیشتر اوقات خدا موقعیت هایى که به نظر ما عالى هستش رو از ما می گیره تا یه چیز عالى تر بده. مثل همون قرعه کشى که گفتى. از کجا معلوم خدا نخواسته موقعیت بهترى نصیب اون شخص کنه. این اتفاق واسه من خیلى افتاده که خدا یه چیزى ازم گرفته به جاش یه چیز عالى تر داده.

(حدیث)

******

سلام؛ بیشتر اتفاقاتی که برای ما انسان ها می افته شاید اون لحظه واقعا متوجه حکمتش نشیم. حتی  انسان های خودشناس و آگاه هم، برای اتفاقی که افتاده قطعا خواهند فهمید که حکمت الهی جاری بوده؛ اما بیشتر این فهمیدن حکمت ها، با گذشت زمان، معلوم می شه... من با گذشت زمان (سه سال) متوجه حکمت اتفاقات زندگی ام شدم.

(آذین کشکولی، همون دختر آذربایجان از سنندج)

******

سلام؛ در تائید صحبت هاى امید خان خواستم بگم که آنتونى رابینز که نویسنده مشهورى هست در کتاب "یادداشت هاى یک دوست" قسمتى از خاطراتشو گفته که قبلا اصلا وضع مالى خوبى نداشتن؛ ولى با سعى و تلاش الان بهترین زندگى رو داره و بزرگترین موسسه خیریه رو هم افتتاح کرده! قصدم از گفتن این ماجرا این بود که بگم: خیلى از شرایط هستن که ما در به وجود اومدنشون کوچکترین نقشى نداشتیم مثل خانواده اى که در اون متولد می شیم ولى ما باید فکر کنیم که تا چه حد می تونیم در اون شرایط تغییر ایجاد کنیم. با نشستن و غصه خوردن که هیچى حل نمی شه! باید ببینیم از هر شرایطى چه طور می تونیم به بهترین شکل استفاده کنیم. یعنى به نحو احسنت تغییرش بدیم. قانون 10 در 90 نشون می ده که ده درصد مسائل بطور اتفاقى هستن ولى نود درصد بقیه مربوط به اینه که ما چطور با اون مسئله برخورد می کنیم... شرمنده حرفام طولانى شد!!

(رومینا)

******

آخیشش! تموم شدش! یهو تصمیم گرفتم شال گردن ببافم! 3 ساعته تموم شدش. اونم با انگشت. بدون میل و قلاب. ما اینیم دیگه! به قول مادرم زمستون تموم شده تازه هوس بافتن به سرم زده! امید! فقط امشب دیر می خوابما! نگران نشو! شب بخیییر

(کوثر سبحانى، املش)

امید: شب بخیر! خواب های خوش ببینین! همتون!

تعداد پیامک های دیروز: 3839

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان دوشنبه 19 اسفند 1392