• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 21 مهر 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، چرا احساس تنهایی می کنیم؟ ،

هم اندیشان یکشنبه 21 مهر 1392

سلام ب همگی... اون قدیم ندیما که نه من یادم میاد نه خیلی از شماها؛ وقتی دلت واسه کسی تنگ می شد دست خونواده رو می گرفتی و می رفتی خونشون... وقتی تلفن اومد و همه گیر شد تا دلت واسه کسی تنگ می شد گوشی رو بر می داشتی و باهاش حرف میزدی... و حالا هم اس ام اس و ایمیل و... مشکل، این وسایل و امکانات نیست؛ مشکل اصلی ما آدماییم که هنوز آدمای قدیمیم با همون نیازای قدیم؛ ولی هویت خودمونو بین این وسایل گم کردیم.

(منصوره، 21 ساله از سیرجان، دانشجوی فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی کرمان)

امید: سلااااام به همه دوستام؛ می گم فقط باید یه سال نشست و به همین جمله آخری که منصوره خانوم گفت فکر کرد. واقعا جمله پرمغزیه. فکر کردن بهش باعث می شه خیلی جاها بتونیم راه خودمون رو پیدا کنیم. 

******

سلام به همه؛ می خوام یه کتاب خوب واسه مجردهای باشگاه معرفی کنم: "شیوه های شناخت و گزینش همسر" نوشته: دکتر محسن ایمانی. یه جمله از کتاب: هر اندازه انسان عمیق تر بیاندیشد، هدفی را که در زندگانی بر می گزیند، ارزشمندتر است.

(مریم افشاری، سراوان)

******

سلام؛ به نظر من... موقع تنهایی همیشه شیطان خودشو به ما می رسونه؛ پس فقط باید به خدا توکل داشت؟!

(امید ملک حسینی از نسیم شهر)

امید: درسته! باید به خدا توکل داشت. یادتونه تیتراژ سریال شیدایی:

"می ترسم توی تنهایی بمیرم

کمک کن تا دوباره جون بگیرم

یه وقتایی به من نزدیکتر شو

دارم حس می کنم از دست می رم."

ولی یادتون باشه که پیش نیاز توکل به خدا؛ تدبیررررره. یادتون باشه که اگه تدبیری از جانب ما صورت نگیره... باید یه حرکتی به خودمون بدیم.

******

سلام دوستان! صبر کردن گاهی معجزه می کند. تنهایی خود را پیش فروش نکنید. فصلش که برسد به قیمت می خرند...

(مریم، 19 ساله از اراک)

امید: منم یه جمله حکیمانه بگم؟! "انسان ها به آن چیزی که دوست دارند نمی رسند مگر با صبر بر آنچه دوست ندارند."

******

سلام؛ من تا دو سال پیش خیلی تنها بودم؛ یعنی حس می کردم که خیلی تنهام تا اینکه ازدواج کردم و خدا بهم یه همسر خیلی خوب داد. باور کنین صبر معجزه می کنه. من که همیشه از زندگیم مینالیدم اینقدر خوشبخت شدم. اگه صبر نمی کردم چی می شد؟! من به این جمله رسیدم که بعد از هر سختی راحتی در راه است. دوستای گلم! من خیلی زندگی پوچی داشتم. پشت سر هم بد می آوردم؛ ولی الان به لطف خدا خیلی آرومم...

(زینب از قم)

******

سلام امید و پیام و هم اندیشان گل! می گم یه سری به سایت  www.ravvan.com بزنید. هم مشاوره رایگان میده؛ هم آموزنده اس؛ مخصوصا مقالاتش خیلی خوبه. همچنین بانک پرسش و پاسخش. کلی چیز یاد می گره آدم. حیفم اومد نگم بهتون. امید! تو هم یه سری بزن.

(سید کوثر، بچه کرد ا.غ پیرانشهر)

امید: حتما!  

******

چرا احساس تنهایی می کنیم؟ خب معلومه! چون از "خدا" دوریم. کسی که رفیق فابریکش خدا بشه هیچ وقت نمی گه تنهام. در ضمن یه نکته بگم: اینکه تنهایی همیشه بد نیست. طبق فرمایش پیامبر (ص): هم نشین خوب بهتر از تنهایی و تنهایی بهتر از هم نشین بد است. خدا قوت!

(ریحانه خانوم از مشهد مقدس)

******

سلام؛ ادامه مشاعره:

من آن گلبرگ مغرورم

که میمیرم ز بی آبی

ولی با خفت و خواری

پی شبنم نمی گردم

(الهه، ۲۲، فرخشهر)

******

سلام؛ امید! الان ساعت حدود ۹ شبه. زنگ زدم به آقایی که واسمون از روستا شیر میاره. دخترش گفت: خوابه! ولی ساعت ۷ صبح درخونتونه. واقعا دمش گرم در این عصر تکنولوژی. نه؟!

(ملیحه، ۲۳، همساده امام رضا)

امید: واقعاااا.

******

سلام؛ من حدود دو ماهه که باشگاه هم اندیشان رو کشف کردم. تا حالا عضو خاموش بودم؛ اما از این به بعد می خوام توی بحث ها شرکت کنم. تنهایی برازنده خداست؛ او ما رو برا تنهایی خلق نکرده؛ وگرنه آدم رو با حوا نمی آفرید. فقط باید تو انتخاب دوست و همسر، تصمیم درست بگیریم تا روی این زمین خاکی احساس تنهایی نکنیم.

(زهره از خمینى شهر، لیسانس زبان انگلیسی)

امید: حالا دوست رو می شه اگه خوب درنیومد عوضش کرد؛ ولی همسر رو به راحتی نه! اونایی که با همسرشون مشکل دارن و احساس تنهایی می کنن بدونن تو اکثر اوقات با مهارت می شه یه کارایی کرد. باور کنین! باید راهش رو پیدا کرد. خیلی درباره اش تا حالا صحبت کردیم.

******

یادمان باشد اگر خاطرمان تنها شد

طلب عشق ز هر بی سر و پایی نکنیم.

سلام به نیک اندیشان؛ تنهایی چندین دلیل متفاوت می تونه داشته باشه؛ اما راه حلش واسه همه یکیه. ما می تونیم با پیدا کردن دوستای خوب، کتاب خوندن، شرکت در کارهای خیر و... خودمونو از لاک تنهایی بیرون بکشیم.

(احسان خلیلی از نهرمیان)

******

سلام به امید و پیام و هم اندیشان؛ من سه شنبه یعنی بیست و سوم همین ماه از تنهایی درمیام. من و نامزدم ایده هامونو روی هم گذاشتیم و به کمک خدا قراره یه مراسم ساده ولی جذاب بگیریم. شما هم دعوتید. یادتون باشه سادگی زیبا است.

(اکرم از کامیاران)

امید: آدرسی که دادی واقعا خیلی دقیق و سر راسته! حتما می یایم.

******

سلام دوستان خوبم؛ یکی از دلایل تنهایی به نظر من غرور انسان ها است. خیلیا هستن که البته به عقیده ی خودشون فکر می کنن از بقیه سر هستن. من ایمان دارم که هر رفتار و فکر ما بازتاب هایی از طرف بقیه به سمت خودمون داره... همین باعث می شه اطرافیان با این افراد (افراد مغرور) هم نشین نشن.

‏(فاطمه، ١٩ ساله، کنکوری)

******

تنهایی یعنی هر وقت اسم مسافرت میاد؛ اولین چیزی که به ذهنت می رسه اینه که هدفون یادت نره!

(نسیم کوتنایی از قائمشهر)

******

سلام؛ تنهایى یعنى نداشتن خدا تو زندگی هامون؛ یعنى حس نکردن لبخند خدا تو لحظه هامون؛ یعنى درنظر نگرفتن رضایت خدا تو کارامون. تنهایى یعنى این! نه اینکه چون دوست پسرمون ولمون کرد و رفت تنهاییم؛ نه اینکه کار و بار درست و حسابى نداریم تنهاییم. هممون تنهاییم چون خدا رو گم کردیم.

(زهرا نیرى، سهند علیا)

******

سلام امید! از مراسم روز جمعه چه خبر؟ پس چرا درباره اش هیچ حرفی نزدین؟ یعنی خبری نبوده؟

(ریحانه، 24 ساله، حسابداری، زنجان)

امید: چرا خبری نبوده؟ جالبیش این بود که اکثرا با همسر و یا پدر و مادر و یا خواهر و برادر و دوست و آشنا و حتی همسایه هاشون اومده بودن. چهار تا خواهر و برادر هم اندیش از همه اش جالب تر بود. می گفتن با هم می خونیم. اکثر هم اندیش ها حرف از تغییر می زدن. تغییراتی که توشون اتفاق افتاده و حس خوبی که داشتن. یکی گفت: آقا امید! یه بار با مانتو کوتاه از خونه اومدم بیرون؛ ولی دم در برگشتم. هرجوری حساب کردم وقتی یاد حرف های منطقی هم اندیشان افتادم نتونستم خودم رو راضی کنم که اونطوری برم بیرون.

******

سلام؛ می خواستم بگم من هم از٢٠ مهر ماه سال ٩٠ تا الآن با شما بودم. خیلی چیزا ازتون یاد گرفتم. مهمترینش اینکه به خاطر تجربه هایی که هم باشگاهی های عزیز تعریف کردن من عاقلتر شدم. ممنون به خاطر همه خوبی هاتون.

(مائده، لیسانس علوم اجتماعی، قزوین)

امید: با مشورتی که با پیام کردم قرار شد هر سال سه تا سالگرد برا باشگاه بگیریم. چه اشکالی داره؟ باید دنبال بهانه برا شاد بودن بود. یکی نوزده مهر، روز راه اندازی آزمایشی هم اندیشان. یکی 24 آبان، روز افتتاح رسمی باشگاه به سال شمسی. یکی هم عید غیر خم، روز افتتاح رسمی باشگاه، به سال قمری. مراسم سالگرد هم که خدا رو شکر هیچ هزینه ای برامون نداره؛ چون فقط باید به هم تبریک بگیم!!!!!!!     

******

سلام؛ دختر عمه ام می گه: افراط تو نخوردن شکر و قند و شیرینی و... افت قند خون میاره. من چه جوابی باید بدم؟ ممنون که هستید.

(نسترن زاهد)

امید: بهش بگو مگه قبل از اختراع شکر و قند و شیرینی، همه افت قند خون داشتن؟ بدن ما نیاز به قندهای طبیعی داره. مثل قندی که تو خرما، کشمش، عسل طبیعی و... هست. مثل قند موجود در اکثر میوه ها که البته تو بعضی بیشتر و تو بعضی دیگه کمتره. راستی! اگه می بینین کسی افت قند خون پیدا می کنه بهش آب قند و نبات می دن به خاطر اینه که به خاطر مصنوعی بودنش، درصد قندش خیلی بالا است و فوری قند خون رو بالا می یاره و حال اون بنده خدا جا میاد... در حالت طبیعی، ما نیاز به این همه قند نداریم و قند بدنمون با همون قندهای خوب طبیعی، تامین می شه! آره! این جوریا است. 

******

سلام؛ هر وقت دلم می گیره و هیچکسی رو ندارم فقط یاد شما می افتم. یه جورایی شدید شما رو یه بخش از زندگیم می دونم. نمی درجی ولی می گم. امروز سر صبحونه به چروکای صورت بابام نگاه کردم. آخه چرا اینقدر پیر شده؟ به خدا دلم خونه! احساس می کنم دختر خوبی نبودم براش. چی کار کنم عصبی نشم زود؟ دوست ندارم صدام بلند بشه وقتی حرف می زنم باهاش...

امید: اگه مرتب یادت باشه که سایه پدر و مادر همیشه بالای سر آدم نیست، خیلی از مشکلاتت با اونا حل می شه. اگه مرتب یادت باشه که نیکی به پدر و مادر چقدر پیش خدا ارزشمنده و باعث گشایش تو زندگی می شه و برعکس، خیلی از مشکلاتت با اونا حل می شه. اگه رابطه ات رو با خدا نزدیکتر کنی... اصلا همین امروز قبل از اذان وضو بگیر و سر سجاده بشین ببین حس خوبی که به دست میاری چقدر بعد از نماز، تو رفتارهات تاثیر می ذاره

******

سلام؛ امید باورت می شه به امید باشگاه زندگی می کنم؟ وقتی مشکلی دارم یاد شما می افتم و صبر می کنم.

(فاطمه)

******

سلام؛ خیلی وقته باهاتونم. یک ماه پیش یه خواستگار اومد واسم با کلی تحقیق قبول کردم. الان نامزدیم؛ ولی هیچ علاقه ای بهش ندارم. می خوام همه چیو تموم کنم؛ اما خانوادم نمی ذارن. می گن عقد که کنین خوب می شی. تو رو خدا کمکم کنید.

(نرگس، ۲۲ ساله از شهر بن)

امید: ببین! باید خوب فکر کنی و دلیلش رو پیدا کنی. نکنه بی جهت از حرف کسی سرد شده باشی! نکنه ناشی از یه ذهنیت نادرست باشه! نکنه به خاطر استرس و ترس از ازدواج باشه! نکنه دلت پیش یه نفر دیگه ای باشه که معلوم نیست می تونی بهش برسی یا نه؛ یا اصلا بهش برسی هم معلوم نیست چی از آب دربیاد. به هر حال، اگه واقعا دلیل قانع کننده ای داری باید اونو دقیق به خانواده ات بگی و باهاشون مشورت کنی. برا یه همچین مساله مهمی با یه مشاور هم می تونی صحبت کنی؛ حتی اگه لازم باشه به خاطرش به یه شهر دیگه بری.  

******

سلام؛ اندکى شوخى... تنهایى فقط در یه مورد خوبه اونم موقع خوردن ته دیگ!...

******

سلام به داداش امید و پیام و دوستان هم اندیش. پیام من ربطى به موضوع هفته نداره؛ ولى خواهش می کنم درجش کنید. اگه ممکنه یه بار دیگه طرز پخت کیک هویج رو بگید. چند روز دیگه تولد همسرمه و می خوام غافلگیرش کنم. خواهش می کنم! ممنون که هستید.

(زهرا، 20 ساله، قرچک)

امید: باشه! چون بی توجهی به کلی پیامکی که مرتب درخواست درج دوباره دستور تهیه این کیک خوشمزه رو داره، کار درستی نیست؛ ولی وای به حالتون اگه یادداشت نکنین و فردا دوباره بگین... وای به حالتون اگه بگین: آقا امید! اینم که شکر داره... بابا! درسته! داره! ولی کم. خیلی کم! حالا با مصرف یه کم شکر تو روز تولد که دنیا زیر و رو نمی شه؟ مهم کنترل مصرفشه. خب! دیگه تهدید بسه! راستی! حواستون هست که هم اندیشان همیشه دنبال راه حل هم هست. اگه می گه کیک کارخونه ای نخورین، دستور کیک هویج خونگی رو می ده. اگه می گه سوسیس و کالباس ضرر داره، دستور پیتزا سالم می ده. اگه می گه نوشابه ضرر داره، دستور شربت لیموی تازه و عسل می ده. برای رهایی از تنهایی، راهکار می ده. برای زندگی متعادل تو دنیای ماشینی راهکار می ده. برای... خب! بریم سر کیک خودمون. از من خداحافظ!

کیک هویج و دارچین: چهار عدد تخم مرغ رو با همزن می زنیم و بعد آهسته نصف پیمانه شکر بهش اضافه می کنیم و می زنیم تا مایع کرم رنگی به دست بیاد. (می تونین شکرش رو کمتر هم بکنین؛ چون باید کم کم ذائقمون از چیزای کم شیرین هم لذت ببره. قرارمون اینه که بحث سلامت در اولویت باشه.) خب! حالا به تدریج یک پیمانه روغن مایع رو هم اضافه می کنیم و باز، با همزن هم می زنیم. نوبت آرد رسید. دو پیمانه آرد الک شده رو در سه مرحله به مایعی که به دست اومده اضافه می کنیم و با همزن برقی خاموش یا همزن دستی و یا قاشق، هم می زنیم. سه پیمانه هویج رنده شده (رنده درشت)؛ یک پیمانه گردو نیم کوب؛ 2 قاشق مرباخوری (سر صاف) بکینگ پودر و همون مقدار هم دارچین بهش اضافه می کنیم و باز با قاشق یا... هم می زنیم. مایع آماده است. ته قالب یا کاغذ روغنی باید گذاشته بشه یا روغن مایع مالیده بشه و کمی آرد روش ریخته بشه تا مایع کیک، بهش نچسبه. چند نکته که در پف کردن هم تاثیر داره: فر، زودتر روشن شه تا موقع گذاشتن قالب، گرم باشه. وسط کار پخت، در فر نباید باز بشه. حرارت باید 180 درجه سانتیگراد باشه. پخت، 20 تا 30 دقیقه طول می کشه و از 20 دقیقه به بعد می شه در فر رو باز کرد و اوضاع رو بررسی. نشانه آماده شدن کیک وقتی است که اگه چنگال در آن فرو کنیم مایع کیک، به چنگال نچسبه. لذتش رو ببرید!

تعداد پیامک های دیروز: 2869

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392