')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 1 بهمن 1391

مجموعاً 5 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: بحث آزاد ، دختران پسر نما و پسران دختر نما ، 1391 ،

امید: سلااااااام؛ به! به! می بینم که جمعتون جمع هست و فقط یکیتون کم. اگه گفتین کی؟ من بگم؟!!! فکر کنم آقا مجید! همونی که تا لنگ ظهر خوابه. نه! اون که اینجا است؛ پس آقا مهدی که رفته ماه عسل. نه! اونم برگشته که خانومش رو با خودش ببره؛ چون یادش رفته بود. آبجی مهسا نیست؟ نه! اونم که اینجا است. خب، هر کی هست بهتره که خودش بگه....

******

شکاک: سلام به همسفران دریا دل؛ خواستم به اون دوستمون بگم که منم چند سال پیش خیلی حساس و شکاک بودم نسبت به همسرم و همش هم از روی علاقه بود؛ ولی وقتی در اثر یه سوء تفاهمی بر عکس شد و اون بهم شک کرد فهمیدم که چه بلایی سرش آوردم و چقدر سخته که زیر ذره بین باشی؛ برا همین خدا رو شکر آروم آروم این اخلاق رو ترک کردم. شما هم اگه همسرت رو دوست داری باید با اخلاقت قلبش رو تسخیر کنی نه با کنترل زیاد از حد. موفق باشی.

(محبوبه، فکر کنم اولین نفر از محمودآباد مازندران)

******

شکاک: ... ببین خانم گلم! زندگیت داره به سمت نابودی میره. دوست داری از دستش بدی؟ دوست داری بی اون زندگی کنی؟ اون مرده و مردها هم ظرفیتی دارن. نذار ظرفیتش پر بشه. .... با خودت نگو من شک کنم اشکال نداره و اون همیشه هست. کسی تضمین می کنه بودنشو؟

(زهرا، کرمانشاه)

******

شکاک: خواهرم! شک کردن باعث از بین رفتن زندگی می شه؛ پس تا وقتی خطای همسرتو با چشم های خودت ندیدی باور نکن.

******

سلام؛ شکاک بودن مثل وسواسی بودنه. باید ترکش کرد.

(مهندس محسن کارزار)

******

شکاک: دوستم! من فکر می کنم تو اعتماد به نفس پایینی داری، سعی کن یه حرفه یاد بگیری و هنرتو عرضه کنی تا کمتر به افکار منفی دامن بزنی.

(معصومه زعفرانی)

******

در حضور خارها هم می شود یک یاس بود؛

در هیاهوی مترسک ها پر از احساس بود.

می شود حتی برای دیدن پروانه ها...

شیشه های مات یک متروکه را الماس بود.

(مریم شفیع از کشتی، ردیف اول، روبروی آقا امید)

******

سلام آقا امید! (شما گفتین برای تقویت زبان انگلیسی، کتاب های درسی زبان انگلیسی رو از اول بخونیم) ما اگه نتونیم کتاب زبان راهنمایی و دبیرستان رو پیدا کنیم باید چه جوری زبان رو شروع کنیم؟؟؟؟!!!!

امید: اگه دسترسی به اینترنت دارین می تونین به پایگاه اینترنتی اداره کل چاپ و توزیع کتاب های درسی به نشونی http://www.chap.sch.ir مراجعه کنین و در ستون سمت راست صفحه، روی عبارت "پایگاه کتاب های درسی" کلیلک کنید. اونجا امکان دانلود تمام کتاب های درسی وجود داره. 

******

سلام به هم اندیشان؛ به نظر شما چی کار کنیم که حاجتهامون برآورده بشه.

(عاطفه، 20 ساله از البرز)

امید: سوال خوبیه! اول پیامک هاتون بنویسین: حاجت 

******

سلام؛ (اونایی که شکست عشقی خوردین) به نظر من اگه به عمق این جمله پی برید دیگه دل کندن راحت تر می شه. در زمین عشقی نیست که زمینت نزند؛ آسمان را در یاب. عشق واقعی فقط متعلق به خدا است.

(سیما، 18 ساله، رباط کریم)

******

اینقدر سخت نگیرید. فردوسی هم تو شاهنامه تعداد کمی کلمه غیر فارسی به کار برده. تازه تعداد قابل توجهی از کلماتی که به کار می بریم فارسی نیست.

(یه آقا پسر)

******

نظر: سلام رفقا! من شاکرم به خاطر دختر بودنم .... چون هیچ مردی نمی تونه نه ماه تمام بچه شو با تک تک سلول هاش در آغوش بگیره و بعدشم شیره وجودشو به فرزندش هدیه کنه و رویایی ترین لحظه ها رو تجربه کنه...

(هاجر، آذری زبان ولی از شهر جدید پرند)

******

سلام به همه؛ تحقیق: جنس چدن اصل در روسیه و کره به وفور تولید و مصرف می شه که از آهن و کربن تشکیل شده که خیلی مفیده. مشخصه چدن اینه که آهنربا جذب می کنه. البته من و دوستام هر کدوم تو استانمون با یه تکه آهنربا گشتیم؛ ولی اثری از چدن اصل ندیدیم. چدن های موجود در بازار از جنس تفلونه که یا چینی اند یا مونتاژ چین. خواهشا اگه شما تو شهرتون پیدا کردید به ما هم خبر بدهید...

(مونس از رشت، 29 ساله)

******

سلام؛ می خواستم بگم هر چه قدر حرف های آقا امید رو درمورد شیوه زندگیشون کنار هم می ذارم کمتر می تونم همچین روشی رو تحمل و حتی تصور کنم. بابا زندگی رو اینقدر سخت نگیرین!

(سپیده یزدانی، ۲۳ ساله، لیسانس الهیات از تهران)

امید: آبجی! اصلا فکر نکن که من تو زندگی سخت می گیرم. با آرامش و بدون استرس و اضطراب، فقط حواسم هست که سونامی زندگی ماشینی منو با خودش نبره. از اصل و طبیعت خودم دور نشم. اگه قبول داشته باشیم که هر چقدر از اصل خودمون دور شیم مشکلاتمون بیشتر می شه؛ باید یه کاری بکنیم. آرام آرام باید به اون چیزهایی که لازمه برسیم. چون هدف مقدس و با ارزشه، اون انرژی مثبت باعث می شه تا خانواده و حتی اطرافیان هم "به تدریج" همراه شن. معلوم نیست این قطار کجا می ره. باید از یه جاهایی جلوش رو بگیریم و از هر جا شروع کنی برای بقیه عجیبه! اگه بخوای شب به موقع بخوابی می گن: مگه مرغی؟ اگه بخوای دیر وقت شام نخوری می گن: بابا چقدر سخت می گیری! دنیا دور روزه! مگه بقیه آدم نیستن! و...

******

سلام آقا امید! شما گفتید در حدود 80 درصد پیامارو می خونی خواهش می کنم پس کمکم کنید. شما بگید من چطور به پسر 6 سالم محبت کنم؟ الان ساعت نزدیک 12 شبه از غصه این بچه خوابم نمی بره. آخه من همش سرش داد می کشم. بلد نیستم با آرامش برخورد کنم.

امید: یکی از هم اندیشان حرف قشنگی زد. گفت: "بچه ها همونی می شن که ما هستیم، نه اونی که ما می خوایم" همین جمله می تونه بهمون کمک کنه تا مراقب رفتارهامون باشیم. ما داد بزنیم اون ها هم پرخاشگر و عصبی می شن؛ و اما در مورد چگونه رفتار کردن با اونا، باید کتاب بخونی. عضو کتابخونه شو. کلی کتاب می تونی دراین باره پیدا کنی. به کتابدار محترم بگی راهنماییت می کنه. یه جمله کلیدی: فکر نکن ما همیشه برای تربیت فرزندهامون وقت داریم. تو دوران نوجوانی دیگه به سختی می شه کاری کرد. همه کارها رو باید قبل از اون موقع انجام بدیم. خیلی زود دیر می شود.

******

سلام امید! راسته که می گن سوسیس و کالباس سرطان آوره و از گوشت حیوان های حرام درست می شه؛ چقد این موضوع صحت داره؟ لطفا بدرج واجبه؛ دوستان هم حتما نظر بدن.

(محمد 18 ساله از اهواز)

امید: تو کشور ما از گوشت حیوانات حرام گوشت تهیه نمی شه؛ ولی همیشه در مورد اینکه از چه قسمت هایی از حیوانات حلال گوشت استفاده می شه بحثه. ضمنا دقت کردین خیلی از فروشگاه ها سوسیس و کالباس رو به جای یخچال روی پیشخون می ذارن و خراب هم نمی شه. مگه گوشت نیست؟ گوشته؛ ولی اونقدر مواد نگهدارنده داره که باعث می شه خراب نشه. همون مواد نگهدارنده، سرطان زا است.

******

سلام؛ هم اندیشان خواهش می کنم بهم کمک کنید! من دانشجوی ارشد معماری هستم. همه خانوادم عمران خوندن یه جورایی تحت تاثیر خانوادم رفتم دنبال این رشته، به تازگی یه کار مناسب پیدا کردم؛ اما جدیدا متوجه شدم من به روانشناسی علاقه دارم. دلم می خواد به مردم کمک کنم. این موضوع رو تو خانواده مطرح کردم کلی سرزنش شدم. دیگه نمی تونم رشته خودمو ادامه بدم! آیا تصمیم اشتباهی گرفتم؟

(مهسا، 27، ملایر)

******

سلام امید! امروز تونستم یه نفر رو هم اندیش کنم. کار سختی بود!

(آتنا از پایتخت)

امید: آبجی! مگه چه جوری هم اندیشش کردی؟ تن و بدنش که سالمه؟

******

دل کندن :سلام داداش امید و دوستای خوبم؛ گاهی وقتا رفتن آسون تر از موندنه. ما تا قبل اینکه کسی رو فراموش کنیم گمان می کنیم کار سختیه؛ اما وقتی فراموش می کنیم به خودمون می گیم چرا زودتر ترکش نکردیم؟! دوست خوبم یه ختم قرآن نذر کن، هر وقت یادش میافتی زودی قرآن بردار و بخون تا به کمک خدا فراموشش کنی، به این فکر کن که شاید لیاقتت یکی بهتر از اونه. برای منم یه مشکل پیش اومده بود که اینطوری فراموشش کردم و حالام تنها انیس و مونسم خداست. "حماقت هایی هست تو زندگی که با یادآوریش می خندیم..." خدا جونم خیییییلی دوست دارم، عااااااااااااشقتم.

(فاطمه2، 20 ساله، دانشجو، شهر جدید هشتگرد)

******

دل کندن: سلام داداش امید و هم اندیشان همدرد؛ قابل توجه آبجی گلم: عضو شدن در کتابخانه و مطالعه کتاب های مختلف و فعالیت در یکی از رشته های ورزشی مورد علاقه، انسان رو از تمامی غصه ها دور می کند.

(ناهید، 28 ساله؛ سنندج)

******

انسان، عاشق زیبایی نمی شود بلکه آنچه عاشقش می شود در نظرش زیباست

(عاطفه عبدشاه، 19 ساله از بوشهر)

******

نظر: سلام؛ آقا محمد 18 ساله! من زینت ام. یه دختر امروزی و با تفکرات امروزی؛ اما عقیده دارم یه پسر ابرو برداشته ابهت و پرستیژ ظاهریشو (به عنوان یه مرد) از دست می ده.

******

سلام هم اندیشان! از نظر شرعی ابرو برداشتن آقایون به دلیل اینکه این کار مخصوص خانوم هاست و مصداق شبیه شدن به زن هست، یک کار حرام و از نظر عرفی در جامعه پسندیده نیس و از لحاظ دیگه مرد بودن آقایون زیر سوال میره و ما خانوما از این کارخوشمون نمیاد! ادارتمند شما:

(مریم، 17 ساله از مشهد)

******

سلام؛ حالا که بحثتون آزاده خواهشا جوابمو بدید من چند وقتیه موقع نماز خوندن تنبلی می کنم. هی به خودم قول می دم شروع کنم بخونم اما تا دو روز می خونم باز ولش می کنم. اراده قوی ندارم. از دوستان می خوام کمکم کنن که چطوری رو عهدم بمونم و نماز خوندن رو ول نکنم.

(نادیا)

امید: اول پیامک هاتون بنویسین: نماز

******

خدا گوید تو ای زیباتر از خورشید زیبایم؛ تو ای والاترین موجود دنیایم؛ شروع کن یک قدم با تو؛ تمام گام های مانده اش با من...

(شایسته، 73 از مشهد مقدس)

******

سلام؛ بعد 2 سال اومدم طرف مقابلم رو آزمایش کردم نتیجه کارش شد بر عکس حرفش. بعد این جریان که برام پیش اومد این حرف رو خیلی قبول دارم که اونی که میگه یه تار موت رو با دنیا عوض نمی کنم باور نکن چون دروغ می گن. صبر کن وقتش برسه موقعیتش پیش بیاد کل هیکلت رو ب یه پوست خیار می فروشه....

******

سلام؛ آقا امید! برا من یه سوال پیش اومده. چرا فقط شما از ضررهای ظروف تفلون، ظرف های یکبار مصرف و... صحبت می کنید. من از هیچ کجای دیگه نشنیدم؛ حتی برنامه های آشپزی خود صدا و سیما از اینجور چیزا استفاده می کنن! لطفا جوابمو بدید.

(شبنم از کرمانشاه)

امید: کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من.

******

سلام! خواهشا بحث ظرف و... رو جمع کنین. مشکل جوونای ما خیلی بالاتر از این حرفاس. ما نه بلدیم بین دین و مدرنیته بودن حد تعادل رو انتخاب کنیم. نه حتی بلدیم چه جوری راه زندگی رو بین این دوتا انتخاب کنیم. ما حتی بلد نیستیم درمورد اینا خوب حرف بزنیم.

امید: هر چیزی جای خود داره. همش مهمه. درمورد مسائلی که گفتین هم تا حالا خیلی بحث کردیم؛ از این به بعد هم بحث می کنیم. اگه درباره موضوع دوستمون نظری دارین اول پیامک هاتون بنویسین: نظر. تعداد پیامک های دیروز 2738 عدد. راستی! یکی از دوستامون توی شهر یزد که کارش برگزاری همایش و اینجور چیزها است؛ دوست داره کمکمون کنه تا یه همایش برای هم اندیشان یزدی برگزار بشه؛ البته بدون حضور امید و پیام. یه تجربه است! اول باید ببینیم چند نفر می خوان تو این همایش که احتمالا همین ماه برگزار می شه شرکت کنن. اونایی که واقعا برای حضور تمایل دارن یه پیامک فقط با کلمه "حضور" برامون ارسال کنن. تا فردا.

ارسال شده توسط : امید و پیام

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط ساغر در تاريخ 9 سال پیش و 20:13 دقيقه ارسال شده است

سلام بچه های گل اندیش خیلی غصه می خورم که نمی تو نم برم به همایش یزد


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 12 بهمن 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 11 بهمن 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 9 بهمن 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 8 بهمن 1391
 5. هم اندیشان شنبه 7 بهمن 1391
 6. هم اندیشان پنجشنبه 5 بهمن 1391
 7. هم اندیشان چهارشنبه 4 بهمن 1391
 8. هم اندیشان سه شنبه 3 بهمن 1391
 9. هم اندیشان دوشنبه 2 بهمن 1391