')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1827 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1708 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 27 دی 1391

مجموعاً 3 امتیاز از 5 توسط 3 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: دختران پسر نما و پسران دختر نما ، 1391 ،

امید: سلااااااام؛ مثل همیشه خوبین که؟ حواستون هست که آخرای اناره. آره! انار؛ همون میوه بهشتی رو می گم. کم کم باید باهاش خداحافظی کنیم تا سال دیگه. راستی! می خوام یه نکته ای بهتون بگم. هیچ وقت میوه خارج از فصل نخورین. الان دیگه فصل پرتقال و لیمو و کیوی و اینجور چیزا است نه فصل خیار و هندونه و.... حتما یه حکمتی هست که هر فصل، میو ه های خاص خودش رو داره. مردم جزیره اوکیناوای ژاپن، طولانی ترین عمر رو بین مردم دنیا دارن. درباره شیوه زندگیشون زیاد تحقیق شده؛ یه راز طول عمرشون اینه که میوه خارج از فصل نمی خورن. بعدا بیشتر درباره رازهای طول عمرشون باهاتون صحبت می کنم. حالا بریم سر بحثمون...

******

سلام؛ ظاهر آدم ها رو روحیه شون تاثیر زیادی می ذاره (یه جورایی مثل وقتی که لباس خوب می پوشیم و اعتماد بنفسمون میره بالا) به خاطر همینم وقتی تیپی مخالف جنسیتمون داشته باشیم کم کم تاثیرشو می ذاره و عوض می شیم. مثل خود من اوایل فقط تو عروسی ها تیپ پسرونه می زدم؛ ولی الان از جنس زن بدم میاد و دلم می خواد پسر باشم.

(معصومه)

******

سلام؛ ما نباید از روی ظاهر آدما قضاوت کنیم؛ شاید همین دختران پسرنما و پسران دختر نما نیتشون از ماها هم بهتر باشه.

(آوا سرحدی، دانشجوی حقوق، سرپل ذهاب)

امید: آبجی! همونطور که گفتم: ما فقط می تونیم اون "رفتار" رو نقد کنیم تا تکلیفش هم پیش خودمون روشن بشه و هم پیش اونایی که دوست دارن بدونن. وقتی بدونیم؛ هم خودمون حواسمون جمع هست و هم خیلی جاها که حرف اینجور چیزا پیش بیاد، حرفی برای گفتن داریم.

******

سلام امید! چرا پردازشگر هم اندیشان عوض شده؟

(علیرضا، یه هم اندیش تخیلی)

امید: گل پسر! تخیلی چرا؟ همین که تو جمع ما هستی یعنی... راستی! خانوم ایواز به یه جای دیگه منتقل شد. چند روز پیش با یه چمدون، از کشتی پیاده شد. شما حواستون نبود.  

******

سلام به هم اندیشان؛ امروز شبکه قرآن درمورد چند گروهی صحبت کرد که خدا لعنتشون می کنه و ملائکه آمین می گن: 1. مردی که قدرت ازدواج داره؛ اما از ترس خرج زن و بچه ازدواج نکنه 2. پسران دخترنما و دختران پسرنما 3. کسی که مردم رو فریب بده و مسخره کنه.

(حدیثه، 18 ساله از مشهد)

******

سلام؛ چرا همتون شعار می دین؟ من ابرو برمی دارم تازه خیلی هم مورد توجه قرار می گیرم. می خوام بگم همه حرفاتون شعاره....

******

سلام به دوستایی که حالا از خواهرام هم بهم نزدیکترید؛ البته اگه شما تو جمعتون قبولم کنید. دوستای گلم! تو دین خوبمون این خیلی مهمه که خواست خدا رو به خواست خودمون ترجیح بدیم. هر چیز جای خودش خوبه. امیدوارم که از همه چیز بهترینش نصیبتون بشه. به یادم باشید، به یادتون می مونم.

(فاطمه ام از قم، 23 ساله)

******

سلام به هم اندیشای خوب و امید؛ خب! حالا باید استراحت کنیم. یکی داشته داد می زده: کمممک! کممممک! من شنا بلد نیستم! خنگول که داشته رد می شده می گه: منم تنیس بلد نیستم؛ نباید داد بزنم که!!! خدایی قشنگ بودااااا.

(یه بنده خدا از فاز یک اندیشه)

******

سلام به دوستان خوبم و امید و پیام؛ چون دوباره بحث ظرف یکبار مصرف پیش اومد خواستم بگم من خودم چند هفته پیش می خواستم شیر برنج نذری بدم. تو شهرمون خیلی دنبال کاسه های یکبار مصرف گیاهی گشتم؛ اما پیدا نکردم. به هر حال منم مجبور شدم فقط بین آشناها نذریمو پخش کنم، اونم تو کاسه های پیرکس خودم. تازه تلفات هم داشتم.

(فائزه، ۶۷ از آمل)

امید: امیدوارم همون ظرف هایی که به خاطر این کار قشنگت شکستن اون دنیا برات تبدیل به جام های لبریز از شراب های بهشتی بشن. خدا خیرت بده آبجی! با اون دل پاکت هم اندیشان رو دعا کن. 

******

ضرر: سلام آقا امید! در مورد ضررهایی که ظروف یکبار مصرف به بدن می رسونه باید بگم: تنها این نیست که خود ظرف مشکل داره. تو "بعضی" از شرکت های ساخت ظروف یکبار مصرف که "غیر قانونی" هم هستن ظروفی که قبلا استفاده شده رو بعد از ایام محرم از خیابان و اماکن عمومی جمع می کنن و بدون این که شسته بشن ذوبشون می کنن و با اضافه کردن رنگ های غیر مجاز دوباره ظروف جدیدی درست می کنن و به بازار می فرستن و ما هم چه خوش خیال می ریم و اون ظرفا رو می خریم و ازشون استفاده می کنیم.

(شادی، لیسانس زبان انگلیسی از تهران)

******

سلام آقا امید؛ آخه چرا منطقی حرف نمی زنید؟ الان تو قرن ۲۱ هستیم. انسان های اولیه که نیستیم یه متر سبیل بذاریم. باید متناسب با پیشرفت های علمی، فرهنگی و اجتماعی، ظاهری به روز داشته باشیم.

(پویا، دانشجوی پرستاری از ثلاث)

******

با سلام؛ به نظر من اگر قرار بود مردها شبیه زن ها باشن، خداوند از روز ازل خودش مرد و زن رو شبیه هم می آفرید و دیگه احتیاجی به این کارا نبود. جوانان عزیز بیاییم تا دیر نشده دست از این کارای بیهوده برداریم؛ چون قیامتی هم هست.

(حسین کهربا از مشهد)

******

عطسه یه دختر: عتسی

عطسه یه پسر: هاتشو بیسخلبو هوووووووو

توجه نموییدین به تفاوت دختر و پسر؟؟

(سحر، 18 ساله، شیمی محض، دانشگاه بین المللی قزوین، دختر دخترنما)

******

سلام؛ فکر کردین برای چی می گن جمعیت پسرا کمتر از دخترا شده؟ به خاطر اینکه پسرا دارن خودشونو مثل دخترا می کنن.

(فاطمه، 30/10/70)

******

چه خوش گفت یک هم اندیش پاکزاد؛

که نعمت بر او فزون و زیاد باد.

پسرایی که ابرو ور می دارن؛

طاقت مرد بودن رو ندارن.

چیه چرا کوپ کردین؟ دست بزنین برام! راستی سلام.

(شادی جمشیدی، یه کنکوری، 19 ساله از خرم آباد)

******

سلام امید؛ من نسبت به پسرنما بودن حس خوبی ندارم؛ ولی اکثر هم کلاسیام و حتی دوستای نزدیک خودم تیپ پسرونه می زنن تا جلب توجه کنن.

(سارا اسفندیاری)

******

سلام به همه؛ من یکی از دختران پسرنما بودم؛ اما نه به انتخاب خودم بلکه اینطوری بزرگ شدم؛ ولی دو سال پیش فهمیدم اولا این روش زندگی نوعی بیماری است و دوما این اشتباه باعث بهم خوردن هورمون های بدن می شه و سوما تو جامعه به چشم یک آدم آنرمال دیده می شه. و در آخر باید بگم امام حسین فرمودند کاری نکنید که ارزش و شأن شما پایین بیاد. سخت بود اما الان یه خانم به تمام معنام. راستی! اول بهمن تولدمه.

(سحر ردیف دوم، صندلی 11)

******

تجربه: سلام؛ از اشتباهات دیگران درس بیاموزیم؛ چون زندگی اونقدر طولانی نیست تا همه اونها رو خودمون تجربه کنیم.

(صائمه، 23 ساله، گیلان، فومن)

******

با سلام؛ در مورد پسران دخترنما و دختران پسرنما می خواستم بگم این موضوعی نیست که فقط از روی ظاهر بشه قضاوت کرد. من فکر می کنم عواملی مثل ژنتیک هورمون ها و تربیت در این زمینه بی تاثیر نیست. خود من به عنوان کسی که از این مسئله رنج می برم از شما تقاضای کمک دارم. همسرم همیشه از رفتارهای مردونه من شاکیه.

(مامان صالح از قزوین)

******

سلام؛ یه چیز بگم باورتون نمی شه. خودم کلی خندیدم! دیشب خواب دیدم گیر یه دسته آدم خوار افتادم. داشتن تو ظرف تفلون غذا می پختن. می گفتن تو هم بخور. اونم چی! کشک بادمجون که بدم میاد. دیگه هم اندیشانو آخر شب نمی خونم...

امید: شما اونجا بودی و آدم خوارها داشتن کشک بادمجون می خوردن؟ تازه به شما هم تعارف می کردن! می بینین! آدم خوارها هم دارن از طبیعت خودشون دور می شن.

******

سلام؛ به نظر من اگه پسرها دخترنما می شن یا دخترها پسرنما، مشکل از جامعه و افراد روبروشونه. اونا چنین رفتاری رو تایید می کنن و باعث تشویق و تحریک افراد می شن. درست مثل بازار: فروشنده برای جنسش دنبال مشتری می گرده؛ اگه مشتری خوب پیدا شد باز اون جنس رو به بازار ارائه می کنه و اگه پیدا نشد دیگه از اون جنس نمیاره؛ پس اگه جامعه یا افراد، مهر تایید به این رفتار نزنن، خود به خود ریشه کن می شه وگرنه...

(ایوب)

******

پشت این صفحه تلویزیون هم اندیشانی است؛

قایقی باید ساخت؛

به سوی آن ها باید رفت؛

نه به آهنی شدن دل خواهیم بست؛

و نه به ظرف های تفلون؛

همچنان خواهیم راند؛

پشت این صفحه تلویزیون هم اندیشانی است؛

که در آن نه از پیام درجیدن خبری است و نه از خاطره های پیام...

(طاهره و اقدس از آبدانان)

******

سلام؛ نمی دونم چرا اینو دارم می فرستم. دوستای عزیزم خسته ام از آدمای ظاهربین و دورو. چرا با دیدن مسجد رفتن یه دختر خانم که حجابش کامل نیست همه یه جوری نگاش می کنن که... شاید دل اون پاکتره، شاید اعمال خوبش بیشتر از ماست، شاید اون عاشق خداست؛ اما به هر دلیلی ظاهرش اینطوره. می دونم افکار ما ظاهرمونو می سازه؛ اما بازم این قضاوتا از آدمایی که خودشون نیاز به محاکمه دارن واقعا خسته ام کرده.

(معصومه، تهران، یه هم اندیش امیدوار به خدای مهربون)

******

سلام به گل اندیشان و امید؛ توی خونه ما هر وقت یه بحث راه میفته (به خصوص بحث هایی که توی هم اندیشان مطرحه) من اینقدر حرف های موثراندیشان رو بهشون می گم که پدر و مادرم تعجب می کنن. بهم می گن اطلاعات عمومیت رفته بالا...

(هادی از اردبیل)

******

سلام هم اندیشان؛ اینم فیلم زندگی من: دختری هستم نوزده ساله. یازده ساله بابام ترکمون کرده و رفته. با مستمری که بهزیستی می داد زندگی می کردیم؛ ولی دیگه مستمریمون هم قطع شد. همه مردم گاز دارند الا ما. باور می کنید آب گرم نداریم تا ظرف و... رو بشوریم. امسال هم به خاطر وضع مالی بد کنکور شرکت نکردم. امید پس کی ما به آسایش می رسیم؟ ولی بازم خدا رو شکر که سالمم.

(یه هم اندیش از گلستان، ترکمن صحرا)

******

خنده: خنگول یه انگلیسی رو تو خیابون می بینه بهش می گه: اسمت چیه؟ انگلیسیه میگه: وات هستم، جیمز وات. خنگول می گه: منم خن هستم، خنگول!!!؟.

(امید از سراب)

******

سلام؛ از ته کشتی هی داد زدم کسی صدامو نشنید حالا اومدم ردیف جلو پشت میکروفون. می خواستم بگم: اون موقع ها پسرا با ذغال سبیل می ذاشتن تا شبیه باباهاشون بشن؛ اما حالا ابرو بر می دارن تا شبیه ماماناشون بشن.

(رعد و برقم از گرگان)

******

سلام آقا امید و هم اندیشان؛ می خواستم در جواب سارا خانوم که گفته بودن ابرو برداشتن مهم نیست و باتقوا بودن مهمه بگم: شما خصوصیات یک آدم باتقوا رو در چی می بینید؟...

(راحیل هستم)

******

علت عوض شدن جای دختر و پسر: ۱- تربیت نشدن یا تربیت نادرست و یا نداشتن خانواده درست ۲- دوستی با افراد بی ایمان و بی ریشه ۳- غرب زدگی به علت حضور ماهواره در خانه ها ۴- فاصله گرفتن از زندگی دینی 5- توجیه زشتی ها و گناهان با دلایل من درآوردی 6- بیکاری و تنبلی و هدر دادن استعدادها و مشغول نساختن ذهن به مطالعه و در نتیجه مشغول شدن به هوس های قلب و الهامات شیطان...

******

سلام؛ امید نظرم عوض شد. اندکی شوخی: داداش شاهین بی صبرانه مشتاق دیدنتم. اندکی جدی: آبجی مطهره از کاشان بسیار حرف حکیمانه ای زدی. مامان الیسا نیز پیامک بسسسیار ترسناکی دادن.

(مجید از یزد؛ همونی که کوسه رام می کنه)

امید: نخیر! همونی که تا لنگ ظهر می خوابه و کوسه ها هم دیگه نمی خوان بخورنش! 

******

سلام امید! یه سوال: ماست توی ظروف یکبار مصرف بفروش میره؛ اگه هم خودمون درست کنیم تو ظرف پلاستیکیه. چکار کنیم؟ راستی! از آقا حمزه و شاهین و... چه خبر؟ داماد شدن؟

(فرزانه، 72، دانشجو معماری، مشهد)

امید: راستش! ما مدت ها است که ماست رو خودمون تو ظرف های لعابی و پیرکس درست می کنیم. پنیر رو هم تو خونه تهیه می کنیم. به جای رب گوجه هم از گوجه فرنگی طبیعی و به جای آبلیموی صنعتی از لیموی تازه استفاده می کنیم. طبق یه برنامه میان مدت بنا داریم تا مصرف محصولات کارخونه ای رو به حداقل برسونیم و اگه بشه به صفر. (این آرزوی منه؛ چون کارخونه دارها واقعا به فکر ما نیستن) اطرافیانمون هم براشون جالبه و دارن تشویق به این کار می شن. راستش وقتی دور همیم خیلی درباره این چیزها صحبت می کنیم. راستی! امروز پیامک آقا حمزه هم جزو پیامک هایی بود که تو قلاب پیامک گیریم افتاد. فعلا رفته تو کار فرهنگ سازی....

******

سلام؛ داداش امید! فرهنگ سازی رو چه جوری و باید از کجا آغاز کرد؟ راهنمایی کن لطفا!

(حمزه از ایلام)

امید: باید از خودمون شروع کنیم. ما اگه خودمون رو اصلاح کنیم می تونیم برای دیگران هم الگو باشیم. خوبی چیزیه که همه دوسش دارن و جذبش می شن. تا فردا خدانگهدارتون. تعداد پیامک های دیروز 2131

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 1 بهمن 1391
 2. هم اندیشان شنبه 30 دی 1391
 3. هم اندیشان پنجشنبه 28 دی 1391
 4. هم اندیشان سه شنبه 26 دی 1391
 5. هم اندیشان دوشنبه 25 دی 1391
 6. هم اندیشان یکشنبه 24 دی 1391