• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 29 بهمن 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1392 ، راه های شناخت همسر مناسب ،

هم اندیشان سه شنبه 29 بهمن 1392

سلام؛ از خواستگارم پرسیدم: عصبی بشه چی کار می کنه؟ با خنده گفت: نترس خاله سوسکه! نمی زنمت! این آقا پسر از همه جهت خوب بود اما بسیار شوخ طبع. منم جدی! آخه آقا پسرا! خواستگاری جای شوخیه؟ نکنین از این کارا!

(شانای،20 ساله)

******

کشف: حرفتون منطقی نیست آقا امید... یعنی چی خدا بهش رحم کرد!!!! یعنی هر دختری که قبلا رابطه ای داشته حق ازدواج و خوشبخت شدن نداره!!!! شاید یک اشتباه کوچیک بوده بقیه بزرگش کردن! من اصلا نمی فهمم چرا بدون دلیل درمورد دیگران قضاوت می کنید؟ به نظر من گذشته اصلا مهم نیست. مهم الان طرفه که شاید خیلی با گذشتش تفاوت داره!!

امید: سلاااام به همگی؛ اتفاقا همیشه تو باشگاه از توبه و پشیمونی واقعی به زیبایی یاد کردیم؛ دقیقا همون چیزی که دینمون ازمون می خواد. اینجور مواقع خدا از حق خودش کاملا می گذره. مشکل جاییه که هنوز عشق یکی دیگه تو دلمون باشه و با اصرار خانواده؛ از روی ناچاری و یا برای حل این مشکل بخوایم بریم سراغ یکی دیگه. این ظلمه! چرا؟ اگه می خواین به جوابش برسین خودتون رو بذارین جای طرف. راستش! ریسک بالایی داره؛ چون بعضی ها می تونن با اراده همه چیز رو فراموش کنن و بعضی ها هم واقعا نمی تونن و هیچ وقت هم با همسرشون ارتباط عمیقی برقرار نمی کنن. از کجا می شه مطمئن بود طرف ما جزو کدوم دسته است؟ پس مطمئن ترین کار اینه که قبل از رفتن سراغ یکی دیگه حتما تونسته باشه قبلی رو از ذهنش بیرون کنه.

******

کشف: مرد و مردونه به مخاطبمون بگیم! مرا با "حقیقت" بیازار؛ اما هرگز با "دروغ" آرامم نکن...!!

‏(هاشم احمدی، نسار)

******

سلام؛ ... برام خواستگار اومده بود. وقتی باهاش حرف زدم لا به لای حرفاش فهمیدم که کسی دیگه رو دوست داره و ردش کردم و رفت. باید خودتون دقت کنید به حرفای طرف مقابلتون.

(فلورا پارسا، 67، میاندوآب)

******

"کشف و پاسخ" زهرا خانوم از سمنان و شادی خانوم! باید بگم: وجدان تنها محکمه ای است که نیاز به قاضی نداره؛ به نظرم تنها به وجدان آدم بستگی داره که بخواد راستشو بگه یا دروغ و الا هیچ جور نمی شه فهمید که طرف نقش بازی می کنه یا واقعا راست می گه. بد زمونه ای شده! بد! بد!

(از بام ایران)

امید: پس اول باید بفهمیم طرف، وجدان داره یا بی...

******

سلام؛ 1- ازش بخواهید که همسر مورد علاقه اش رو از همه نظر جزیی وصف کنه. 2- ازش بخواین صادقانه بگه واقعا کسی هست که هنوز بهش فکر کنه؟ 3- از لحن حرف زدن یعنی سرد بودن و رفتار ظاهریش معلومه!

(غزل، 23 ساله، شیراز)

******

سلام به هم اندیشان عزیز؛ به نظر من پسر و دخترایی که شخص دیگه ای رو دوست دارند توی جلسه خواستگاری علاقه و رغبت خاصی رو نشون نمی دن و با چند جلسه حرف زدن می شه فهمید. درضمن باید ازش پرسید نظرش درمورد دوستی با جنس مخالف چیه؟ از روی این چیزها مطمئنا به یه جوابی می رسیم.

(منا زارع، دانشجوی آموزش ابتدائی، زابل)

امید: راستی! گفتی بعد از چند جلسه صحبت کردن یاد مطلبی افتادم که تو اینترنت از دکتر انوشه خوندم. ازش سوال شده بود درباره اینکه اگه رفت و آمدهای خانوادگی زمان خواستگاری زیاد بشه ممکنه خانواده ها تو رودربایستی بیافتن. از طرفی هم با یکی دو جلسه صحبت ممکنه نشه متوجه چیزی شد. پس باید چیکار کرد؟ نظر دکتر اینه که قبل از این رفت و آمدها،  دختر خانوم و آقا پسر با هماهنگی کامل دو خانواده و حضور یکی از بزرگترهای دختر خانوم تو یه جایی قرار ملاقات بذارن و صحبت هاشون رو انجام بدن. البته بزرگتر دختر خانوم یه کم ازشون فاصله بگیره تا اونا راحت بتونن حرفاشون رو بزنن. منم معتقدم حضور بزرگتر واقعا لازمه و کمک می کنه تا این دو تا جوون به حاشیه نرن و رابطه، احساسی نشه. بالاخره احساسات و هیجانات و تمایلات دوران جوانی و کم تجربگی رو نمی شه به راحتی از کنارش گذشت. این یه واقعیته!

******

سلام امید؛ نمی دونم شعر، درست یادم اومده یا نه؛ ولی یه همچین چیزی داریم:

تو اول بگو با کیان دوستی

پس آنگه بگویم که تو کیستی....

درسته؟

(شادی، 19 ساله، تبریز، یاشاسین آذربایجان و تراختور)

امید: درسته! خیالت راحت!

******

قرار نیست ما همه گذشته طرف رو بدونیم شاید یکی توبه کرده باشه. ولی اگه توبه نکرده باشه و همونطوری مثل قبل رابطه داشته باشه یا دلش پیش کسی باشه که نشه با تحقیق فهمید؛ فقط می شه گفت: اینجا توکل به خدا و توسل به ائمه جواب می ده باید به خدا توکل کنیم که راه درست رو نشونمون بده. یکی از دوستان بنده با کلی تحقیق و بررسی می خواست به خواستگارش جواب مثبت بده. دوستم می گه: گفتم خدایا من جز تو کسی رو ندارم خودت وکیلم باش و کمکم کن تا درست انتخاب کنم. دوستم یه روز با برادرش رفتن تهران وقت دکتر داشتن بعد از دکتر خسته و کوفته میرن تو پارک خستگی درکنن یهو می بینن آقای خواستگار دست تو دست یه دختره دارن می خندند. خدا حواسش هست. نگران زوایای پنهان نباشید.

(زیور کرمی، 24 ساله از مصباح کرج)

******

سلام بر دوستان گل اندیش؛ امید! خواستم بدونم دوستانی مثل من که ترجیح می دن خواننده باشن تا گوینده آیا جزو باشگاه حساب می شن؟

(فردین فتاحی، 24 ساله از روستای مانیزان)

امید: چرا نمی شن؟ فقط اشکالش اینه که جزو بی معرفتای باشگاه به حساب می یان!!! حداقل هفته ای یه پیامک مشکل بی معرفتی رو می تونه حل کنه و همینطور عذاب وجدان رو!

******

سلام؛ من زهرا، متولد 64، لیسانس فقه و حقوق دارم. امروز اولین بار هست با اینجا آشنا شدم. خیلی کارتون درسته. لذت بردم. امیدوارم من رو هم عضوی از خودتون بدونین.

امید: راستش! هر روز کلللی پیامک از ورود تازه واردها داریم. با خودم گفتم امروز یکیش رو درج کنیم بد نیست؛ بالاخره پیامک های درج شده باید یه جورایی با حال و هوای پیامک های ارسالی جور باشه تا شماها که همه پیامک ها رو نمی خونین هم بدونین چه خبره!    

******

سلام دوستان؛ وقتی پیام آقا مهرداد رو خوندم دلم سوخت. آخه یه خواهر دارم اونقدر پرانرژی بود که همه انگشت به دهن می موندن. تو هر مجلسی گل سرسبد بود. استعدادهای زیادی داشت. هر سال بیش از 20 تا لوح تقدیر و جایزه می گرفت. خیلی خلاق بود تا اینکه فهمیدیم با یه پسری ارتباط پیامکی داره. بعد حدود یکسال خونه برای همه جهنم شد. با گریه و داد و فریاد بیدار می شدیم و می خوابیدیم. پدر و مادرم اعتمادشونو بهش از دست داده بودن و حاضر نبودن یه فرصت دیگه بهش بدن و با اولین خواستگار فرستادنش خونه بخت. الان بعد از یکسال ذره ای امید به زندگی نداره. خیلی کم غذا می خوره. دیگه به دل هیچکس نمی شینه. امسال کنکور داره؛ اما درسای خودشو به زور می خونه...

******

سلام این که گفته شد برگی از درختم بی اذن خدا نمی افته یعنی چی؟ مغزهای متفکر و خرابکار هم نگاه خدا رو دارن؟! پس چه جوریه که به خیلی از اهدافشون می رسن؟! به نظر من این خودتی که باید بخوایی. خدا جواز به انجام رسیدن هر کار خوب یا بدی رو که با همه وجود درپی تحققش بربیای رو صادر می کنه... وگرنه کار دنیا به اینجا نمی رسید. در نهایتم یه روزی بازی تموم می شه و همه باید جوابگوی چرایی خواسته هامون باشیم.

******

سلام به دوستان هم باشگاهی؛ می خواستم یه نکته رو یادآور بشم که اگر طرف مقابل شما در ازدواج، بعد از تحقیق با اونچه تصور داشتید فرق می کرد و در عین حال علاقه ای هم وجود داشت نگید بعد ازدواج اخلاقش رو عوض می کنید و تغییرش می دید که سخت در اشتباهید.

(نجمه، 62، لیسانسه، دامغان)

******

سلام؛ قاسمم دکوراتور از تهران. دختر خانم محمدی! من گذشته خط خطی داشتم. آدمای جنس خودمو می شناسم. آقا قول داده دیگه بووووق  نخوره! مطمئن باش اگه ترک هم بکنه حرارت عشقش که خوابید دوباره مصرف می کنه... خواستی ازدواج کن اما بعد چند وقت نگی بعضی وقتا کتکت می زنه و به پدر و مادرت فحش می ده و... می خوای با کبریت بری تو انبار باروت برو! بابا اونی که می گه خوبم بعضی وقتا تو زرد از آب درمیاد. وای به اونکه از اول گفته شیشه خرده داره!! چون آبجیمی گفتما!

امید: ببینین! گاهی هم واقعا آدما توبه می کنن؛ ولی اینجور مواقع ما چطور می تونیم تشخیص بدیم که توبه واقعی بوده؟ به ویژه حالا که پای ازدواج و رسیدن به کسی که دوستش داره در میونه چقدر می شه رو حرفش حساب کرد؟ هان؟!

******

سلام به همگی؛ از نظرات و راهنمایی همه دوستای گلم ممنون؛ ولی امید! به نظرت همه سوالاتی که هم اندیشان گفتن باید روز خواستگاری پرسیده بشه درسته؟! راستی! راجع به پولی که آقایون باید به خانومشون بدن باید چه طوری سوال بپرسیم؟

(فاطمه، 228 ماهه از طهرون)

امید: هر کسی باید با توجه به شرایط و چیزهایی که براش اهمیت دارن سوالاتشو طراحی کنه. بعضی سوالا رو باید از قبل طراحی کرد و بعضی ها رو هم فی المجلس! چون خیلی وقت ها صحبت ها یه جوری پیش می ره که سوال های جدید لازم داره تا شناخت بیشتری صورت بگیره.

******

این همه دختر خوب تو باشگاهه، اونوقت یکی پیدا نشد به ما بله بگه! شانس نداریم که...

(مهدی هستم از اصفهان)

امید: ایشون همون آقا مهدی هستش که چند وقتی ازش خبری نبود و می خواست با یه هم اندیش ازدواج کنه. خدا رو شکر بالاخره سر و کله اش پیدا شد. راستش! دل من یکی که واست تنگ شده بود.

******

سلام؛ امام علی (ع) می فرمایند: در مقابل پاداش آخرت، سختی دنیا فراموش می شود. غررالحکم، ٤٦٩٢

(فاطمه)

******

سلام دوستان؛ یکی از دوستام واسم تعریف کرد که یه روحانی براشون صحبت کرده و گفته که سعی کنید با آدمی که ایمان واقعی داره ازدواج کنید؛ چون اگه همسر خوبی باشید می ذارتش رو سرش؛ ولی اگه همسر خوبی نباشید به خاطر خدا تحمل می کنه؛ ولی اگه با آدمی ازدواج کنید که ایمان ضعیفی داشته باشه اگه همسر خوبی باشید می گه وظیفتونه و اگه همسر خوبی نباشید که دیگه معلومه چی می شه؛ پس برای ازدواج ایمان خیلی مهمه البته ایمان قوی و باطنی. برای همتون آرزوی خوشبختی دارم.

(لیلا ،20 ساله، اراک، دانشجوی حقوق)

امید: آره خب! تو صحبت های جلسه خواستگاری باید بیش از هر چیز بفهمیم عمق درک و بینش طرف مقابلمون چقدره؟ چقدر آدم فهمیده ای هستش؟ عملا چقدر خدا تو وجودشه؟

******

با سلام به هم اندیشان؛ پاسخ: سوال شادی خانوم که گفت از کجا بفهمیم طرف مقابل به ما راست می گه رو از استادم پرسیدم. گفت: "آدم دروغگو فراموشکاره.  پس سوال جلسه اول رو می تونى جلسه سوم یا چهارم بپرسید و حقیقت رو متوجه بشید.

(سارینا، رودسر)

امید: این پاسخ رو خیلی هاتون داده بودین. ممنون.    

******

همگی سلام؛ خواهر و برادرای گلم؛ استرس رو بذارین کنار و به جاش نکته سنج و دقیق باشین! از اخلاقیاتش سوال کنین؛ از سرمایه های مادی و معنویش؛ از هدف و ایده آل مادی و معنویش. ازش بپرسین برای رسیدن به هدفش تا به حال چیکار کرده و درباره اش خوب فکر کنین. بزرگ ترین نشانه اخلاق: هر چه را برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید که نشانه عدالت هم هست.

(و.ق، 28 ساله)

******

سلام؛ کمکککک! من یه مشکل بزرگ دارم. اینکه نمی تونم قبول کنم شوهرم خانواده اش رو دوست داشته باشه. من می خوام فقط و فقط منو دوست داشته باشه. تو رو خدا یه راهی نشونم بدین. دارم دیوونه می شم. امید! بدرج تا از بین نرفتم.

(امینی، 68، زنجان)

امید: مگه ندیدی الان دوستمون چی گفت؟ "بزرگترین نشانه اخلاق: هر چه را برای خود می پسندی..." خوبه اون خوشش نیاد که شما خانواده ات رو دوست داشته باشی؟! یادت باشه! ما قبل از اینکه با همسرمون نسبت پیدا کنیم، بچه پدر و مادرمون بودیم. تازه از وجود اونا! اگه به اونا بی وفایی کنیم اعتباری به وفاداریمون نسبت به همسرمون هم نیست. خب دیگه! وقت رفتنه! مراقب خودتون باشین. آفرین!  

تعداد پیامک های دیروز: 2512

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط rose در تاريخ 1392/12/07 و 16:13 دقيقه ارسال شده است

پس پیامک های دوشنبه 28 بهمن کجاست؟
پاسخ : حسین وفا:
برای سایت ارسال نشده...


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392