')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1827 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1709 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 15 اسفند 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: بحث آزاد ، 1391 ،

امید: سلااااام؛ دیروز یه مطلب تو کتاب "هفت عادت خوب خانواده" خوندم درحد لالیگا. دیشب همش بی تاب بودم تا روز بشه و بیام اداره براتون بگم؛ ولی به خاطر اینکه اول کاری، پرحرفی نکنم و شماها دعوام نکنین، می ذارم سر فرصت تو نوبت دوم براتون می گم. می دونم که تصویر ذهنی خوبی براتون می شه و می تونه تو روابطتون با همسر، فرزند، پدر و مادر، خواهر و برادر و دیگران، خیلی از مشکلات رو حل کنه. حالا بریم سر پیامک ها...

******

پایبندی در سال نو: سلام به دوستای هم اندیش؛ من تصمیم گرفتم که در سال جدید به غیر از خونه تکونی، روح و جسمم رو هم پاک کنم و یه همسر خوب و شایسته برای شوهرم باشم و با کمک خدا و تلاش هردومون به مراتب بالاتر برسیم. به امید برآورده شدن همه آرزوهای شما دوستان عزیز.

(هدی حشمتی، 23 ساله از کرج)

امید: خب! تا اینجا ممکنه خیلی هامون برای تغییر در سال جدید، تصمیم جدی گرفته باشیم و حتی به مواردش هم فکر کردیم؛ اما نکته مهم پایبندی به عهده. راهکار چیه؟ اول اینکه باید حواسمون باشه تا موقع قرار گذاشتن جو زده نشیم و بدون اینکه خوب فکر کنیم، کلی عهد و قرار با خودمون بذاریم که نتونیم از پسش بر بیایم. قرارهای کلی و مبهم هم فایده نداره؛ مثل اینکه تصمیم بگیریم کلا خوب باشیم. باید خوب فکر کنیم و با توجه به اولویت ها و ظرفیتمون انتخاب کنیم. دوم اینکه باید بپذیریم "بعضی" تغییرها واقعا به یکباره امکان پذیر نیست و همین که انسان بتونه بتدریج قدم هایی تو اون زمینه برداره خیلیه؛ پس اگه اون قرار از قراراییه که باید تدریجی صورت بگیره از اول به همین شکل روش حساب کنین و با خودتون قرار بذارین تو طول سال هر پیشرفت کوچیکی تو این زمینه رو، جشن بگیرین تا به امید خدا کم کم به پیروزی نهایی برسین؛ و اما دیگه باید چیکار کرد؟

******

پایبندی: اگه دوست دارین توی زندگیتون شعار ندین؛ بلکه عمل کنین، کافیه فایده کار مورد نظر رو باور کنین؛ دیگه محاله کار رو ولش کنین.

(جوکار  خفر شرقی)

امید: این نکته خیلی اساسیه؛ خوب بهش فکر کنین. فقط اجمالا بدونین یه فایده اش همون حس خوب و آرامشیه که به دست می یاریم و تاثیر مثبتی که تو زندگیمون می ذاره. به پیامک نیمه کاره بعدی توجه بنمووویین...    

******

سلام دوستان خوبم؛ من تغییر کردم. یه تغییر مثبت! این روزها احساس می کنم بیشتر آدما رو دوست دارم. قبلا واسه هر کس یه عیب می ذاشتم و می گفتم که قابل دوست داشتن نیست؛ اما فهمیدم که عیب از منه نه دیگران. شما نقش بزرگی...

******

پایبندی: برا پایبندی بر عهد، باید خیلی "اراده قوی" داشت. خود من خیلی وقتا سعی کردم بدیهامو برا همیشه ترک کنم؛ ولی گاهی به خاطر سستی اراده باز اومده سراغم! ولی اینقد ادامه می دم تا موفق شم. "تکرار کن! تکرار کن! تکرار! تا لایق آنچه به دست می آوری باشی."

(شقایق از مشهد)

امید: آبجی! تلاش و پشتکارت اگه با مهارت همراه بشه حتما موفق می شی. به نکته های پیامک های قبلی و بعدی خوب توجه بنمووو!

******

پایبندی: من قرارامو توی صفحه اول تقویمم می نویسم تا جلوی چشمم باشه تا بهشون عمل کنم.

(الهه.ع، ۱۸ساله از مشهد مقدس)

******

پایبندی: سلام به آقا امید و هم اندیشان. تغیراتی که می خوایم ایجاد کنیم در خودمون باید یادداشت کنیم و در جایی که قابل دید باشه نصب کنیم. می تونیم به صورت رمز بنویسیم؛ چون لزومی نداره که دیگران در جریان باشن من امتحان کردم خیلی موثر واقع شد.

(هستی، 69 از مشهد)

******

پایبندی: سلام هم اندیشان؛ در سال جدید این راهکار رو به کار بگیرید: هر روز صبح به خودتون بگید من امروز این کار خوب رو انجام می دم یا امروز این کار بد رو انجام نمی دم. خیلی موثره.

(سمیرا، یه هم اندیش، شهرستان زهک)

امید: برای پایبندی به قرار نوروزی داریم به جاهای خوبی می رسیم؛ وقتی مهارت ها و نکته های لازم در انتخاب و پایبندی رو بدونیم؛ تو انتخاب قرارامون دقت کنیم؛ به فواید قرارامون خوب فکر کنیم تا انگیزه کافی پیدا کنیم و بعد اونا رو یه جایی جلو چشمون بنویسیم و هر روز صبح هم به خودمون یادآوری کنیم و پیشرفت هامون رو هم حساب و کتاب کنیم، امید زیادی برای پایبندی بهشون هست.

******

سلام؛ به دوستم گفتم: "بدی من چیه؟" گفت: "خیلی بچه مثبتی!" گفتم: "دیگه؟" گفت: "بی معرفتی! تقلب نمی دی!" نخندین! واقعی بود. هم اندیشم دیگه!

(سرو از ساری)

******

با سلام به امید خان و دوستای گلم؛ روز پانزدهم اسفند، روز درختکاری رو فراموش نکنید. من امروز دو تا نهال گل رز و محمدی رو کاشتم که پیشاپیش گل های اون رو به همه دوستای هم باشگاهی تقدیم می کنم. موفق باشید.

******

دیگه خبری از لطیفه نیست؟ خنگول با قطار می رفته مسافرت. به صندلی روبرویی می گه: شما به سلامتی داری برمی گردی؟؟؟

(فاطمه باقریان از اصفهان)

******

خرید: سلام عزیزان هم اندیش و امید! خوشحالم که ما فقیر، بیچاره ها رو هم تو جمعتون پذیرفتین. می خواستم به فاطی جون بگم من دو ساله یک جفت کفش نخریدم اون وقت شما... اگه دنبال راه حل هستی بهترین کار اینه که سه جفت از کفش هایی رو که خریدی به نیازمندان بدی. کاش هممون روسیاه و دست خالی به سوی خدا نریم...

(مینا، ۲۹ ساله)

******

خرید: ۴ جفت ککککفش!!!! خوش بحال بعضیا!! ما که هنوز یه دونه ام نگرفتیم! ای روزگار...! قربون خدا برم! هی هی هی! عجب! ۴جفت؟! سلام بچه ها!!!!

******

خرید: سلام به امید و هم اندیشان و روح پیام. خواستم پیشنهاد بدم که هر وقت دارین می رین خرید به همون مقدار خرید پول همراهتون ببرین تا اگه هم وسوسه خرید اضافه داشتین هم نتونین بخرین و اینو همیشه در نظر داشته باشین که بیشتر وقتا وسایلی تو اتاق انتظار می کشن که استفاده شن؛ ولی چون بی هدف خریداری شدن استفاده نمی شن!

(مطهره، 69، دانشجوی جامعه شناسی)

******

خرید: یکی از راهکارهای صرفه جویی در خرید اینه که قبل از این که چیزی رو بخرید یقین پیدا کنید که این همون چیزیه که واقعاً دوستش دارید بعد بخریدش. دوم این که وقتی برای مثال کفشی رو خریدید دیگه به مغازه های کفش فروشی نگاه نکنید؛ چون ممکنه تحریک بشین که یک جفت کفش دیگه هم بخرید.

(منیره هستم از مشهد)

******

سلام هم اندیشا؛ 2 سال و نیمه که ازدواج کردم. مشکل زیاد داریم؛ اما رابطم با شوهرم خوبه. فقط شوهرم به خودش نمی رسه. من خیلی براش مرتبم؛ ولی اون تو این مدت فقط یه دست لباس برا خودش خریده. بقیشو من خریدم براش. واسه من خرج می کنه؛ اما واسه خودش نه؛ یعنی خسیس نیست؟ همینم باعث شده هر روز بیشتر از دلم بره. کمک!!!

امید: آبجی! تعدادشون خیلی کم نیست مردایی که خیلی اهل لباس خریدن برای خودشون نیستن و معمولا به اصرار خانوم هاشون یه چیزی برا خودشون می خرن. این یه جور خصوصیت اخلاقی "بعضی" مردها است. رو حساب خسیس بودن نذار؛ چون اگه خسیس بودن برای زن و بچه هم خرج نمی کردن.

******

سلام امید؛ من با نظرت مخالم. (موقعی که از دیگران می خوایم ما رو نقد کنن) اگه اول خوبی ها گفته شه بعد بدی ها، انرژی اولیه می ره. برعکسش هم باعث انرژی نمی شه چون اولش دپرس می شیم. باید به روش ساندویچ عمل کرد؛ یه خوبی ازمون بگن یه بدی؛ حتی اگه انتقاد خود خواسته باشه.

(سارا، 23 ساله، بندرترکمن)

امید: درسته! من گفتم اول خوبی ها رو بگن که انرژی بگیریم و بعد بدی ها گفته بشه؛ ولی مثل اینکه پیشنهاد شما بهتره. یه خوبی! یه بدی! یه خوبی! یه بدی!...     

******

سلام بر امید و هم اندیشان گل؛ امید اول سال با خدا عهد بستم نمازامو سر وقت بخونم. حالا هم خیلی خوشحالم که با کمک خدا تونستم به عهدم وفا کنم. با توکل به خدا می شه به هر عهدی وفا کرد.

(رضا جهانشاهلو، یه هم اندیش واقعی از خدابنده)

******

سلام داداش امید و هم اندیشان نیک اندیش؛ فردا سالروز تولدمه؛ 29 ساله می شم؛ اما 29 روزم تو زندگیم خوشی ندیدم؛ دارم انگیزه زندگی کردنو از دست می دم؛ برام دعا کنید که سال نو سال خوشی برام باشه.

(ش.ن)

امید: فقط می تونم بگم به پیامک بعدی توجه بنموو...

******

سلام؛ راستش یک ماه پیش از دکتر میثاق در برنامه اردیبهشت (شبکه چهار) جمله ای شنیدم که خیلی به دلم نشست و یادداشتش کردم... حیفه این جمله قشنگ رو به دوستان هم اندیشم نگم: "عاقل، در مشکلات گله نمی کند بلکه تدبیر می کند."

(تینا  از گلستان، شهرستان گالیکش)

******

راهکار: سلام بر همه؛ ما خانه تکانی رو به جای یک ماه در طول سال انجام می دیم. شستن فرش و موکت تابستان. شستن ملحفه و پتو و خرید عید از لباس تا آجیل، دی ماه، تمیز کردن ظرف ها و کابینت ها و جمع آوری لباس ها و وسایل غیرضروری و دادن به افراد نیازمند، بهمن ماه، شستشوی پرده ها و شیشه ها، سبزه گذاشتن و پخت شیرینی اسفندماه. اگه کاراتون خیلی زیاده حتما کارگر بگیرید. راه دور نمی ره. 1. سلامت شما به خطر نمی افته. 2. دم عیدی یه چیز گیر کارگرا میاد.

(مونس از رشت)

******

سلام هم اندیشای مهربون؛ تو رو خدا کمکم کنید. یه دختر سه ماهه دارم که شیر نمی خوره. همش دستشو می خوره. دکترم بردم فایده نداشت می گن خودش خوب می شه. جیگرم کباب می شه وقتی غذا می خورم اون نگاه می کنه و دستشو می خوره. کارم شده گریه. خواهش می کنم یه راهی نشونم بدین.

(مامان متینا)

******

سلام هان (= هم اندیشان)! امید! نمی شه فیلم همایشو بذاری تو وبلاگ و سایت؟

(زهرا، سال آخر پرستاری، خشکبیجار)

امید: بالاخره یه دونه عکس از همایش، امروز تو وبلاگ حسین آقا قرار گرفت. نشونی وبلاگ: http://hamandishantv4.rozblog.com خب! حالا بریم سر موضوعی که صبح قولش رو بهتون دادم. قرار بود یه مطلب تاثیرگذار از کتاب هفت عادت خوب خانواده رو براتون بگم. اگه یادتون باشه چند روز پیش یکی از دوستامون گفت: "هر چی به خواهرم می گم این دوستی ای که در پیش گرفتی اشتباهه، اون از من دورتر می شه. چی کار کنم؟" این مساله برای خیلی ها پیش میاد به ویژه بین "زن و شوهرها" و "پدر و مادرها با فرزندانشون"؛ وقتی که می دونن طرف داره اشتباه می کنه و برای آگاه کردنش با روش سنتی خودشون جلو می رن؛ یعنی مرتب هشدار می دن؛ کم محلی می کنن و... ولی واقعیتش اینه که باید کاری کرد که طرف، احساس کنه اون رو درک می کنی و اینجا می شه بیشترین تاثیر رو گذاشت. نکته ای هم که می خوام از کتاب هفت عادت بگم همینه. "استفان کاوی" نویسنده کتاب می گه: "یکی از دوستام با پسرش مشکل پیدا کرده بود؛ به طوری که وقتی کنار پسرش می نشست، پسر، اونقدر ازش متنفر بود که بلند می شد و اونجا رو ترک می کرد. وقتی دوستم ماجرا رو برام تعریف کرد به او گفتم حدس من اینه که پسرت فکر می کنه درکش نمی کنی. او گفت: من او رو درک می کنم؛ ولی می دونم اگر به حرف من گوش نده با چه مشکلاتی مواجه خواهد شد. استفان کاوی می گه: به دوستم گفتم: درسته! ولی فرض کن هیچ چیز در مورد پسرت نمی دونی و از صفر شروع کن. بدون هیچ قضاوتی به حرف هاش گوش بده. خلاصه پدر سراغ پسرش رفت و گفت: "می خوام درکت کنم. من باید حرف های تو رو گوش بدم"؛ ولی پسر باز بلند شد و رفت.  استفان کاوی می گه: وقتی پدر این رو بهم گفت به او گفتم: پسرت در حال امتحان صداقت تو است. تو عصبانی هستی و از وضعیت موجود هراس داری و درباره او قضاوت می کنی. فکر می کنی با این همه احساس منفی که نسبت به او داری می تونی با او ارتباط صمیمانه برقرار کنی؟ تو باید اول با قلب و ذهن خودت کار کنی و او رو بدون قید و شرط همونطور که هست دوست بداری. استفان کاوی می گه: دوستم بالاخره با این روش موفق شد تا با پسرش ارتباط برقرار کنه و فرداش اومد پیش من و گفت: استفان! پسرم رو دوباره پیدا کردم.  

تعداد پیامک های دیروز: 2785

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان دوشنبه 28 اسفند 1391
 2. هم اندیشان یکشنبه 27 اسفند 1391
 3. هم اندیشان پنجشنبه 24 اسفند 1391
 4. هم اندیشان چهارشنبه 23 اسفند 1391
 5. هم اندیشان سه شنبه 22 اسفند 1391
 6. هم اندیشان دوشنبه 21 اسفند 1391
 7. هم اندیشان یکشنبه 20 اسفند 1391
 8. هم اندیشان شنبه 19 اسفند 1391
 9. هم اندیشان پنجشنبه 17 اسفند 1391