• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان پنجشنبه 8 اسفند 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1392 ، راه های شناخت همسر مناسب ،

هم اندیشان پنجشنبه 8 اسفند 1392

پیام : سلام به تو ؛ تویی که نمی دونم این نامه رو کی می خونی ؟ شب  یا روز ؟ تنهایی یا تو جمع ؟ شنگولی یا ناراحت ؟ مردی یا زن ؟  بزرگسالی یا جوون ؟ متاهلی یا مجرد؟  اما هر کی هستی  و  از هر جا که ما رو می خونی از صمیم قلب  می خوام که  دلت به خدا گرم باشه ؛ حتی در سخت ترین لحظات زندگی . اینو بدون که در این دنیای بزرگ لااقل یه امیدی هست که حرفاتو می خونه ؛ یه امیدی هست که شده حلقه وصل هم اندیشان ایرانی تا حرفاشون رو به هم برسونه. پس تا امیدی هست زندگی باید کرد . 

******

سلام. یه سالی هست که باهاتونم. یه خواهر 33ساله دارم مجرده،  به خاطر اینکه میترسم ناراحت شه؛  دوست  نداشتم زودتر از اون ازدواج کنم. 29 ساله ام، به نظر شما زمان طلایی ازدواج رو از دست دادم؟؟

پیام : چرا ؛  قطعا  از دست دادی  زمان طلایی ازدواج رو . ولی هنوز فرصت ازدواج هست . به نظر من خواهرت بیشتر از  این ناراحت می شه که تو به خاطر اون ازدواج نکنی . پس به اشتباهت ادامه نده .

******

با سلام به هم اندیشان من همیشه سراینکه شوهرم مثل خیلی از مردای دیگه قربون صدقه ام نمیرفت و پیش این و اون ازم تعریف و تمجید نمیکرد خیلی شاکی بودم. باورتون نمیشه سر این موضوع چنان دعوایی تو خونه مون راه می افتاد که بیا و ببین . اما در مورد یکی از مردای فامیل موقعیتی پیش اومد که چشمامو رو واقعیت باز کرد . آخه تا اون موقع نمیدونستم چه مرد چشم چرونیه که با تعریف های بیش ازحد و غیرمعقولانه از همسرش پیش همه داره خودشو از دست شک و شبه زنش نسبت به خودش نجات میده. یعنی اون موقع هزار بار ازخدا خواستم شوهرم همین جوری که هست بمونه

(جوانه عاشق همسرپاک و با ایمانش از کرج)

******

سلام هم اندیشای عزیز. بحث این هفته خیلی عالیه.  میخواستم یه نصیحت هم اندیشانه بهتون بکنم اینکه با دوستی و عشق و عاشقی نرید زیر یه سقف.  اول طرفتون رو بشناسید . من خودم با شوهرم دوست بودم  فکرکردم مرد خوب و ایده آلیه  ولی۱سال بعد از ازدواج  فهمیدم چشم و دلش پاک نیست و با دخترا رابطه داره . وقتی فهمیدم به روش آوردم ولی منو به بادکتک گرفت و گفت به تو ربطی نداره. الان که دارم به گذشتم فکر میکنم میبینم این همون کسیه که بهم میگفت عاشقمه و با دنیا عوضم نمیکنه  ولی خیلی زود زد زیرحرفش .

(یه تنها از....)

******

سلام آقا امید عصبانیم از دستتون! چرا کفو بودن رو فقط از نظرمالى میگین؟چرا همه دارن دنبال همسرکاملا بى عیب میگردن؟ مگه خودمون بى عیبیم؟ دخترى که هزار جور آرایش میکنه میره بیرون  به چه حقى دنبال شوهر مومن میگرده؟ پسرى که ده تا دوست دختر داره بیجا میکنه دنبال دخترآفتاب مهتاب ندیده میگرده! زخم خوردم که میگم! مریم هستم هم اندیش معمولا ساکت!

پیام : زیادی هم ساکت نباش برای قلبت ضرر داره . 

******

س س س س سلام!  اشتباه نکنینا من لکنت ندارم از پیام میترسم! تکلیف ما چیه که روزای 5 شنبه میترسیم پیام بدیم؟ آخه سخته تو جمع 50 هزار نفری پیام ضایعمون کنه!

(فاطمه و منا محجوب آستانه اشرفیه)

پیام : مگه بده ؟  بده که نیاز به ضایع شدنتو   برطرف میکنم ؟ نه . خداییش؟

******

سلااام امید و متفکران هم اندیش .  با هرکس ازدواج میکنید ؛ ازدواج کنید،  ولی قبل از ازدواج با چشم باز انتخاب کنید تا بعد از ازدواج با چشم بسته به آرامش برسید. من به خاطر سفیدی موهای سر و بدنم کسی با من ازدواج نکرد تا این که در سن ٢٩سالگی مجبورشدم با زن بیوه ای که بچه نداشت ازدواج کنم.  زندگیم تباه شده. با من سازگار نیست هنوز بعد از٤سال من را با شوهر اولش مقایسه می کنه و اختلافات دیگه ای که بماند .. .خلاصه نا امیدم از زندگیم  آقا امید و هم اندیشان عزیز

(  ..... ر. ت . ازکرج )

******

سلام;از پدر و مادرا عاجزانه میخوام برای مثلأ سر به راه کردن پسر ناپاک و ناسالمشون بزور براش زن نگیرن! این آخر بی انصافی درحق یه دختر پاکه. با وجدانها، این ظلم بزرگ رو درحق دخترای نجیب و بی گناه مردم نکنید! بدبختشون نکنید! من قربانی همین جریانم و هرگزپدر و مادر شوهرم و کسانیکه ازفساد اخلاقیش خبر داشتن ولی بدروغ ازش تعریف کردن رو نمیبخشم! حالا بعد از دو سال تحمل، ترجیح میدم مهر زشت"مطلقه"رو پیشونیم بخوره تا اینکه با یه"شوهرگرگ" ادامه بدم.( )

******

هم اندیشان عزیز سلام. من تازه باهاتون آشنا شدم. پس لطفا کمکم کنید. امید از زندگیم سیرشدم. دوساله که عقدکردم, سه ماه پیش وقتی درست دو روز به عروسیمون مونده بود زد پدربزرگ همسرم فوت کرد از اون روز هر وقت خواستیم اسم عروسی رو بیاریم میزنه یکی فوت میکنه و همه برنامه‌ ها رو بهم میریزه. راستش من فک میکنم که ما رو طلسم کردن تا بهم دیگه نرسیم. خیلی داغونم. امید توبگو چیکارکنم?

(نازی اززنجان)

پیام : نازی خانم این طرز فکرها هیچ ریشه ای نداره . نه علمی و نه عقیدتی . پس توجهی بهش نکن .  از این اتفاقات زیاد می افته . شما اولیش نیستی ؛ آخریش هم نخواهی بود .  آخه این سنت غلطیه که اگه  فامیل دور آدم هم  فوت کنه دیگه تا سالش نشده عروسی حرومه ؟ همین سنتهای دست و پا گیره که زندگیها  رو تلخ می کنه  و بدتر از اون اینکه خودت هم براش فلسفه ببافی و بگی که  زندگیم طلسم شده .

******

سلام به ها و پا خوبید؟ ازهمتون ممنونم برای اینکه طرز تفکرم رو نسبت به  خونواده شوهرم تغییر دادین حالا واقعا به چشم برادر و مادر و خواهرخودم بهشون نگاه میکنم و دیگه هیچ مشکلی ندارم. مرسی که هستین . کاش دوسال پیش باهاتون اشنا میشدم!!! اماالان هم دیرنیست.

(میترا سلگی از سلمانشهر مامان یاشار شیش ماهه و همسر عزیزم مهدی)

******

سلام، من یه هم اندیش هستم . چند ماه قبل ، خواستگار داشتم . بعد چند جلسه صحبت و به تفاهم رسیدن این آقا پسر زنگ زد و گفت برای محکم کاری ،استخاره گرفتم بد اومده، البته این آقا خیلی خوب بودن و خودشون هم خیلی ناراحت ... و من هم دختر با ایمانی هستم حالا با گذشت چند ماه همش به یادشم خواهش میکنم به من بگید چیکار کنم؟ برام دعا کنید . ممنون از این که هستین.

(فاطمه ۲۷ساله.)

پیام : واقعا بعضیا چه کارا که نمی کنن . آخه مرد حسابی ؛ اول میری خواستگاری؛ می شینین با هم حرف می زنین ؛ به تفاهم هم میرسین ؛ بعدش میری استخاره میگیری ؟ آخه یه ذره عقل هم خوب چیزیه والا . چه وقت  استخاره گرفته آخه ؟؟؟  اصلا وقتی به تفاهم رسیدی ؛ دیگه چه نیازی به استخاره بود ؟؟؟؟  نمی دونم واقعا به شما فاطمه خانم چی بگم ولی من در درایت چنین آدمی شک دارم ...

******

سلام هم اندیشان گل،همین الان یه مطلب خوندم در مورد پدر و ببین پسر رو بگیر! نوشته اکثرآقایان تمام رفتارهای پدرش رو درونی میکنه و آنها راتا سالهای سال با خود به همراه می آورد. شاید پسر هرگز از این الگوپذیری و شباهت غیر قابل انکاری که به پدرش پیدا میکنه با خبر نباشه!پس دخترخانم های گل باشگاه یک راه آشنا شدن با اخلاق خواستگارتون اینه که باگذشته پدرش آشنابشید.

‏(مریم تاجیک۱۹ از ورامین)

پیام :  البته  نمونه های ضد و نقضش هست . اما به عنوان یک شاخص قابل بررسیه ...............

******

سلام امید، تو رو خدا کمکم کن یکی از خواستگارام خیلی با ایمان وخوش اخلاق هست ولی به شدت خجالتی . به نظر شما اگه بهش جواب مثبت بدم بعد از ازدواج عوض میشه؟خواهش میکنم جواب بدید.

پیام :  امکان تغییرش هست اگه خودش بخواد .

******

هم اندیشان،آقاپیام سلام؛ میگم هرکی ازدواج می کنه یا بدبخت میشه یا خوشبخت، راه سومی وجودنداره. ازدواج مثل یه هندونه سربسته هست هیچ کس غیرازخدا از ذات آدما خبر نداره. در این دو هفته همه یه جورایی تجربه های خودشونو بیان کردند ولی به یک نسخه واحدی برای یه ازدواج موفق نرسیدیم. بنده اصلا به شانس اعتقادی ندارم، ولی به لطف خدا چرا. در ازدواج تحقیق، عشق، هم کفو بودن باید باشه و لازمه  ولی کافی نیست. ما تا وقتی که  فقط روی محاسبات خودمون حساب می کنیم، همین آش و همین کاسه هست. چون ما خدا رو توی نقاشیهای زندگیمون خیلی کمرنگ می کشیم ولی بنده های خدا رو پررنگ! دوستان در هر مسئله ای مخصوصا ازدواج فقط به خدا توکل کنید و دعاتون این باشه که خدایا من با هرکی که خوشبخت میشم، اونوبهم برسون. درضمن همسر انسان اگه با ایمان و خدا ترس باشه نود درصد کار حله. کسی که  از خدا شرم کنه  اتوماتیک وار خیلی از کارهای زشتو انجام  نمیده؛ حالا برای خوشبختی دسته جمعیمون یک صلوات بفرستید.

(یه دوست)

******

سلام پیام؛  منو شوهرم هر وقت باهم پیاماتونو  میخونیم سر بحث رو شروع میکنه . آخرش هم دعوا میکنیم و من محکوم میشم

(تنها ازتهران)

پیام : نتیجه گیری اخلاقی از این پیامک اینه هیچ وقت "با هم" هم اندیشان رو نخونید . ولی از شوخی گذشته پیشنهاد میکنم یه هفته  درباره " نحوه مباحثه در منزل" در باشگاه گفتگو کنید . خیلی از زوجها به خاطر ترس از دعوا اصلا با هم مباحثه نمی کنن . گفتگو هم مثل خیلی کارهای دیگه تکنیک داره ؛  فوت و فن داره ؛ اخلاق داره .  البته ببخشیدا دارم درس پس میدم .

******

سلام به همگی؛ میگم آقا پیام حالا که نزدیک عیده میشه لابلای پیاما در مورد خرید عید و اینکه اصلأ  لازمه سر تا پا رو نو کنیم ، یا چشم و هم چشمیها تو دید و بازدید عید و کلأ در این مورد صحبت کنیم که به مرور فرهنگسازی بشه؟

(محبوبه از قائمشهر)

******

پیام :بسیار خب . پیشنهاد محبوبه خانم هم پیشنهاد خوبیه . از همه دوستانی در بحث این هفته مشارکت کردن ممنونم . مخصوصا  دوستانی که پیام معرفت فرستادن . ما همین طوری شرمنده لطف شما هستیم دیگه نزنین له مون نکنین . چند وقتیه سراغی از جناب حافظ نگرفتیم . امروز می شنیم در محضرشون ببینیم چی برامون می خونن . خواجه شمس الدین محمد ما سراپا گوشیم .

 

صحن  ﺑﺴﺘﺎن ذوق ﺑﺨﺶ و ﺻﺤﺒﺖ ﻳﺎران ﺧﻮش اﺳﺖ

وﻗﺖ ﮔﻞ ﺧﻮش ﺑﺎد ؛ ﻛﺰ وی وﻗﺖ ﻣﻴﺨﻮاران ﺧﻮش اﺳﺖ

 از ﺻﺒﺎ ﻫﺮ دم ﻣﺸﺎم ﺟﺎن ﻣﺎ ﺧﻮش ﻣﻲ ﺷﻮد

آری آری ﻃﻴﺐ اﻧﻔﺎس ﻫﻮاداران ﺧﻮش اﺳﺖ

 ﻧﺎﮔﺸﻮده ﮔﻞ ﻧﻘﺎب آﻫﻨﮓ رﺣﻠﺖ ﺳﺎز ﻛﺮد

ﻧﺎﻟﻪ ﻛﻦ ﺑﻠﺒﻞ ﻛﻪ ﮔﻠﺒﺎﻧﮓ دل اﻓﻜﺎران ﺧﻮش اﺳﺖ

 ﻣﺮغ ﺧﻮﺷﺨﻮان را ﺑﺸﺎرت ﺑﺎد ﻛﺎﻧﺪر راه ﻋﺸﻖ

دوﺳﺖ را ﺑﺎ ﻧﺎﻟﻪ ﺷﺐﻫﺎی ﺑﻴﺪاران ﺧﻮش اﺳﺖ

 ﻧﻴﺴﺖ در ﺑﺎزار ﻋﺎﻟﻢ ﺧﻮﺷﺪﻟﻲ ور زان ﻛﻪ ﻫﺴﺖ

ﺷﻴﻮه رﻧﺪی و ﺧﻮش ﺑﺎﺷﻲ ﻋﻴﺎران ﺧﻮش اﺳﺖ

 از زﺑﺎن ﺳﻮﺳﻦ آزاده ام آﻣﺪ ﺑﻪ ﮔﻮش

ﻛﺎﻧﺪر اﻳﻦ دﻳﺮ ﻛﻬﻦ ﻛﺎر ﺳﺒﻜﺒﺎران ﺧﻮش اﺳﺖ

 ﺣﺎﻓﻈﺎ ﺗﺮک ﺟﻬﺎن ﮔﻔﺘﻦ ﻃﺮﻳﻖ ﺧﻮﺷﺪﻟﻴﺴﺖ

ﺗﺎ ﻧﭙﻨﺪاری ﻛﻪ اﺣﻮال ﺟﻬﺎن داران ﺧﻮش اﺳﺖ

پیام : واقعا لذت بردم . خداحافظ .

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط rahele در تاريخ 1392/12/11 و 10:30 دقيقه ارسال شده است

میخواستم ازتون بپرسم همایش همدان کی برگزار میسه مردم ازانتظار


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392