• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 28 بهمن 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، راه های شناخت همسر مناسب ،

هم اندیشان دوشنبه 28 بهمن 1392

سلام امید و دوستای هم اندیش؛ امشب مراسم خواستگاری بود خونمون. چقدر خوش شانس بودم. آخه هم اندیشان این روزا خیلی حرفا زدن که باید تو جلسه خواستگاری مطرح بشه؛ ولی نمی دونم چرا وقتی می خواستم با آقا پسر حرف بزنم دست و پام می لرزید. انگار که قراره ببرنم پای چوبه ی دار!!  قرار شد چند جلسه با هم حرف بزنیم؛ ولی نمی دونم چرا همه سوالام یادم می ره!!! خیلی استرس دارم!!

(مهری ماه، 21 ساله)

امید: سلااااام به همگی؛ می گم بهتر نیست سوالا از قبل دسته بندی بشه و تو یه برگه بیاد! البته نباید از روش خوند؛ چون ضایعه! ولی خب! وجودش خیلی تو اعتماد به نفس تاثیر داره. باید قبلا اونا رو تو ذهنمون بسپاریم و موقع صحبت، گاهی یه نیم نگاهی می شه به اون برگه انداخت. تازه! اینجوری طرف هم می فهمه که ما مساله رو سرسری نگرفتیم. برامون جدیه!

******

سلام به آقا امید و هم اندیشان؛ در جواب اون دوستی که گفته بود با پسرخاله اش می خواد ازدواج کنه؛ ولی ترس و استرس داره بگم جای هیچ نگرانی نیست اگر آزمایش ژنتیک انجام بدین هیچ مشکلی پیش نمیاد. برادرم با دختر عموم ازدواج کرد. رفتن شیراز آزمایش ژنتیک دادن الآن دو تا دختر سالم و باهوش دارن شما هم موقع آزمایش خون حتما نامه بگیرین و برین نزدیک ترین شهر آزمایش ژنتیک بدین.

( پسری 25 ساله، مجرد از فسا)

******

تشخیص: سلام دوستان؛ واسه اینه می گم با حجاب کامل تو اجتماع برو! نه با آرایش و... که حتی اگه خوشگلی مطمئن باشی کسی که انتخابت کرده، معیارش نجابت و متانت و وقارت بوده نه قیافه! این یه امتیاز + برا شما است

(فاطمه سادات، شهباز)

******

تشخیص: یه سؤال پنج ثانیه ای ازش بپرسید. بپرسید: می شه شما رو به خانواده ام معرفی کنم؟ اگه قبول کرد، یعنی می شه روش حساب کرد؛ اما اگه بهانه آورد کلا بی خیال شو. خودم امتحان کردم جواب داده.

(اعظم، ۲۷ ساله ، دانشجو، قم)

******

سلام امید؛ اگه واقعا هم اندیشان واسه همفکریه، من واقعا به همفکریتون نیاز دارم. یه سوال، بد ذهنمو مشغول کرده که عمرا با تحقیق بشه بهش پی برد. پس واقعا باید چی کار کرد؟! اینکه چطور بفهمیم خواستگارمون هیچ ارتباط و دوستی با جنس مخالف نداشته و دلش جای دیگه نیست و واقعا ما رو پسندیده و مهرمون تو دلش نشسته؟ آخه این مورد رو نه می شه از روی ظاهر تشخیص داد نه با تحقیق کردن!!

(زهرا، ۷۲، سمنون)

امید: درست می گه بنده خدا! از کجا می شه فهمید؟ البته تحقیق هم بی اثر نیست. چند روز پیش که بهتون گفتم! یکی از هم اندیشان با تحقیق، دقیقه نود متوجه این مساله شد. خدا بهش رحم کرد. اول پیامک بنویسین: "کشف" چون واقعا کشف بزرگیه!!!     

******

سلام؛ با چه لحن و جمله هایی سوالامونو بپرسیم که بفهمیم طرف دروغ می گه یا نمی گه؟ چه جوری آخه ایمان ظاهری و باطنی رو تشخیص بدیم؟ تا حالا اجازه ندادم خواستگار بیاد خونه مون؛ فقط زنگ می زنن. خیلی استرس دارم.

(شادی، 19 ساله)

امید: یعنی چی؟!!! شاید یکی از همونایی که داری به این راحتی ردش می کنی بتونه خوشبختت کنه! ما این بحثا رو راه ننداختیم که استرس بگیرین. راه ننداختیم که اونقدر آرمانگرا بشین و سخت گیر که دیگه نتونین ازدواج کنین. بارها گفتیم که آدم کامل پیدا نمی شه. هر کی با توجه به روحیات و شرایطش باید بالاخره از یه چیزهایی بگذره؛ ولی نه چیزهایی که مانع جدی خوشبختی می شن و با مهارت هم نمی شه کاریش کرد. برا اینکه تو این کار مهارت پیدا کنین هم داریم همفکری می کنیم. خب! حالا هر کی جوابی برا سوال های شادی خانوم داره اول پیامکش بنویسه: پاسخ 

******

سلام امید؛ من 5 ساله ازدواج کردم و یک پسر 3 ساله دارم؛ ولی خوشبخت نیستم؛ چون شوهرم بداخلاقه. شخصیت ثابتی نداره. آیا راهی هست منم احساس خوشبختی کنم؟ لطفا کمکم کنید! امید درجش کن تا یه امیدی به زندگیم بتابه!

(زهرا، 65)

امید: باور کنید همه آدم ها می تونن زندگیشون رو هر چی که هست! از اون شرایط موجود، بیرون بیارن و بهترش کنن؛ به شرطی که همه تغییرات رو از خودشون شروع کنن. اگه ما تغییر کنیم و به مهارت های زندگی هم مجهز بشیم، دنیای اطرافمون هم کم کم تغییر می کنه. راه های زیادی وجود داره که می شه یه مرد بداخلاق رو آروم کرد. یا کاری کرد که زمینه بداخلاقیش فراهم نشه و...

******

سلام؛ خوبید؟ می گم خواهرم مشاوره خونده (لیسانس داره) آشپزیش هم حرف نداره. تو خونه داری هم استاده. خودم هم ترم آخر مهندسی معماری هستم. تعریف از خود نباشه آشپزیم 20 هستش. پس داریم دخترایی که هم تحصیل کرده اند و هم آشپزی و خونه داری بلدند.

(مریم، آبیک)

امید: تسلیم! ایمان آوردیم که یه دختر خانوم می تونه هم تحصیکرده باشه و هم... کلللی پیامک این چند روزه اومده. تسلیم!!! فکر کنم آقا قاسم هم که این شبهه رو ایجاد کرد، تا حالا کوتاه اومده باشه! حداقل دیگه اعتقاد نداره که "همه" دختر خانومای تحصیلکرده...    

******

بسم الله الرحمن الرحیم. سلام؛ یه مطلب خیلی ارزشمندی شنیدم که شنیدنش خالی از لطف نیست: دقت کردین خیلی از ما قدر نعمت هایی رو که داریم نمی دونیم. بزرگی می گفت: خدایا! ما فقط ازت می خوایم که بهمون بدی؛ غافل از اینکه تو خیلی چیزا به ما دادی و ما خیلیاشون رو ندیدیم؛ پس ازت می خوایم که داشته هامون رو نشونمون بدی قبل از اینکه با از دست دادنشون پی به وجودشون ببریم... بیاین از این به بعد یه کم بیشتر به داشته هامون فکر کنیم و قدردان احسن الخالقین خداوند رحیم باشیم...

******

سلام دوستان خیر اندیش! گفتم خیر اندیش، باور کنین خیرتون به خیلیا رسیده و شاید خودتونم خبر ندارین. امید! تو تحقیقات بعضیا خوب طرفو و بعضیام تا می تونن بد گویی می کنن. این وسط مگه آدم خیلی زرنگ باشه تا بتونه یه فاکتور دقیق برا خودش تهیه کنه. من فکر می کنم اگه درباره اونی که بد می گه تحقیق بکنیم می فهمیم با طرف خصومت داره یا نه. البته یه کم سخته؛ ولی می ارزه. همه تونو دوست دارم.

(بازم حسین از سربداران)

******

سلام امید! من تازه نامزد کردم. می خوام بدونم اینکه می گن با سیاست یعنی چیکار کنیم؟ خواهش می کنم جواب بدید! حیاتیه! آخه نامزدم می گه باید با خونوادش زندگی کنم. منم می خوام مستقل باشم. چطور با سیاست راضیش کنم؟

(دلنیا از سقز)

امید: دختر خوب؛ معمولا تکلیف اینجور چیزا رو تو صحبت های قبل از ازدواج معلوم می کنن و بعدش هم باید بهش متعهد بود. بعضی ها ظاهرا قبول می کنن و می گن: بعدش یه کاریش می کنیم؛ ولی ممکنه بعدش نشه یه کاریش کرد و کلی منشاء اختلاف می شه. راستی! اگه به جای سیاست بگیم مهارت بهتره.

******

سلام به هم اندیشان و امید؛ یه سوال سرنوشت ساز دارم. من آدم احساساتی هستم. به خاطر همین مطمئنم که با یک آدم درون گرا و مغرور نمی تونم زندگی کنم. به نظرتون باید چی بپرسیم تا مشخص بشه طرف درونگرا و مغروره یا نه؟

(نازی، بهار)

امید: آدمای درونگرا معمولا کم حرف هستن و روابط اجتماعی محدودی هم دارن. رفتار آدمای مغرور هم که کاملا تابلوه. نگاه بالا به پایین! جستجوی خواسته های صرفا شخصی. باید و نباید زیاد تو صحبت هاشون و...

******

سلام امید! خوبی؟ حرفام به موضوع خوبتون ربطی نداره؛ ولی یه ضعف بزرگه برای امثال من. وقتی شوهرم از زیبایی زنی تعریف می کنه خودمو می بازم. دیگه نمی تونم کوچکترین محبتی بهش بکنم. خودت که می دونی زندگی که توش محبت زن نباشه دیر یا زود پاشیده می شه.

(رویا)

امید: به جای خودخوری، تو یه شرایط خیلی خوب (که حال خودت و همسرت خوبه) با لحن آروم و دوستانه همه چیزو منطقی براش توضیح بده. براش تکلیف مشخص نکن که نتیجه منفی می ده. اینو هم یواشکی فقط به خودت می گم. یه بار همسرت نشنوه! اینکه از زیبایی زنی تعریف می کنه لزوما به معنی مجذوب او شدن و تو حاشیه رفتن شما نیست.  

******

سلام امید؛ بالاخره این موضوع خوشگل نبودن لیلی رو از تو کتاب لیلی و مجنون کشف کردم! یه روزی خلیفه که از عشق مجنون نسبت به لیلی متحیر شده بود مشتاق شد تا لیلی رو ببینه. دستور داد لیلی رو بیارن. خلیفه فکر می کرد لیلی باید خیلی زیبا باشه ولی وقتی لیلی اومد دید همچین آش دهنسوزی هم نیست. بهش گفت: از دگر خوبان تو افسون نیستی؟!؟ لیلی هم در جواب گفت: خاموش! چون تو مجنون نیستی... منبع: لیلی و مجنون با اندکی تغییر.

(عسل عزیزی از گلستان رباط کریم)

امید: حیف! دیگه نمی تونم بگم از کی شنیدی؟!! عسل خانوم منبع داد. خب!

واقعیت اینه که همیشه زیبایی ظاهری باعث جذب آدما نمی شه. چیزهای با ارزش زیادی هستن که حتی قدرتشون از زیبایی هم قویتره! وقار و متانت؛ مودب بودن؛ خوش کلام بودن؛ جذبه درستی و ایمان واقعی رو هم که دیگه نگو و نپرس. 

******

سلام؛ به نظر من عامل بیشتر طلاق های امروزی بی غیرتی مردا و بی حیایی زنهاست. دختره با آرایش و سر و وضع افتضاح عکس گذاشته واسه دانلود، پسره هم عشقشو بین اینجور دخترا پیدا می کنه. دختری که عکساش هزار تا لایک می خوره، ازدواج باهاش درسته آیا؟ راستی! دور از جون بچه های باشگاه.

(سیده نازنین زهرا اشرفی از گیلان، رانکوه)

******

نظر: قدیما، طلاق رو به عنوان یه حق و یه راهکار (راه آخر) و یه چیز زشت می دونستن. البته طلاق رسمی در جاهایی که واقعا واجبه بهتر از طلاق عاطفیه که فقط دارن همو تحمل می  کنن. چرا نباید طلاقو که بخوایم یا نه وجود داره رو انکار کنیم؟! باید یاد بگیریم چطور به درستی از این گزینه استفاده کنیم تا لااقل طلاقایی که باید بشه انجام بشه و اونایی که قابل حله به طلاق کشیده نشه.

(رضام، 21 ساله از قروه کردستان)

امید: "چطور به درستی از این گزینه استفاده کنیم" رو خوب اومدی. آخه خیلی ها مشکلاتی که دارن به خاطر نداشتن مهارته. اگه مهارت باشه حلللله! ولی فورا دست به طلاق می زنن و با مشکلاتی بدتر از وضع قبلی مواجه می شن.

******

سلاااااااام؛ شکر سیستم ایمنی بدن را به تدریج نابود می کند!... دلم می خواس تو اون لحظه برم تو تلویزیون و ادامه اخبارو خودم بگم! من یه هم اندیشم و این موضوع رو مدتهاس که می دونم! آخ جون!

(ثریا آزادی، 23 ساله، به همراه نامزد عزیزم از تبریز)

امید: یادآوری خوبی بود ثریا خانوم! و اما مشروح اخبار: "مصرف زیاد شکر سیستم ایمنی بدن انسان را به تدریج نابود می کند. به نوشته پایگاه اینترنتی روسی ولاد تایم، نتایج آزمایش های گسترده بیست ساله دانشمندان در آمریکا نشان می دهد: مصرف مواد خوراکی حاوی شکر، توانایی بدن را برای مقاومت در برابر انواع بیماری ها به طور قابل توجهی کاهش می دهد." (منبع: واحد مرکزی خبر، 24/11/92) ولی خواهشا بی استرس. گاهی یه ذره که اشکال نداره! مهم اینه که کنترلش کنیم. آفرین! خداحافظ!

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392