• چهارشنبه 1394/02/16 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلااااام؛ خیالت راحت. هیشکی نمی تونه سر خدا رو کلاه بذاره. هیشکی! می دونی؟ خدا برنامه نویسیش حرف نداره. یه برنامه نوشته با عنوان: "هر عملی
 • سه شنبه 1394/02/15 - تعداد بازدید 23 مرتبه
  امید: سلاااام؛ می گم حالا که دارین صلوات می فرستین، یه صلوات هم برا سلامتی خودتون و عزیزاتون و برقراری هم اندیشان بفرستین. خب! حالا که موندگار
 • دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 30 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 43 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 66 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 30 بهمن 1392

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 1 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، راه های شناخت همسر مناسب ،

هم اندیشان چهارشنبه 30 بهمن 1392

امید: سلام؛ می گم بحثا خوب پیش می ره؟ نظرتون چیه هفته بعد هم ادامه داشته باشه؟ راستش! کلی مطلب هنوز رو زمین مونده. یکیش همین اختلاف تحصیلی و سنی و اینجور چیزا است. به هر حال ما که پاییم. (زیر پوستی جوری که پیام متوجه نشه به بحث "پا" هم اشاره کردم که دل بعضی ها خنک شه.)

******

سلام؛ درباره توبه، زمان بدیم، طرف، خودشو ثابت کنه. یک سال صبر می کنیم تا  ثابت کنه آدم شده. شاید عشق، سبب نجاتش بشه؛ البته تا از واقعی  بودن توبه اش مطمئن نشدن عقد نکنن.

(شیرین از سبزوار)

امید: راستش! رو توبه ای که به خاطر رسیدن به عشق، اتفاق می افته زیاد نمی شه حساب کرد؛ چون بعد از یکسال و رسیدن به طرف ممکنه... درسته! شده که خیلی جاها جواب خوبی هم داده و واقعا سبب نجات یه بنده خدا هم شده؛ ولی ما از کجا مطمئن باشیم که این مورد هم از همون موردها است؟ بهترین کار اینه که ریشه طرف رو بررسی کنیم. ببینیم واقعا همه این ها رو که بذاریم کنار، از اخلاقیات چی داره؟ تربیت خانوادگیش چه حده؟ چقدر انسانه؟ و... چون یکی واقعا ریشه درستی داره؛ ولی به خاطر ناآگاهی ممکنه یه اشتباهی هم کرده باشه.    

******

سلام علیکم؛ امید! ببخشید که این روزا کم کار شدم. آخه یه خورده سرم شلوغه!!! اول و آخرش باید بریم دیگه... پسر دوست بابامه. خونواده باایمان و شریفین. خونوادمم کاملا پسره رو می شناسن و بالعکس. عمه آقا پسر هم همسایمونه. امید! پیام! و هم اندیشای عزیزم! لطفا برای خوشبختی ما و همه جوونا دعا کنید... التماس دعا

(نجمه آل بوبالد، "دختر عرب"، 23 ساله از اهواز)

امید: من که همیشه دعام اینه که مجردای باشگاه بهترین تصمیم رو تو ازدواج بگیرن و متاهل ها هم بهترین تدبیر رو تو زندگیشون به خرج بدن؛ چون واقعا تدبیر درست می تونه خییییلی، زندگی ها رو از اونی که هست بهتر کنه. یه بار فکر نکنین که وقتی برین سر خونه و زندگی همه چیز گل و بلبله! مگه دنیا بدون مشکل، می شه؟ مهم اینه که تا می تونیم تو انتخاب درست، دقت کنیم و بعد انتخاب هم بدونیم با مشکلات زندگی چطور باید دست و پنجه نرم کنیم.

******

سلام دوستای گلم؛ من شش ساله که ازدواج کردم و از همسرم خیلی راضیم. این خوشبختی رو مدیون دعاییم که قبل ازدواج کردم. همیشه از خدا می خواستم همسرم کسی باشه که خدا ازش راضی باشه.

(مامان زینب کوچولو از اصفهان)

******

سلام؛ قسمت برآورده شدن حاجات آدما تو آسمون شلوغ ترین قسمته؛ اما یه قسمت هست که شکر بنده ها رو بعد از گرفتن حاجت ها ثبت می کنه. متاسفانه اونجا خیلی خلوته!

******

سلام به همگی؛ خواستم یه مطلب مهم رو بگم. روی صحبتم با آقایونه. نه همشون. خواهش می کنم وقتی ازدواج کردین هی از گذشته ای که داشتین واسه زنتون نگین. به خدا زنتون گناه داره. دیدم که می گم.

(زهرا، دهه ۶۰، مشهد)

******

سلام هم اندیشان گل و گلاب؛ پیامم ربطی به موضوعتون نداره؛ ولی میگم. شوهرم خیلی مرد خوبیه؛ ولی من خیلی شک  بی مورد بهش دارم که بعد بهم ثابت می شه شکم الکی بوده. خیلی دوسش دارم. نمی خوام از دستش بدم. چیکار کنم اخلاق مزخرفم خوب بشه؟

(پریسا، ۲۳ ساله که ۳ ساله ازدواج کردم)

امید: حتی "گاهی" آدم به خاطر حفظ زندگیش، چیزایی رو که می بینه هم باید نادیده بگیره که همسرش جری تر نشه! چه برسه به اینکه شک بی مورد هم داشته باشیم. این باعث می شه کاری کنیم که یه همسر سر به راه هم بیافته تو مسیر...؛ ضمن اینکه تو سرد شدن روابط هم خیلی اثرگذاره.

******

هم اندیشان سلام؛ من که به هیچ عنوان حاضر نیستم ازدواج کنم! به 2 دلیل: 1. دیگه نمی تونم به کسی اعتماد کنم و به همه آقایون شک و سوء ظن دارم. 2. دوست ندارم کسی واسم تعیین تکلیف کنه. آزادی می خوام.

(الهه، شیراز)

امید: خدا خیرت بده که تکلیفت با خودت مشخصه؛ ولی بازم یه کم بیشتر فکر کن. همیشه اون چیزی که بهش اعتقاد داریم، لزوما درست نیست.

******

لباس ها در آب کوتاه می شوند و برنج ها دراز؛ در درازاى زندگى لباس باش و در پهناى زندگى برنج و اگر عمق پیام را نفهمیدى بدان تنها نیستى! ما هم نفهمیدیم

 (نخستین هم اندیشى روانشناسان خنگولستان)

******

سلام امید. اگه کسی قبلا رابطه داشته و بعدش توبه کرده باید راستشو بگه چون شاید خدا بخشیده باشدش؛ ولی طرف مقابلش که شاید اصلا رابطه ای نداشته حقشه که با یکی مثل خودش ازدواج کنه. درسته؟ آخه تو این زمونه نمیشه از ظاهر و تحقیق فهمید که طرف چیکاره است؟

(علی، 68، مشهد)

امید: راستش! جواب سوالت خیلی سخته! تو یه امتحان 20 نمره ای اگه همین یه سوال هم داده بشه بازم زیاده. ولی به هر حال می گن اگه واقعا کسی توبه کرده و واقعا دلش پیش کسی نیست و این وسط مشکلی پیش نیومده که گفتنش ضرورتی داشته باشه لازم نیست چیزی گفته بشه. حالا اگه طرف مقابل، خودش سوال پرسید چی؟ دروغ که نمی شه گفت؟ خب! دیگه باید پای خطایی که کردیم وایسیم! باید صادقانه حقیقت رو گفت و از خدا کمک خواست!  

******

سلام امید! می شه کمکم کنی و منو از یه سردرگمی فکری نجاتم بدی؟ تقریبا سه سالی هست که یکی از پسرای فامیل به من علاقه داره. تا حالا چند بار هم بهم ثابت کرده. منم با اینکه خیلی دوسش دارم بهش گفتم نه! اونم فقط به خاطر گذشته اش! گذشته ای که واسه اون تموم شده؛ ولی واسه من هنوز پرونده اش بازه. دارم عذاب می کشم. من باید چی کار کنم؟

(مهرسا، 18 ساله)

امید: به همین خاطره که می گم این جور سوالا سخته! ببین! در صورت پاسخ مثبت (یعنی همون "بله" خودمون) بعضی ها می تونن با گذشته طرف کنار بیان، خیلی ها هم نمی تونن و این مساله همیشه تو زندگیشون تاثیر منفی می ذاره. به عوامل مختلفی بستگی داره. به این که طرف مقابل، واقعا چقدر آدم خوبی باشه و اینکه ما چه شخصیت و روحیه و ذهنیتی داریم. 

******

آیا انتخاب همسر برایت در این زمانه سخت است؟ آیا وسواس یا مشکل خانوادگی داری؟ آیا منزوی و خجالتی هستی؟ آی جوون! آره؟ با توأم! آیا مشکل درس خوندن داری؟ راه حل تمام مشکلات شما جوونا اینجاست. فقط کافیه بری تلویزیونو روشن کنی و بزنی تلتکست شبکه ۴ و ۱ راست بری صفحه ۳۷۰ و جواب سوالات و راه حل همه مشکلاتت رو اونجا پیدا کنی! امید! تبلیغاتو داشتی؟ راستی! به محض ورود به باشگاه ۱حرف ب اول اسم و فامیلت اضاف می شه. می شی هم اندیش زینب صادق زاده،  مدل۷۱ از سیدآباد)

امید: یه چیزی رو نگفتی! اینکه تازه شوخ طبعیمون هم گل می کنه!!

******

سلام آقا امید! خودت از زندگیت راضی هستی؟

(پ.ش از آق قلا)

امید: زندگی منم مثل همه زندگی ها بالا و پایین داره. هر وقت با مساله و مشکل جدیدی روبرو می شم با خودم فکر می کنم چطور می تونم تا اونجایی که دست خودمه، مساله رو حل کنم؟ خیلی موثره! آدم به جای اینکه همه چیز رو گردن این و اون بندازه و منتظر عوض شدن همه چیز باشه تا مشکلش حل شه، به این فکر کنه که این وسط، چه کاری از دست خودش بر می یاد؟

******

سلام؛ از دانشگاه داشتم بر می گشتم خونه که با یه بى دقتى کوچیک سوار اتوبوس یه منطقه دیگه شدم. وقتى متوجه شدم که کار از کار گذشته بود. با کلى تحقیق برا برگشت فهمیدم چه مسیرى راحت تره. خلاصه هدفم از این حرفا اینه که تو تصمیماتى که واسه زندگیتون می گیرید دقت کنید شاید راه برگشتى وجود داشته باشه؛ ولى وقتگیره و خسته کننده.

(شیما، دانشجوى روانشناسى، مشهد)

******

سلام امید؛ من تو جلسه خواستگاری که قراره با آقا پسره صحبت کنم خیلی استرس می گیرم. احساس می کنم دارم آب می شم. نه می تونم حرف بزنم و نه می تونم حرف های طرف رو متوجه بشم. بهم نخندید دیگه! گفتم از استرسه! چی کار کنم؟ خیلی ضایع بازی در میارم.

(نیلوفر)

امید: اتفاقا این یکی از موانع جدی تو شناخت همسر مناسبه؛ چون همون فرصت های محدودی رو هم که برا شناخت داریم می سوزونه. از شنبه درباره اش بحث می کنیم؛ ولی شما از الان جواب بدین؛ درضمن نظرتون رو درباره اختلاف سنی و تحصیلی هم بگین. کلااااا اول پیامکتون بنویسین: نظر   

******

سلام آقا امید! زن داداشم بعد از ده سال که داداشم با کشاورزی فرستادش لیسانس و فوقش رو خوند، وقتی بهش گفت بچه می خوام قبول نکرد و قهر کرده و تمام پول و طلاهاشو هم برده و شکایت کرده که با وام درس خوندم. خانواده ام کاملا بهم ریختن...

******

سلام دوستان؛ سی دی های دکتر شاهین فرهنگ هم خیلی عالیه! صحبت هاش کاربردیه. درمورد انتخاب درست و شناخت صحیح یه عالمه راهکار داره. حتما استفاده کنید.

(طیبه، شیراز)

******

سلام؛ یادش بخیر اون موقع ها که ما تازه با باشگاه آشنا شده بودیم، همون اول بسم الله (صفحه 371) پیامکا درج شده بود! مثل الآن که نبود چهار صفحه امید و پیام بهمون خوش آمد بگن! یه صفحه هم نداشتیم که توش موضوع هفته نوشته شده باشه! مهم تر از همه نسبت به امید و پیام هیچ شناختی نداشتیم! حتی اسم واقعی شونم نمی دونستیم چه برسه به بیوگرافی شون! اون موقع ها باشگاه سایت نداشت که عکسای هم اندیشان و امید و پیام، موضوعات بحث شده و آرشیو بحث ها رو ببینیم!! بخش هم اندیشان دانشگاهی و معرفی کتاب هم در کار نبود! تازه آخر پیامکای نوبت اول نوشته نشده بود "ادامه پیامکا تا ساعت 17"!!! اولین بار که باشگاه رو خوندیم (نوبت اول) فکر کردیم پیامکا تموم شد! خوش به حال تازه واردا!

(محدثه و احمد از تهران)

امید: حالا که امید ملک حسینی و خواهرش کوتاه اومدن؛ نوبت شما شده... راستی! ممنونم از همه دوستان عزیزی که از دیروز با ارسال چند کلمه فقط خواستن به ما بگن که هستن و بی معرفت نیستن. به هر حال درسته که تو پیام نما درج نشد؛ ولی تو دلمون چرا! از نظرهاتون هم ما رو بی نصیب نذارین. درسته که امکان درج همه نظرات نیست؛ اما حق انتخاب ما و کیفیت بحث رو بالا می بره. بالاخره باشگاه رو همین پیامک ها داره می گردونه. ممنون از همتون که هستین. فردا "پیام" تو باشگاهه! خوش بگذره!       

تعداد پیامک های دیروز: 4365

توجه: تاکنون 2641 نفر، نشانی ایمیل خود را برای ثبت شدن در بانک اطلاعاتی هم اندیشان، به 3000048 ارسال کرده اند. ایمیل دارها جا نمونن!

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392