• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 8 آبان 1392

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 4 نفر
| نظرات داده شده (2) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

هم اندیشان چهارشنبه 8 آبان 1392

امید: سلااااام آقایون و خانوم ها؛ می گم: بی مقدمه بریم سر پیامک ها؟ پرحرفی چیز خوبی نیستا!!!!! همونطور که کوتاه حرف زدن هم مشکلات خاص خودش رو داره. باید قول بدین از حرف های کوتاه من همه چیز رو متوجه بشین و برداشت نادرست هم نکنین. می گن یه بار به یکی از روسای جمهور یکی از کشورها گفتن بیا سخنرانی کن. گفت: آماده ام. گفتن: فقط پنج دقیقه. گفت: پس چند هفته به من وقت بدین!!!

******

سلام "ها" بهترین همراه با وفا (آهنگین شد). من از وقتی که بعد هر نماز سجده شکر بجا میارم به خاطر نعمت هایی که خدا بهم داده، یه احساس عجیبی دارم و آرامش خاصی بهم دست می ده. به نظرم آرامش رو می شه خیلی ساده به دست بیاریم "اگه" خودمون بخوایم.

(مرجان از کرج)

******

"زندگى، هنر پیدا کردن روزنه در تاریکی است"

(حمید، تهران)

******

سلام؛ خواهش می کنم یه هفته هم درمورد کسانی که سنشون پایین هستش و نیاز به ازدواج دارن ولی موقعیتشو ندارن صحبت کنید.

(حسین از مشهد)

امید: می ذارم برا نظرسنجی بعدی؛ ولی اجالتا بدون که: یه راه مهمش اینه که اونقدر برنامه برا خودت داشته باشی که همه انرژیت رو صرف خودش کنه و انرژی برا فکر کردن به اون مساله نداشته باشی. سعی کنی از محیط های تحریک کننده هم دوری کنی. فکر کنم الان خیلی از دختر خانوم ها متوجه بشن که چرا نباید با وضع ناجور بیان تو خیابون.

******

"انگار این روزا فقط دنبال بهونه ام واسه گریه کردن... انگار فاصله برا من و اشک معنا نداره... ما 2 تا جدایی ناپذیریم... شیدایی من حکایت از عاشقی نیست... تداعی یه حماقت بزرگه... تموم دنیام خلاصه شده تو یه نقطه کوچیک سیاه که اسمش هیچیه..." این دلنوشته خودم بود امید خان... اگه یه جو معرفت داری درجش کن که بعد عمری یه لبخند رو لبامون بشینه...

(از طرف یه دختر باهوش چاق از کرج)

******

اندکى شوخى... شما می تونید با یکم خلاقیت توى آشپزى واسه خودتون تغییرات ایجاد کنید. مثل من که ماست و خیار درست کردم بدون خیار! کلى خوشمزه شد! تازه دفعه بعد می خوام بدون ماست درست کنم!! بعله.

(سمیرا)

امید: می گم حاضری تدریس هم بکنی؟ راستی! تا حالا بحث تغییر و خلاقیت تو نظرسنجی بیشترین رای رو آورده. نوبت دوم، گزارش کاملش رو براتون می دم.

******

سلام امید؛ این انتقاد نیستا! اما عجب شانسی دارن مشهدیا! خب بابا! بچه های شیراز و شهرای دیگه هم آدمن! می خوای درج نکنی نکن؛ اما بدون که می شه "یه" همایش تو شهر مشهد برگزار کرد!

(مریم،٣٧٠، شیراز)

امید: ما یه همایش تو مشهد برگزار کردیم و خلاص! این دومی که ساعت ده صبح فردا (پنجشنبه) تو اداره محیط زیست مشهد برگزار می شه و همه هم اندیشان هم می تونن شرکت کنن، کار چند تا از هم اندیشان فعال شهر مشهده. رفتن با مسوولان محیط زیست صحبت کردن و... اسم همایش رو هم گذاشتن "اندیشه سبز"؛ اندیشه اش از هم اندیشان گرفته شده و سبزش هم از محیط زیست. جالبه! قراره هم اندیشان اگه تمایل داشته باشن تو بخش های مختلف: فعالیت های زیست محیطی و حرکات نمادین؛ فرهنگ سازی؛ آموزش در مهد کودک ها و مدارس؛ و تدریس موضوعات زیست محیطی، فعالیت کنن.

******

سلام امید؛ برای تبلیغات باشگاه با چند تا دوست هم اندیش دو آتیشه مثل خودم کارت چاپ کردیم و پخش کردیم. حتی تو مطب دکترا. اون روز دو تا خانم دکتر که کسی جرئت حرف زدن باهاشون رو نداشت هم اندیش کردم.  حتی برا خرید که جایی می ریم درمورد هم اندیشان براشون می گیم یا کارت باشگاهو می ذاریم...

(زینب، گرافیکی خلاق باشگاه، شهرکرد)

******

"قدیم ندیما که فقط صفا بود. موبایل و اینترنت و سی دی نبود. بزرگترا بالای خونه جاشون؛ کوچیکترا کنار دست و پاشون. صبحونه نون سنگک داغ و پنیر؛ یه ذره سر شیر و عسل با فتیر. شب های یلدا (شب گفتن قصه دختر پادشاه و هیزم شکن) که سبزی پلو با ماهیمون به را بود؛ نخودچی کیشمیش روی کرسیا بود..." سلام دوستان؛ یه اعتراف! این شعر از خودم نیست؛ ولی اگه بخونیدش حتما توش آرامش پیدا می کنید. آرامشی که الان خیلی کم تو خونواده ها پیدا می شه. می گید نه؟؟

(راضیه، عضو ثابت باشگاه)

امید: چیه؟ می خواستی با گفتن این چیزا حسرت به دلمون بذاری؟ ولی خب! وقتی خوب فکر می کنم می بینم هم اندیشان تو این دو ساله راهکارهای زیادی داده که اگه مررررد عمل باشیم و بهشون توجه کنیم، همچین، حسرت به دل هم نمی مونیم. به قول دوستمون باید بخوایم.

******

آرامش، محصول تفکر نیست؛ آرامش، هنر نیندیشیدن به انبوه مسائلی‌ است که ارزش فکر کردن ندارند!

(فروزان فردی،۲۰ ساله، رشت، دانشجوی فیزیک)

******

امید! سلام؛ خب! کیا می گفتن پول خوشبختی میاره؟ بیان جلو... بیان با هم معامله کنیم. چشات چند؟ دستات چند؟ پاهات چند؟ اگه خیلی سخته برات یه دونش رو بده. من راضیم یک کلام بهت بگم "سلامتیت" چند؟ آبروت، اخلاق خوبت، خانوادت... حاضری بفروشی؟ هستن پدر و  مادرایی، برادر و خواهرایی که واسه سلامتی عزیزانشون کرور کرور پول خرج می کنن تا "سلامتی"داشته باشن. حاضری هفته ای چند بار دیالیز می شدی یا... یه سر به بیمارستان ها و بهزیستی و... بزنید ببینید چه خبره! اونوقت می فهمیدید که " سلامتی " بزرگترین ثروته. هم اندیش، بیاندیش!

(احسان، 22 ساله، خراسان رضوی)

******

امیدخان! بازم مشاعره یادت رفت!

ما برون را ننگریم و قال را

ما درون را بنگریم و حال را

(مریم، دانشجوی ترم سه روانشناسی دانشگاه پیام نور، سبزوار)

******

سلام دوستان؛ محض خنده: یکی خونه اش رو دزد می زنه پلیس میاد می بینه تمام وسایل خونه سرقت رفته به جز فرش وسط هال. می پرسه: همه خونه رو بردن این فرش چطور مونده؟ صاحب خونه یه دستی به سینه خودش می زنه و می گه: این "شیر" روش خوابیده بود!

(فاطمه، مامان امیر و مهدی از ایلام)

******

سلام؛ اگر می دونستید که یه محکوم به مرگ هنگام مجازات تا چه حد آرزوی بازگشت به زندگی رو داره اونوقت قدر روزهایی رو که با غم سپری می کردید می دونستید.

(سعید، ۲۴ ساله از رفسنجان)

******

سلام؛ زندگی قبل از هم اندیشان: تا نصف شب بیدار بودن و از اونور تا لنگ ظهر خواب بودن. حباب داشتن. دوستی خیییلی زیاد درحد وابستگی با قند و شیرینی مخصوصا کیک خامه ای، چیییپس و خیلی چیزهای دیگه. بیگانه بودن با مادر شوهر. با آرایش بیرون رفتن. بی هدف و همیشه تنها بودن. نداشتن اعتماد به نفس. کم رو و خجالتی بودن و. . . زندگی بعد از هم اندیشان: خب! معلمومه دیگه! عکس همه این ها؛ به علاوه کللللی دوست خوب.  باور داشتن اینکه "هنوز خدا هست". . .

(خواهر کوچیکتون اقدسم از یاسوج)

******

سلام؛ دیل کارنگی می نویسد: آیا هر دو چشم خود را به یک میلیارد دلار می فروشید؟ به ازای از دست دادن هردو پایتان چه چیزی می خواهید؟ برای دستهایتان، گوشهایتان، فرزندانتان و خانواده تان چه قیمتی می پردازید؟ دارایی هایتان را جمع بزنید. آن وقت خواهید فهمید که به ازای همه طلاهایی که راکفلرها، فوردها و مورگان ها جمع کردند آن ها را نخواهید فروخت... کتاب آیین زندگی نوشته دیل کارنگی. کتاب فوق العاده ایه قیمتش هم زیاد نیست.

(ص.ا، دلیجان)

******

سلام؛ موفقیت به دست آوردن چیزهایی است که دوست داری و خوشبختی، دوست داشتن چیزهایی است که داری.

(شبنم از رشت)

******

سلام به هم اندیشان؛ به نظر من ملاک های خوشبختی برا آدمای مختلف فرق می کنه؛ اما من فکر می کنم هر کس باید سعی داشته باشه نگاهش رو جوری کنه که تو داشته هاش دنبال خوشبختی باشه. وقتی کسی ثروت نداره تو داشتن ثروت پی خوشبختی نباشه. اون کسی که می دونه هیچ وقت نمی تونه سلامتی داشته باشه درک کنه که بازم می شه خوشبخت بود. فقط باید دونست چه طور نگاه و دیدمون رو عوض کرد؟

(فاطمه، 22، فارس) ‏‎ ‎

******

سلام به همه مادران عزیز که به فکر بهترین تربیت برا بچه هاشون هستن. پسر من 4 سالشه. من از وقتی فهمیدم می خوام مادر بشم همیشه نگران تربیتش بودم. خیلی کتاب خوندم. بهترین کتابی که خوندم:  "لطفا پدر و مادر خوبی باشید" از محمود نامنی. خیلی موثر بود. خدا رو شکر خیلی پسر با ادبیه. از خدا همیشه به خاطر امانتش تشکر می‌کنم.

(مادر پویان از قزوین، الوند)

امید: خدا رو شکر که موضوع تربیت فرزند هم تو نظرسنجی رای آورد؛ چون درخواست خیلی ها بود. خب! 2404 نفر طی 18 ساعت گذشته تو نظرسنجی 18 موضوع پیشنهادی، شرکت کردن. بیشترین رای به موضوع "تغییر و خلاقیت و نقش اون در زندگی" اختصاص یافت. بدین ترتیب از شنبه درباره اش صحبت می کنیم. دومین موضوعی که رای آورد: راه های مقابله با افسردگی بود. سوم: چطور استعدادهامون رو پیدا و شکوفا کنیم؟ چهارم: تربیت فرزند و پنجم: حد و مرز نقش زن و مرد در زندگی های امروزی. بقیه رای کمتری آورد؛ ولی بالاخره چون برا خودشون رای داشتن یه جورایی لا به لای بحث ها درباره شون صحبت خواهیم کرد. راستی! مشهدیا همایش فردا رو از دست ندین. با کارت شناسایی هم برین که موقع ثبت نام فعالیت های داوطلبانه لازمه. این فعالیت ها حتما می تونه راه هایی رو جلوتون باز کنه و حس خوبی بهتون بده. زمان: فردا پنجشنبه ساعت 10 تا 12؛ مکان: بلوار وکیل آباد، بعد از خیابان دانشجو، خیابان صدف، اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی. ممنون که هستین.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط فاطمه در تاريخ 1392/08/11 و 8:19 دقيقه ارسال شده است

سلام امید خان خیلی ماهیدشکلک

اين نظر توسط سوها در تاريخ 1392/08/09 و 3:28 دقيقه ارسال شده است

سلام آقا امید و هم اندیشان عزیز پوزش نتم قط بود ممنون از مطالب خوبتون و صبح قشنگتون به خیرشکلک


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392