• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 7 آبان 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

هم اندیشان سه شنبه 7 آبان 1392

امید: سلااااام؛ آهااااای! اونایی که زندگیتون یکنواخت و کسالت بار شده و حتی گاهی دیگه شوقی برا ادامه زندگی هم ندارین! هیچ می دونین تغییر؛ حتی تغییرات جزئی تو زندگی، می تونه کلللی حالتون رو عوض کنه؟ می دونین دلیلش چیه؟ دلیلش اینه که شما به یه نیاز فطری خودتون پاسخ دادین. خدا انسان رو به گونه ای آفریده که تغییر، یه نیاز باشه براش؛ تا دنیا، از سکون دربیاد و چرخش بچرخه. شاید دلیل افسردگی خیلی ها همین باشه که تو زندگیشون تغییری نیست. یه چیز جالب اینه که هر کسی با هر شرایطی که داره؛ حتی بسیار محدود و سخت، باز هم می تونه در حد خودش کلی تغییر تو زندگیش ایجاد کنه و حال خوبی به دست بیاره. از تغییرات خیلی بزرگ تا تغییرات خیلی کوچیک. یکی می گفت: "از وقتی تصمیم گرفتم سر سفره به جای لیوان، استکان بذارم تا باعث بشه خودمون و بچه ها، مایعات کمتری با غذا بخوریم، خیلی حس خوبی دارم." راستی! خلاقیت هم یکی از اون چیزهای مهمیه که باعث تغییر تو زندگی و به دست آوردن یه حس و حال خوب می شه. راستش! خیلی حرف ها هست که تو این زمینه می شه زد. نوبت دوم امروز، نظرسنجی داریم. این موضوع رو می ذارم تو نظرسنجی.

******

سلام؛ آرامش یعنی به جای اینکه غصه نداشته هامونو بخوریم لذت داشته هامونو ببریم. کاری که خییییییلی ها نمی کنن مثل خودم.

(زینب رضوی زاده از گناوه)

امید: به قول سهراب سپهری: "زندگی، دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیما است." به مطلب بعدی هم توجهی بنموویید...

******

زندگی، کسالت بار نیست؛ بلکه کسالت در مردمی است که از پشت عینک های تیره به دنیای خود نگاه می کنند. خیلی ها در بیست سالگی می میرند؛ اما تا هفتاد سالگی دفن نمی شوند. این برای بعضی از ما انسان ها یک راز است که چرا بعضی ها به هر جایی که نگاه می کنند زیبایی و سحر می بینند حال اینکه این زیبایی ها بر دیگران پوشیده است؟

******

سلام؛ من راهی برای رسیدن به آرامش بهتون پیشنهاد می دم. اسامی کسانی که از اون ها دلخور هستید رو یاداشت کنید. دلیل دلخوری و در کنارش خوبی های اون ها رو هم یادداشت کنید. حالا به تعداد اون آدم هایی که ازشون دلخور هستید کیف و یا ساک جمع کنید. (کیف ها باید حدود 2 کیلو سنگین باشد) همه کیسه ها را باید همزمان حمل کنید. حالا در اتاقی که هستید راه بروید و سعی کنید دوستان را با یادآوری کار خوبی که برایتان انجام داده و یا به خاطر خاطره خوبی که از ازشون دارین ببخشید. وقتی او را بخشیدید، کیفی که به خاطر او به شانه هایتان آویزان کرده اید را بردارید. به این ترتیب، ادامه دهید تا وقتی که دوستانتان را نبخشیده اید باید راه بروید و کیف ها به شانه تان باشد؛ حتی اگر ساعتی هم طول بکشد. تمام سعیتان را بکنید. به سنگینی کیف ها به بدنتان توجه کنید! به همان اندازه به روح شما آزار می رسد. تمام دوستانتان را بخشیدید. آیا واقعا احساس آرامش نمی کنید؟ لطفا امتحان کنید و احساسات خود را بیان کنید.

(الهام مظفری، 71، خرم آباد)

******

سلام؛ پول واسه راحتی زندگی خوبه؛ اما نباید طوری به دستش آورد که دین و ایمان هم قاطی پول بشه.

(مسعود سلطانی از کاشمر)

******

سلام؛ خیلی به کمکتون احتیاج دارم. من با یه رتبه خوب به دلیل انتخاب رشته بد آب و هواشناسی پیام نور قبول شدم. ترم اول رو مرخصی گرفتم. حالا نمی دونم ادامه بدم یا نه. هیچ اطلاعاتی در مورد رشتم ندارم. خواهشا بگین چی کار کنم؟

(شادی، 18 ساله)

امید: ببین! می خوام یه چیزی رو کلی بگم. وقتی سوالی تو ذهنتون می یاد؛ به ویژه وقتی به یه مساله مهم و سرنوشت سازی مربوط می شه، نباید تو خونه نشست و کاسه چه کنم به دست گرفت. خیلی کارها می شه کرد. مثلا شما که قراره برای اون رشته حداقل چهار سال بری دانشگاه و بیای، خب! همین الان یه بار برو و حسابی درباره اش تحقیق کن. دانشجوهایی که دارن اون رشته رو می خونن پیدا کن و... یا حداقل تو اینترنت... اگه اینترنت تو خونه نیست برو کافی نت... اگه کافی نت نیست زنگ بزن به یه آشنایی که دسترسی داره... خلاصه... 

******

سلام؛ درسته پول آرامش نمی یاره؛ ولی برا شما که حداقل امکانات زندگی رو دارید. نه مثل ما که به خاطر اینکه پول پیش خونه نداریم نمی تونیم جایی اجاره کنیم و صاحبخونمون هر روز می گه برین. نه مثل ما که یه سرمایه نداریم یه کار و کاسبی راه بندازیم... بازم خدایا به خاطر داده و نداده ات شکر.

(مهسا از یه جای دور)

امید: مهسا خانوم کاملا درکت می کنم؛ ولی اینجور مواقع، واقعا یه راه چاره درست و منطقی چیه؟ ببین! اگه پشتوانه های فکریمون رو قوی کنیم خیلی از مشکلاتمون حل می شه. اگه این کار رو نکنیم؛ حتی مشکلات زندگی می تونه باعث مشکلات روحی برامون بشه. یکیش اینه که بدونیم با صبر کردن خیلی از مشکلات حل می شه. "تلااااش" کنیم و صبر کنیم. امام علی (ع) می فرمایند: صبر، دو نوع است 1- صبر بر آنچه از آن کراهت داریم و صبر بر آنچه دوستش داریم. امام صادق (ع) هم می فرمایند: مومن، در سختی ها صبور است. دیگه اینکه بدونیم ناشکری و گله و شکایت، قطعا وضع رو بدتر هم می کنه؟ "کفر، نعمت از کفت بیرون کند..." و در مقابل، به قول دوستمون، باید  داشته هامون رو ببینیم و از ته دل، شکرش رو به جا بیاریم که قطعا اگه با "تلاش" همراه باشه و از ته دل، باعث گره گشایی می شه. "شکر نعمت، نعمتت افزون کند..." دیده شدن داشته ها باعث می شه حال خودمون هم خوب شه

******

سلااااام؛ شما می باید اهداف خودتون رو بر اساس خواسته های خود تعیین کنید! نه خواسته های دیگران!

(زهرا، 20 ساله، دانشجوی علوم اجتماعی از کلات)

******

سلام؛ آرامشو می شه از بوییدن یه شاخه گل مریم گرفت. از دیدن غروب خورشید گرفت. از لمس قطرات بارون رو صورتت یا پابرهنه راه رفتن رو شن های ساحل گرفت. آرامشو می شه از صدای اذان مسجد یا دعای زیر لب مادر شنید. آرامش در وجود همه کائنات خداست؛ فقط باید حواس پنجگانمان را برای درکش قوی کنیم.

(اعظم، ۶۸، سنگسر، پشت کلانتری)

******

امید: خب! رسیدیم به نظرسنجی موضوع. فقط و فقط، عدد مربوط به هر موضوع رو به 3000048 ارسال کنید. ممنون از همکاریتون.

101 -  معجزه تغییر! چگونه در زندگیمان تغییر ایجاد کنیم؟ ثمرات تغییر. نقش خلاقیت در زندگی و...

102- سلام؛ می شه یه هفته هم راجع به روش های تربیتی بچه ها بحث کنیم؟ من مادر یه پسر 7 ساله ام. دیگه داریم (من و باباش) کم می یاریم. خیلی بد حرف گوش می ده!! ممنون!

(معصومه از اشتهارد)

103- چطور می شه هم تو دنیا زندگی کرد هم دلبسته اون نشد؟ چطور می شه هم از پیشرفت و تکنولوژی استفاده کرد هم ساده زیست بود و خدا رو داشت؟

(پرستو.ر از اراک)

104- سلام؛ بیاین یه هفته هم درمورد صداقت و نقش اون در زندگی صحبت کنیم. کسب مهارت راستگویی در زندگی، به خصوص زندگی های زناشویی خیلی مهمه.

(ریحانه، مشهد)

105- سلام؛ خدا قوت آقا امید! می خواستم بگم شاید بهتر بود با اون شناختی که بنده از شما دارم به واجب نهی از منکریتون عمل می کردید و به این جوونه می گفتی که این موسیقی مجاز نیست.

(حسین بهمنی)

امید: من فقط صدای دوپس! دوپس! شنیدم؛ ولی به هر حال امر به معروف و نهی از منکر هم شرایط خودش رو داره. می شه یه هفته درباره اش بحث کرد.

106- سلام؛ یه سوال اورژانسى دارم! لطفا فورى جواب بدید: چرا بعضیا فکر می کنن که می تونن عقایدشونو به همه تحمیل کنن؟

(لیلا از کرج)

107- سلام امید می شه یک هفته هم در مورد افسردگی و راه های مقابله با اون صحبت کنید؟ فکر کنم مشکل خیلیا باشه!

(سمیرا، ٢٣، قزوین)

108- موضوع: واقعا چی می شد شوهر من یه بار ظرفا رو می شست؟ یک ساله ازدواج کردیم دست به سیاه و سفید نمی زنه. فقط به خاطر اینکه باردارم گاهى سفره جمع می کنه.

(زینب، 19 ساله، تهران)

امید: خب! موضوع اینه که حد و مرز نقش زن و مرد در زندگی های مشترک امروزی چیه؟ آیا این حد و مرزها با گذشته تفاوتی هم کرده؟ و اگه تفاوتی کرده خوبه یا بد؟     

109- سلام؛ من همونم که همیشه مخالفم! به نظر من شما مغلطه می کنید. شاید پول، خوشبختی نیاره؛ ولی بی پولی واقعا بدبختی میاره. بهتره واقع بین باشید. خودتونو با شعار قانع نکنید. شما از دل مردم خبر ندارید.

(رویا، 22 ساله، اصفهان)

امید: به نظر من باید اول خوشبختی و بدبختی رو تعریف کنیم. اصلا این بحث رو می ذارم تو نظرسنجی انتخاب موضوع.

110- سلام؛ لطفا یه هفته هم درمورد قضاوت عجولانه صحبت کنیم.

(بهناز اسدی)

111- پیشنهادم برا نظرسنجی موضوع اینه: "زندگی ما؛ قبل و بعد آشنایی با هم اندیشان."

(میترا)

112- سلام؛ پیشنهاد می کنم یه هفته درباره حسادت و راه های برطرف کردن اون بحث کنیم. فکر کنم مشکل خیلی ها باشه.

(م از مشکلستان)

113- سلام؛ 19 سالمه ولی هنوز یاد ندارم که تونسته باشم نه! بگم. فکر می کنم بقیه ناراحت می شن. الان یه آقایی اومده خونمون داره سیم کشی می کنه، نتونستم به شرکتشون بگم الان تنهام، بعدا بیاین. یه هفته هم درباره نه! گفتن بحث کنیم. چطور جاهایی که لازمه نه! بگیم.

(یه دختر که الان باباش نگرانشه)

114- چگونه احساس رضایت داشته باشیم از زندگی یا از خودمون یا از شغلمون یا..... می شه یه هفته گپ بزنیم؟

(زهره، همدان)

115- چطور استعدادهامون رو پیدا و شکوفا کنیم؟

(فاطمه، ارومیه)

116- یک هفته هم راجع به سنتی بودن و سنتی فکر کردن بعضی از پدر مادرا صحبت کنید.

117- می شه این موضوع رو تو نظرسنجی بذارید؟ چی کار کنیم که خوشحالی و احساس خوشبختیمون وابسته به چیزی یا شخص خاصی نباشه؟

(شادی، 25، شیراز)

118- درباره ی جهیزیه های خیلی زیاد، مهریه های سنگین و بقیه ی فرهنگ های غلط در ازدواج صحبت کنید.

(نیما، سمنان)

امید: خب! نظرسنجی تا ساعت 12 فردا ادامه داره. ممنون که هستین.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392