• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 79 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 10 مهر 1392

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، آیا دوام عشق بعد از ازدواج یک خیاله؟ ،

هم اندیشان چهارشنبه 10 مهر 1392

جمله "به تو افتخار می کنم" همانقدر به مردان انرژی می دهد که جمله "دوستت دارم" به زنان...

(هم اندیشی هستم که از اول همراه شما بوده و هست، لیلی هستم از خوی، روستای زارعان)

امید: سلاااااام به یاران همیشگی؛ می گم اگه به عمق و مفهوم این دو تا جمله بیشتر دقت کنیم می بینیم که خیلی با ظرافت، با درنظر گرفتن تفاوتی که بین روحیات زن و مرد وجود داره ساخته شده. واقعا مهمه که خانوم ها با روحیات مختص آقایون و آقایون هم با روحیات مختص خانوم ها بیشتر آشنا بشن. اینجوری بهتر می تونن با هم کنار بیان. به پیامک بعدی هم توجه بنموووییید... لطفا!

******

سلام بر هم کیشان و هم فکران عزیز؛ اجازه بدین خواهر کوچیکتون هم نظر بده! با اجازه؟ مهم ترین چیزى که باعث می شه عشق، بعد از ازدواج شور و شوقش کم بشه نداشتن آگاهى از احساسات و طرز فکر طرف مقابله. خواهران عزیز! فقط می تونم بهتون یه کتاب معرفی کنم که کمک می کنه برای بهتر شدن زندگیتون. کتاب: رازهایی درباره مردان از: باربارا دی آنجلس. واقعا معجزه می کنه. بخونیدش حتما حتما.

(کوچیک شما، نرگس، 20 ساله)

امید: جالبه که همین نویسنده یه کتاب هم داره با عنوان: رازهایی درباه زنان. وااای! تقریبا قطرش دو برابر کتاب مربوط به رازهای آقایونه!

******

سلام؛ قدر دوست داشتن و عشقتونو بدونید. وقتی یکی عاشقمونه خیلی راحت می رنجونیمش و از خودمون دورش می کنیم بعد باید حسرت بخوریم. من الان آرزو دارم دو سال به عقب برگردم. به نظرتون می شه؟ همه چیزو تو خودم درست کردم؛ ولی اونی که عاشقم بود دیگه حاضر نیست برگرده؛ چون نمی تونه باور کنه که عوض شدم و فکر می کنه بازم جدایی به وجود میاد. قدر بدونید! عشق، راحت به وجود نمیاد که راحت از بین می برینش. من اشتباه کردم شما نکنید.

(حسین از قم)

******

سلام من پنج ساله که ازدواج کردم. تا به حال نشده یک بار با شوهرم یک روز کامل قهر باشم. در عرض نیم ساعت با هم آشتی می کنیم. من نمی دونم چطور بعضی از زن و شوهرا سه روز با هم قهر می مونن یا شایدم بیشتر.

(سمانه خانوم و تاج سرش آقا بهروز)

******

سلام به همه، راستش من تقریبا از اول افتتاح باشگاه باهاتونم. حرفاتون واقعا منو از این رو به اون رو کرده. کاری که از دست زلزله ده ریشتریم برنمی اومد؛ ولی متاسفانه اصلا تو بحثا شرکت نمی کردم؛ اما تصمیم گرفتم از این به بعد عضو فعال باشگاه باشم تا بیشتر احساس هم اندیش بودن بهم دست بده.

(مرتضی، دانشجوی کارشناسی نقشه برداری از قوچان)

امید: بابا بیا! بیا که کلی چیزی باید در مورد خانوما بدونیم. کلللی راز دارن.

******

سلام امید؛ امشب بعد اینکه همه خوابیدن من شروع به خوندن هم اندیشان کردم. من فکر کردم همه خوابن؛ ولی داداش بزرگم بیدار بود همراه من داشت می خوند. من به خاطر اینکه زود تلوزیون رو خاموش کنم تند می خوندم که صداش در اومد که یواش صفحه بزن؛ حتی کنترل رو ازم گرفت. الانم داره آرشیو رو می خونه. مطمئنم فرداشم با هم می خونیم. اگه اینطور شد خبرتون می کنم. دوستون دارم! ممنون که هستین.

(میمنت، 18 ساله، آبجی کوچیکه  مصطفی، ۲۵ ساله، هستم)

امید: ما هم ممنونیم که هستین؛ ولی بوی دیرررررخوابی داره می یادا! راستش! درک می کنم. تو دنیای امروز، به موقع خوابیدن، کار خیلی سخته شده؛ چون عوامل مختلفی وجود داره که مانع این کار می شه؛ ولی اگه برامون اهمیت داشته باشه، حتما می تونیم تو این مبارزه هم پیروز بشیم. اتفاقا امروز داشتم با همکارم دراینباره صحبت می کردم. گفتم: درسته که الان خیلی ها دارن دیروقت می خوابن؛ ولی طبیعت بدن ما که فرقی با گذشته نکرده! هنوز هم با تاریک شدن هوا نیاز به آرامش داره؛ نیاز به این داره که، طبق برنامه ریزی که خدا براش کرده، خودش رو برای فعالیت روز بعد، بازسازی کنه؛ ولی مگه ما می ذاریم؟ تو تمام اون ساعت ها بیداریم و اجازه این کار رو نمی دیم و تازه وقتی طبق برنامه طبیعی، کارش باید تموم شده باشه، این فرصت رو در اختیارش قرار می دیم. ولی دیرررره! و همینه که می گن: کلی از مشکلات روحی و جسمی امروز بشر به خاطر دیر خوابیه.

******

یکی از فرق های انسان با خدا این است که: انسان تمام خوبی ها را با یک بدی فراموش می کند؛ ولی خدا تمام بدی ها را با یک خوبی فراموش می کند.

(لیلا از تهران)

******

پروردگارا! مهارت مراقبت از آنچه را که به ما بخشیده ای در قلبمان بکار زیرا ما در از دست دادن استاد شده ایم.

(مهدی محمدی، دانشجوی تربیت معلم)

امید: ببخشیدا! ولی مهارت کاشتنی نیست! باید دنبالش رفت و به دست آوردش؛ ولی فکر کنم منظور خودت هم همین بود. من خیلی مته به خشخاش گذاشتم. اصلا حرفم رو پس می گیرم. هرچی شما بگی آقا مهدی... 

******

سلام؛ راستش مدتیه که حس خوبی برای انجام عبادت ندارم و بدون لذت نمازمو می خونم. با خودم می گم من که اینقدر دعا کردم چرا خدا بهم توجه نمی کنه و حاجتمو نمی ده؟...

(دوستدار شما ناهید)

امید: ببین! همین تازگیا گفتیم که فقط خدا درباره همه چیز خبر داره و به همین خاطر هم با توجه به چیزایی که خودش می دونه حاجتمون رو ممکنه همین الان روا کنه یا بعدا؛ یا ممکنه دعاهامون رو به شکل های دیگه جبران کنه؛ ولی به هر حال، اون دعاها پیش خدا جایی نمی ره. اگه صبور باشیم خدا معامله کننده خوبیه. ما باید واقعیت های دنیا رو قبول کنیم. به زور نمی تونیم چیزی رو از خدا بخوایم؛ وگرنه همه اش باید با خودمون و خدا درگیر باشیم.

******

سلام امید! من بعضی وقتا فکر می کنم که نمی تونم یه هم اندیش باشم چرا که خیلی وقتا ناامیدی تمام وجودم رو می گیره. در حالی که در جمع هم اندیشان غم و ناامیدی هیچ جایگاهی نداره، درست می گم؟

امید: مگه می شه غم و ناامیدی سراغ کسی نیاد؟ می یاد؛ ولی می شه با "مهاااارت"، زیر دوخمش رو گرفت و فتیله پیچش کرد. راستش! هم اندیشان دارن به مرور با این مهارت ها آشنا می شن. به همین خاطره که ناامیدی داره توشون نسبت به روزای اول باشگاه، کمتر می شه.

******

سلااام دوستان؛ به نظرم نباید به سبب اینکه تصور می کنیم برای همیشه با او هستیم اونو از دست بدیم یا بودنش برامون عادی بشه. هدف در زندگی رضایت خاطر و شادی همسرمونه. زندگیمونو وقف این اهداف قرار بدیم. از هر فرصتی استفاده کنیم. اصلا خودمون فرصت ایجاد کنیم تا همسرمونو کانون و مرکز زندگیمون قرار بدیم و مشوقش بشیم تا ویژگی ها و شخصیت اولین روزا یا قبل ازدواج رو در خودش حفظ و تقویت کنه. وقتی درباره اش حرف می زنیم بذاریم آهنگ صدا و واژه ها به همه نشون بده چه حس خوبی راجع به همسرمون داریم. اینو ملکه ذهن کنیم. با همسرمون بهتر از بهترین دوستمون رفتار کنیم. اگه خواستین بازم می تونم مواردی رو بگم بهتون.

(فاطمه، 25 سال)

امید: بابا! تا همینجاش هم کلی شرمندمون کردین!

******

سلام؛ هم اندیشان! می خواستم ازتون تشکر کنم. به خاطر اعتماد به نفسم. امروز دو تا مهمون غریبه داشتیم. اینقدر باهاشون خوب ارتباط برقرار کردم که خودمم باورم نمی شه. خدا رو شکر که هستین.

(ثریا، همون که تغییرهای خوبش رو مدیون شما است: اعتماد به نفس، حس کردن لبخند خدا، آشتی کردن با مسجد و خیلی تغییرهای دیگه. دوستون دارم بی نهایت)

******

سلام امید! به نظر من زن و شوهر اگه زیادى هم کنار هم باشن، خودش مشکل درست می کنه! هر چند که عاشق و دلداده ى هم باشند، اما بازم ناخودآگاه یه اصطکاک هایى بینشون به وجود میاد و همینا باعث سردى و کمرنگ شدن عشق می شه! موافقى آیا؟؟

(پریناز، تقریبا 18 ساله)

امید: یه جورایی درسته! 

******

سلام امید؛ می شه کمکم کنى؟ من 3 ماهه نامزد کردم و شوهرمو دوست دارم. واااقعا مرد خوبیه؛ فقط یه عیب داره اونم خسیس بودنشه. امید چه کار کنم؟ آیا اصلاح شدنیه؟

امید: اگه بپذیریم که فقط خدا است که هیچ عیبی نداره، این دید و نگاه، خیلی بهمون کمک می کنه. یکی از این جهت که اگه تو همسرمون یا خانواده اش عیبی دیدیم، احساس سرخوردگی و ناامیدی نمی کنیم و راحت تر با این مساله کنار می یام. یکی هم از این جهت که می پذیریم خودمون و خانوادمون هم حتما یه عیب هایی داریم. این هم بهمون کمک می کنه تا طرف مقابلمون رو به خاطر عیب هاش سرزنش نکنیم و همیشه طلبکارانه بهش نگاه نکنیم. می دونید این نگاه چه قدر می تونه تو زندگی هامون شادی بیاره؟ خب! یه موارد دیگه ای هم هست که باید بگم: اینکه بعضی عیب ها به راحتی با مهارت و صبر برطرف می شن؛ بعضی هاش هم ممکنه نشن؛ اما مانع خوشبختی هم نیستن. می شه با همون دیدی که گفتم و توجه به سایر خوبی ها و امتیازات طرف مقابل، به راحتی باهاشون کنار اومد؛ ولی یه سری عیب ها و اخلاق ها واقعا مانع خوشبختی هستن و با هیچ مهارتی هم قابل برطرف شدن نیستن. این عیب ها رو باید قبل از ازدواج، با تحقیق و یا صحبت ها و رفت و آمدهای دوران شناخت، شناسایی کرد تا ازدواج ناموفقی شکل نگیره. یکی به داد انگشتای من برسه!!!

******

دوام عشق بعد ازدواج به عقیده من خیال نیست. همه چی تو دنیا به نگاه ما برمی گرده. ما خودمونیم که عشق رو کمرنگ می کنیم. باور کنید می شه طوری زندگی کرد که همیشه عشق تو زندگی ها موج بزنه و بچه های خانواده ام تو همچین فضای مثبت و عاشقانه بزرگ بشن و انسان بار بیان نه گرگ خیابونی!

( افسانه، از بچه های اقتصاد دانشگاه تهران)

******

سلام به هم اندیشان دوست داشتنی؛ دیدم بحث این هفته درمورد دوام عشق، بعد از ازدواجه خواستم از عشقی که باباجونم (پدربزرگم) به مادرجونم داشت واستون بنویسم. آخه مادرجونم خیلی مریض بود؛ اما باباجونم حتی یه لحظه تنهاش نذاشت. ده بار مادرجون بیمارستان بستری شد و هربار باباجون همه اش تو بیمارستان می موند خونه نمیومد. همون جلوی در اتاقش می خوابید. اینقدر دوسش داشت که گلی صداش می کرد. ما تازه زمان فوتش فهمیدیم اسمش چیز دیگه است. این روزا باباجونم حالش خیلی بده از خاطراتش تعریف می کنه. تازه معنی عشقو فهمیدم. قدرخوبی هاتونو بدونید. برای شادی روح همه رفتگان بعدم مادرجونم که تازه به رحمت خدا رفته یه فاتحه بفرستیم.

(الهام گزمه، مشهد)

******

آخخییش! دلم واسه مشاعره تنگ شده بودااا!

اینم "ن":

نعمتت بار خدایا ز عدد بیرون است

شکر انعام تو هرگز نکند شکرگزار...

(آیدا ام از پرند، راستی! هم اندیشان سلام!)

امید: با تقدیر از همه عزیزانی که با نون اون همه شعر زیبا فرستادین؛ حالا  "ر" بدین. درضمن؛ درگیری های زندگی های امروزی داره شکرگزاری رو تو ماها خیلی کم می کنه. یادمون باشه که: شکر نعمت، نعمتت افزون کند. یادمون باشه این حدیث معروف که: اگر مقدمات نعمت ها به شما می رسد دنباله آن را به واسطه کمی شکرگزاری از خود دور نسازید. شنبه می بینمتون.

تعداد پیامک های دیروز: 4260

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392