• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 27 مرداد 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

هم اندیشان یکشنبه 27 مرداد 1392

سلام دوستان؛ می شه بگید دفترچه دانشگاه علمی - کاربردی کی میاد و از کجا باید تهیه اش کنم؟

(لیلا از گوهردشت کرج)

امید: سلام دوستای خوبم؛ امروز می خوام خوش خبر باشم و با یه خبر خوب کارمون رو آغاز کنیم. یه خبر خوب برای اونایی که می خوان دانشگاه علمی – کاربردی ثبت نام کنن. راستش! ثبت نام دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای ناپیوسته ترمی "بدون آزمون" دانشگاه علمی – کاربردی از امروز از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آغاز می شه. کلاس هاش هم قراره از مهر ماه شروع بشه.  

******

امسال سال جالبیه؛ دو رقم آخر سال تولدت رو با سن خودت جمع بزن می شه 92، این درمورد همه یکسانه. این قضیه هر 823 سال تکرار می شه.

امید: چه شانسی آوردیم ما!!! که تو زمانمون اتفاق افتاد. من که جمع زدم درست از آب در اومد. شماها چی؟!

******

سلام به همگی؛ امید! روزایی که هم اندیشان دو بار به روز می شه دفعه اولو چطور باید مشاهده کنیم؟ به عشق خوندن پیام های شما ازکارگاه میام خونه.

(محمد، 25 ساله، تهران)

امید: همیشه دوبار به روز می شه. ماه رمضان استثناء بود. بار اول ساعت دوازده و نیم به روز می شه و بعد، بقیه اش ساعت هفده.

******

سلام؛ در تمامی مساجد کشور برای افراد در سنین مختلف حلقه هایی به اسم حلقه های صالحین جمع می شن و درمورد مسائل مختلف زندگی و جامعه صحبت می کنن. موضوع رو خود افراد تعیین می کنن و هر هفته فقط 2 ساعت حلقه تشکیل می شه. اینو گفتم تا شاید جواب بعضی سوالاتونو تو مسجد از بین همسالانتون پیدا کنید. دوستان حضور پیدا کنید. برای آینده تون خوبه.

(سهیلا از تبریز، دقیقا به وقت اذان صبح، الان صداش از مسجد میاد)

******

تصمیم و هدف دو بذر هستند که تا در باغچه تلاش کاشته نشوند ثمر نخواهند داد.

(راحله، کارشناس حقوق از شهر معنوی ایران، مشهد مقدس)

******

سلام؛ من در گذشته کارهای احمقانه زیادی انجام دادم. اوایل ازدواجم با شوهرم لجبازی می کردم و آزارش می دادم. با خانواده همسرم بد رفتاری می کردم و اشتباهات خیلی زیاد دیگه ای هم داشتم که الان سعی دارم بهتر بشم؛ اما هر وقت یاد اون روزام می افتم شرمنده می شم و حالم بد می شه. لطفا راهنماییم کنید و بهم بگین چی کار کنم که این گذشته تا این حد آزارم نده و بتونم راحت زندگی کنم!

(نینا، سمنان)

امید: واقعیتش اینه که خیلی از جوون هایی که سر خونه و زندگیشون می رن به خاطر کم تجربگی و نداشتن مهارت ارتباط با همسر و خانواده همسر، اشتباهاتی می کنن که حتی گاهی اوقات، زندگیشون رو تا مرز طلاق و حتی خود طلاق هم پیش می بره. باور کنین همه اش هم به خاطر نداشتن مهارته. نبود این مهارت ها خیلی اوقات زندگی شیرین زوج های جوون رو بحرانی و سخت می کنه و اونا رو به شدت غصه دار. به هر حال تو این دوران بی تجربگی، خیلی باید احتیاط کرد. خب! و اما شما خواهر خوبم! درسته که می گن آب ریخته رو دیگه نمی شه به جوی برگردوند؛ ولی یه چیز امیدوارکننده هم وجود داره و اون اینکه غبار زمان، خیلی وقت ها، باعث فراموشی دلخوری ها می شه و دل آدم ها رو نرم می کنه. دیر و زود و استثناء هم داره؛ ولی به هر حال معمولش اینه؛ به شرط اینکه خوب بودنت یک در میون نباشه. اگه از این به بعد، همیشه خوب و پخته عمل کنی؛ به تدریج همه چیز درست می شه. بقیه متوجه می شن که طرف، آدم بد ذاتی نبوده؛ یه بی تجربگی هایی کرده و الان هم پشیمون شده و به اصل خودش برگشته....

******

 امید: سلااااام به همگى؛ امروز می خوام یه شخص خوش شانس که از این به بعد تمام پیام هاش درج می شه رو معرفى کنم... اون کسى نیست به جز:

(زهرا زارعى، عاشق نجوم و هم اندیشان)!!!!

امید: بشین تا همه پیام هات درج شه! راستش! این بار هم به خاطر خلاقیتت، شانس آوردی! البته چه دیدی؟ شاید پیامک های بعدیت خلاقانه تر بود و وسوسه مون کرد تا درجش کنیم.

******

سلام آقا امید و هم اندیشان! وقتی نماز می خونم احساس می کنم یه عالم دیگه ای دارم. یه حس غیر قابل توصیفه! از خدا می خوام این حس قشنگ رو نصیب همه کنه. آقا امید! بعضی وقتا هم وقتی کارای خونه رو انجام می دم احساس خوبی دارم و فکر می کنم خدا پیشمه. شاید الان بگید شعار می ده! ولی هر چی می گم واقعیته! آقا امید! نظرت چیه؟؟؟

(آمنه)

امید: خداوند طبیعت انسان رو به گونه ای آفریده که وقتی کارهای خوب انجام می ده آرامش می گیره؛ برعکس، وقتی هم کارهایی انجام می ده که... آرامشش رو از دست می ده. بی قرار می شه.

******

سلام؛ امید! چرا از نشست شنبه هم اندیشان حرفی نزدی؟ چطور بود؟ چند نفر اومده بودن؟ موفق بودین؟

(فاطمه نصری از رشت)

امید: می خواستم اونایی که اونجا بودن بگن. آهان! معصومه خانوم می خواد یه چیزایی بگه...

******

سلام بر همه؛ جاتون خالی! شنبه رفتم شبکه چهار. ماشاءالله اونقدر شلوغ بود که یه سری ایستاده بودن. دوستامون اول درمورد باشگاه صحبت کردن تا جمع شدیم. بعد یکی یکی خودمونو معرفی کردیم. علایقمونو گفتیم و توانایی هامونو. نمی دونید حین معرفی افراد، بازار شماره گیری خانوم ها از هم واسه کامپیوتر و زبان و... چقدر داغ بود. ما که استقبال کردیم. تو شهر شما هم برگزار می شه انشاءالله.

(معصومه، 19 ساله از ری)

امید: اگه بخوایم عادلانه باشه. همایش خارج از پایتخت بعدیمون باید تو مشهد باشه و بعدش هم اصفهان و همدان و...؛ چون بعد از تهران به ترتیب بیشترین هم اندیشان رو دارن. واقعا برگزاری همایش تو شهرها برامون کار ساده ای نیست؛ ولی تا اونجایی که وسعمون برسه تلاشمون رو می کنیم. تهران رو هم اگه می بینین برگزار می کنیم به خاطر در دسترس بودنشه و هزینه کمتری که برامون داره. بالاخره از هیچی که بهتره.

******

سلام به ناب اندیشان؛ امیدوارم همیشه ایام به کام باشد و دارای شور و احساس شادی و سرفرازی باشید که از نتایج مهم داشتن هدف است. جدیت برای هدف شخصی، خوب است؛ اما اگر خدمت به مردم به هر نحوی جزء افکار ما باشد، علاوه بر رضایت خودمان، خدا هم رضایت دارد. وسعت دل انسان ها به بزرگی فکر آن هاست. دلمان را کوچک نکنیم...

(ابراهیم محمودی، 27 ساله، خراسان رضوی، بجستان، دهستان سردق، رئیس شورای اسلامی روستا)

امید: با آقای رئیس صحبت کردم. آدم سرزنده و بانشاطی بود. می گفت به ویژه بحث های زیست محیطی باشگاه برای کارم خیلی مفید بوده.

******

داداش! چی کار کنم که هدف داشته باشم! چی کار کنم انگیزه داشته باشم؟ آخه می دونى! من کنکور دارم؛ ولى انگیزه کافى واسه درس خوندن ندارم! لطفا راهنماییم کن، بدجور تو آمپاسم!

(طلیعه حیدری، گیلان، چابکسر)

امید: آدم تا ندونه برای چی می خواد یه کاری رو بکنه، نمی تونه برای انجامش انگیزه داشته باشه. باید ببینی برای چی می خوای کنکور بدی و وقتی تو کنکور موفق بشی تو زندگیت چه اتفاقاتی می افته. اگه فکر می کنی قراره اتفاقات خوبی بیافته باید همیشه به اون ها فکر کنی تا بهت انگیزه بده. فکر کردن به اون اتفاقات خوب؛ به خود من زمان کنکور کمک کرد که صبح تا شب بدون اینکه خسته بشم، تو کتابخونه درس بخونم. 

******

سلام؛ داداش امید! من با نام هم اندیشان یه تعداد از کتاب های فرهنگی - مذهبی خودم رو تو مسجد محل به بچه های مسجد امانت می دم تا هم کتابخوانی ترویج بشه هم با نام هم اندیشان یه کار خوب انجام بدم و دیروزم اولین روز شروع کارم بود. داداش! نظرت چیه؟

(مرضیه، 69، الشتری ساکن خرم آباد)

امید: حرف نداره؛ معرکه اس!

******

سلام به امید و پیام و ها. می خواستم بگم کسایی که دچار شکست عاطفی شدن کتاب: "التیام دل های شکسته"؛ نوشته: "پل مک نا و هاگ ویل بورن" رو بخونن. فوق العاده اس. من ازنظر روحی واقعا ضعیف شده بودم؛ ولی با خوندن این کتاب امیدم به زندگی از سر گرفته شد.

(نازنین، دل شکسته التیام یافته از اصفهان)

******

سلام بر آبجیا و داداشای گلم؛ غرض از مزاحمت، یه خواهشی داشتم ازتون. لطفا دیگه توی امضاهاتون ننویسید تنها ‏"فلان‏"‏ باشگاه. آخه شاید تنها نباشید بعد اون یکی غصه می خوره! باشه؟!‏

‏(کوچیکتون، فاطمه، تنها هم اندیش باشگاه!!!!)

امید: بابا! زدی همه رو غصه دار کردی که!!! بگذریم! قرار بود برای انتخاب موضوع، شنبه نظرسنجی کنیم که همایش خانوم ها پیش اومد. بابت تاخیر، واقعا عذر می خوام. راستش! بیشتر موضوعاتی که پیشنهاد داده بودین تکراری بود و تو باشگاه درموردش بارها بحث شده بود؛ ولی به هر حال این موضوعات برای نظرسنجی انتخاب شد که باید فقط و فقط عدد مربوط به هر موضوعی رو که می پسندین، برامون ارسال کنین. مثلا اگه موضوع شماره 101 رو می پسندین باید فقط عدد 101 رو برامون ارسال کنین. اگه چند تا موضوع هم مورد پسندتون واقع شده باید برای هر عدد، یه پیامک جداگانه بفرستین. ممنون از همتون.

101- سلام؛ من برا بهتر شدن زندگیم خیلی تلاش می کنم؛ ولی همسرم اصلا باهام همراهی نمی کنه. چه طور اونو همراه خودم کنم؟

102- می شه کمى هم درباره کمرنگ شدن عشقا بعد ازدواج و علت اون بحث بشه؟ آخه من خیلى ها رو می شناسم که به خاطر اینکه می ترسن بعد از ازدواج، علاقه همسرشون بهشون کم بشه نمی خوان ازدواج کنن. خودم جزو اون خیییلیام. (سمیرا)

103- چطور می تونیم بعد از یه شکست عاطفی زندگیمونو شاد و زیبا کنیم؟ (یاسمن از گیلان)

104 - زندگی ماشینی و پیشرفت تکنولوژیک داره سبک زندگی ها رو روز به روز تغییر می ده و عاطفه ها هم داره این وسط کمرنگ تر می شه. بشر هم داره خودش رو با این تغییرات مطابقت می ده. این تغییرات خوبه یا بده؟ و آخرش می خواد به کجا برسه؟ اگه بده باید چی کار کرد؟

105 - سلام امید؛ می شه یه هفته هم درباره فیسبوک و (فضاهای مجازی) و اثراتش روی جوونا و اینکه اصلا چرا جوونا به سمتش کشیده می شن بحث کنیم؟ امید! بحث جدیدیه مطمئنم بحث داغی می شه. بگو خب! (علی، 19 ساله، فاز 1 اندیشه)

106- سلام؛ می شه یه هفته ام در مورد فواید نماز خوندن صحبت کنید. چرا باید نماز بخونیم؟ (زهرا رحیملو از قزوین)

107- سلام امید! می شه راه های تقویت اراده رو تو نظر سنجی قرار بدی؟ این روزها واقعا برای ترک گناه بی اراده شدم. (آرزو، از روستای مرادان)

108- جریان چیه؟ چرا آدم هایی که خیلی قید و بندی ندارن جذابترند؟ موفق ترن؟ چرا با اونایی که آدما رو مسخره می کنن بیشتر خوش می گذره؟ و...

109- سلام به ها: به نظر من یه بحثی بذاریم درمورد اینکه چه کار کنیم که در مقابل نظر مخالف، زودجوش نیاریم.

110- سلام؛ امید من آدم ناامیدی نیستم؛ ولی به نظرت زندگی تکراری نیست؟ دیگه چقدر تنوع به وجود بیاریم؟ چه جوری؟ (ترسا از شهریار)

111- هنر بخشیدن رو هم جزو نظرسنجی بذار لطفا! به درد می خوره! (پریناز پویان، مشهد)

112-سلام؛ چطوره یه هفته هم درباره "زود قضاوت کردن" بحث کنیم؟ (زهرا، 72، تبریز)

113- سلام آقا امید؛ بیا هفته دیگه درباره طرز پوشش جوانان صحبت کنیم. (فاطمه از اهواز)

114- سلام به همگی؛ داداش امید! می شه اینم تو نظرسنجی بذارین که چی کار کنیم که احساس تنهایی نکنیم؟ تنهایی خیلیامون رو عذاب می ده. (هاجر، 66، میان2آب)

115- سلام امید خان و هم اندیشان گل؛ می گم بحث هفته آینده درمورد: از تجربه هاى گذشته زندگى چه درسی براى آینده گرفته اید باشه. چطوره؟ شاید بحث جالبى بشه. (فاطمه مامان احسان هستم ازبجنورد)

116- سلام، پیشنهادم برای موضوع هفته بعد اینه که چگونه می توانیم احساس رضایت و خوشبختی کنیم با حدقل داشته ها. فکر کنم مشکل خیلی ها باشه. فکر کردن به نداشته ها. (معصومه، ١٩ساله، روستای دینگله کهریز همدان)

117- سلام امید! می شه درمورد بیکاری جوانان هم بحث کنید؟ (مجید رحیمی از خرم آباد)   

118- سلام به امید و پیام و همه هم اندیشان. اگه می شه راجع به مهریه و خرج و مخارج عروسی بحث کنیم. من یک ماه دیگه قراره نامزد کنم. خودم با مهریه بالا موافق نیستم؛ اما خانوادم قبول نمی کنن.

تعداد پیامک های دیروز: 2413

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط saeedeh در تاريخ 1392/06/15 و 14:07 دقيقه ارسال شده است

سلام قبلا چندبار پیام دادم اما درج نشد .میدونم تواین همه پیامی که واستون میاد شانس درج شدن نداشتم.اما خیلی دلم از آدما گرفته تنها جایی که تونستم باهاش دردو دل کنم وبخوام برام دعا کنن شما بودین که تحویلم نگرفتین.اما همیشه بحث ها رو دنبال میکنم.اما دیگه نظر ندادم.


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392