• چهارشنبه 1394/02/16 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلااااام؛ خیالت راحت. هیشکی نمی تونه سر خدا رو کلاه بذاره. هیشکی! می دونی؟ خدا برنامه نویسیش حرف نداره. یه برنامه نوشته با عنوان: "هر عملی
 • سه شنبه 1394/02/15 - تعداد بازدید 23 مرتبه
  امید: سلاااام؛ می گم حالا که دارین صلوات می فرستین، یه صلوات هم برا سلامتی خودتون و عزیزاتون و برقراری هم اندیشان بفرستین. خب! حالا که موندگار
 • دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 30 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 43 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 66 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 23 مرداد 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

هم اندیشان چهارشنبه 23 مرداد 1392

سلام امید و هم اندیشان؛ از وقتی باهاتونم از هر لحاظ اطلاعاتم زیاد شده و تکه کلامم شده: "به قول هم اندیشان..." برا همه حرفا و کارام دلیل قانع کننده دارم.

(فرشته،۲۰ ساله، کبودرآهنگ، روستای اقتپه)

امید: سلام دوستای خوبم؛ حالتون که...؟ خودتون بقیه اش رو می دونید.  حتما هم می گید: "عالیه! به ویژه از وقتی که داریم رو خودمون کار می کنیم تا قلبا بپذیریم که زندگی، همه اش مبارزه است. واقعیتش اینه که امید خان! وقتی فکر کردیم دیدیم این کار، امتیازات اساسی زیادی داره. بهمون کمک می کنه تا وقتی با مشکلی روبرو می شیم جا نخوریم و خودمون رو نبازیم. به جای این کار، با خودمون بگیم: آهان! یه مبارزه دیگه شروع شد... اینجوری می تونیم به جای منفعل بودن و افسرده شدن، ابتکار عمل رو به دست بگیریم و سعی کنیم با درایت، با اون مشکل کنار بیایم. خب! همین تلاش، آخر لذته!! چون هم زندگیمون رو آروم می کنه؛ هم با دیگران راحت تر زندگی می کنیم و از همه مهمتر ارزشمون پیش خدا بیشتر می شه و باعث عاقبت به خیریمون می شه." بابا! من کم آوردم. شماها دیگه کی هستین!

******

سلام امید و دوستان خوبم؛ امید! می گم این گروهی که گفتی تشکیل بدیم واسه پیشرفت رفتاری و... وقتی کسی پایه و همراه ما نیست چی کار کنیم؟ تنهایی به ثبات برسیم تا حال و هوامون ثابت بمونه؟

(سیده فاطمه، 23 ساله از قائمشهر)

امید: اصلا می گم می خواین ما هم تو باشگاه گروه پیشرفت رفتاری تشکیل بدیم و نتیجه کارهامون رو به همدیگه گزارش بدیم. اصلا بیاین با همین موضوع جدید شروع  کنیم؛ یعنی هر کس هر جا با مشکلی روبرو شد و تونست با این تصویر ذهنی که: "زندگی همه اش مبارزه است" مکثی بکنه و بگه: "یه مبارزه دیگه شروع شد..." و کنترل اوضاع رو به دست بگیره، اول پیامکش بنویسه: "مبارزه" 

******

سلام هم اندیشان گل؛ در جواب رها خانم که به فالگیر مراجعه کرده: از کودک فال فروش پرسیدم: چه می کنی؟ گفت: از حماقت انسان ها تکه نانی در می آورم. این ها از منی که در امروزم مانده ام فردایشان را می خواهند!!!

(نازی، شیراز)

******

خنگول داشته می رفته یه روباهه رو می بینه که مرده. با خودش می گه: خوب شد مرده، وگرنه گولم می زد...

(هدی)

******

مشاعره: سلام ها؛ بیت زیر از قیصر امین پورکه مصداق زندگی همه مونه:

تمام عبادات ما عادت است؛

به بی عادتی کاش عادت کنیم.

(زهرا از همدان)

امید: بیت بعدیش هم خیلی قشنگه و کاملش می کنه... 

چه اشکال دارد پس از هر نماز؛

دو رکعت گلی را عبادت کنیم.

می گم کی می تونه تفسیرش کنه؟ معنای زیبا و عمیقی داره. فکر کنم با کمک همدیگه بتونیم بهتر به عمق معناش پی ببریم. اول پیامک بنویسین: "عادت" شنبه چند تا از بهترین ها رو درج می کنیم.

******

سلام؛ می خواستم به لیلا خانوم که مادرش از آشپزی و کارهای دیگه اش ایراد می گیره بگم: عزیزم اگه مادرت ایراد بگیره خیلی بهتر از اینه که بعد از ازدواج مادر شوهر و فامیلای شوهر ازت ایراد بگیرن؛ پس لطفا دلسوزی های مادرت رو جدی بگیر تا مثل من نشی!

(مرضیه از اهواز)

******

سلام خوبان؛ حالا که سوسیس و کالباس ضرر داره، چطوری یه پیتزای خوشمزه درست کنیم؟ اصلا پیتزا هم ضرر داره؟

(فهیمه، ۶۷، کاشمر)

امید: قبول دارم! اینکه همه اش بگیم: "این بده... اون بده" که هنر نیست! هنر اینه که بشه جایگزین خوب براش پیدا کرد. اتفاقا پیتزایی که تو خونه درست می شه می تونه جایگزین خوبی برای سوسیس و کالباس باشه. پیتزا اگه درست، تهیه بشه، می تونه جزو یکی از سالمترین غذاها باشه. مثلا مواد پیتزای قارچ و گوشت رو از یه آدم حرفه ای براتون پرسیدم بهش دقت کنین: "گوشت چرخ کرده تازه، پیاز خلال شده و ادویه برای تفت دادن گوشت، قارچ و فلفل دلمه و گوجه فرنگی خورد شده (فلفل باید یه کوچولو تفت داده بشه)، نمک، آویشن (برای روی پیتزا، وقتی که پخته شد)" نون پیتزا رو می شه تو خونه تهیه کرد؛ حتی اخیرا نون فانتزی ها هم خودشون نون پیتزا درست می کنن و می فروشن. پنیر پیتزا رو هم می شه حذف کرد. تازگی ها یکی می گفت: ما چند تا گوجه فرنگی چرخ می کنیم و از صافی ردشون می کنیم. اونچه تو صافی می مونه رو کف نون پیتزا می مالیم و باعث می شه کار پنیر پیتزا رو بکنه و مواد روی پیتزا رو نگه داره. اونچه از صافی رد شده رو هم می جوشونیم و باهاش سس کچاپ درست می کنیم. بابا! بعضی ها چقدر کار درستن!

******

سلام؛ خونمونو گذاشتیم واسه اجاره. امروز یه خانومى اومد خونه رو ببینه. منم داشتم "ها" رو می خوندم. چشمش به تلویزیون که روشن بود افتاد. درباره ى باشگاه پرسید. منم براش توضیح دادم. گفت: باشگاه رو می خونه. یه نفر رو هم اندیش کردم.

(نسترن، شهریار)

******

سلام؛ الان ساعت 23 و 48 دقیقه است. خیلی خسته ام. حالم از خودم بهم می خوره. خیلی بدم. تو رو خدا بگید چی کار کنم تا آدم خوبی بشم؟ اصلا به کی می گن آدم خوب؟ خوب بودن یعنی چی؟

(سپیده از بندرعباس، 23 سالمه)

امید: خدا به آدم ها قدرت تشخیص خوب و بد رو داده؛ و الان به این خاطر نسبت به خودت حس خوبی نداری؛ چون فکر می کنی اون چیزی که خدا ازت انتظار داره نیستی؛ ولی می دونی! مشکل اینه که ماها می خوایم یه شبه خوب شیم و چون چنین چیزی شدنی نیست، همیشه از خوب شدنمون ناامیدیم. باور کنین خدا هم از ما انتظار نداره که یه شبه مثل فرشته ها بشیم. قبلا هم گفتم این کار باید تدریجی باشه و نباید هم از عیبی که اصلاحش برامون خیلی سخته شروع کنیم؛ چون نمی تونیم و ناامیدمون می کنه. از عیب هایی که اصلاحش آسونه باید شروع کنیم. وقتی موفق می شیم و لذتش رو می چشیم. وقتی تاثیرش تو زندگی و رفتارمون و در نهایت لبخند خدا رو می بینیم، کم کم می ریم سراغ بقیه عیب ها و کم کم اون حس خوب بهمون کمک می کنه تا از پس اصلاح عیب های مهممون هم بربیایم.

******

سلام؛ برای اینکه رها خانوم بدونه حرف فالگیره خرافاته و بختش بسته نشده، می خوام ازطریق هم اندیشان ازش خواستگاری کنم...

امید: دیدی رها خانوم! این تازه یکیشه!

******

سلام به همه خوبان و امید؛ امید! الان ساعت ۱۲:۵۶شبه. دقیقا داریم درباره شاغل بودن خانوما صحبت می کنیم. صحبت که نه! بحث، اونم داغ داغ. تقریبا می تونم با اطلاعاتی که از باشگاه گرفتم متقاعدشون کنم....!! ممنون که هستین! الان دقیقا فهمیدم یه هم اندیش واقعیم. وقتی تونستم به این سؤالشون جواب بدم که می گن: پس چرا اینقدر درس بخونیم؟ تونستم براشون دلایلی بیارم تا قانع بشن چرا باید درس بخونن.....

(دختری زیر چتر باران)

******

سلام به همه؛ آقا رضا ربیعى گل! رسیدنت بخیر! خوش اومدى! اول بیا بشین یه کم خستگى درکن. بعدم پیشنهاد می کنم آمار دقیق تعداد اعضاى چهار محالى های باشگاه رو از آقا امید بگیر تا دیگه تو باشگاه احساس تنهایى نکنى.

(حسین صالحى، 42 ساله از بروجن، چهارمحال)

امید: درسته که تلتکست تو خیلی جاها قطعه و خیلی ها هم دستگاه دیجیتال ندارن که بگیرن؛ ولی با همین شرایط هم از همین چهار محال و بختیاری 405 هم اندیش تو سرشماری شرکت کردن. حالا دیدی که تنها نیستی! راستی! بذارین یه بار دیگه آمار سه تا استانی که بیشترین هم اندیش رو داشت براتون بگم: تهران: 5972؛ خراسان رضوی: 4501 و اصفهان: 2954   

******

ایستگاه خنده: خنگول زنگ می زنه 110 و می گه: فرمان و کلاج و ترمز و دنده ماشینمو دزدیدن!! پلیس می گه: خنگول! تویی؟ می گه: آره! می گه: صندلی عقب نشستی بیا جلو!

(مریم)

******

سلام آقا امید! من ۱۰ساله ازدواج کردم و خدا رو صد هزار بار شکر، زندگی خوبی دارم. همه خانواده من با ازدواجم مخالف بودن؛ ولی من بدون اینکه بی احترامی کنم و توی روشون وایسم سرحرفم وایسادم. الان هم بین دامادا از شوهر من راضی تر هستن.

(طاها از رشت)

امید: ببینین! استثناء همیشه هست. تو همین چند روزی که قرار شده تجربه هاتون رو تو این زمینه بگین باور کنین از هر شش – هفت تا پیامک، فقط یکیش گفته من مشکلی ندارم و یا مشکل کمی دارم؛ پس جوونا وقتی بقیه مخالفن به ویژه وقتی تعداد مخالف ها زیاده، بیشتر باید حواسشون رو جمع کنن و چشمهاشون رو باز.

******

تجربه: سلام؛ من دو سال یه دختری رو می خواستم و خیلی دلم می خواست باهاش ازدواج کنم؛ ولی خانوادم مخالف بودن؛ چون دختره خانواده خوبی نداشت. از لحاظ فرهنگی، نه ثروت؛ اما عشق، منو کور کرده بود و هیچ چیز جز اون دخترو نمی دیدم. بدون اطلاع خانوادم باهاش ازدواج کردم. الان که شناختمش بهش اعتماد ندارم. وقتى به خانوادم می گم اصلا کمکم نمی کنن. دارم دیوونه می شم.

******

فانتزی من اینه که بدونم چرا بزرگترا همه اش به کوچیکترا می گن ما این کار رو تجربه کردیم عاقبت نداره. مگه اونا بزرگتر نداشتن که این حرفا رو بهشون گوش زد کنن تا اونا هم خطا نکنن.

(فاطمه از استان فارس)

******

سلااااام بر هم اندیشان نواندیش؛ آخر موفق شدم همسرم رو هم اندیش کنم. چند روز پیش داشتم هم اندیشان می خوندم می خواستم بزنم صفحه بعد که شوهرم گفت: من هنوز نخوندم. نمی دونید چقدر خوشحال شدم. ممنون از این که اینقدر خوبید و همیشه هستید.

(نازنین از مشهد، بچه محل امام رضا)

******

سلام به دوستان هم اندیش؛ من و خانوادم هم 4 نفریم. اجازه ورود به جمعتون رو داریم؟!

(جعفر از لنگرود)

امید: چرا که نه؟! بهترین حالتش اینه که هم اندیشان با خانواده هاشون تو جمع ما باشن. خیلی حس خوبیه! نه! ممنون که هستید! راستی! نظر سنجی موضوع می مونه برا شنبه؛ چون برای اینکه درست انجام بشه، یه کم کار داشت. 

تعداد پیامک های دیروز (سه شنبه): 3013

 

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392