• یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 4 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
 • چهارشنبه 1394/01/26 - تعداد بازدید 76 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ امروز سرم حسابی شلوغه؛ چون دارم موضوعات پیشنهادیتون برا نظرسنجی رو سر و سامون می دم. فعلا این پیامکا رو داشته باشین، تا نوبت
 • سه شنبه 1394/01/25 - تعداد بازدید 74 مرتبه
  امید: س.. س.. سلام؛ می گم ببخشید که دارم نفس - نفس می زنم، آخه دارم از قسمت عمیق می یام. عمیییق. شماهام زودتر برین که واقعا ارزشش رو داره.
 • دوشنبه 1394/01/24 - تعداد بازدید 93 مرتبه
  روز مادر بود. مادربزرگم که همسایه ما است دلهره داشت. نتونستم بفهمم برای چی؟ فقط تلویزیون نگاه می کرد و چشاش پرمی شد. زنگ زدم به نوه ها که بیاین
 • یکشنبه 1394/01/23 - تعداد بازدید 78 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ می دونین چرا کم حرف شدم؟ چون شماها اونقدر حرفای خوب برا گفتن دارین که من دیگه حرفی ندارم بزنم. حالا اگه آماده ی عمیق شدنین،
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان پنجشنبه 13 تیر 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

امید: سلااااام؛ حاااالتون چطوره؟ قشنگه یا نه؟! این هفته، پنجشنبه، "پیام"، غیبت داره؛ ولی یه پیام براتون گذاشته که آخر پیامک ها می تونید بخونیدش. راستی! چند روز پیش از یه کارشناس ارشد مشاوره یه جمله جالبی شنیدم. می گفت: انیشتین این جمله رو گفته... "من از روزی می ترسم که تکنولوژی، از تعامل انسانی، پیشی بگیرد؛ چنین روزی، جهان، نسلی از احمق ها خواهد داشت." هم اندیشان! فکر می کنید اون روز اومده  یا نه؟؟!! وقتی موقع مهمونی، همه به جای اینکه با همدیگه صحبت کنن تلویزیون تماشا می کنن و یا با تلفن همراهشون بازی می کنن. بعد هم از همدیگه خداحافظی می کنن و می رن خونه هاشون تا دفعه بعد که دوباره همدیگه رو گوشی به دست، پای تلویزیون ببینن. امیدوارم هیچ هم اندیشی اینگونه نباشه.

******

سلام! می خواستم بگم تا قبل سرشماری، همه آرزوم این بود که کاش جمعیتمون کم باشه بلکه احتمال درج پیام هامون هم بیشتر بشه؛ اما حالا می گم کاش همه ۷۵ میلیون ایرانی هم اندیش باشن! آخه وجود باشگاه برام باارزش تر از درج پیام هاست. چرا هیچ فکری برای زیاد شدن جمعیتمون نمی کنید؟ من خودم ۱۰ نفر رو هم اندیش کردم.

(جمشید کاظمی از جلسه ۱۴ فبریه در ترکیه)   

******

راهنمایی: حسین آقا! نامزدیتون مبارکه! پیشنهاد می کنم واسه نزدیک شدن به نامزدتون این کارها رو انجام بدید: اول از همه ترس و خجالت رو بذارید کنار! این دو تا همیشه جلوی پیشرفت آدما رو گرفتن. حالا تو هر زمینه ای. شاید خجالت شما یا حتی نامزدتون باعث می شه نتونین با هم خوب ارتباط برقرار کنید. سعی کنید اعتماد به نفس داشته باشید. با نامزدتون بیشتر حرف بزنید. بیشتر همدیگه رو ببینید. با حرفاتون احساس شیرین عشق و امنیتو به اونم منتقل کنید. اونو هم به حرف زدن تشویق کنید. اینطوری بهتر همدیگه رو می شناسید و به هم علاقه مند می شید! موفق باشید! راستی ما رو هم عروسی دعوت کنیدااا!

(الهه، 18 ساله از قم)

امید: حتما دعوت می کنه! هزینه کارت عروسی هم نداره و کلی به نفعش می شه. خرجش فقط یه پیامکه.

******

سلام به هم اندیشان عزیز، امید و پیام. خیلی وقته با باشگاهم. بحثاتون، راهکاراتون عالیه. مدتی بود دچار افسردگی شده بودم؛ ولی به لطف خدا و حرفاتون حالم خوب شد. از همه و همه ممنونم.

(زهرا، 71، خراسان جنوبی)

******

پاسخ: سلام؛ امروز مطلبی تو پیام نمای شبکه 2، ص 216 خوندم گفتم شاید برای شما هم جالب باشه و ضمنا جواب سوال علی آقا هم باشه. طبق اون مطلب، ما دو نوع اجل داریم؛ حتمی که عمر ما مثل نفت چراغ تموم می شه و غیر حتمی که مربوط به کردار خود ماست و مثل اینه که چراغ رو جلو باد شدید بذاریم. اونوقت خاموش می شه. با اینکه نفت داره؛ پس دوستان، اگه مراقب سلامتیمون نباشیم ممکنه زودتر از وقتش زندگیمون تموم شه. این، هم درمورد تغذیه و شیوه زندگی صدق می کنه و هم درمورد رفتارای پرخطر مثل رانندگی با سرعت بالا.

(مائده)

******

سلام به هم اندیشان عزیز؛ مشاعره: 

دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای،

فرشته ات به دو دست دعا، نگه دارد.

(طاهره، 25 ساله از بهشت ایران - شمال- چالوس)

******

سلام داش امید خوبی؟ می گم دوباره تابستون اومد و بیکاری بی داد می کنه. کارآموز نمی خوای بیام پیشت؟

(علیرضا برون داد، 72، ورامین)

امید: آقا علیرضای گل؛ با تمام وجودم ازت می خوام اجازه ندی به هیچ وجه وقتت تلف بشه. می دونی آینده ات به همین بستگی داری که این روزها رو چه جوری صرف کنی؟ بشین ببین به چی علاقه داری و استعدادت تو چیه! برو دنبالش. کار، نشد نداره.

******

زینگ... زینگ... زینگ... زنگ تفریح: یه نفر می ره مهتابی بخره اسمش یادش می ره. می گه: آقا! بی زحمت یه متر و نیم لامپ بدین.

(زهرا دارابیم ساکن جم)

******

سلام؛ توجه... توجه... به ویژه قابل توجه دوستان گلی که گاهی یه کمی به اینکه آیا پیامکاشون خونده می شه یا نه، به ماهیت باشگاه هم اندیشان شک می کنن!! البته گاهی!! امروز، وقتی جناب امید خان تماس گرفتن با گوشیم و درمورد پیامکی که دیروز فرستاده بودم، توضیحاتی دادن، اولش باورم نشد؛ اما بعدش واقعا احساس مسوولیت پذیری ایشون رو تحسین کردم. دوستان هم اندیش! باشگاه عالی داریم. بیایم قدرشو بدونیم... راستی! اسم و تحصیلاتتونم در انتهای پیامکاتون بنویسین. قبل از همه، به خودم تذکر دادم!!!!

(سحر، بندرانزلی، 26 ساله، کارشناس ارشد ادبیات فارسی)

******

سلام به همه نیک اندیشان. آبجی سپیده! برای این تأثیری نگرفتی چون یا نخواستی تأثیر بگیری یا درباره حرفای دوستامون خوب فکر نکردی. هر حرف دوستامون کلی معنی داره.

(شیوا از رشت)

******

آخ! به نکته خیلی مهمی اشاره کردین. من چند ماهه عقد کردم؛ ولی آنقدر نق زدم و با خودم درگیر شدم که اصلا لذت دوران نامزدی رو نمی چشم! خب چکار کنم؟ منم دوس دارم طلا زیاد داشته باشم. لباس برام بخره. با هم شام بریم بیرون. غذا بخوریم. مگه من از بقیه دخترا چی کم دارم؟؟! آخی! یه کم سبک شدم با شما درد دل کردم ولی این حرفا رو اصلا به روی شوهرم نیووردم ها..

(سیما)

امید: آبجی! شاید مطالبی که پیام می خواد الان برا هم اندیشان بگه کمکت کنه. ببین می خواد چی بگه...    

پیام: سلام؛ اگر خاطر مبارکتون باشه داشتم درباره نق زدن و  شاکی بودن  از زندگی حرف می زدم. بذارین قصه شو براتون بگم. آقا یه روز رفتم جلوی آینه بزرگ خونمون وایستادمو به خودمون گفتم: ببین یارو، می خوام مرد و مردونه باهات حرف بزنم. اهلش هستی یا نه؟ گفت: سر جدت ول کن؛ حوصله شعار ندارم. گفتم: ببین دور شعار - معار رو خط می کشیم و می ذاریم کنار. خوبه؟ دقیق و عینی می شینیم حساب - کتاب می کنیم چی داریم؛ چی نداریم. هستی؟ گفتش آره؛ بزن قدش. جفتمون دستامونو زدیم به آینه. بعدش نشستم و یه جدولی درست کردم. جدولی که می شه همه داشته ها و نداشته های آدم ها رو توش جا داد. این جدول شامل چند تا ستونه. یه ستون مربوط به سلامتیه. یه ستون، ستون زیباییه. ستون های دیگه اش هم: هوش و استعداد؛  ثروت؛ خانواده؛ محیط؛ موفقیت؛ تناسب اندام یعنی قد و چاق و لاغری و.. هر کدوم از این ستون ها هم یه ضریبی دارن. مثل ضریب درس های کنکور. علتش هم اینه که تاثیر هر کدوم از این عوامل روی خوشبختی متفاوته. مثلا در خصوص سلامتی شما نمی تونی بگی تاثیر نابینایی مثل نداشتن تناسب اندامه. یا ضریب سلامتی نمی تونه با ضریب ثروت یکی باشه. حالا به هر یک از این ستون ها از صفر تا 100 یه نمره ای می دیم. بر اساس شناختی که از خودمون داریم. ضریبش رو هم لحاظ می کنیم. مثلا شما به سلامتی خودت ضریب 4 می دی و از صد امتیاز به خودت می دی مثلا 80؛ پس امتیاز شما از ستون سلامتی می شه چقدر؟ 320. همین طور بقیه ستون ها. بعد، مجموع نمراتت رو حساب می کنی. در کنار مجموع نمرات باید میزان احساس خوشبختی خودت رو هم بنویسی. از صفر تا صد. مثلا  مجموع  امتیازاتت  می شه 1900 و  احساس خوشبختیت رو نوشتی 65. این کار باید در یک گروه بزرگ صورت بگیره. در کنار تو احیانا یه نفر دیگه هست که مجموع امتیازاتش  1450 و حس خوشبختیش هست  75. خب! فایده این کار چیه؟ اولیش اینه که با مقایسه امتیازات خودت با دیگران، جایگاه خودت رو به لحاظ برخورداری از امتیازات مادی کشف می کنی. فایده دومش اینه که متوجه می شی چه نسبتی بین حس خوشبختی و امتیازات مادی آدم ها وجود داره. آیا این نسبت معنی داره؟ فایده سومش اینه که می فهمی نسبت حس خوشبختی تو با  امتیازاتت چیه؟ به این ترتیب با عدد و رقم می شه حساب کرد میزان نق نقو بودن یا شاکر بودنت چقدره. به عنوان مثال شما یه نفر رو می بینی که امتیازاتش از تو کمتره؛ ولی احساس خوشبختیش بیشتره. معلومه  توقعت بالاست؛ اما فواید دیگه این جدول چیه؟ فواید دیگه اش بالا بردن میزان رضایتمندیه. ما باید ببینیم امتیازات کدام یک از این ستون ها  قابل تغییرند و کدامیک از اون ها تاثیر بیشتری در حس خوشبختی بیشتر ما دارند. آیا ستون پول؟ آیا ستون موفقیت در کار یا تحصیل؟ آیا ستون زیبایی ؟ از این جا به  بعدش دیگه به سلیقه خودتون بستگی داره که بخواین انرژی تون رو در کدام ستون متمرکز کنید؛ اما آیا این اقدامات می تواند کاملا شما را خوشبخت کند؟ یا تاثیر محدودی خواهد داشت؟ شما چه فکری می کنید هم اندیش عزیز؟ آیا پیام در قسمت بعدی توضیح بیشتری خواهد داد؟ این و ده ها سئوال دیگر  را در هم اندیشان بعدی پیگیری نمایید............. آقا تا ما اینو گفتیم اونی که تو آینه بود گفت: برو عاااااااااامو.... بذار باد بیاد. جلوی پنکه وایستادی......... و به این ترتیب رشته تفکرات ریاضی فلسفی روانشناسی پیام از هم گسیخته شد؛ ولی شما مطمئن باشید پیام باز خواهد گشت. فعلا  با شما خداحافظی می کنم. قول می دم دفعه بعد کمتر حرف بزنم. دلم نمی خواد؛ ولی مجبورم خداحافظی کنم. خداحافظ.

امید: منم خداحافظ؛ ولی نه! هنوز نگفتیم بحث هفته دیگه چیه؟ یادتونه چند وقت پیش یه پیامکی داشتیم؟

هم اندیشان: آره یادمونه!

امید: واقعااااااا

هم اندیشان: آخه امید خان! یه چیزی می گی ها. ما از کجا بدونیم کدوم پیامک رو می گی؟

امید: حق با شما است. این پیامک: "سلام؛ اگه می شه درباره وابستگی بیش از حد جوانان به خانواده بحث بذارید. چرا خیلی از جوانان خیلى دیر شکل می گیرن و استقلال پیدا می کنن. مثلا خیلى دخترها تا ازدواج نکنن؛ حتی یه نیمرو بلد نیستن درست کنن و پسرها نیاز به مراقبت ویژه دارن." خب! اگه یادتون باشه بهش قول دادیم یه هفته در این باره بحث کنیم؛ چون موضوع خیلی مهم و جذابی می تونه بشه؛ پس، بحث می کنیم به مدت یک هفته. شنبه منتظرتونم. به این پیامک هم توجه بنمووییید...

زندگی شاید آن لبخندی است که دریغ اش کردیم. "سهراب سپهری"

(شکیلا)

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392