• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان پنجشنبه 6 تیر 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

پیام: سلام  دوستان گرامی . خوبین ؟ چه میکنید با روزگار؟ احوال دلتون چطوره؟ می خواین با یه غزل ناب میزونش کنیم ؟خیلی وقته غزل نخوندیم! 

از مولانا:

من از کجا؟ پند از کجا؟ باده بگردان ساقیا                 آن جام جان افزای را برریز  بر جان  ساقیا

بر دست من نه جام جان ای دستگیر عاشقان          دور از لب بیگانگان پیش آر پنهان ساقیا

نانی بده نان خواره را،  آن طامع بیچاره را            آن عاشق نانباره را کنجی بخسبان ساقیا

ای جان جان جان جان ، ما نامدیم از بهر نان           برجه گدارویی مکن در بزم سلطان  ساقیا

برخیز ای ساقی بیا ای دشمن شرم و حیا             تا بخت ما خندان شود پیش آی خندان ساقیا

******

سلام به همه؛ من یک جوان بلند قامت و چشم ابر و خوشگلی هستم. خیلی از دخترها زود عاشقم می شدن؛ اما تا شغلم رو می گفتم دیگه تحویلم نمی گرفتن .چون صادق بودم دروغ نمی گفتم. جا داره از همسر مهربان و رفیق زندگیم تشکر کنم. دردها فراموش می شوند ولی هم اندیشان هرگز.... من بودن آن هایی را می خواهم که حتی یادشان زندگی را زیباتر می کند... مهربانی هایتان را سپاس

(عظیم، معروف به عمو رفتگر بیست و شش ساله از قرچک)

******

سلام هم اندیش؛ زندگی کن و لبخند بزن به خاطر آن هایی که از نفست آرام می گیرند و به امیدت زنده هستند و با یادت خاطره می سازند. نمی دانم در زندگیت "بهترین" چگونه معنا می شود. من همان بهترین را برایت آرزو می کنم.

(سعیده رخشانی فر، 19  ساله از زاهدان.  یه ترک تحصیله بیکاره افسرده)

پیام : چرا افسرده سعیده خانم؟ تو که خودت الان گفتی زندگی کن و لبخند بزن ....

******

سلام امید، من صورتم واقعأ زیباست اینو خودم نمی گم همه می گن؛ اما واقعا ملاحت ندارم. من با چهره یه دختر معصوم و زیبا؛ یه اخلاق خشن دارم. شوهرم دیگه خسته شده، همیشه میگه تو چرا اخلاقت مثل خانوما نیست. نمیدونم چه کنم؟

(س.ن)

پیام : اخلاق که قیافه نیست نتونی تغییرش بدی. حالا که البته قیافه رو  هم تغییر میدن. یه چیز دیگه: اینو  از روانشناسا شنیدم که بعضی وقتها رفتارهای مردانه خانمها ریشه جسمی داره و البته بالعکسش هم همین طوره. یه مشاوره بری بد نیستا.

******

چو تو خود کنی اخترخویش را بد

مدار از فلک چشم نیک اختری را

 به چهره شدن پری کی توانی؟

به افعال ماننده شو مر پری را

(حکیم، ۲۵ساله، همدان)

******

سلام؛ می دونید پسرایى هم هستند که اصلأ قیافه زیبایى ندارن و می خوان که با خوشگلترین دختر ازدواج کنن. کسى نیست که بهشون بگه آخه برادر من قیافتو تو آینه ببین و یکى رو شبیه به خودت انتخاب کن.

(افسانه از ارومیه)

پیام:  چه دل پری داری خـــــواهر!

******

سلام؛ خوبید؟ من خیلى زشتم. خودتون می دونین هیچ کس خوشش نمیاد با یه آدم زشت زندگى کنه. گناه من چیه؟ ها؟

******

سلام؛ من اصلا حرف اون دخترخانوما که می گن زشت هستن رو قبول ندارم. تعیین زشت بودن و زیبا بودن قیاسی است. حالا مبنای مقایسه این دخترا چیه؟ یا بهتره بگم کیه؟ من خودم رو با بقیه مقایسه می کنم اون ها خیلی خوشگل هستند؛ اما هیچ کدوم جذابیت قیافه منو ندارن و بارها شده همون خوشگل ها هم اعتراف کردن. درضمن این روزها انقدر دخترخانوما عمل و آرایش می کنن که دیگه زیبایشون فایده نداره. تازه من خودم یه خواستگار دارم که چون بینیشو عمل کرده قبولش نمی کنم. چون پسری که همش به  قیافه اش برسه خیلی نمی شه واسه زندگی روش حساب کرد.

(بهار، عاشق خودم و خدا)

******

یادمون نره هرچی تو ذهنمون از خودمون بسازیم همون می شیم. وقتی با اعتماد به نفس بگم خوشگلم؛ پس خوشگلم دیگه!!!

(زهرا خانمی که شادی هاش جلب توجه می کنه نه چهره اش. از خواف)

پیام: تا حدودی با  نظر زهرا موافقم؛ یعنی فکر می کنم اعتماد به نفس در بلند مدت روی صورت آدم ها اثر می گذاره  و به تدریج این اثر پایدار می شه. مخصوصا روی چشم. البته این نظر شخصی منه. شاید مبنای علمی نداشته باشه. به نظر من آدم شجاع و شاد رو می شه از چهره اش شناخت و همین آدم ترسو و افسرده رو. بنابر این راضی بودن از زندگی؛ از جمله قیافه، روی چهره  آدم ها اثر می گذاره.

******

سلام؛ یه سوالی داشتم. به نظر شما چرا دخترا اکثرا مشکل خودزشت انگاری و پسرا مشکل خودشیفتگی دارن؟؟ واقعا چرا؟ خواهشا یه جواب منطقی بدین.

(زینب،۱۷ ساله، شهریار)

پیام: اول اون قانونی که دادی باید اثبات بشه بعد درباره اش حرف بزنیم. اگه بخواین ما می تونیم چنین نظر سنجی رو با پیامک اجرا کنیم ولی الان نمی شه. چون سیستم  ما الان روی شمارش اعضای باشگاهه. اگه معلوم بشه چند درصد اعضای باشگاه خودشون رو زیبا ؛ چند درصد معمولی و چند درصد زشت می دونن خوبه.  بعدش باید معلوم بشه که چند درصدشون آقایون هستند و  چند درصد خانم ها. یه آمار جالبی می شه.  نه؟!

******

در جواب اون خانم که گفته بود دوست داره همسرش قشنگ باشه: شوهر من خیلى قشنگه، خوش هیکله و خوش تیپه؛ ولى خیلى اخلاقش بده. خیلى بددهنه.  همیشه تحقیرم می کنه. دوست داشتم زشت مى بود؛ ولى خوش اخلاق بود.

******

سلام؛ کی می گه زیبایی مهم نیس؟! کسایی که  قیافه خوبی دارن همه بیشتر به اونا توجه می کنن. نمی دونم چرا! واقعا یه انسان چطور می تونه کسی رو به خاطر چهره اش مسخره کنه؟ اگه دست ما بود دوست داشتیم بهترین باشیم؛ ولی ما هیچ کاره ایم واقعا. خواهر گلم ناراحت نباش پسرا زیادی خود شیفته اند.

پیام: دیگه هر چی دلتون می خواد راجع پسرا می گیدا !!! منطقی باشید. فضا رو دو قطبی نکنید.

******

تو رو خدا اینقد نگین زیبایی مهمه. من یه آقایی رو میشناسم که به خاطر زیبایی طرف باهاش ازدواج کرد و اخلاقشو نادید گرفت و الان اصلا راضی نیست وخیلی هم پشیمونه و میگه حاضرم همسرم خیلی زشت باشه اما اهل زندگی باشه! من که اصلا نمیتونم تحمل کنم یه نفر منو به خاطر ظاهرم بخواد، آدم احساس میکنه به شخصیتش توهین شده.

******

سلام؛ از نظر من، اینکه بعضیا می گن زیبایی اهمیت چندانی نداره غلطه. افراد شاید در گفتار زیبایی رو رد کنند اما عملا به شدت روش پافشاری دارن. حالا نه اینکه مرکزیت موفقیت باشه اما تاثیرش قابل توجه هست.

(مارال، 19، مشهد)

******

سلام؛ لطفا کمکم کنید. یه دختر ۲۲ساله ام که قیافه خوبی ندارم. دو هفته پیش برام خواستگار اومد اما رفتن و پشت سرشونم نگاه نکردن. ازلحاظ خانواده خوبیم. اخلاق خوبی دارم؛ اما زشتم. چکار کنم؟؟؟

(ب. دانشجو عمران از شهریار)

******

سلام؛ باید به داداشمون آقا محسن بگم که دیدگاهی که نسبت به انتخاب همسرداره واقعا کوتاهه! می پرسی چرا؟ بهت می گم داداش. مهم زیبایی درونه. قلب مهربونه. نه زیبایی کاذب آدما. من آدمایی رو می شناسم با این که زن زیبایی دارن ولی از زندگیشون راضی نیستن و پاشون رو از چارچوب زندگی اونطرفتر گذاشتن. شاید زنی زیبا بود ولی اخلاق نداشت اونوقت آیا باز هم نگاه شما به خارج از خانه معطوف نمی شد؟

(فاطمه، ۲۱ ساله، همدان)

******

سلام؛ خانمی که می خواستی همسرت زیبا باشه حتی اخلاقم نداشت نداشت. من دقیقا برعکس شمام. شوهرم هم ظاهر داره هم تیب و قیافه؛ ولی یک ذره اخلاق نداره. طوری که پدر و مادرش از دستش همیشه نالانند.هنوز بعد از 4 سال از زندگیمون و یک بچه 8 ماهه، فحاشه و دست بزن داره و بارها از خونه انداختم بیرون.  از بس جوش زدم از دستش چند جور بیماری مختلف گرفتم.

(یک هم اندیشی که اقلا روزی یک بار از دست شوهر خوش ظاهرش گریه می کنه)

******

سلام پیام؛ معنی این جمله یعنی چی می تونه باشه؟! با مثال توضیح دهید. " اندیشه ای را که ژرفای آن را درک نمی کنی، قبول مکن!"

پیام:  معنیش که معلومه چیه. مثالش هم سئوال خودته.

******

لامارتین شاعر فرانسوی می گه: تو را دوست دارم بدون آن که علتش را بدانم. محبتی که علت داشته باشد یا احترام است یا ریا!

(مهدیس، البرز)

پیام: من شخصا این  جمله لامارتین رو قبول ندارم؛ یعنی اگر من کسی را به خاطر خوبی هایش دوست داشتم  به او  احترام گذاشتم؟ آخه احترام کجا؟ دوست داشتن کجا؟ قلب انسان فرق این دو را درک می کنه. اتفاقا من معتقدم دوست داشتنی که ناشی از شناخت باشه واقعی تره و برعکس، دوست داشتنی که از نشناختن باشه  شاید هوسی باشه گذرا. می گم شاید. شاید هم البته دوست داشتنی که  علتش را نمی دانیم ناشی از هم سنخ بودن دو روح باشه.

******

سلام پیام؛ خسته شدم... چرا؟چرا پسرا اینقدر بی عاطفه و بی احساسن؟ من به خاطر اون پا گذاشتم رو پاک بودن خودم... بعد فهمیدم با هم کلاسیم دوست شده... نابود شدم... پیش من از عشق اون حرف می زنه... می گه منو نمی خواد... التماسش کردم... نشد... چرا خدا کمکم نمی کنه...چرا جونمو نمی گیره... با هر کی دوست شدم جای اونو نگرفت... هر وقت بهش اس می دم باهام سرده.. جواب  نمی ده... کمممممممک... خوااااهش می کنم بدرج... پیام...!

(مینا)

پیام: خدا چه جوری جلوتو بگیره مینا خانم؟ بهت می گه: نکن! حرفشو گوش نمی دی. بیاد پایین گوشتو  بکشه؟ این کار رو هم که کرد. ناروی پسره رو ندیدی؟؟ دیگه چی کار کنه؟ وقتی خودت نمی خوای به خودت کمک کنی خدا چی کار کنه؟ این فقط خود تویی که می تونی به خودت کمک کنی. مینا خانم! تو  آزاد آفریده شدی؛ پس درست تصمیم بگیر.

******

إن الله یسمع من یشاء (آیه 22  سوره  فاطر) و خدا هر که را بخواهد شنوای کلام حق سازد. این رو در ادامه بحثی که مطرح کردید که چرا جملات، در برخی تأثیر می ذاره و در برخی نمی ذاره گفتم.

(مهدیه)

******

سلام هم اندیشان؛ حالا من هیچی ولی خودتون خسته نشدین از بس شعار دادین؟ برای مثال توی دانشگاه: دختر خانوما! در مرحله اول شما به طرف پسرای خوشگل و خوش تیپ جذب می شید یا بد فرم؟ و شما آقا پسرا! به طرف چه جور دخترایی جذب می شید؟ البته من خودمم همینطورم. قبول دارم بعد یه مدت که اخلاق طرفو ببینیم نظرمون عوض می شه؛ ولی مرحله اول ارتباط ظاهره که خب من فکر می کنم ندارم؛ ولی دوستام می گن داری.

(علی، 19، شیمی کاربردی، سمنان)

پیام: چی شد آخر؟ داری یا نداری؟ رو  حرف دوستات می شه حساب  کرد یا نه؟ دارن رفاقتی باهات کار می کنن؟

******

سلام دوستان؛ اخلاق خوب همسر باعث می شه بیشتر دوسش داشته باشى و مشکلاتتو فراموش کنى؛ ولى قیافه فقط یه مدت کوتاهى واسه همسر جذابیت داره بعد اون دیگه براش عادى می شه. معیار اصلى، اخلاق و ایمانه.

(الهام و مجتبى، یه زوج حدودا خوشبخت از پشت کوه هاى آوج)

******

سلام هم اندیشان و داداش امید؛ من با حرف دوستمون یگانه خانوم موافقم که گفتن کسایی که زیبا رو نیستن بخت و اقبال خوبی دارن. من خودم هم قیافم خوبه هم صورتم؛ اما یه جاری دارم که وحشتناک بد چهره است ولی تو خانواده شوهرم اون رو بیشتر از من دوست دارن. با اینکه کار خاصی انجام نداده اسمش به خوبی تو فامیل سر زبونهاست و این همیشه منو حرص میده!

(چنور، 26 ساله از بوکان)

******

یه روز یه دانشجو سوار اتوبوس می شه... خب سر ایستگاه خوابگاهش پیاده شد دیگه! نکنه انتظار داشتین توى اتوبوس ادامه تحصیل بده؟!

(مژگانم، 69، دانشجوى شیمى کاربردى همدان)

******

سلام پیام، امید و هم اندیشان؛ به نظر منم زیبایی اصلا مهم نیست چون که فقط 6 ماه اول قیافه مهمه؛ شعار نمی دم عین حقیقته. دوستم یه سال پیش ازدواج کرد؛ اون فقط می گفت شوهرم باید زیبا باشه. پسره اصلا نه اخلاق داره و نه کار. الانم می خواد از شوهرش جدا شه. امید ایشالا کچل شی اگه ندرجیش.

پیام: یکیو کچل کردین بس نبود؟

******

این داستانو وقتی خودم خوندم درموردش خیلی فکر کردم به نتیجه هم رسیدم. تقدیم به شما. دختر دانش آموز صورتی زشت داشت. دندان ها و گونه های نامتناسب، موهای کم پشت، رنگ چهره ای تیره و... روز اولی که به مدرسه ما آمد، هیچ دختری حاضر نبود کنار او بنشیند. نقطه مقابل او دختر زیبارو و پولداری بود که مورد توجه همه قرار داشت. او در همان روز اول مقابل تازه وارد ایستاد و از او پرسید می دونی زشت ترین دختر این کلاسی؟! یک دفعه کلاس از خنده ترکید. بعضیا هم اغراق آمیزتر می خندیدند. اما تازه وارد با نگاهی مملو از مهربانی و عشق در جوابش جمله ای گفت که موجب شد در همان روز اول، احترام ویژه ای در میان همه و از جمله من پیدا کند: "اما کاترینای عزیزم، بر عکس من؛  تو بسیار زیبا و جذاب هستی." او با همین جمله نشان داد که قابل اطمینان ترین فردی است که می توان به او اعتماد کرد و او برای هر کسی نام مناسبی انتخاب کرده بود. ویژگی برجسته او در تعریف و تمجیدهایش از دیگران بود که به واقع به حرف هایش ایمان داشت و به طور دقیق به جنبه های مثبت فرد اشاره می کرد. برای مثال به من می گفت بزرگترین نویسنده دنیا و به خواهرم بهترین آشپز دنیا و حق هم داشت. آشپزی خواهرم حرف نداشت. سال ها بعد وقتی او به عنوان شهردار شهر کوچک ما انتخاب شده بود به دیدنش رفتم و بدون توجه به صورت ظاهری اش احساس کردم که به او علاقمند شدم. 5 سال پیش وقتی برای خواستگاری اش رفتم دلیل علاقه ام را جذابیت سحر آمیزش می دانستم و او با همان سادگی و وقار همیشگی اش گفت: برای دیدن جذابیت یک چیز، باید قبل از آن جذاب بود. درحال حاضر من از او یک دختر سه ساله دارم. دخترم بسیار زیباست و همه از زیبایی صورتش درحیرتند. روزی مادرم از همسرم پرسید: راز زیبایی دخترمان در چیست؟! همسرم جواب داد: من زیبایی چهره دخترم را مدیون خانواده پدری او هستم. و مادرم روز بعد نیمی از دارایی خانواده را به ما ببخشید.

داستان تموم شد امیدوارم که خوشتون بیاد. فقط می خوام بدونید که شما و همه اندیشای خوبو خیلی خیلی دوست دارم.

(سعیده، 20 ساله از تهران)

پیام: خیلی ممنون سعیده خانم. داستان قشنگی بود. دستت درد نکنه. واقعا تایپ یه قصه با گوشی کار سختیه. اگه ایمیلش می کردی راحت تر بود. کمتر به زحمت می افتادی. از بقیه دوستان هم اندیش هم تشکر می کنم. روزگار شادی داشته باشید. خداحافظ

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392