• یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 4 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
 • چهارشنبه 1394/01/26 - تعداد بازدید 77 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ امروز سرم حسابی شلوغه؛ چون دارم موضوعات پیشنهادیتون برا نظرسنجی رو سر و سامون می دم. فعلا این پیامکا رو داشته باشین، تا نوبت
 • سه شنبه 1394/01/25 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: س.. س.. سلام؛ می گم ببخشید که دارم نفس - نفس می زنم، آخه دارم از قسمت عمیق می یام. عمیییق. شماهام زودتر برین که واقعا ارزشش رو داره.
 • دوشنبه 1394/01/24 - تعداد بازدید 94 مرتبه
  روز مادر بود. مادربزرگم که همسایه ما است دلهره داشت. نتونستم بفهمم برای چی؟ فقط تلویزیون نگاه می کرد و چشاش پرمی شد. زنگ زدم به نوه ها که بیاین
 • یکشنبه 1394/01/23 - تعداد بازدید 79 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ می دونین چرا کم حرف شدم؟ چون شماها اونقدر حرفای خوب برا گفتن دارین که من دیگه حرفی ندارم بزنم. حالا اگه آماده ی عمیق شدنین،
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 4 تیر 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

امید: سلاااام دوستان خوبم؛ ممنون از احوالپرسی هاتون. خدا رو شکر، اوضاع داره بهتر می شه. امروز صبح سوار اتوبوس شده بودم. موقع پیاده شدن، همه، بدون اینکه چیزی بگن و بشنون، کرایه شون رو می دادن و می رفتن تا اینکه نوبت یه پیرمردی رسید. موقعی که داشت کرایه می داد، با کلی انرژی، به آقای راننده گفت: "روز خوبی داشته باشین." آقای راننده هم بدون اینکه چیزی بگه با زحمت، یه سری براش تکون داد. با خودم گفتم: حتما اولین باری نیست که پیرمرد داره با خوشرویی، برای یه انسان ماشینی طلب خیر می کنه و در مقابل، برخورد سردی می بینه؛ ولی اجازه نداده اون برخوردهای سرد، باعث سردی خودش بشه... برام درس بزرگی تو این اتفاق بود. شاید برای دیگران هم همینطور؛ پس مبارزه پیرمرد تو این زندگی ماشینی، بی نتیجه و بیهوده نیست...

******

آنقدر سرگرم ساختن زندگى نشوید که زندگى کردن را فراموش کنید.

(پریسا، 20 ساله، رباط کریم، دانشجوى نرم افزار)

******

بعضی شبا که خوابم نمی ره یه جوری که مغزم بشنوه می گم: خب! من برم یه کتاب بخونم. هیچی دیگه! اصلا بیهوش می شم!

(فاطیما، مهندس صنایع غذایی، همدان)

******

از مرحوم آیت الله بهجت پرسیدند: کتابی در زمینه ی اخلاق معرفی کنید. فرمودند: لازم نیست یک کتاب باشد. یک کلمه کافیست که بدانی: خدا می بیند.

(آرزو، 20 ساله از زابل)

******

سلام؛ من یکى از اون دخترایى هستم که احساس می کنم زشتم. با اینکه خیلیا از قیافم تعریف کردن؛ اما بازم وقتى میرم جلوى آینه همش از خودم ایراد می گیرم. اعتماد به نفسمو از دست دادم. واقعا عذاب می کشم!

(... 20 ساله)

******

به نظر من خوشگلی، زیاد چیز مهمی نیست. اصل کار اینه که اعتماد به نفس داشته باشی؛ باور کنین اگه اعتماد به نفستون ضعیف باشه؛ حتی اگه خوشگل ترین فرد هم باشین بازم می نالین. این نظر من بود.

(ملیحه)

******

وقتى فهمیدم زیبایی چقدر مهمه که زن داییم تو جمع 20 نفره گفت: تو خوشگل نیستی. خواهرت خوشگله. هیچ وقت نه می بخشمش نه یادم می ره. خردم کرد. برا همین کمتر بیرون میرم.

امید: می بینین یه کلمه حرف چقدر می تونه دل یکی رو بشکنه و یکی رو خرد کنه؛ ولی به هر حال این ما هستیم که با نوع نگاهمون و اعتماد به نفسمون باید حرف آخر رو درباره خودمون بزنیم نه دیگران. به پیامک بعدی هم توجهی بنمووییید.  

******

با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنن نباش. تعریفی را که آن ها از تو دارند نپذیر، خود، خودت را تعریف کن.

******

سلام دوستان هم اندیش؛ امروز یه جا مطلبی خوندم که گفتم برای شما هم بفرستم. سنگ زمانی لیاقت تبدیل شدن به یک مجسمه زیبا را دارد که تحمل ضربات سخت تیشه را داشته باشد.

(مامان مبین از قزوین، شهر صنعتی البرز)

******

سلام پیام؛ می خواهی درج کن می خواهی درج نکن؛ اما واقعیت اینه که با همسرت می خواهی یک عمر زندگی کنی و اگه همسرت زیبا نباشه با گذشت زمان نگاهت به خارج از خانه معطوف می شه و رابطه زناشویی سرد می شه.

(محسن)

امید: حتما بیشتر دراین باره بحث می کنیم.

******

سلام هم اندیشان؛ من با این موضوع که آقا پسرا فقط به زیبایی اهمیت میدن مخالفم. من شاید ظاهر خیلی زیبایی ندارم؛ ولی به خاطر اخلاق خوبم، خواستگارای زیادی داشتم.

(مریم، از کنار تلویزیون)

******

یه نصیحت؛ همسرت رو طورى انتخاب کن که اگه آبگرمکن تو صورتش ترکید بازم به زندگى باهاش ادامه بدى!

(پریناز پویان)

******

سلام هم اندیشان عزیز؛ اینم راهنمایی من برای شما دوستای بافهمم: هیچ وقت به خاطر صورت، با کسی ازدواج نکنید؛ چون شما مجبورید با سیرت او زندگی کنید نه صورتش. واقعا این حرفم تکون دهنده بود! د!د!ده! نشستید تکون بخورید دیگه!!!

(افسانه بهروزی)

******

سلام خوبان؛ خودم باورم نمی شه یه هم اندیش شده باشم؛ آخه تو تاکسی به مناسبت نیمه شعبان شربت و شیرینی پخش می کردن. لیوان شربت رو مثل سه تای دیگه از مسافرا پرت نکردم بیرون.

(سمانه، تو راه رفتن به خونه مادرشوهرم)

امید: خدا خیرت بده آبجی! راستی! شب نیمه شعبان تو مسجد محلمون همه با خوشحالی، کلی شکلات و شیرینی و خلاصه چیزهای مضر دیگه بین مردم و به ویژه بچه های کوچیک توزیع می کردن؛ چه خبر بود! این جور مواقع، واقعا خیلی نگران دندون های بچه های بیچاره هستم. فکر می کنید چندتاشون بعد از خوردن این همه شکلات و شیرینی، مسواک می زنن. تو اون میون فقط یه نفر پیدا شد که آلوی تازه شسته بود و داخل سبد، به دیگران تعارف می کرد. معلوم بود که برای کارش فکر کرده؛ چون اگه کمی فکر کنیم با خودمون می گیم: مگه سلامتی مردم برای امام زمان (عج) اهمیت نداره؟ حتما داره. مگه شکلات و شیرینی از کلی روغن جامد و شکر و چیزهای مضر دیگه تهیه نشده؟ حتما شده؛ مگه این کار ما به نیت امام زمان (عج) نیست؟ حتما هست؛ پس چرا به جای شکلات و شیرینی، میوه یا یه چیز سالم دیگه به مردم ندیم؟!

******

دور از جون همتون این چند روز حسابی سیر سم شدم. آش نذری و عدس پلو داخل یکبار مصرف. شله زرد و لرزونک و شربت با شکر فراوون داخل یکبار مصرف و... نثار روحم همگی الفاتحه...

(محبوبه از ساری)

امید: قرار شد چی؟ استرس نداشته باشیم و "کم کم" از اینجور چیزا فاصله بگیریم. وقتی هم فاصله بگیریم حالا اگه گاهی به هر دلیلی، یه چیزی خوردیم، لذتش رو ببریم. به قول معروف، کوفتمون نشه.

******

سلام؛ در مورد زیبایی باید بگم مدتی بعد از ازدواج، ظاهر همسرتون چه زیبا و چه زشت براتون عادی می شه؛ اما چیزی که باعث خوشبختی و زیبایی زندگیتون می شه زیبایی باطن طرفه.

(یه هم اندیش از همین نزدیکیا)

امید: درسته! ولی نکته مهم اینه که قبل از ازدواج، حتما باید حس خوبی به طرف مقابلمون داشته باشیم و این حس خوب، لزوما به خاطر زیبایی طرف نمی تونه باشه. همکارم که مدت زیادی آلمان بوده می گه: اونجا واقعا برای "خیلی ها" زیبایی، تو قیافه نیست. همفکر و همراه بودن و اخلاق و مولفه های دیگه هستش که براشون فرد رو جذاب می کنه.

******

سلام هم اندیشان؛ معیارهاى همسر خوب به ترتیب اهمیت: ایمان، اخلاق، صداقت، وفا، محبت، تحصیلات و در پایان زیباییه. البته به نظر من باید طرفین از هر نظر به هم بیان.

(محمد.الف، ١٩ساله، معلم آینده ازصومعه سرا)

******

سلام هم اندیشان؛ الان دغدغه بزرگ و معیار اصلی ازدواج همه ی دختر و پسرا شده تیپ و هیکل و قیافه! تا جایی که به ظاهر خوب، بیشتر گرایش دارن تا باطن خوب! کیا با من موافقن؟؟؟

(88 از تهرانپارس)

امید: فکر می کنی چرا آمار طلاق بالا رفته؟!

******

سلام؛... بحثتون خیلی جالبه. از نظر من هر کی زیبایی خاص خودش رو داره و زیبایی (ظاهری) هم هیچ تاثیری تو موفقیت نداره. شعار نمی دم چون خودم بهش اعتقاد دارم.

(پریسا عالمی از زنجان)

******

هیچ گاه به خاطر چند خطای کوچک، یک رابطه حقیقی را ترک نکنید. هیچکس بی عیب نیست. هیچ کس به طور کامل درست نمی گوید و در انتها مهربانی از همه چیز برتر است.

******

زیبا بودن، زیاد هم خوب نیست! چه فایده که همه منو واسه قیافه می خوان؟ اونایی که می گین خوشگل بودن بهتره، واقعا دوس دارین همه فقط واسه ظاهرتون دوستون داشته باشن؟

(شیما، 17 ساله، گرمسار)

******

سلام؛ می خواستم باهاتون درد و دل کنم. من یه دختر دل شکسته ام. آخه صورت خیلى زشتى دارم و همه مردم، منو مسخره می کنن. خیلى اعتماد به نفس پایینى پیدا کردم؛ حتى پسراى توى خیابونم وقتى منو می بینن مسخرم می کنن.

امید: خب! تا اینجا بیشتر، بحثمون سر این بود که "خیلی ها" واقعا زشت نیستن و مشکل، فقط "خود زشت انگاری" اون ها است که با کمی تغییر نگرش و دیدگاه، مشکلشون کاملا حل شدنیه؛ چون واقعا زیبایی، نسبیه و هر کسی ممکنه از یکی خوشش بیاد؛ اما اگه یکی واقعا ظاهر خوبی نداشت باید چی کار کنه؟ درسته که اینجا هم نوع دیدگاه و نگرش انسان، خیلی می تونه کمک کننده باشه و باعث بشه تا طرف، به جای افسردگی، سعی کنه با پیشرفت، اون شادی و رضایت درونی رو به دست بیاره؛ ولی چطور می شه به چنین نقطه ای رسید. اول پیامک هاتون بنویسین: دیدگاه

******

سلام؛ عزیزان! جذابیت از زیبایی بهتره! من خوشگلایی رو می شناسم که جذابیت نداشتنشون، زیباییشونو کمرنگ کرده!

(محدثه)

امید: یادمه سال اول دانشگاه، استاد درس ادبیاتمون بهمون توصیه کرد که زنی انتخاب کنیم که بیشتر از زیبایی، ملاحت داشته باشه. می گفت: زیبایی یک شبه ممکنه با یه اتفاق از بین بره؛ ولی ملاحت همیشگیه.

******

سلام؛ یه سالی می شه که هم اندیشم؛... نمی خوام شعار بدم. باید قبول کنیم که زیبایی، مهمه. اصلا هم حرفای بقیه رو که می گن زیبایی اهمیت نداره قبول ندارم. همه، زیبایی رو دوست دارن.

(ساناز از تهران)

امید: درسته! همه زیبایی رو دوست دارن؛ ولی چند تا نکته وجود داره. اول اینکه معمولا خدا همه چیز رو به یه نفر نمی ده. به قول قدیمی ها: "همه چیز را همگان دارند"؛ پس ممکنه یکی زیبایی داشته باشه؛ ولی چیزهای مهم دیگه ای رو نداشته باشه. بعد هم زیبایی واقعا نسبیه. ممکنه شما از یکی خوشتون بیاد؛ ولی یکی دیگه خوشش نیاد و این یکی از چیزهای عجیب و جالب دنیا است.

******

سلام هم اندیشان؛ نمی خوام شعار بدم؛ ولی به نظر من هیچکس تو دنیا زشت نیست. هر کسی درحد خودش خوشگله. کسانی که زیاد زیبا رو نیستن بخت و اقبال فوق العاده خوبی نصیبشون می شه. من که واقعا به این نتیجه رسیدم.

(یگانه، 19 ساله، مشهد، عاشق هم اندیشان)

******

بابا! نه قشنگ بودن حد داره نه زشت بودن. کسانی که ادعای قشنگ بودنشون میاد بدونن که قشنگتر از اونا هم هست و کسانی هم که فکر می کنن زشت اند بدونن که زشتتر از اوناهم هست. باید به آقا پسرها هم بگم که دنبال زیبا ترین دختر نباشین. شاید اونی که خیلی زیباست، باطنش زیبا نباشه. اونوقت تو می مونی و فقط یک ظاهر زیبا.

(زهرا یاراحمدی)  

******

سلام؛ من به شخصه اولین معیار برای انتخاب همسرم قشنگیه. با این که خودم دخترم؛ ولی دست خودم نیست. دوست دارم همسرم حتی اخلاق نداشته باشه؛ ولی قشنگ باشه. می دونم معیار بدیه؛ ولی به کمک هم اندیشان نیاز دارم. چی کار کنم؟

امید: ای کاش قبل از اینکه تجربه کنی متوجه بشی که همسر بداخلاق باعث می شه که از زندگی کردن سیر بشی.   

******

اگه بد می گم بگین داری شعار می دی. جدا از تعریف خوشگلی،  قشنگی که همه چیز نیست. گاهی توجیه بی هنریه. خواهر من! قشنگ نیستی درست؛ اما زیبایی یه قسمتش دست خود آدمه. خودتو رها کردی وزنت شده صد کیلو. هر چی دلت می خواد می خوری. پوستت شده افتضاح تر از وزنت. ورزشم که نمی کنی...   

امید: خب! تا کار به دعوا نکشیده، متفرق می شیم. فردا که حال هممون سر جاش اومد، همدیگه رو می بینیم.

تعداد پیامک های دیروز دوشنبه: 2438 

تعداد پیامک های یکشنبه: 3577

آمار سرشماری تا ساعت چهارده امروز سه شنبه: 39679

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392