')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1827 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1709 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 1 اسفند 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: تفاهم در زندگی مشترک ، 1391 ،

امید: سلااااااام؛ دیدین! دیدین! دیدین! دیدین خواستن توانستن است. دیدین بالاخره داریم به امید خدا اولین همایش خارج از پایتخت رو جمعه این هفته توی یزد برگزار می کنیم؟ این تازه شروع کاره. همتون امیدوار باشین.

******

سلام امید؛ سلام هم اندیشان؛ اگه زن و شوهر، روزی نیم ساعت با هم حرف بزنن و درد دل و گلایه هاشونو بگن اختلاف نظر آنچنانی نمی مونه واسه اختلاف. مثل من هر چی می گم شوهرم می گه چشم.

(پری، مامان فاطیما، عاشق شوهرم یاسر)

امید: صحبت از گلایه شد خوبه چند نکته مهم رو تو این زمینه به هممون یادآور بشم. می دونین گلایه کردن اگه به دفعات زیاد صورت بگیره و اصولی هم نباشه؛ می تونه باعث اختلافات عمیق تر بشه. کسی که گله می کنه باید هدف خودش رو از این کار بدونه؛ اگه هدفش واقعا رسیدن به تفاهم بیشتر باشه و نخواد که فقط بدون فکر، یه سری مطالبی رو بگه و حق به جانب هم برخورد کنه، خوبه. اگه بخوایم همیشه تو بحث ها و اختلاف نظرها پیروز میدون باشیم؛ به عمق رابطه مون لطمه وارد می کنیم. این جمله کتاب "هفت عادت خوب خانواده" از "استفان کاوی" شاید منظورم رو بهتر برسونه: "پیروزی کوچکی که در دعوا نصیب آدمی می شود فقط به بیشتر شدن فاصله ها می انجامد و باعث محروم شدن از رضایت عمیق روابط زناشوئی می شود." لحن صحبت ها باید آرام و منطقی باشه. باید به ادبیاتی که به کار می بریم دقت کنیم؛ مثلا عبارت هایی مثل "صلاح می‌دونی که…" یا "بهتر نیست این کار رو…" و... می‌تونن حس بهتری رو ایجاد کنن و یه نکته مهم دیگه اینکه درسته که گلایه کردن به دفعات زیاد خوب نیست؛ ولی نباید هم خودخوری کرد و اجازه داد وقتی که توپمون خوب پر شد و دیگه نتونستیم رفتارهامون رو کنترل کنیم، وارد گلایه شیم.

******

سلام امید و هم اندیشان؛ می خواستم به اون هم اندیش که بچه ده ماهه داره بگم من اونقدر تو یک سال زندگی با شوهرم اختلاف داشتم که حد و اندازه نداشت. بچه ندارم؛ ولی شوهرم اونقدر اذیت کرده بود که همه می گفتن جدا بشیدکه شوهرمم حرف اونا رو تایید می کرد و می گفت: ما تفاهم نداریم. اما من مقاومت کردم و گفتم: تو و زندگیم رو دوست دارم و جدا نمی شم و پیروز هم شدم. مطمئن باشیدکه برای زندگی کردن تلاش کنی خدا هم کمک خواهد کرد. همانگونه که به من کمک کرد. خدایا ممنونم ازت.

(فرشته از ساوه، یک هم اندیش واقعی که عاشق زندگیشه)

******

سلام امید؛ خیلی ممنون از بحث این هفته. باعث شد من یه سری به کتاب "نظام حقوق زن در اسلام"  استاد مطهری بزنم. واقعا کتب استاد نابه. تو این کتاب تفاوت های زن و مرد رو تو دو قسمت هم از لحاظ جسمی و روانی و هم از نظر احساسات به یکدیگه توضیح کامل داده؛ حتی تفاوت جنین دختر و پسر رو تا بزرگیشون ذکر کرده. به نظرم دختر و پسری که قصد ازدواج دارن اول انگیزه خودشون از  ازدواج رو بدونن و بعد این تفاوت ها رو بشناسن تا در زندگی همدیگه رو خوب درک کنن و توانایی تحملشون هم بالا میره.

(فاطمه)

******

سلام امید و دوستای گلم؛ امید! می شه این همایش تو یزد از تلویزیون پخش بشه؟ خواهش می کنم یه کاری کن به طور زنده پخش بشه آخه ما هم دوست داریم ببینیم. گناه داریم

(فائزه ح از بهشت گیلان)

امید: زنده که نمی شه؛ ولی تمام تلاشم رو می کنم تا بشه تو یه برنامه ای پخشش کنیم.

******

همیشه از "چوب خدا" ترسوندنمون؛ اما.... حتی یه بار هم به "بوس خدا" امیدوارمون نکردند!

(امید از فشافویه)

امید: امیدخان! تا حالا کجا بودی؟ 

******

سلام؛ چرا دیگه از حرف های دکتر میثاق تو بحث ها استفاده نمی کنید؟ می شه از صحبت های کلیدی دکتر درج کنید؟ لطفا. ممنون!

(کبری از نظرآباد سید جمال الدین)

امید: چرا نمی شه؟ پنجشنبه ها بعد از نماز ظهر، برنامه ایشون رو تو شبکه چهار ببینین و نکته هاش رو برامون بفرستین.  

******

سلام هم اندیشان؛ کمکم کنید! من عقدم. شوهرم هر کاری انجام می دیم به خانواده اش می گه و خانواده اش دخالت می کنن. دیوونه می شم. چیکار کنم؟ می ترسم وقتی ازدواج کنیم تو زندگیم دخالت کنن.

امید: یه چیز مهمی که تو زندگی باید اتفاق بیافته اینه که بین زن و شوهر، یه دوستی عمیق برقرار شه؛ برقراری این دوستی نیاز به هدف، انگیزه، مهارت و پشتکار داره. وقتی هم برقرار شه خیلی از مشکلات حل می شه؛ دیگه زن و شوهر همدیگه رو غریبه نمی دونن؛ چیزی رو که برای خودشون نمی پسندن برای شریک زندگیشون هم نمی پسندن و... باید تلاش کنی تا به اون دوستی برسی و برای همین خاطر هم باید "همیشه" تاکید می کنم "همیشه" یه کتاب خوب کنار دستت باشه و هر روز چند صفحه دراین باره بخونی تا هم مهارت کافی به دست بیاری و هم اون مطالب، بهت کمک کنه تا اهدافت رو فراموش نکنی و همیشه انگیزه کافی برای تلاش، داشته باشی. به صفحه 491 حتما سری بزن. حتما هم عضو کتابخونه شو. اصلا می تونی با همین کتابی که امروز معرفی کردم شروع کنی. فوق العاده اس. 

******

سلام امید؛ به نظر من برای درک و تحمل تفاوت ها گذر زمان بهترین راهه. نباید زود جا بزنیم. باید به همدیگه زمان بدیم تا به تفاهم برسیم.

(نفس از ایلام)

******

سلام؛ اگه همه، نظرات و عقایدشون مثل هم بود و تفاوتی وجود نداشت، زندگی خیلی یکنواخت می شد. بعضی وقتا این تفاوتا زندگی رو قشنگ می کنه؛ البته زیادیشم خوب نیست.

(محمد علی باغچه ای، 71، فارس، نوبندگان)

******

سلام؛ امید می شه یه خواهشی بکنم؟ همایش رو جمعه صبح زود نذار؛ دیگه 10 یا 11 به بعد باشه. ما باید از شهرستان بیایم. اونم با اتوبوس.

(الناز از بافق)

امید: ممنون که از بافق زحمت می کشی و تشریف می یاری. همایش رو رسما از ساعت ده آغاز می کنیم و تا موقع اذان ادامه داره؛ ولی چون توسط صدا و سیمای یزد فیلمبرداری می شه همه سعی کنن قبل از ده و حداقل از ساعت نه و نیم اونجا باشن. ما خودمون از هشت و نیم صبح اونجا هستیم و هر کی دوست داشت می تونه زودتر بیاد.

******

امید خان! روشن و خاموش کردن برقا، چشمی شده دیگه. وقتی وارد منزل بشی روشن می شه و وقتی خارج شی، خاموش می شه. یا نزدیک کلید بشی همین طور عمل می کنه. دیروز چرا اشاره نکردی؟ یعنی خبر نداشتی؟

(مریم از کرج)

امید: آبجی! برای اینکه زیاد حرف نزنم از خیلی چیزها مجبورم صرفنظر کنم. چاره ای نیست. امروزم بیشتر از کوپنم حرف زدم. حتما یه عده تون دعوام می کنین.

******

سلام به همگی؛ من سه ساله ازدواج کردم. اوایل خیلی اختلاف داشتیم. بیشترش به خاطر ترس از خانوادش بود؛ اما مدتیه اجازه دخالت به خانوادش نمی ده. کمی زندگیمون بهتر شده. یه پسر دو ساله داریم رابطه اش با پدرش زیاد خوب نیست یه کتاب بهم معرفی کنید.

(شهلام از کرمانشاه)

امید: به طور طبیعی، بچه ها تو سنین مختلف رشد، اخلاق و رفتارهای خاصی پیدا می کنن. تو یه دوران هایی، زورگو و خودخواه می شن؛ به ویژه تو دو سالگی. تو یه دوران هایی حساس می شن به ویژه تو دوران نوجوانی و.... بنابراین پدر و مادر باید بدونن فرزندشون به طور طبیعی داره چه مراحلی رو طی می کنه تا بتونن باهاش بهتر رفتار کنن و کنار بیان. دونستنش خیلی به تحملمون کمک می کنه و از طرفی باید راهکارهای مقابله باهاش رو بلد شیم. به کتابخونه برو و یه کتاب درباره روانشناسی رشد کودکان پیدا کن و بخون. اونجا ممکنه کتاب های جذاب دیگه ای هم درباره تربیت کودکان پیدا کنی.

******

سلام بچه ها؛ یه سری به صفحه 790 بزنید. درمورد ازدواج خیلی مفیده

(مجید از تهران)

******

هم اندیشان سلام؛ خوشحالم که با شما دوستان همراهم. ۲۴ سالمه. دلتنگ کودکی شدم. رفتم یه کتاب رنگ آمیزی کیتی خریدم، رنگ کنم روحم شاد بشه. تازه برچسبم داره. اینقدر ذوق کردم. قلبم لبخند زد. شمام از این کارا می کنید؟

(شیما) 

******

سلام دوستان؛ امروز سالروز نامزدی من و علی آقا است. خدا رو شکر تو این یه سال نامزدیمون مشکلی برامون پیش نیومده؛ چون هردومون قرار گذاشتیم "همدیگه رو درک کنیم" و "یه زندگی آروم" تشکیل بدیم. دعا کنید زودتر بریم سر خونه زندگیمون.

******

سلام؛ می ی ی ی دونم می ی ی ی دونم خودمون داریم می ریم مهمونی کوسه ها آخه امروز وقتی خواستیم آش پخش کنیم به علت نبود ظروف گیاهی از ظروف پلاستیکی استفاده شد. بازم معذرت.

(همون فاطمه و مریم که پیامشون درجیده نمی شه از یه روستای محروم)

امید: شاید بگید آقا امید! خودت بودی چی کار می کردی؟ راستش! اینجور مواقع خیلی ها تو ظرف های خونگی می ریزن و موقع توزیع تو در و همسایه، همونجا ازشون می خوان که ظرف رو خالی کنن و بهشون برگردونن. منم همین کار رو می کردم؛ اگه موقع نذر کردن هم تاکید نکرده بودم که حتما آش باشه؛ کارهای دیگه می کردم؛ مثلا پولش رو می دادم برای کمک به فقرا. ارزشش هم خیلی بیشتر بود؛ راستی! اگه بشه می خوایم تو همایش یزد آقا امید رو بنشونیم رو صندلی داغ، تا سوالات داغ ازش بپرسین. چطوره؟ درضمن؛ مکان همایش، سالن همایش های جمعیت هلال احمر استان یزد تو شهرک دانشگاه، بلوار فردوسیه. با خانواده هم می تونین تشریف بیارین. فعلا خدانگهدار.

تعداد پیامک های دیروز: 1955

تعداد کل پیامک های ماه بهمن: 60670

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان شنبه 12 اسفند1391
 2. هم اندیشان پنجشنبه 10 اسفند 1391
 3. هم اندیشان چهارشنبه 9 اسفند 1391
 4. هم اندیشان سه شنبه 8 اسفند 1391
 5. هم اندیشان دوشنبه 7 اسفند 1391
 6. هم اندیشان یکشنبه 6 اسفند 1391
 7. هم اندیشان شنبه 5 اسفند 1391
 8. هم اندیشان پنجشنبه 3 اسفند 1391
 9. هم اندیشان چهارشنبه 2 اسفند 1391