')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1827 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1708 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 28 بهمن 1391

مجموعاً 5 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: تفاهم در زندگی مشترک ، 1391 ،

سلام؛ من الان یه هفته است که عروسی کردم. از دوستان عزیزم می خوام که کمکم کنن تا بتونم همسر خوبی واسه شوهرم و هم خانوم خونه باشم؛ درضمن، شاغل هم هستم. کمکم کنید که برنامه ریزی خوبی داشته باشم. دوست دار همه شما دوستان باوفا.

امید: سلاااااام؛ آهااااای! اونایی که می گین: نمی دونیم شب خواستگاری از طرف مقابلمون چی بپرسیم؟؛ اونایی که می خواین درباره معیارهای ازدواج بیشتر بدونین؛ اونایی که زندگی رو شروع کردین و می خواین بدونین اول زندگی چطور باید با همسرتون برخورد کنین؛ اونایی که مدتیه از زندگیتون گذشته و به خاطر کم تجربگی و نداشتن مهارت تو زندگی، با کلی مشکل مواجه شدین؛ اونایی که مشکلات زندگی افسردتون کرده و... برا همتون راهکار دارم.

هم اندیشان: علیک سلام امید خان! این جور که معلومه امروز از اون روزا است.  از اون روزایی که نذاری ما حتی یه کلمه هم حرف بزنیم.

امید: اتفاقا!!!

هم اندیشان: پس چه طور می خوای جواب این همه آدم رو بدی؟ خودت گفتی برا همشون راهکار داری!

امید: دارم؛ خوبشم دارم؛ فقط کافیه این هفته حتما به بخش کتاب هم اندیشان (صفحه 491 به بعد) سری بزنید. گفته بودم جبران می کنم... تازشم این هفته می خوایم با کمک خودتون درباره تفاهم تو زندگی مشترک صحبت کنیم. تفاهم در عین تفاوت؛ یعنی چطور با وجود تفاوت هایی که با همدیگه داریم به تفاهم برسیم. نکته همینه!   

******

سلام دوستای گلم؛ پرینازم و آغاز بحث امروز به عهده منه. موضوع این هفته رو که می دونید: "تفاهم در زندگی مشترک" می دونید دوستان! خدا هیچکس رو شبیه به هم نیافریده. از شکل ظاهریشون تا افکار، خانواده، سطح مالی، فرهنگیو...؛ اما به همه انسان ها یه چیز مشترک داده و اون عقله. ما باید با استفاده از عقلمون این تفاوت رو به تفاهم تبدیل کنیم و نذاریم زندگیمون رو بهم بریزه. حالا اینکه چه جوری و چطور، اونو دیگه باید شما بگید... با یه"بسم الله" می ریم سراغ بحثمون...

******

سلام بر هم اندیشان جوان؛ به نظر من برای داشتن تفاهم در عین تفاوت داشتن باید همیشه به افکار و عقاید هم احترام بذاریم و درمورد مسائل مختلف بی جهت روی عقایدمون پافشاری نکنیم و با گفتگو به بهترین نتیجه برسیم نه با جدال و کشمکش به بحران برسیم و گره زندگی رو کورتر کنیم.

(نفیسه، 20 ساله، دانشجوی روانشناسی از کاشان)

******

سلام؛ زمانی می تونیم با اونایی که باهامون زندگی می کنن تفاهم داشته باشیم که قلبا بپذیریم همه با هم تفاوت دارن. قلبا ها! وقتی به این دیدگاه رسیدیم پذیرش اشتباهی که طرف مقابل کرده خیلی راحت تر می شه و آستانه تحملمون میره بالا و می تونیم به جای تلافی کردن و بگو مگو با رفتار صحیحمون بهش درس بدیم. این همیشه جواب می ده؛ اما عملیات خیلی سختیه! بعد اینکه اگه خودمون اشتباهی کردیم گارد نگیریم و یه عذرخواهی صادقانه قشنگتره! پس اول از خودمون شروع کنیم. امیدوارم هر روز روز قشنگ آرزوهای تو باشد...

(ندا خانوم، دکتر آینده!!، کنگاور)

******

سلام امید! بحث این هفته فقط به درد متاهل ها می خوره؛ پس بی زحمت ما رو همین جزیره رو به رویی پیاده کن و آخر هفته آقا شاهین رو بفرست دنبالمون. فعلا خداحافظ.

(نرگس، زینب و نازنین زهرا)

امید: مگه شماها قراره تا آخر عمر مجرد بمونین؟ بعدشم! اون جزیره ناشناخته هزار تا خطر داره؛ یعنی اون رو به بحث های این هفته که می تونه بعدها نجات دهنده زندگیتون باشه ترجیح می دین؟ د زود باشین جواب بدین!

******

سلام؛ اینم یه لطیفه با موضوع تفاهم: زن خنگول: مرد! چرا کولر نمی خری؟ خنگول: به درد نمی خوره؛ اونایی هم که دارن گذاشتن رو پشت بوم!

(سمیه جهانشاهلو، عاشق این نوع کشتی سواری از خدابنده)

******

سلام؛ هر قدر می خواهی متفاوت باش؛ ولی بکوش تا مردمی را که با تو متفاوتند تحمل کنی.

(مرضیه، مامان مریم و مهدی از دهاقان)

******

سلام؛ به نظر من: دو طرف در صورتی می تونن با هم تفاهم داشته باشن که: تفاوت ها رو نادیده بگیرین و نقاط مشترک همدیگه رو ببینن؛ یعنی نقاط مشترکشونو پر رنگتر کنن.

(معصومه)

امید: امروز آقا پسرا کمرنگنا! امیدوارم نوبت دوم امروز پررنگ بشن.   

******

با سلام به دوستای نواندیش؛ به نظر من تفاوت همیشه هست، مهم اینه که چطور باهاش کنار بیایم و گذشت داشته باشیم؛ یا از تفاوت ها درس بگیریم.

(جواد طیبی، 26 ساله از حسن آباد جرقویه)

امید: آقا جواد! بیشتر به ما سر بزن!

******

سلام؛ "ظرفیت وجودی"را باید بالا برد واسه پذیرش تفاوت ها. باید هر کس قبول کنه که بین افراد از نظر افکار و سلایق تفاوت وجود داره و باید به سلایق اونا احترام گذاشت. اگرم نکته منفی در کسی باشه باید با مدارا و حوصله اون رو برطرف کرد. زور و تحمیل عقاید، نتیجه ای نداره!

(پرنده مهاجر از مشهد)

******

تصویر زیبای ذهنی: "تفاهم عبارت اند از توافق بر سر تفاوت ها"

(زهرا بهرام نژاد، 70، صندلی شماره 10 کشتی، تهران)

******

سلام به همگی؛ دیروز تو حیاط ساختمونمون که کلا ۲۰۰ متری می شه یه چیزی رو دیدم که نزدیک بود چشمام از حدقه بزنه بیرون. طرف به جای این که۴ تا قدم برداره و بره در حیاط رو باز کنه با موتور می ره درو باز می کنه و بر می گرده!! واقعا ماشینی شدن چه قدر آدمو تنبل می کنه!!

(نرگسم از اصفهان، روستای باصفای تلک آباد و عاشق هم اندیشان)

******

سلاااام ناخدا امید و اهالی کشتی؛ تفاوت همراه تفاهم یعنی اینکه زن و مرد مثل دو قطعه از پازل اند؛ با هم تفاوت دارند. اگه درست کنار هم قرار بگیرن همدیگه رو کامل می کنن. توی پازل ممکنه دو قطعه در ظاهر همدیگه رو کامل کنند؛ اما شکل روشون باید به هم بیاد یعنی هدف ها توی زندگی. متوجه شدین

(مریم.ح)

امید: به نکته خیلی مهمی اشاره کردی که باید از این به بعد بیشتر درباره اش صحبت کنیم. اینکه تو زندگی مشترک تفاوت تا چه حد؟ هر چقدر هم تفاوت وجود داشته باشه باید تحمل کرد؟ اصلا کجاها باید با تفاوت ها کنار اومد؟ اول پیامک هاتون بنویسین: معیار 

******

سلام دوستان هم اندیش؛ به قول دکتر انوشه تفاهم یعنی توانایی تحمل تفاوت ها. هیچ ۲ نفری از لحاظ رفتاری به طور کامل مثل هم نیستند؛ حتی اگر در یک خانواده تربیت شده باشند. به طوری که ممکن است خواهر و برادر با هم اختلاف نظر داشته باشند؛ اما با همسرشان تفاهم داشته باشند. به نظر من اگر کسی همسر و زندگی مشترکش را دوست داشته باشد برای تحمل تفاوت ها تلاش می کند و آن ها را به مشکلات بزرگ تبدیل نمی کند.

(عارفه، ۳۳ ساله از تهران، مادر پرنیا و پویان)  

******

سلام هم اندیشا و امید و پیام؛ امروز جمعه است. من دارم می رم اصفهان واسه دانشگاه. من پیام دادم ولی این دفعه هم حس می کنم مثل دفعه های قبل درج نمی شه؛ اما گفتم به قول دکتر خسروی بی وفاییه که از هم اندیشانی که یه عالمه اطلاعات در زمینه های مختلف در اختیارم گذاشتن خداحافظی نکنم. دارم می رم؛ اما سعی می کنم خیلی ها رو هم اندیش کنم. دوستون دارم خداحافظ.

(الهام، دانشجوی دبیری ادبیات، دانشگاه پردیس فاطمه الزهرا)

******

سلام هم اندیشان عزیز و امید؛ به نظر من اگه  زن و شوهر درباره تفاوت های هم چند تا کتاب بخونن و اونا رو بشناسن و همچنین یه خورده از خود گذشتگی داشته باشن تفاوت ها رو راحت تر هضم می کنن و کم کم به تفاهم می رسن.

(محمد، مهندس شیمی نساجی از شهرک مارلیک)

امید: اتفاقا یکی از همین کتابا این هفته تو بخش کتاب هم اندیشان معرفی شده. "مردان مریخی و زنان ونوسی"

******

سلام؛ همسایه ای داریم که وسواس داره؛ اما فکر می کنم از نوع فکری نباشه.  اگه کوچکترین آشغالی بریزه تو خونشون تمام اتاق رو جارو می کنه یا روزی دو بار یا سه بار لباس می شوره. می شه کمکش کنید؟

(س، استان فارس)

امید: مرحله اول مبارزه با وسواس، قبول کردن اونه؛ یعنی شخص باید بپذیره که وسواس داره و قبول کنه که این وسواس، به ضرر زندگیشه و باید از بین بره. اگه کمکش کنی که نسبت به این مساله آگاهی پیدا کنه، بخشی از کار رو جلو بردی؛ چون اون آگاهی، بهش اراده می ده؛ و اما مرحله بعد اینه که با اون اراده شروع کنه "به تدریج" از وسواسش کم کنه. نباید انتظار داشت که به یک دفعه همه چیز تموم شه. کوچکترین موفقیت تو این کار، ارزش زیادی داره.

******

سلام هم اندیشان گل؛ خیلی وقته به تلتکست دسترسی ندارم. خیلی دلم براتون تنگ شده. امیدوارم حال همتون خوب باشه.

(نسرین از قشم)

امید: راستی تا حالا از کیش و قشم و خیلی از شهرهای جنوب، یا پیامک نداشتیم یا تعدادشون کم بوده. نکنه شبکه چهار اونجاها آنتن نمی ده؟؟!!

******

تجربه! سلام به همگی؛ من 8 سال پیش ازدواج کردم. فکر می کردم روحیاتشو خوب می شناسم. واسه همین رفتارهاش و حرفاشو به زبون خودم ترجمه می کردم. اونم همینطور. به خاطر همین اوایل، خیلی دعوامون می شد. بعد دعوا تو تنهایی یاد روزهای خوبی که داشتیم می افتادم. آخه خیلی همدیگه رو دوست داشتیم. اون موقع 18 سالم بود. بعد که مدتی می گذشت من با حرف زدن باهاش تازه دلیل کارشو و حرفشو می فهمیدم؛ اما حالا حتی اگه حرف هم نزنه می دونم چی می خواد بگه. اونم همینطور. دوستان! اول ازدواج فقط عشق وجود داره تفاهم رو باید به دست آورد. با صبر؛ با درک طرف مقابل؛ با گذشت؛ با کنار گذاشتن خودخواهی.

(فاطمه، 26 ساله از گیلان)

******

سلام نیک اندیشان و داداش امید و پیام؛ من ۱۷ سالمه. دارم طلاق می گیرم. مسخره اس. مگه نه؟.... شوهر من وسواس فکری داشت و مدام بهم گیر می داد تا حدی که با برادر خودم حق حرف زدن نداشتم. حالا همین وسواس فکری اون ما رو تا پای طلاق کشونده. امید بدرج تا هم اندیشای عزیز به مشکل من دچار نشن.

امید: متاسفم آبجی! امیدوارم که هر چی خیره برات اتفاق بیافته. واقعیتش اینه که شناخت قبل از ازدواج، خیلی مهمه! باید تا اونجایی که می شه همه خصوصیات اخلاقی طرف بررسی بشه! فقط نباید به تعریف چند نفر اکتفا کرد. تو این زمینه، کتاب های خوبی تو بخش کتاب هم اندیشان معرفی شده.  

******

سلام امید... نمی دونم باورت می شه یا نه؛ اما دو شب پیش خواب دیدم که داریم با چند تا هم اندیش می ریم همایش یزد. خیلی برام جالب بود.... به امید برگزاری یه همایش بزرگ در اهواز. ایشالا...

(نجمه هستم از اندیمشک)

******

سلام امید؛ می دونم این ربطی به بحثمون نداره؛ اما می خوام جوابم رو بدی. الان ساعت 12 شبه. چرا ما اینقدر تو زندگی غرق شدیم که اطرافمون رو نمی بینیم. هیچکدوم از ما تا حالا منطقه های فقیرنشین نرفتیم که وضعشون رو ببینیم. واقعا چه اشکالی داره اگه می تونیم بهشون کمک کنیم. امید چه اشکالی داره؟

(نسرین، 20 ساله)

******

سلام؛ یادمه یه بار یه هم اندیش لا به لای حرفاش گفته بود: تفاهم = تحمل تفاوت ها. شما با این حرف موافقید؟

(ریحانه ازمشهد)

امید: اگه بنا رو بذاریم بر اینکه تفاهم یعنی تحمل تفاوت ها؛ حالا می خوایم ببینیم که تا چه حد می تونیم تو این زمینه جلو بریم.    

******

"رویاهایی عالی در سر بپرورانید، سرانجام همانند رویاهایتان می شوید. پندار شما نویدی است به آنچه در آینده خواهید شد. (جیمز آلن)" قسمتی از متن کتاب جادوی سخنوری از برایان تریسی برای اونایی که اعتماد به نفس کافی برای صحبت در جمع ندارن و یا به افکار منفی سوق دارن.

(هانیه، ۲۵ ساله از تهران)

امید: دوستان خوبم! ممنون به خاطر تک تک پیامک هاتون. فعلا خدانگهدار

تعداد پیامک های جمعه: 1052 

تعداد پیامک های پنجشنبه: 1269

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط morvarid hosseini در تاريخ 8 سال پیش و 18:00 دقيقه ارسال شده است

:دوسشدارم نظورم باشگاهه Xشکلکشکلک

اين نظر توسط فهیمه در تاريخ 9 سال پیش و 9:56 دقيقه ارسال شده است

سلام،پیشنهادمیکنم اونایی که میخوان یک انتخاب درست داشته باشند واینکه چه سوالاتی درخواستگاری بپرسند کتاب"نیمه دیگر"روحتمابخونن،خوندنش خالی ازلطف نیست

اين نظر توسط فهیمه ازاصفهان در تاريخ 9 سال پیش و 9:37 دقيقه ارسال شده است

سلام
واسه اونایی که میخان یک انتخاب درست داشته باشند پیشنهاد میکنم که کتاب"نیمه دیگر"که 4جلده روبخونن،ضررنمیکنن.ازکوچکترین موضوع تامهمترین روبراتون گفته


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان شنبه 12 اسفند1391
 2. هم اندیشان پنجشنبه 10 اسفند 1391
 3. هم اندیشان چهارشنبه 9 اسفند 1391
 4. هم اندیشان سه شنبه 8 اسفند 1391
 5. هم اندیشان دوشنبه 7 اسفند 1391
 6. هم اندیشان یکشنبه 6 اسفند 1391
 7. هم اندیشان شنبه 5 اسفند 1391
 8. هم اندیشان پنجشنبه 3 اسفند 1391
 9. هم اندیشان چهارشنبه 2 اسفند 1391