')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 22 آذر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: چرا با اعتقاد به آخرت باز هم مرتکب گناه می شویم ، 1391 ،

می دونید چرا آدما بزرگ که می شن مداد رو کنار میذارن و خودکار دستشون می گیرن؟! تا یاد بگیرن که دیگه هر اشتباهی پاک شدنی نیست... سلام دوستای گلم! من همیشه پیاماتونو می خونم.

(نادیا، کرمانشاه)

امید: سلام دوستان باوفا؛ دیروز داشتم تو برنامه "سمت خدا" به صحبت های آقای قرائتی گوش می دادم. موضوع برنامه همون فراموشی بود. چه کار کنیم که از توجه و یاد خدا غافل نشیم که غفلت باعث گناه شه؟ حاج آقا علاوه بر نماز با معرفت اول وقت، به داشتن دوست خوب اشاره کردن و مثالی در مورد خودشون زدن. گفتن: "در دوران طلبگی، از 14 تا 24 سالگی با کسی هم اتاق بودم که خیلی عارف و وارسته بود. به او گفتم: اگه من هر اشتباهی کردم بزن تو دهنم. (همون پس کله ای خودمون). یه روز که داشتیم صبحانه می خوردیم چاییم خیلی شیرین شده بود. گفتم: زیاد "شکر" تو چایی ریختی! اونم بلافاصله زد تو دهنم. گفتم مگه چی گفتم؟ گفت: من خاک قند ریختم تو چایی نه شکر. باید مراقب باشی که چی می گی. تو باید می گفتی: چایی زیاد شیرین شده." دوستان خوبم! دوست خوب، انسان رو می سازه و دوست بد... 

******

هوررررررررا!!!! هوررررررررا!!!! اگه اول دی آخر دنیا باشه امتحان هامون کنسل می شه!!!!!! نه ببخشید! خواهش می کنم پس کله ای نزنین. امید حساسه. شوخی کردم فضا عوض بشه همین!!!!!

(مریم، مشهد)

******

سلام به اندیشان؛ شایعه ی تموم شدن دنیا بر اساس تقویم"تمدن مایاست" که بر اساس این تقویم عمر دنیا 5125 ساله که آخرین روزش می شه 21 دسامبر (اول دی). این موضوع، شایعه ای بیش نیست که کل جهان رو درگیر کرده.

(احسان ر، 71، کازرون، رشن آباد)

******

سلام به امید و دوستان خوبم؛ من این سوال که: چرا با اینکه به آخرت اعتقاد داریم؛ ولی باز گناه می کنیم رو تو کلاس 35 نفری پرسیدم؛ ولی هیشکی جواب نداد. به نظر شما چرا؟

امید: چون هم اندیش نیستن. حالا هی بگین باشگاه هم اندیشان بد جاییه!  

******

سلام به هم اندیشان ناب؛ به دوستان هم اندیشم توصیه می کنم کتاب: "مثل زرافه باش؛ یک سرو گردن از بقیه بالاتر" از مسعود لعلی و از انتشارات بهار سبز رو بخونن. خیلی کتاب جالب و آموزنده ایه. قیمتش هم 3500 تومانه.

(نسیم محمدی، هم اندیش از قم)

******

سلام؛ من عادت کردم برای فکر کردن به هر چیزی، رضای خدا رو درنظر می گیرم؛ چون رفتار و عمل زاییده فکره. گناهام خیلی کمتر شده. شمام امتحان کنید.

(لیلا از جاورسیان)

******

سلام؛ امروز بهم ثابت شد که 2012 دنیا تموم نمی شه. آخه یه چیپس خریدم تاریخ انقضاش 2015بود!

(پسر بابا، از خونمون)

******

سلام هم اندیشان؛ می شه بگید این ظروف گیاهی رو از کجا می شه تهیه کرد. آخه اون روز کلی با مامانم حرف زدم که ظروف پلاستیکی ضرر داره و واسه نذریت نخر؛ راضی نشد! بعد کله صحر بیدارم کرده می گه از این هم اندیشانت بپرس ظروف گیاهی رو از کجا می شه خرید؟!

(کیمیا از تهرون)

امید: معمولا همون مغازه هایی که ظروف یه بار مصرف دارن؛ گیاهیش رو هم دارن که گرون تر هم هست؛ ولی باید حواست باشه که اسم و رسم داشته باشه. معمولا توی بسته هاش یه کاغذی هست که مشخصات شرکت تولیدی و... رو نوشته. رو خود ظروف هم حک شده.

******

سلام امید؛ چرا وقتی تعداد اعضای خونواده هم اندیشانو می شماری می گی: 50 هزار نفر؟ انگار ما رو حساب نمی کنی؟! باید بگی: 54 هزار و یازده نفر   بچه و همسر اون خانوم   پادگان آقا نوید و...

امید: واقعااااااا؟! راستی! چند وقت دیگه دوباره یه سرشماری تو باشگاه می کنیم تا اخرین تعداد اعضای خونوادمون مشخص بشه. هر چند وقت یه بار این کار لازمه!  

******

سلام به هم اندیشان گل؛ من عیب بزرگی که دارم اینه که غیبت زیاد می کنم با اینکه می دونم گناه بزرگی رو مرتکب می شم. تو رو خدا کمکم کنید تا دیگه مرتکب گناه نشم.

(هانیه از برازجان)

امید: باید کمی بیشتر به عمق این گناه فکر کنیم. خداوند به صراحت در آیه 12 سوره حجرات فرموده: "غيبت نكند برخى از شما برخى ديگر را. آيا دوست مى‏دارد يكى از شما كه بخورد گوشت برادر خود را در حاليكه آن برادر مرده باشد." پیامبر (ص) هم فرموده: "غیبت از زنا هم بدتر است" آبجی! فقط کافیه یه مدت آگاهانه برای غیبت نکردن تلاش کنی و شیرینی این کار رو حس کنی. چند وقت که می گذره اگه ببینی یکی داره غیبت می کنه یه جوری نگاهش می کنی. واقعا برات عجیبه که چطور ممکنه یه عده به راحتی غیبت می کنن درحالیکه اینقدر خداوند روی این گناه حساسه. یه جورایی دلت به حالشون می سوزه. 

******

سلام هم اندیشان عزیز؛ با کمک شما تونستم خیلی از عادت های بدم رو از خودم دور کنم. برای گناه نکردن باید از کارهای کوچیک شروع کرد. تدریجیه؛ باید صبرمون و درواقع ایمانمون رو آروم آروم زیاد کنیم. باید  هر لحظه به یاد مرگ بود.

(پ.م)

******

سلام امید! داداش آخرش چی کار کنیم؟ از یه طرف می گین نباید بی تفاوت بگذرین ازطرف دیگه می گین نمی تونیم جلوی همه رو بگیریم و اشتباهاشونو گوشزد کنیم؛ پس تکلیف چیه؟

(درنا از تبریز)

امید: نمی دونم فیلم "نارنجی پوش" رو دیدین یا نه؛ داستان مردیه که با خوندن یه کتاب، رو محیط زیست و آشغال ریختن خیلی حساس می شه و به خاطر تذکر دادن، خودش رو با همه درگیر می کنه. قرار نیست اینطور برخورد کنیم. از طرفی هم بی تفاوت بودن واقعا خوب نیست. باید راه درستش رو پیدا کنیم تا ما هم در حد خودمون و وظیفمون، برای فرهنگ سازی کاری کرده باشیم.

******

سلام؛ ای کاش آدم ها همان قدر که از ارتفاع می ترسیدند، کمی هم از پستی هراس داشتند. واقعا چی می شد.

(اکرم جباری، ۲۴ س، کبودرآهنگ)

******

سلام امید و دوستانم؛ آبجی صدیقه! ما می تونیم (موقع مسافرت به جای اینکه بطری آب رو فریز کنیم که خیلی هم ضرر داره) از فلاکس هایی استفاده کنیم ک مدت زیادی آب رو سرد نگه می داره.

(مطهره، 69، ابوزید آباد کاشون)

******

نچ نچ نچ! ما خودمونو می کشیم ک حداقل ی بار پیاممون درج بشه؛ ولی دریغ از همون ی بار؛ درحالیکه یکی دیگه هم روز دوشنبه و هم سه شنبه یعنی۲۰ و ۲۱ آذر پیامش درج شده! واقعا شانس رو می بینین؟ راستی سلام...

امید: دوستان خوبم؛ این فقط می تونه واقعا ثابت کنه که من موقع درج پیامک ها به اسم و رسمشون کاری ندارم و به محتوا نگاه می کنم. قطعا کسی که بیشتر فعاله؛ احتمال درج پیامش بیشتره. غیر از این باشه بی عدالتیه. دیگه ببخشید!

******

امید! زنگ تفریح رو بزن؛ خنگول و دو تا برادراش دیر به قطار می رسن. دنبال قطار می دون. دوتاشون با هر بدبختی سوار می شن. سومی نمی رسه و شروع می کنه به خندیدن. بهش می گن چرا می خندی؟ می گه: آخه اون دو تا برادرم واسه بدرقه من اومده بودن.

(آرام، مشهد)

******

سلام هم انديشان و آقا اميد! يه چيزى بگم باورت نمي شه!!! با مدير مدرسمون صحبت کردم قرار شد درباره باشگاه تبليغ کنيم. يه 400 نفر ديگه اى به جمعمون اضافه مي شن.

(يلدا از کوير)

******

درخواست: سلام؛ چرا سراغی از اونایی که هم اندیشان باعث ترک گناهشون شده نمی گیرین؟ مثلا پارسال تو بحث پسران دخترنما آقا شروین توبه کرد. خیلی کنجکاوم بدونم الان درچه حاله؟ می شه یه خبری ازش بگیرین؟ خواهش می کنم.

(فاطمه صامت از اصفهان)

امید: بستگی داره که بعد از توبه چقدر سعی کرده تا غافل نشه. معمولا غفلت باعث سستی می شه. تا حالا خیلی بحث کردیم که برای غافل نشدن باید چی کار کنیم؟ امروز هم به نقل از آقای قرائتی به دو تا از مهماش اشاره کردم. 

******

 سلام؛ امروز زنگ تفریح رو تخته کلاس نوشتم: هم اندیشان 370 پیام نمای 4؛ بعد که هم کلاسیهام اومدن یکیشون گفت: کی اینو نوشته. چیزی نگفتم. یکی گفت: روح پیام. کلاس ترکید. بعد فهمیدم همه هم اندیشن

(عاطفه از دبیرستان شاهد کازرون)

******

سلام؛ تا حالا دقت کردین: بعضیا درگیر دوستی های خیابونی می شن؛ ولی بعضیا مث من درگیر دوستی های تلویزیونی میشن! عجب دنیاییه ها؟ ولی دوستی من بهتره مگه نه امید؟

(عاطفه)

امید: آبجی! خیلی خوب کاری داری می کنی! بگو چرا؟ چون: دنیا به سرعت در حال پیشرفت تکنولوژیک و ماشینی شدنه که مسائل و مشکلات  خودش رو هم به دنبال داره. زندگی از حالت زندگی ساده قدیمی ها خارج شده. خیلی چیزها باید بدونیم وگرنه از دست رفتیم. آدم ها دارن کم کم مثل روبات ها می شن. باید مرتب حواسمون جمع باشه و هم اندیشان تو این کار خیلی کمکمون می کنه.  

******

هم صحبتی با هم انديشان چه نكوست؛

عمو اميد و گه گاه آقا پيام با ما در گفتگوست.

خدا خود داند، هدف از همنشينی مان، خشنودى اوست؛

طرح و نظر، ايده و گاهی لطيفه مي آيد ز دوست.

370 مي بينم پشت پرايد يا رنوست؛

درج شدن در هم انديشانم، آرزوست.

(باور، 1371، ايلام)

امید: تا فردا به خدا می سپارمتون

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنج شنبه 23 آذر 1391
 2. هم اندیشان سه شنبه 21 آذر 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 20 آذر 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 19 آذر 1391
 5. هم اندیشان شنبه 18 آذر 1391
 6. هم اندیشان دوشنبه 13 آذر 1391
 7. هم اندیشان یکشنبه 12 آذر 1391
 8. هم اندیشان شنبه 11 آذر 1391