')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1798 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 20 آذر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: چرا با اعتقاد به آخرت باز هم مرتکب گناه می شویم ، 1391 ،

هدف: سلام؛ یکی از آیات قرآن اینه: ما جن و انس را نیافریدیم مگر برای عبادت خدا. منظور فقط نماز خوندن نیست؛ بلکه باید محور همهٔ کارهامون از نیکوکاری بگیرید تا درس خوندن و... فقط و فقط خدا باشه؛ راستی از اینکه با شما هستم و یه هم اندیشم به خودم می بالم.

(ندا هستم 19ساله از کنگاور)

******

سلام به همه؛ هدف از آفرینش انسان عشق بود و خدا در قلب انسان عشق را نهاد تا عاشقانه زندگی کند؛ عاشقانه دوست داشته باشد؛ عاشقانه خدا را بپرستد و عبادت کند؛ ولی عاشقانه عاشق دنیا نشود...

(داداش فرزان از لنگرود)

******

سلام؛ یکی از دلایل گناه کردن اینه که لذت گناه رو همون لحظه میچشی اما عذابش رو ممکنه در آخرت که خیلی دوره. یه جورایی ترجیح دادن نقد به نسیه است. خود من خیلی از گناهانو به همین دلیل انجام دادم. به نظرتون چی کار کنم؟

(نرگس از اهواز)

******

سلام دوستان؛ یادتون باشه غیبت کردن مثل خوردن گوشت برادر مرده است. این جمله نه تنها برای ترک غیبت کردن بلکه واسه 7 تا گناه اونور ترشم بسه.

(شادی،20 ساله از رشت، شهر باران)

******

سلام امید؛ هوا سرده! رو عرشه اومدیم سرما می خوریما. بریم تو کشتی. من یکی که رفتم رو ویبره از سرما. یه خبرخوب! برا اولین بار تونستم به هوای نفسم غلبه کنم و گناه نکنم. همش به کمک شما هم اندیشانه. همتون رو دوست دارم.

(معصومه هستم،20 ساله از ملایر)

******

سلام؛ اینم یه لطیفه که حال و هواتون عوض شه: خنگول خوشحال داشته تو خیابون می رفته که یه دفعه یکی از پشت سر میزنه پس کلش. می گه: بگو ببینم واقعا زدی یا شوخی کردی... طرف می گه: نخیر خیلی هم واقعی زدم... خنگول خوشحال می گه: خب خیالم راحت شد چون من از شوخی خیلی بدم می یاد.

امید: سلام دوستان خوبم؛ بی خیال پس کله نشینا؟! نگران من هم نباشید یه فکری به حال فشار خودم می کنم. کمک ک ک ک ک ک ک!!! 

******

سلام؛ می خواستم ببینم ظرف گیاهی برای ریختن آش اشکالی نداره؟ آخه من جمعه سفره دارم. می خوام تو ظرف کنم ببرن. برای همه هم اندیشانم تو روضم دعا می کنم.

(منصوره، ۳۱، دیار امام رضا ع)

امید: ظروف گیاهی یکبار مصرف اسم و رسم دار برای مواد غذایی داغ اشکالی نداره. مشکل تو ظروف "پلاستیکی" یه بار مصرفه. راستی! امروز دوباره از جلو اون حلیم فروشی رد شدم. باید مسیرم رو عوض کنم.

******

سلام به هم اندیشان و آقا امید؛ آقا امید! تا اون جایی که من یادمه می گفتید غذای هیئت محلتون که تو ظروف یه بار مصرف پلاستیکی بود، مزه پلاستیک می داد مگه نه؟! شما که اون غذا رو خوردید، حلیم رو هم می خوردید دیگه!

(فاطمه هستم یه هم اندیش معمولی)

امید: بابا! من فقط از جلو اون حلیم فروشی رد شدم. بعدشم! غذای هیئت رو هم وقتی متوجه شدم مزه پلاستیک می ده نخوردم و واقعا تصمیم گرفتم سال دیگه قبل از اینکه ظرف بخرن باهاشون صحبت کنم و برای خرید ظروف گیاهی، کمکشون کنم؛ اما یه نکته ای وجود داره: خیلی ها ممکنه بگن حالا مگه با چند بار خوردن غذا تو ظروف یه بار مصرف پلاستیکی، مشکلی پیش می یاد؟ خب، آقا شاهین! بپر اون کاسه های تخمه رو بده دوستامون دست به دست کنن و مشغول شن تا من یه چیز مهمی رو براشون بگم. جونم براتون بگه: هر بار که تو این ظروف، غذاهای داغ می خوریم، مواد شیمیائی ظروف، وارد بدنمون می شه و در بافت چربی بدن، کبد و کلیه ها جمع می شه و بتدریج می تونه باعث خستگی و کم حوصلگی، اختلال خواب، کم شدن پلاکت‌ها و گلوبین، غیر عادی شدن کروموزوم‌ها و حتی بروز سرطان‌های کبد، ریه و پروستات بشه. حتی گفته می شه این مواد شیمیایی خطرناک، از طریق ژن ها می تونه از نسلی به نسل دیگه منتقل بشه. درضمن درصورت انجماد ظروف یکبار مصرف پلاستیکی حاوی مواد غذایی هم همین اتفاق می افته. مثل یخ زدن بطری حاوی نوشابه و آب و... 

******

سلام؛ امید! می ترسم برم آزماش ایدز بدم مثبت باشه. دارم دیوونه می شم. تازه فهمیدم چقد خوبه آدم نمی دونه کی میمیره! اصلا ایدز کشندس؟؟ وای فکرای جور واجور تو سرمه! چقد گناه کردم اگه بمیرم...

(صنم از مشهد)

امید: بیماری ایدز در هیچ کجای دنیا درمان قطعی نداره؛ ولی قابل کنترله و درصورتی که درست و به موقع با دارو کنترل بشه، کشنده نیست. این بیماری، سیستم ایمنی بدن رو ضعیف می کنه. برای اینکه این مشکل پیش نیاد شخص باید همیشه با مصرف داروهای مخصوص، جلو این کار رو بگیره.

******

آه مرگ! مردم جز هنگام یاس و نومیدی و خطر، یادی از آن نمی کنند؛ با این که همچون شبحی همیشه و در همه جا با ما همراهی می کند و تنها گامی کوتاه با ما فاصله دارد. کافی است که انسان سر بگرداند و آن را بشناسد. کافی است انسان قدم آهسته کند تا یاد او پیش افتد.

(هنگامه از لشت نشاء)

******

تصویر ذهنی: حرف مریم جان خیلی روم تأثیر گذاشت که گفته بود: "اگر آخرت را هم به اندازه یکی از واقعیت های پرخطر این دنیا می پذیرفتیم، شاید سراغ گناه نمی رفتیم" این جمله متحولم کرد.

(اشرف، 20 ساله از ازنا)

******

سلام؛ وای چقد با خوندن پیام هانیه جون از یزد دلم برا خونه قدیمیمون تنگ شد. یه خونه تو پایین شهر. کاشتن گل تو باغچه. شب خوابیدنای تو حیاط و شمردن ستاره ها؛ یادش بخیر... کاش هیچوقت آپارتمان نشین نمی شدیم.

(رها از مشهد)

امید: یادتونه دیروز گفتم اگه از طبیعتمون دور بشیم؛ آرام و قرارمون رو از دست می دیم و انگار یه گم شده داریم؟ همونطور که گفتم باید سعی کنیم از اصل طبیعتمون فاصله نگیریم؛ این تو دنیای امروز، یه نبرده! نبردی سخت! دیروز ماجرای اون بزها رو براتون گفتم. درس بزرگی توش بود. باید عمیق بهش فکر کنیم. خودم یه بار یه گله گوسفند رو دیدم که فقط یه بزغاله توش بود و اون بزغالهٔ کوچولو موچولو با دو تا شاخ فینگیلی سرش رو بالا گرفته بود و با اعتماد به نفس، داشت جلو گله راه می رفت. باور کنین کنار جاده نگه داشتم و تا زمانیکه جلو چشم بود، نگاهش کردم.

******

سلام به هم اندیشان گل؛ کاری کردم کارستون. تمام کلاسمونو که حدود پنجاه نفریم با شما آشنا کردم؛ البته یه تنه کار سختی بود. به امید جهانی شدن هم اندیشان.

(ساحل و گروه سرو)

امید: من درست گفتم. شماها تا پرچم هم اندیشان رو تو کره ماه نزنین دست بردار نسیتین. راستی آبجی! درمورد همون قضیه درج نشدن پیام ها و اینها که براشون گفتی؟ 

******

سلام سلام صد تا سلام؛ اینم زنگ تفریح: خنگول حس شاعرانه بهش دست می ده به نامزدش می گه: در قلب منی هرگز!

(شادی، 72، طرفدار سرسخت هم اندیشان)

******

هدف: سلام؛ ما آفریده شدیم که زندگی کنیم نه فقط زنده بمانیم. قشنگترین تشبیه از هدف آفرینش تو قرآن اومده: دنیا مزرعه آخرته. هر چی اینجا بکاری اونجا برداشت می کنی.

(فاطمه از جالق، 27 آذر 19 ساله می شم)

امید: خب! حالا سوال اینجاست که چی باید بکاریم؟ اول پیامکهاتون بنویسین: مزرعه

******

سلام؛ نماز اول وقت باعث پررنگ شدن یاد خدا می شه. به قول آقای قرائتی چطور وقتی تلفن زنگ می خوره سریع جواب می دیم؛ ولی وقتی اذون می گن و خدا ما رو صدا می زنه زیاد اهمیت نمی دیم؟!

(فائزه از یزد)

******

هدف: ما به دنيا اومديم تا با قيمت زندگي كنيم نه به هر قيمت... راستي مي دونين اين چند روز كه نبودين دلم داشت مي تركيد؟ ببخشيد! سلام؛

(فاطمه ترم يك عمران از بابل)

******

سلام؛ حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه می فرمایند: هوای نفس را با بی اعتنایی به حرام بمیران.

(سیده سمیه مدنی از تبریز)

******

سلام؛ کمممک!! رفتارم با مادرم خیلی بده. با وجود اینکه بدون پدرم بزرگم کرده؛ ولی رو سرش داد می زنم. نمی تونم خودمو کنترل کنم. احساس گناه می کنم

(آرزو، 73)

امید: هفته دیگه دقیقا در همین باره می خوایم صحبت کنیم: چرا بد اخلاقی می کنیم؟ چطور بداخلاقی رو کنار بذاریم و... ولی آبجی! بداخلاقی نسبت به پدر و مادر واقعا جلو خوشبختی انسان رو می گیره. خداوند در این مورد خیلی حساسه. از آیه های قرآن به خوبی می شه فهمید.

******

سلام بر گل اندیشان عزیزم؛ امید خان بدرج تا حال و هوا عوض کنیم: کولر خانه خنگول خراب می شه. به زن و بچه هاش می گه: چند دفعه گفتم پنج نفری جلوی کولر نشینید. هاهاهاهاها... جان من بخندین ضایع نشم.

(سمانه از تبریز)

******

سلام امید؛ به نظر من شاید ما به لطف خدا ایمان داریم و امید به بخشیده شدن داریم. به خاطر همین با وجود اعتقاد به آخرت، باز هم اشتباه می کنیم.

(آرزو از البرز)

امید: پس، اینکه خداوند فرموده: "هر کس به اندازه ذره ای بدی کند نتیجه اش را می بیند" چی می شه؟ درسته! خداوند از یه طرف بخشنده و ارحم الراحمینه و از طرفی هم تو قرآن چنین جمله ای فرموده. چه طور می شه این ها رو با هم جمع کرد. خوبه دراینباره بحث کنیم. اول پیامک هاتون بنویسین: نتیجه   

******

میگن صد بار بدی کردی دیدی ثمرش را خوبی چه بدی داشت که یک بار نکردی؟! بیاید یه کار خوب کنیم؛ هر چند کوچیک؛ ولی با تمام وجود. و اثری رو که رومون گذاشته رو بگیم. شاید خوب بودن اونقدرها هم سخت نباشه.

(مژده، گیلان)

******

سلام امید خان و دوستان؛ آقا امید می گین مطالب باشگاه تو دو نوبت پخش می شه. یکی ساعت ۱۲:۳۰ و اون یکی ساعت ۱۷. پس چرا بنده هر وقت ساعت ۱۷ میزنم هم اندیشان رو بخونم همون مطالب ساعت ۱۲:۳۰ رو می بینم؟؟

(یه  هم اندیش سر در گم از تبریز)

امید: هر روز بخشی از مطالب که تا ظهر آماده می شه تا ساعت 12:30 و بقیه اش تا ساعت 17 درج می شه؛ در واقع، نوبت دوم، زمان درج بقیه پیامک های روزه.

******

یه چیزی می گم دعوام نکنیدا. به نظر من اصلا مهم نیستش که ظرف پلاستیکی مضره. آخرش که باید بمیریم. دارین بد نگاه می کنین منو. چیه؟؟

(زیبا)

امید: چه جور مردن هم مهمه. خیلی از سیگاری ها وقتی سرطان می گیرن و درد و رنج می یاد سراغشون تازه حرفای دیگران میاد جلو چشمشون. خب، ولی اون موقع خیلی دیره!  

******

ساعت ها را بگذارید بخوابند. بیهوده زیستن را نیازی به شمردن نیست.

(سهیلا، اصفهان) 

امید: فردا همدیگه رو می بینیم. خدانگهدارتون

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنج شنبه 23 آذر 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 22 آذر 1391
 3. هم اندیشان سه شنبه 21 آذر 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 19 آذر 1391
 5. هم اندیشان شنبه 18 آذر 1391
 6. هم اندیشان دوشنبه 13 آذر 1391
 7. هم اندیشان یکشنبه 12 آذر 1391
 8. هم اندیشان شنبه 11 آذر 1391