')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1827 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1709 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 12 آذر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: چرا با اعتقاد به آخرت باز هم مرتکب گناه می شویم ، 1391 ،

فراموشی: این غفلت به این دلیله ک ما ایمانمون ضعیفه و این ضعف در ایمان ب دلیل عدم شناخت و معرفت خداست. باید خدا رو وارد متن واقعی زندگی کنیم ن فقط تو حرفامون.

(طاهره)

******

فراموشی: سلام؛ روی  دیوار تو خیابون یه حدیثی بود که یادم نیست از کدوم بزرگوار بود که نوشته بود "سستی در نماز، باعث ضعف ایمان می شود." فکر می کنم برای تقویت ایمان - که ضعف ایمان یکی از دلایل همین فراموشیه - همین بس که نمازمون رو به موقع و با حضور قلب بخونیم و توجه داشته باشیم که نماز خوندنمون از روی عادت نباشه.

(سمیه، ۲۰ ساله از تبریز)

******

فراموشی: سلام؛ باید بیشر به یاد خدا باشیم و کارهایی انجام بدیم که ما رو به یاد خدا می اندازه. سعی کنیم این حقیقت رو درک کنیم که خدا همیشه و همه جا هست. کمتر خودمونو سرگرم آرزوهای دور و دراز  دنیایی کنیم و همیشه این حسو داشته باشیم که در پیشگاه خدا هستیم.

(آناهیتا از یاسوج)

******

سلام دوستای گلم؛ توجه دائم به خدا، توجه به نعمت های خدا، انجام نیکی و دوری از گناهان موجب می شه که ما فراموش کار نشیم.

(شقایق از آبیک)

امید: سلام دوستان خوبم؛ من با تمام وجودم این رو قبول دارم که کار نیک کردن به خاطر خدا، چنان حس قشنگی در انسان به وجود می یاره که تا مدت ها، خدا جلو چشمانشه. حالا تصور کنین تعداد این کارهای نیک زیاد بشه. این واقعا خودش یه راهه برای جلوگیری از فراموش کردن خدا.      

******

فراموشی: سلام به همه؛ چرا وقتی یه نفر به ما یه محبتی می کنه دوست داریم هر جور شده و هر جا شده محبتشو جبران کنیم؛ ولی خدا که داره هر ثانیه به ما محبت می کنه، به فکرش نیستیم؟ فقط به این فکریم که دولا راست بشیم که نکنه بریم جهنم. چرا عبادت ما هم از رو ترس شده؟ چرا با عشق به فکر خدا نباشیم و به گناه نکردن فکر کنیم؟

(جهان، دوستدار همتون، 26 ساله، مجرد)

******

فراموشی: سلام؛ من هر هفته به قبرستان شهرمون میرم و قبرای خالی رو می بینم و به مرگ خودم و شب اول قبرم فکر می کنم. باور کنید واسه خوب موندن انرژی می گیرم!

(زینب، 68)

******

فراموشی: باید از مرگ زیاد یاد کنیم تا یادمون نره که قیامتی هست. یادمون باشه مرگ فقط برای همسایه نیست. یه روزم نوبت ما می شه. واسه اونروز چی داریم؟

(سمان، 63، لوشان)

امید: خب، برای اینکه حال و هوای آبجی مریم که دیروز گفته بود.... و بقیه عوض بشه به پیامک بعدی توجه بنمویید...

******

خنگول استخدام رادیولوژی می شه. مریض میاد جواب عکسشو بگیره؛ خنگول می گه: قفسه سینت شکسته؛ ولی با فتوشاپ درستش کردم. دکتر هم نفهمید. برو خوش باش!!! اینم ی زنگ تفریح از طرفه روشنی

******

فراموشی: اگه ما واقعا بدونیم که خدا داره ما رو می بینه، گناه نمی کنیم. ما حتی جلوی والدینمون شرممون می شه گناه کنیم. حالا جلوی خدا دیگه چی؟ پس بیایید با گناه نکردن از کشتیمون جا نمونیم بزرگ اندیشان!

(مهرداد، دانشجوی اقتصاد)

******

فراموشی: سلام؛ یکی از دلایل فراموشی، زرق و برق دنیاست. اون قدر به این دنیا بها میدیم. اونقدر براش ارزش قائلیم که یادمون می ره دنیا دو روزه و آخرتی هست و یه حسابی. دلیل دیگش اینه ما می دونیم آخرت هست اما باورش نداریم و به یقین نرسیدیم.

(مرضیه، دانشجو مدیرت)

******

سلام امید؛ من عاشق یکی شدم که زن داره. نمی خوام باهاش ازدواج کنم؛ فقط قصد دوستی دارم. این دوست داشتن و فکر کردن بهش گناه داره؟ الان 2 سالی می شه این جوریم. هر چی خواستم فراموش کنم نشد. کمک کنید.

(رها از همدان)

امید: یکی از آشناهای نزدیکمون می گفت: رئیس بانک بودم. یه روز خانومی اومد دفترم و گفت: "همسرم، کارمند شما است. یه زن وارد زندگیمون شده. نمی دونم چی کار کنم؟ تا حالا زندگیمون خیلی خوب بود. همسرم داره هر روز بیشتر بهش علاقمند می شه. تو رو خدا کمکم کنید." می گفت: حرف های من به عنوان رئیس بانک رو کارمندم اثر نکرد و چند وقت بعد زنش رو طلاق داد؛ چون نو که بیاد به بازار، کهنه می شه دل آزار. یه روز اومد دفترم و گفت: "می خوام برم مرخصی" و من هم بهش چند روز مرخصی دادم. فرداش خبر دادن که با همسر جدیدش و مادرزنش تو مسافرت، ماشینشون رفته زیر تریلر و همه درجا کشته شدن. دوستان خوبم! تو این دنیا دل کسی رو نباید سوزوند. دل سوزوندن بدجور تقاص داره. آبجی! این جور چیزها رو باید از همون اول جلوش رو گرفت.

******

سلام؛ به نظر من، بعضی از ما تا وقتی یه چیزیو تجربه نکنیم، باورش نمی کنیم؛ مثل همین نزدیک بودن مرگ و همین موجب گناه کردنمون می شه.

(مریم اسماعیلی)

******

سلام به امید و تمام دوستان؛ من ۳۴ سالمه. وقتی می بینم اکثر هم اندیشا جوونن، خیلی حسرت می خورم. کاش باشگاهو سال ۷۵ راه می انداختین تا من درست انتخاب می کردم.

(معصومه هستم از مشهد)

******

امید خواهشا بگید که این حضور قلب چه جوریاست؟ آیا یه حس عجیب غریبیه؟ همه جا می گن وقت نماز باید حضور قلب داشت. آیا فقط دونستن معنی کافی نیست؟

(حمید از خاش)

امید: داداش! دیدی بعضی وقت ها که ذهنمون خیلی مشغوله و عجله هم داریم، وقتی غذا می خوریم، می گیم: "اصلا نفهمیدم چی خوردم!" نه مزه غذا رو می فهمیم، نه عطرش رو احساس می کنیم و... وقتی قاشمون می خوره به ته بشقاب خالی می فهمیم که غذامون تموم شده. این مثال رو زدم که ذهنمون آماده بشه برای مطلبی که می خوام برای نماز بگم. برای اینکه  قلبمون و ذهنمون متمرکز باشه روی نماز و لذت سخن گفتن با خدا رو بچشیم به مقدماتی نیاز هست. اول اینکه حس خوبی داشته باشیم (این حس موقعی ایجاد می شه که وقتی اعمال ساعت های گذشته خودمون رو بررسی می کنیم، احساس خوشایندی از خودمون داشته باشیم. انجام کارهای نیک؛ حتی یه کار نیک ساده خیلی در به وجود آمدن این حس به ما کمک می کنه) و دیگه اینکه مقدمات نماز مثل وضو را هم با حضور قلب انجام بدیم.

******

سلام به آقا امید و نیک اندیشان؛ کاش نامه اعمالمون مثل قبض آب و برق و غیره هر چند ماه یکبار میومد دم در تا نتیجه کارای خوب و بدمونو می دیدیم.

(معصومه شیرخانلو)

امید: آبجی! ما می تونیم قبل از نماز و یا هر شب قبل از خواب، کارنامه اعمال ساعت های گذشتمون رو با خودمون مرور کنیم.  

******

سلام به خانواده بزرگ هم اندیشان؛ نمی دونم از کی یاد مرگ افتادم؛ ولی  الآن هر شب وقتی می خوام بخوابم می گم: اگر همین الآن بخوام برم پیش خدا اعمالم خوبه؟ اوایل وقتی به مرگ فکر می کردم می ترسیدم و از زندگی ناامید می شدم اما الآن گناهام کمتر شده و هر شب قبل از خواب ذکر می گم.

(نجمه، ۱۹ ساله)

******

سلام آقا امید؛ لطفأ دقیقأ توضیح بدید که ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و گیاهی چه تفاوتی با هم دارن.

(حلیمه، 22 ساله از آبادان، خواهر یاسمن)

امید: آبجی! ظروف پلاستیکی از مواد پتروشیمی که از نفته، تهیه می شن و اگه مواد غذایی داغ توش ریخته بشه مواد شیمیایی شون وارد مواد غذایی می شه و برای کبد و درکل، سلامت مضره. بیش از 500 سال هم طول می کشه تا تجزیه بشن و به طبیعت برگردن؛ ولی ظروف گیاهی چون از گیاهانی مثل ذرت تهیه می شن، وقتی غذاهای داغ توشون ریخته بشه برای سلامت ضرر ندارن و تجزیه اون ها هم چند ماه بیشتر طول نمی کشه.   

******

سلام به امید و هم اندیشان گل گلاب؛ دوستان! این بحث محیط زیست بلایی سرم آورده که علاوه بر بیداری، دیشب خواب دیدم تو خیابون دارم راه میرم و لیوانای ی بار مصرفو جمع می کنم.

(فاطمه چاستاره از شیروان)

******

برای یاری به هم ی جمع عالی داریم؛

برای این کارمون ی حس و حالی داریم؛

از غصه و شادی و از بیقراری می گیم؛

ی چاره ای برای مشکل و دردها می گیم؛

مقصدمون اون بالاست، رفتن به سوی خدا؛

دل رو نبستن به این دنیا و این آدما.

(فاطمه، از شهر صنعتی البرز، 21 ساله، فوق دیپلم آی تی)

امید: خب؛ حالا که حسه اومده، الف بدین. همچنان ترشی هم نخورین!

******

سلام امید؛ کجا می خوایم بریم؟ اتوبوس نیست که؟ مگه سوار کشتی نبودیم؟ آخه کشتی صندلی نداره، چه برسه به کمربند!

(نگار، 21 ساله، مشهد)

امید: بابا! همون موقع که کشتی رو دو طبقه کردیم گفتیم براش صندلی و کمربند ایمنی هم گذاشتن. الان پلیس دریایی بدجور برای کمربند گیر می ده!

******

سلام امید؛ چی شده تازگیا روحیه شوخ طبعیتون شوکافا شده؟ راستی! پ چی شد فهرست کتابا؟ تا کی باید منتظر باشیم؟؟؟

(ناهید ۱۷ و نیم ساله از تهران)

امید: بشکنه این دست که نمک نداره! تازگی شوخ طبع شدم؟ شوخ طبعی برای باشگاه واقعا لازمه. اگه نباشه کسل کننده می شه. کمکم کنید! در مورد فهرست کتابا هم باید بگم مشکلات، یکی دو تا نیست. دارم تلاشم رو می کنم؛ البته همه رو با هم نمی تونیم درج کنیم؛ چون جا نداریم. مرحله مرحله خواهد بود.

******

سلام؛ من با این حرف که گناه کردن راحت تر از بی گناه موندنه مخالفم. اون همه استرس و اضطراب بعد گناه راحته؟ عذاب وجدان داشتن راحته؟ نه خوب بودن لذتش بیشتر از گناهه؟ خوب بودن واقعی و خالص.

(سمانه)

******

سلام؛ شاید این شعر، ما رو از خواب غفلت بیدار کنه. مکن کاری که پا بر سنگت آید؛ جهان با این فراخی تنگت آید. چو فردا نامه خوانان نامه خواندند؛ تو را از نامه خواندن ننگت آید.

(ستاره دانشجوی مامایی)

امید: تا فردا خدانگهدارتون

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنج شنبه 23 آذر 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 22 آذر 1391
 3. هم اندیشان سه شنبه 21 آذر 1391
 4. هم اندیشان دوشنبه 20 آذر 1391
 5. هم اندیشان یکشنبه 19 آذر 1391
 6. هم اندیشان شنبه 18 آذر 1391
 7. هم اندیشان دوشنبه 13 آذر 1391
 8. هم اندیشان شنبه 11 آذر 1391