')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1827 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1708 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان پنجشنبه 25 آبان 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: بازگشت اعتماد به نفس از دست رفته ، 1391 ،

سلام امید و گل اندیشان عزیز! مدتی بود در جستجوی تمامی عادات بدم بودم. تصمیم گرفتم انتقادپذیر خوبی باشم و واسه بهتر بودن از عزیزانم کمک بگیرم. ی دفتر درست کردم و از بقیه خواستم عیبهامو توش صادقانه بنویسن. می خوام نزد خدا و عزیزانم محبوبتر بشم...

(ترنم، 68، قم)

******

سلام! هر کسی اول باید اینو باور کنه که عادت بدی داره و بعد به فکر حلش باشه. آخه خیلی از آدم ها از خصلت های بدشون لذت می برن.

(ونوس، 18 ساله از همدان)

******

سلام آقا امید! ی روز ی هم اندیش رو دیدم که خیلی بد رانندگی می کرد. افسوس خوردم. ماشینش 206 بود و پشت شیشه عقب 370 رو نوشته بود. خیلی عادت بدی داشت. اونم سبقت از سمت راست.

(ی هم اندیش از مشهد)

امید: نکنه موقع به روز شدن پیامکا بوده؟ از دست شماها!

******

سلام! وقتی می خواهید عادتی را در خودتان تغییر دهید، باید سخت به این تغییر عادت تعهد داشته باشید. زیرا عادتی که ترک شود؛ اما تعهد به ترک آن وجود نداشته باشد، قطعاً دوباره برخواهد گشت.

(مایا)

امید: سلام به همه دوستان خوبم. درسته! اون تعهد، موقعی به وجود میاد که انگیزه کافی برای ترک عادت داشته باشیم.   

******

دوستان سلام! به نظر من حرف آقا مهدی کاملا درسته ترک عادت های بد فقط و فقط انگیزه و اراده می خواد. هر چقدر هم برای خودمون جریمه درنظر بگیریم، اگر انگیزه و اراده نداشته باشیم خیلی راحت از کنارش رد می شیم.

(آبجی فاطمه از گرگان)

******

سلام به هم اندیشان و آقا امید! الان هفت ماه می شه که با شما آشنا شدم و از راهکاراتون استفاده کردم و واقعا تو زندگیم موثر بوده. فقط می خواستم برای مقابله با زودرنجی بهم راهکار بدین. آخه من خیلی زودرنجم.

(م، 25 ساله از اراک)

امید: آبجی! بشین و از مشکلاتی که این زودرنجی برات داره یه فهرست کامل تهیه کن. همه مشکلات رو بنویس. وقتی به فهرست نگاه کنی و با چشمات ببینی این عادت، چقدر برات مشکل ساز شده! چقدر آرامشت رو گرفته! برای ترکش انگیزه پیدا می کنی. بعد هم انتظار نداشته باش تا یکدفعه همه چیز درست شه. در حالیکه داری با این عادت مقابله می کنی سعی کن تعداد موارد زودرنجیت رو یادداشت کنی. این کار چند تا امتیاز داره: 1- چون داری یادداشت می کنی، حتما سعی خواهی کرد تا مورد کمتری پیش بیاد. 2- همین قرار خودت برای یادداشت کردن باعث می شه تا همیشه یادت باشه که قراره زودرنجیت رو برطرف کنی؛ پس حواست رو جمع می کنی. 3- کم شدن تعداد موارد، بهت کمک می کنه تا تشویق بشی و بیشتر تلاش کنی و آمار رو به حداقل برسونی. یه نکته مهم رو هم بگم: توقعت رو از آدم ها کاهش بده. به این جمله اعتقاد داشته باش که ما نمی تونیم کاری کنیم که همه مطابق میل ما عمل کنن، ما باید ظرفیتمون رو بالا ببریم؛ البته در مواردی که واقعا با صحبت کردن منطقی می شه مشکلاتمون رو با آدم ها حل کنیم و اونا رو متوجه کنیم و یا سوء تفاهم خودمون رو برطرف کنیم، باید این کار رو حتما انجام بدیم.

******

سلام! داداش امید! من فکر می کنم اون جوری که تو حرف می زنی، خیلی آدم خوبی هستی و تا حالا هیچ گناهی نکردی. درسته؟ راستی شوهرم رو عضو هم اندیشان کردم.

(الهه، مامان مهدی، ۱۷ ساله از مشهد)

امید: من هم دقیقا مثل شماها دارم تلاش می کنم تا آگاهی هام رو افزایش بدم و بتونم خوب باشم. فقط معصومین (ع) هستن که هیچ لغزشی نداشته اند. 

******

سلام و خسته نباشید به امید و هم اندیشان! یه مادر 42 ساله هستم با یه داماد، یه دختر و یه پسر دانشجو. الان 7 ماهه با هم اندیشان آشنا شدم و خیلی چیز یاد گرفتم. مخصوصا صبوری رو و خیلی خلق و خوی بهتری پیدا کردم. تشکر!

(مریم از شهرضا)

******

سلام! ایام محرم در پیشه. بهترین موقعیت برا خودسازی و ترک عادت های بده. به امید روزهای خوب برا همتون.

(مجتبی، 23 ساله)

امید: محرم زمان خوبیه به شرطی که "بدونیم" برای چی می خوایم عادات بدمون رو ترک کنیم و محکم بریم جلو. 

******

سلام به آقا امید و آقا پیام و دوستان هم اندیش! ما توی کلاس، هر هفته یه ساعت رو مشخص کردیم و درمورد موضوعات با همدیگه بحث می کنیم. خیلی جالب می شه. هر کس نظری می ده. من خوشحالم که یه هم اندیشم.

(آیدا، تبریز)

******

سلام. ای بابا! اینقدر نگید فلانی اومد تو کشتی، مهربونتر بشینید. بابا! جا نیست. خشک شد این تن و بدن. کی پس این طبقه بالا تکمیل می شه؟ از در و پنجره داریم می زنیم بیرونا.

(گلاره از شهر قدس)

امید: داریم به یه جزیره می رسیم. محرم رو اونجا می مونیم تا طبقه دوم کشتی هم اندیشان کامل شه.

******

سلام! خانوم خسروانی! بچه قورباغه و لک لک می شه "قلک" دیدی بچه دار می شن؟

(امین مرشدی از بهار)

******

سلام! در جواب خانم زینب پ باید بگم: اگه ما بدونیم بچه ها امانت های الهی هستند هیچ وقت اونا رو کتک نمی زنیم و به امانت خدا خیانت نمی کنیم.

(زهره، 68  از خمین)

******

سلام! می خواستم به آبجی لیلا کتاب: اعجاز عشق و منطق در تربیت خردسالان رو معرفی کنم. موثرترین روش تربیتی کودکان از تولد تا شش سالگی. مولف: دکتر جیم فی و چارلز فی؛ ترجمه: زهره مستی.

(مامان امیرحسین ده ماهه از شیراز، 18 ساله)

******

سلام! هفته کتاب و کتابخونیه. آقا امید و آقا پیام. لطفا بگین چطور همسر و بچه هامو به سمت مطالعه بکشونم؟ چون واقعا از کتاب فرارین و اینم عادت خیلی بدیه. لطفا راهنماییم کنید. به روناک هم تبریک می گم. کاش همه مردم ارزش کتابخوندن رو می دونستن.

(مادر دلواپس)

امید: انتخاب کتاب های خوب و جذاب برای بچه ها خیلی مهمه. کتاب هایی که خودشون دوست داشته باشن. بردنشون به کتابخونه و نشون دادن بچه هایی که در حال انتخاب کتاب و خوندنش هستن خیلی موثره. بچه ها باید الگو داشته باشن. شما هم با کتاب خوندن می تونین الگوی خوبی براشون باشین. درضمن؛ نکته های خوبی رو که تو کتاب ها می خونی به همسرت بگو و یه جورایی تشویقش کن تا نظرش رو بگه. وقتی متوجه این نکته های خوب بشه و تاثیرش رو تو زندگیش ببینه علاقمند می شه.

******

سلام امید و هم اندیشان! یکی از عادت های بد من اینه که اگه کنترل تلویزیون دستم نباشه اصلأ نمی تونم یه فیلم نگاه کنم. مهمونی هم که میریم کنترلو از صاحب خونه میگیرم. همه کنترل ها رو خراب کردم. هی در باطریشو باز و بسته می کنم. کنترل های خودمون جای باطریشون الان در نداره.

(بشرا)

امید: شما آبجی آقا آرمین نیستین؟!!

******

سلام! من عادت بدی که داشتم همیشه نمازمو می ذاشتم دقیقه نود می خوندم و بعدشم عصبی می شدم چرا زودتر نخوندم. الآن یه مدتی هست نمازامو اول وقت می خونم و با ترک عادت بدم به آرامش رسیدم.

(الهه، 27 ساله از رشت)

******

سلام! به نظر من عادت کردن بده! چ خوبش چ بدش! بیایید کارامونو با عشق انجام بدیم تا برامون عادت نشن. تو عادت بدم ک عشقی وجود نداره! داره؟

(تانیا، 73، کهک قم)

امید: برا بعضی ها دونسته و ندونسته داره!

******

سلام امید! این هفته برنامه شوک رو دیدی؟ از وقتی دیدم حسابی حالم بد شده. شدید سرم درد گرفت؛ از بس گریه کردم. آخه اون بچه ها چه گناهی کرده بودن! این "شیشه" چیه آخه؟

(فاطمه هستم، 20 ساله از تهران)

******

سلام! وقتی برنامه شوک رو دیدم گفتم: خدایا منو ببخش اگه همش از نداشته هامون گلایه می کنم. همین که اعتیاد نداریم؛ همین که سلامتیم شکرت. برای رهابی جوونا از دام اعتیاد، صلوات.

(فاطمه ب از یه روستای دور از دورود)

******

انگیزه: سلام دوستان! تنها انگیزه ای ک باعث می شه من عادتای بدمو بزارم کنار اینه ک آقا امید پیامکامو بدرجه تا من شاد شم و با انرژی فراوان ب سمت عادات بدم برم. آقا امید! دیگه ریش و قیچی دست خودته!!!

(مامان پانیذ کوچولو از فسا)

امید: باشه آبجی! ولی فقط امیدوارم انگیزه سطحی ایجاد نکنه. برای ترک عادت های بد باید انگیزه های عمیق داشته باشیم. 

******

سلام! زنگ تفریح شد: خنگول می ره کافی شاپ و می گه: آقا یه فنجون قهوه چنده؟ طرف می گه: ۵۰۰ تومن. خنگول می پرسه: شکر چی؟ طرف جواب می ده: مجانیه! خنگول می گه: پس قربون دستت ۲ کیلو شکر بهم بده!

(زهرا، مامان مهسا، منجیل)

******

سلام امید! من تو دانشگاه یه هم اندیش دیدم. یه دعای معراج هم به من هدیه داد.

(الهام و مریم از لاهیجان، خانم های روانشناس آینده)

امید: تا شنبه خدانگهدارتون. راهکار برای تغییر عادت های بد یادتون نره؛ به ویژه راهکارهایی که خودتون تجربه کردین. بگین چطور برای تغییر عادت هاتون انگیزه پیدا کردین؟

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان چهارشنبه 24 آبان 1391
 2. هم اندیشان سه شنبه 23 آبان 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 22 آبان 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 21 آبان 1391
 5. هم اندیشان شنبه 20 آبان 1391