')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 22 آبان 1391

مجموعاً 5 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: بازگشت اعتماد به نفس از دست رفته ، 1391 ،

سلام؛ امید! یه سوال داشتم. اگه یه نفر یه عیبی داشته باشه و ما بخوایم بهش بگیم تا اون رو اصلاح کنه چه جوری باید بگیم تا اعتماد به نفسش رو از دست نده؟ خیلی واجبه. لطفا جوابمو بده.

(فاطمه از مشهد)

امید: سلام به همه دوستای خوبم! آبجی! یکی از نشونه های یه دوستی خالصانه اینه که عیب دوستمون رو بهش بگیم؛ ولی به قول شما چه طور گفتنش خیلی مهمه. اول اینکه باید زمانی بگیم که طرف، شرایط روحی و جسمی خوبی برای شنیدن انتقاد داشته باشه. بعد هم می تونیم با ذکر این مقدمه که یه دوست خوب اگه خیر و صلاح دوستش رو می خواد باید عیب های دوستش رو بهش بگه تا بتونه رشد حقیقی کنه، از او بخواهیم که اگه عیبی در ما وجود داره بهمون بگه. احتمال زیادی وجود داره که او از ما بخواد تا ابتدا خودمون این کار رو انجام بدیم و ما هم می تونیم از خوبیهاش شروع کنیم. بعد هم با ظرافت، عیبی رو که داره و قابل اصلاحه، براش مطرح کنیم. بعد هم می تونیم برای آرام کردن فضای روانی دوستمون برای مثال بهش بگیم: "البته این برداشت من از این رفتار یا گفتار بود؛ شاید من اشتباه می‌کنم." و بعد هم اضافه کنیم: حالا که من عیب شما رو گفتم؛ خیلی دوست دارم که من هم اگه عیبی دارم و مانع رشدم می شه، بهم بگی

******

سلام هم اندیشان عزیز! من اعتماد به نفس ندارم. احساس پوچی می کنم. همه بهم می گن: بی عرضم. راستش! حق دارن. هیچ کاری رو نمی تونم درست انجام بدم؛ حتی یه دوست هم ندارم. نمی تونم دوست پیدا کنم. احساس تنهایی می کنم. خواهش می کنم راهنماییم کنید.

امید: پیامک های امروز، حتما کمکت می کنه. توجه بنموویید...

******

سلام دوستان! کتاب: روانشناسی ابراز وجود (کلید طلایی موفقیت با فن جرات ورزی) نوشته: سیده آزاده موسوی زاده و از انتشارات جهان دانش رو بهتون واسه اعتماد ب نفس توصیه می کنم.

(فاطمه از آستارا)

امید: آقای قراچه داغی هم یه کتابی با همین عنوان یعنی: "روانشناسی ابراز وجود" ترجمه کرده. نویسنده هاش هم "رابرت آلبرتی" و "مایکل امونز" هستن. اینم یه جمله درباره کتاب: "دنیا، بسیار کوچک و روابط انسانی بسیار حیاتی و تعیین کننده است. آنچه دنیا اکنون احتیاج دارد این است که بتوانید از مهارت های ابراز وجود برای ایجاد روابطی سالم، دوست داشتنی و مبتنی بر برابری استفاده کنید. این کتاب وسیله خوبی در جهت حرکت به سوی تحقق این هدف است."

******

سلام دوستان! یکشنبه، دکتر موسوی، تو تلویزیون درمورد اعتماد به نفس نکته های جالبی گفتن. این که بزرگ ترین سرمایه انسان اعتماد به نفسه. اینکه با کاشت عزت نفس، پیشرفت، درو کنیم؛ و اصلی ترین علامت اعتماد به نفس اینه که بگیم: من می توانم. یعنی: خواستن + اعتماد به نفس = توانستن.

(فاطمه از خراسان رضوی)

******

سلام! من یه خواهر دارم ناشنوا است. لیسانس گرفته و الان معلم شده. هر هنری که شما فکر می کنید بلده: رانندگی، خیاطی، آرایشگری و... از همه مهمتر اینکه از پدر و مادرم هم مراقبت می کنه. به این می گن اعتماد به نفس.

******

سلام امید! خوبی؟! دارم از خوشحالی بال درمیارم. دیشب تو جاده یه هم اندیش دیدم و یه جیغ خوشگل تو ماشین زدم!!! جاده قدیم کرج.

(نسرین، 19 ساله از تهران)

امید: احتمالا با اون جیغت، کلی راننده رو از خواب پروندی. خدا خیرت بده!

******

سلام؛ در جواب خواهرم عاطفه خانوم باید بگم: جذابیت از زیبایی خیلی مهمتره. درون پاک و آرام بهت جذابیت می ده. توصیه می کنم حتما حتما کتاب: "کلیات اسرار و رازهای موفقیت" از: مهندس امید دین پرست و از نشر: "نی نگار" رو بخونین.

(هادی از فارس)

******

سلام! "به آدم ضعیف و بی اعتماد ب نفس، فرصت داده نمی شه؛ بلکه فرصت ها ازش گرفته می شه" این جمله رو توی یه فیلم سینمایی شنیدم.  اگه به نکته های سریالایی ک می بینیم توجه کنیم؛ خیلی کمکمون می کنه.

(زینب، 18 ساله، دانشجوی علوم اجتماعی از زابل)

******

سلام؛ اینم یه لطیفه! خنگول به نامزدش می گه: هر وقت بوق زدم بیا پایین. نامزدش می گه: مگه ماشین خریدی؟ خنگول می گه: نه! بوق خریدم!

(نرجس، 19 ساله)

امید: یاد خنگول افتادم که یه بار رفته بود بانک. خب که چی؟ هیچی دیگه! گفت: "همه موجودیم رو می خوام." کارمند بانک هم با تعجب گفت: "واقعا همه موجودیت رو می خوای؟" خنگول با اعتماد به سقف فراوان، سری به نشونه "بله" تکون داد و کارمند هم مجبور شد همه موجودی خنگول رو بذاره رو میز. خنگول هم بلافاصله شروع کرد به شمردن پول ها. پس از چند ساعت که شمارش پول ها تموم شد همش رو به سمت کارمند بانک هل داد و گفت: درسته! بذارشون سر جاش.

******

سلام! من با این که می شه گفت استعداد خوبی تو یادگیری هر چیزی دارم؛ ولی بابام باعث شده که فکر کنم کند ذهنم. با مقایسه کردناش و تحقیرکردناش باعث شده همیشه خود کم بینی داشته باشم. می دونم که نباید به حرفاش اعتنا کنم ولی...

(مریم از شهریار)

******

سلام به هم اندیشان گل و آقا امید؛ به نظر من این خانواده ها هستن که اعتماد به نفس بچه هاشون رو بیشتر یا کمتر می کنن.

(عاطفه غریب)

******

سلام! می خوام به اونایی که فک می کنن دنیا به آخر رسیده واسه اینکه ظاهر خوبی ندارن و یا خانواده مسئله دار دارن بگم که: نه داداش! نه آجی گلم! این جوریام نیس. اولندش مهم تر از ظاهر آدم، باطنشه که پاک و زیبا باشه؛ چون ظاهر که نابود شدنیه و باطنه که باقیه. دویومندش: با غصه خوردن، چیزی درست نمی شه که. خانواده هم بخش جدا ناپذیر زندگیه. باید با تلاش تو زمینه های دیگه مثل کسب کردن مهارت، رشته خوب دانشگاهی، گل سازی، نقاشی، زبان و.... خلاءها رو تا حدودی پر کرد و حتی به خانواده برای جبران گذشته اعتماد به نفس داد. قوی باش هم اندیشم.

(بهاره، 20 ساله از شاهرود)

******

سلام ب همه! من ظاهر چندان جذابی ندارم؛ ولی اونقدر دوستای خوب و خوش قیافه دارم ک حد نداره. همه اش به خاطر اخلاق خوب و مهربونیمه. همه هم اینو می گن. درضمن، من اگه شما رو نداشتم نمی دونم کجا روحیه می گرفتم. عاشق باشگاهم.

(طاهره، 72)

******

سلام امید! سلام دوستان! باور می کنین من با خوندن همین راهکاراتون حس خوبی پیدا کردم. دیشب توی عروسی که بودم از اعتماد بنفس خودم کلی حض کردم. ممنون همتونم.

(قدیمی باشگاه، اعظم، تیر ۶۲ از مشهد)

******

سلام آقا امید! کتاب "کلیات اسرار و رازهای موفقیت" اثر مهندس دین پرست، بی نظیرترین کتاب در کتابخونمه. یه بار در زندگیتون بخونید. در همه زمینه ها مثل ترک عادت بد، موفقیت، افزایش اعتماد به نفس و... غوغا می کنه. راستی! از چاپ ۲۰ هم گذشته. قیمتش 4500 تومنه. آقا امید مطالعه این کتاب کم حجم رو فراموش نکنید.

(ف.ق از همدان)

******

سلام! خواستم بگم آرشیو کتابایی که تا حالا معرفی شده، چی شد؟ به کجا رسید؟

(الهام، کاشمر)

امید: جای صفحاتش توی پیام نما مشخص شده و در حال جمع آوری پیامک های مربوط به کتاب ها از تو آرشیو هستیم. بزودی!

******

سلام امید و هم اندیشان! می خواستم از اون دوستی که شماره سفارش تلفنی کتاب رو داده بود تشکر کنم. کتاب کیمیای محبت رو خریدم. فوق العادس. قیمتش 5000 تومنه. شوهرم می گه ارزششو داشت. گفتم قد یه کتاب 100 هزار تومنی می ارزه واسم.

( مامان کسرا و صدرا از تهران، فلاح)

******

سلام؛ من امروز آدرس باشگاه رو برای همه مخاطبین رو گوشیم فرستادم!

(فاطمه، 19 ساله)

******

سلام؛ برای افزایش اطلاعات عمومی یه کتاب معرفی کنید. یه پسر سه ماهه دارم. چه کتابی می تونه در مورد رشد و تغذیه اش کمکم کنه.

(مرضیه از بافت)

امید: از یه آدم وارد سوال کردم. کتاب: "تغذیه و آشپزی برای همه کودکان"؛ اثر: آنابل کارمل؛ نشر: دانش ایران. احتمالا توی داروخانه ها هم دارن. کتاب پرفروشیه. 

******

سلام دوستان هم اندیش! دوست دارم بدونم از کجا باید بفهمیم که تو چه چیزهایی استعداد داریم. خواهشا جواب بدید.

امید: از نشونه ها و علاقه های شخصی که وجود داره می شه فهمید که چه کسی بیشتر در چه حوزه ای مهارت داره. بعضی ها تو هنر؛ بعضی ها تو ورزش؛ بعضی ها تو درس و... الان خودت خوب می دونی که به کدوم حوزه بیشتر علاقه داری و اگه واردش بشی موفق تری. مثلا اگه فکر می کنی  مهارت های هنری رو خیلی بهتر و بیشتر از کتاب های درسیت یاد می گیری بدون که تو حوزه هنر استعدادت بیشتره. حالا باید ببینی چه هنری رو بیشتر دوست داری.

******

سلام! خدایا شکرت تن سالم بهم دادی؛ کمکم کردی تحصیلات عالی داشته باشم؛ کار بهم دادی؛ کمکم کردی با حقوقم جهزیم رو کامل جور کنم. ممنون! یه همسر خوبم نصیبم کن!

امید: این آقا حمزه چن وقتیه پیداش نیست؟؟!!

******

سلام آقا امید! چرا دیگه کسی از دوستان هم اندیش "عمو" صداتون نمی کنه.

(آذین منصوریان، 20 ساله، دانشجوی روانشناسی عمومی از شیراز)

امید: از اونجایی که باشگاه برای 17 تا 99 ساله ها است؛ باید یه جوری باشه که 99 ساله ها هم توش راحت باشن. 

******

سلام؛ واقعا هیچ کجا همین هم اندیشان خودمون نمیشه، راستش من یه یکماهی از روی تنهایی رفتم سراغ دوستی با جنس مخالف؛ ولی فهمیدم تو این راه یا باید نامردی ببینی یا باید نامردی بکنی. من که نامردی دیدم؛ ولی بازم خوشحالم که زود فهمیدم که...

(حسن، ۲۱ ساله از اراک)

******

سلام! رفتم شیرینی فروشی می گم: چرا شیرینی کشمشی هاتون کشمش نداره؟ می گه: "مگه شیرینی ناپلئونی می خری لاش ناپلئون داره؟" یعنی تا حالا اینقدر قانع نشده بودم!

(فاطمه صامت، 17 ساله از اصفهان)

******

سلام هم اندیشان! اعتماد به نفس یعنی من. پدرم یه کارگر ساختمونیه و نمی تونه مخارج تحصیلمو بده؛ اما من هدفمو مشخص کردم و اون تحصیلمه تو یه دانشگاه دولتی و این یعنی زندگی. یعنی اعتماد به نفس. خیلیا هستن همه چی دارن؛ ولی زندگیشون بی هدف می گذره و این ارزشی نداره.

(مریم، 18 ساله)

******

سلام دوستان گل اندیش! من خیلی به باشگاه وابسته شدم جوری که وقتی جمعه درج نمی شه دلم تنگ میشه و میرم پیام های تکراری رو می خونم. تقریبا 33 روزه که باهاتونم. خواستم بگم اگه می شه یه هفته هم درباره حسادت حرف بزنید.

(میترا سلگی از سلمانشهر)

امید: هفته آینده برای انتخاب موضوعات هفته های بعد، نظرسنجی داریم. حسادت هم یکی از موارد نظرسنجی خواهد بود.

******

سلام! دیشب حالم بد بود دختر خاله ام آدرس باشگاهتون رو بهم داد. من یه دختر 2 ساله خوشگل دارم. جزء نخبگان بودم. ظاهر نسبتا خوبی دارم. زندگیم هم خوبه خدا رو شکر؛ ولی به خاطر اعتماد به نفس پایینم به راحتی، بقیه می تونن اعصابم رو به هم بریزن. چه کنم؟

(سمیه، 27 ساله، تهران)

******

سلام هم اندیشان گل! من به شما، داداش امید و داداش پیام، افتخار می کنم. من خدا رو شکر با خوندن کتاب های زیاد درباره ازدواج و شرکت در کلاس های مشاوره قبل از ازدواج، با اینکه شوهرم وضع مالی خوبی نداره به خوبی از پس مشکلاتمون برمیام و از زندگیم راضیم. حالا از شماها می خوام کتابایی درمورد تربیت صحیح کودک بهم معرفی کنید تا پسر سه ساله ام رو درست تربیت کنم.

(لیلا، 28 ساله از اصفهان، دیپلم)

******

سلام به اندیشان... امروز (یکشنبه) موضوع برنامه سیمای خانواده اعتماد به نفس بود. توی برنامه گفته شد که از دلایل ضعف اعتماد به نفس بچه ها مقایسه و تبعیض، تمسخر، تحقیر و بی احترامی و نتیجه گرا بودن والدینه. برای تقویت اعتماد به نفس، والدین می تونن آیینه توانمندی ها باشن و رفتارهای خودجوش فرزندانشون رو تشویق کنن. بچه ها باید ریسک کردن رو یاد بگیرن و انعطاف پذیر باشن و و و...

(فاطمه زینالی، تبریز، دانشجوی کارشناسی عکاسی)

******

سلام به همه هم اندیشان! همچنین محدثه، همشهری گلم که گفته بود برا داشتن اعتماد به نفس تو بحث ها شرکت کنید. می خوام بگم: راه حل خوبیه؛ ولی قبلش اطلاعات خودتونو بالا ببرید؛ چون پیروزی تو مباحث اعتماد به نفس رو بالا می بره.

(مامان مرصاد، 26 ساله از خواف)

******

سلام! الان یه نفرو هم اندیش کردم. یه کم مهربونتر بشینین تا جا بشه.

(هاجر)

امید: یعنی شدیم 54 هزار و یازده نفر. باید باشگاه رو دو طبقه اش کنیم. اینجوری نمی شه! درضمن؛ فردا بحث جدید رو شروع می کنیم. "چطور عادت های بدمان را ترک کنیم" خدانگهدارتون. 

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط مینا در تاريخ 9 سال پیش و 21:28 دقيقه ارسال شده است

شکلک


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 25 آبان 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 24 آبان 1391
 3. هم اندیشان سه شنبه 23 آبان 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 21 آبان 1391
 5. هم اندیشان شنبه 20 آبان 1391