')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 21 آبان 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: بازگشت اعتماد به نفس از دست رفته ، 1391 ،

سلام امید! من نه ظاهرم خوبه، نه دوستی دارم و نه سودی برای جامعه؛ پس می شه جواب قانع کننده بهم بدید چرا من هنوز زنده ام؟ هیچکس نتونسته جواب بده. شما بگید لطفا چرا؟

(عاطفه از ورامین)

امید: سلام دوستان خوبم! سلام عاطفه خانوم! حتما جوابت رو تو پیامک های دوستات پیدا می کنی. خوب به پیامک هاشون فکر کن. 

******

سلام! یه بار خواهرم بهم گفت: آدم باید از درون پر باشه. فکر می کنم اون ایمان واقعیه که باعث می شه ما از درون احساس اعتماد به نفس کنیم.

(مژگان، 28 ساله از تهران)

******

سلام! به نظر من الگوهای واقعی اعتماد به نفس، عزیزای معلولی هستند که معلولیت براشون محدودیت نبوده و به موفقیت های بزرگی رسیدن. حتی گاهی بهتر از افراد سالم.

(محمدرضا، سرباز دور از وطن، الان در تهران)

******

سلام! تا 2 سال پيش زياد تو فاميل و خانواده حرف نمي زدم تا اينکه تصميم گرفتم از خانواده شروع کنم. اوايل بابام ميزد تو پرم؛ اما من کم نياوردم و ادامه دادم تا جايی که شدم سوگلی فاميل و همه به خاطر خوش برخوردى و خوش زبونی دوسم دارن. همين بهم اعتماد به نفس مي ده. خدايا شکر به خاطر همه چى.

(يگانه، 17، مشهد)

امید: همه آدم ها، استعدادهای نهفته زیادی دارن که ضعف اعتماد به نفس می تونه همش رو نابود کنه.

******

سلام! منم اعتماد به نفسم پایین بود؛ اما از همون موقع که رانندگی یاد گرفتم و کلاس رزمی تکواندو رفتم، اعتماد به نفسم خوب شد. هنرهای بزرگ یاد بگیرید.

(فریبا از استهبان)

******

برای شنا کردن در جهت مخالف جریان رودخانه، قدرت و جرات لازم است وگرنه هر ماهی مرده ای می تواند در مسیر جریان آب حرکت کند. "اسمایلز"

(مریم، از ایلام)

******

سلام! چند وقتي مي شه نامزد كردم؛ اما وقتي يه بحثي بينمون مي شه نامزدم از اينكه جوابشو ميدم عصباني مي شه. مي گه: "چرا تا من حرفي زدم سريع جوابمو پس ميدي! توقع ندارم چشم تو چشم وايستي جواب پس بدي" كلافه شدم نمي دونم چي كار كنم؟ چطور برخورد كنم؟ آخه مگه مي شه آدم زنده از خودش دفاع نكنه؟

(آرزو، ١٨ساله از زاهدان)

امید: تو عالم روانشناسی، این یه نکته کلیدیه که وقتی کسی عصبانیه نباید جوابش رو داد و برعکس، باید کاری کرد که اون آروم بشه. اگه لازمه تا جوابی داده بشه، بهتره تو یه فرصت مناسب، وقتی اون آرومه این کار، انجام بشه. زوج ها، اگه همین اصل مهم رو رعایت کنن درصد زیادی از جنگ اعصاب هاشون تو زندگی، کم می شه.

******

سلام بر اميد و پيام و دوستان گلم! پسر عمه ام برا چندمين بار اومده خواستگاريم؛ اما اين دفعه ديگه آخرين باره. آخه مي خوام با اجازه شما..... (واي مردم از خجالت!!) هنوز به هيچكي نگفتم. دلم مي خواست اول به شماها بگم كه گفتم ديگه. حتما برا جشن خبرتون مي كنم.

(عاطفه از كرمان)

******

سلام به دوستای گل هم اندیش و آقا امید! خواستم کتاب "خود مقدس شما" از دکتر وین دایر از انتشارات "نسل نو اندیش" رو بهتون معرفی کنم.  معجزه می کنه.

(سهیلا، 19 ساله از تهران)

******

سلام دوستان عزیز! من خیلی کتاب خوندن رو دوست دارم؛ ولی همسرم اینطور نیست. کتابم بهش هدیه میدم. دوست دارم بیشتر ب کتاب توجه کنه. می شه شما هم راهنماییم کنین چی کار کنم ب خوندن کتاب علاقه مند بشه.

(مهلا از مشهد)

امید: درباره مطالب نابی که تو کتاب ها پیدا می کنی و فکر می کنی می تونه براش جالب باشه، باهاش صحبت کن. وقتی ببینه چه چیزایی تو این کتاب ها پیدا می شه، ناخودآگاه، علاقمند می شه.     

******

سلام! می خواستم به هم اندیشای مشهدی بگم: روز دوشنبه آخرین مهلت نمایشگاه كتابه. اگه نرفتین حتما برین. من فردا می رم و لوگوی باشگاه رو هم روی کوله پشتیم می نویسم. اگه منو دیدین برام دست تكون بدین.

(زهرا رمضانیان از مشهد)

******

سلام هم انديشان عزيز! سلام اميد! خواستم بگم هم انديشانو به شوهرم معرفى کردم. با هم مي خونيم. شکر خدا با حرف هاى خوب شما زندگيم بهتر شده

(ف. 18 ساله)

******

سلام؛ امید! می شه لطفا پیام هایی که برای تلنگری واسه شکر خدا می شه رو بیشتر درج کنی؛ چون با خوندنش آرامش می گیرم.

(پریسا از مشهد)

******

سلام خدا! شكرت كه كار پيدا كردم. شكرت! اميد! من اس هاي خدا رو به هم انديشان مي فرستم. اجازه دارم؟

امید: اگه دلت آروم می شه بفرست. ای کاش هممون لذت شکرگزاری واقعی خدا رو بچشیم. باید برای همه چیز، جزء به جزء، خدا رو شاکر باشیم. کسی رو تصور کنید که بعد از نماز صبحش تو اون تاریکی، وقتی بچه هاش رو می بینه که با آرامش خوابن، به خدا می گه: خدایا! ممنون از این که بچه هام صحیح و سالم و با آرامش خوابیدن و تو بیمارستان نیستن. ممنون از اینکه دیشب تو خونه خودم و کنار خانوادم بودم. ممنون از اینکه... واقعا ما چه قدر از این نوع شکرگزاری ها می کنیم.      

******

سلام! امروز با دوستم رفته بودیم پارک تا درس بخونیم. یه خانوم نسبتا مسنی کنار ما نشسته بود و گفت: "چه بچه های درسخونی! از قیافه هاتون معلومه ک باهوش هم هستید." خدا خیرش بده! ب قدری بهم اعتماد به نفس داد که امتحان هندسمو با اینکه خوب نخونده بودم عالی دادم!

(فرانک)

امید: دوستان خوبم! یه واقعیت های انکارناپذیری تو این دنیا وجود داره که با وجود اهمیت زیادش، این روزها، در لابلای زندگی ماشینی، داره گم می شه. یکیش اینه که خوبی خالصانه به دیگران، موجب برکت تو زندگی می شه. دلیلش هم مشخصه؛ چون خداوند با این کار، به ما لبخند می زنه و به خاطر همون لبخنده که برکت تو زندگیمون می یاد. خیلی ها که این اصل رو با تمام وجودشون حس کردن، دنبال کار خیر می گردن. تشویق کردن دیگران و اعتماد به نفس دادن به اون ها  هم یه نمونه از همین کارهای خیره.

******

سلام امید! من که یه عالمه درس خوندم؛ از خواب و خوراکم زدم تا کنکور قبول شم؛ ولی نشدم اصلا دیگه اعتماد به نفس ندارم. دل و دماغ هیچ کاریو ندارم. دلم می خواست جای دوستام که قبول شدن باشم. صبح تا شب کارم شده غصه خوردن.

(یه بدبخت از تهران)

امید: دوباره تلاش کن! اونقدر تلاش کن تا به هدفت برسی. همون کاری که ادیسون کرد و بالاخره تونست برق رو اختراع کنه. چرا ما آدمای امروزی تحمل یه بار شکست رو هم نداریم و خیلی زود می خوایم به همه چیزی که تو ذهنمونه برسیم؟ تازه! شکست، همیشه تجربه ایه برای پیروزی. پاشو! پاشو که داره دیر می شه.

******

سلام؛ از جوجه تیغی کوچولو پرسیدم: "بزرگترین آرزوت چیه؟" معصومانه نگاهم کرد و گفت: "بغلم می کنی؟" اعتماد به نفس رو دارین؟

(محسن، ۳۷۰ از شیراز)

******

به نام خدا و سلام به دوستان هم انديشم! مي خواستم بگم: يه سر به صفحات ٦٦١ و ٨٢١ بزنيد. خيلي مفيده. ضرر نمي كنيد. غصه هايت را با (قاف) بنويس تا هرگز باورشان نكني.

(آنا هستم از اراك)

******

پاسخ؛ سلام به پیام و امید و هم اندیشای گل. می بینم که بحث ظاهر خیلی داغ شده. خب! منم ظاهر چندان خوبی ندارم؛ ولی با راهنمایی های هم اندیشا، خودم رو دست کم نگرفتم و تو یه همایش کوچیک مجری شدم. بر خلاف جلسات قبل، خیلی جلسه با نشاطی شد. باید به خدا توکل کنیم و به خودمون اعتماد کنیم و شروع کنیم. اولش صدام می لرزید؛ اما تونستم تمرکز کنم. از همتون به خاطر این بحث خوب تشکر می کنم.

(عاطفه، 18ساله از رامیان)

امید: آفرین! می دونی این تلاشت چقدر قابل ستایشه!

******

سلام؛ دوستان! راه حل شما اینجاست: امام معصوم می فرمایند: "من اصلح علی سیرته اصلح الله علانیة" یعنی کسی که اصلاح کند سیرتش را خداوند ظاهر او را اصلاح خواهد کرد. حالا هی بگید قیافه من مشکل داره!

(علی، ۷۱، رباط کریم)

امید: اصلاح شدن ظاهر به معنی اینه که: خداوند محبت اون شخص رو در دل مردم قرار خواهد داد؛ به طوریکه از یه آدم زیبارو هم جذابتر باشه.

******

سلام گل اندیشان و امید! من هم اعتماد به نفس نداشتم؛ اما ب مشاره مدرسمون گفتم. بهم چند تا راهکار داد ک یکیش این بود ک تو همه بحث های خانوادگی و دوستانه و... نظر بدم. امیدتون ب خدا باشه.

(صدیقه، 17 ساله از شهر بهشت)

******

سلام! خاطره: داشتم ب دوستم در مورد باشگاه توضیح می دادم و می گفتم که من هم عضو این باشگاهم. دوستم گفت: یه لحظه صبر کن! حالا اگه بیان از ما فیلم بگیرن دقیقا عین پیام بازرگانی شدیم! من مرده بودم از خنده. گفتم: "کاش زودتر تو باشگاه ثبت نام می کردم!"

(فاطمه، 19 ساله)

******

پاسخ: سلام به همگی! می گن چیزی رو که نمی تونی بپذیری، تغییر بده و چیزی رو که نمی تونی تغییر بدی، بپذیر. خب! چهرمون رو نمی تونیم تغییر بدیم؛ پس باید بپذیریمش. اگه خودمون نتونیم چهرمون رو قبول کنیم چطور از دیگران چنین انتظاری داشته باشیم؟ منم چهره خیلی خوبی ندارم؛ ولی دوستای زیادی دارم. اخلاق خیلی مهمتره!

(عاطفه)

******

سلام؛ دوستان! می خوام بهتون بگم: به خدا هیچی تو ظاهر قشنگ نیست. همیشه خدا رو شکر کنید که سالم هستید. راستش! من تو یه خانواده زندگی می کنم که خواهرم عقب مونده ذهنیه. داداشم کر و لاله. اون داداشم هم اصلا حرف نمی زنه. پس خدا رو شکرکنید که سالم هستید.

(راضیه از فارس)

******

سلام! یه جمله ای رو چند روز پیش تو بیمارستان خوندم حیفم اومد نگم "سلامتی تاجی است بر سر انسان های بزرگ که جز بیماران، آن را درک نمی کنند.

(سارا هستم)

******

سلام! هميشه به خودم مي گفتم: به جز رسيدگى به بچه و کارهاى خونه و... یه مهارتی باید یاد بگیرم. بالاخره کلاس خياطى، ثبت نام کردم. ياد گرفتن يه مهارت، باعث اعتماد به نفسه.

(ط.ق، اراک)

******

سلام به همه هم انديشان ناب انديش! اونايى كه تو جمع، حرفي برا گفتن ندارين اطلاعات عموميتونو با مطالعه كردن بالا ببرين. اونايی هم كه اطلاعاتتون خوبه با توكل به خدا و تكرار جمله: "من مي توانم" اعتماد به نفستونو به سقف برسونين.

(كريمى از قروه)

******

سلام! به نظر من هيچكى زشت نيست؛ خدا چون خودش زيباست و زيبايى ها رو دوست داره، هيچ موجودى رو زشت نيافريده. به نظر شما اينطور نيست؟ راستى برنامه سمت خدا رو از دست ندين. خيلى خوبه.

(مريم، شاكر خدا از گنبد)

امید: خدا حتما به همه یه چیز خیلی مهم داده. باید اون رو پیدا کرد. وقتی پیداش کنی و پر و بالش بدی و درست ازش استفاد کنی معنی زیبایی رو حس می کنی.

******

پاسخ: سلام به پاك انديشان. مي خواستم بگم: اگه ما آدما در هر شرايطي خدا رو در كنارمون حس كنيم، حتي اگه شرايط خانوادگي خوب يا ظاهر خوب نداشته باشيم، اعتماد به نفس، خودش به سراغمون مياد. من خودم دختري بودم كه در مواقع امتحانات، اعتماد به نفسم رو از دست ميدادم؛ اما الان يه سالي مي شه كه در مواقع استرس و پريشاني روحي، فقط با خدا صحبت مي كنم و از اون مي خوام توي كارام كمكم كنه و نيت مي كنم و به خدا مي گم: خدايا! با من حرف بزن و با كلامت آرومم كن. قرآن رو باز مي كنم و اون صفحه از قرآن رو مي خونم. واقعا آرامش، وجودم رو فرا مي گيره و براي كاري كه مي خوام انجام بدم اعتماد به نفس لازم رو به دست ميارم

(محبوبه، دانشجوي ترم 7 زيست، شهركرد)

******

سلام! من اعتماد به نفس خیلی پایینی داشتم به طوری که در جمع نمی تونستم شرکت کنم؛ اما تصمیم گرفتم خودمو در موقعیت قرار بدم. برای مثال همراه همسرم در جمع دوستانش شرکت کردم و با همسران آن ها ارتباط برقرار کردم و این در تقویت اعتماد به نفسم خیلی کمک کرد

(الهه شرقی، دانشجوی روانشناسی، شهرکرد)

******

سلام! داشتم فکر می کردم من الان ۳ ترمه دانشجوام و حدود ۲ ترم می شه که هم اندیشم. خدائیش ۲ ترمی که باهاتون بودم خیلی چیزا یاد گرفتم که تو دانشگاه مجالی واسه فکر کردن بهشون نیست؛ چه برسه به بحث کردن. همیشه فکر می کردم دانشجوها نسبت به همه چی حساس می شن اما همه دارن سعی می کنن فقط گلیم خودشونو ازآب بیرون بکشن.

( زهرا، ۷۲، دانشجوی ریاضیات)

******

تصویر ذهنی: سلام به همه! حرف یکی از هم اندیشان که گفتن" در معنویات همیشه به بالاتر از خودتون توجه کنید و در مادیات، به پایین تر از خودتون" همیشه تو ذهنمه!

(سانازم، 73، ماسال)

******

سلام؛ اگر خود را تغيير دهی، تغيير جهان را آغاز كرده ای. با تغيير تو، بخشی از جهان تغيير كرده است. "اوشو"

(سهیلا، اصفهان، سخن ناقابل تقدیم به همفکران خوش فکر)

امید: از سه شنبه، پس فردا، بحث جدید رو آغاز می کنیم. "چگونه عادت های بد خود را ترک کنیم؟" پس؛ از صبح روز دوشنبه، اطلاعات و تجربه هاتون رو دراین باره بگین تا سه شنبه درج کنیم. خدانگهدارتون.   

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 25 آبان 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 24 آبان 1391
 3. هم اندیشان سه شنبه 23 آبان 1391
 4. هم اندیشان دوشنبه 22 آبان 1391
 5. هم اندیشان شنبه 20 آبان 1391