')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 24 آبان 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: بازگشت اعتماد به نفس از دست رفته ، 1391 ،

سلام به همه دوستان گل هم اندیش و آقا امید! می گن: پیشگیری بهتر از درمانه؛ پس بهتره عادت کنیم که به چیزی عادت نکنیم. مخصوصا عادت های بد!!

(صالحه از لنگرود)

امید: سلام دوستان خوبم! درسته! پیشگیری بهتر از درمانه؛ ولی با عادت های بدی که در حال حاضر داریم باید چه کار کنیم؟

******

سلام به روی ماه همه! داداش امید! اینم کار بود، باشگاه یادمون داد؟ نوشتن عیب روی کاغذ رو می گم. باور کن نشستم تمام عیبامو نوشتم. 20-30 تا که شد خجالت کشیدم و از خودم ناامید شدم. همیشه فکر می کردم حجاب و نماز خوندن، واسه توشه آخرت کافیه. از خیلی چیزا غافل بودم. ممنون از هم اندیشان که یادم آورد. کاش همه آدما هم اندیشانو بخونن و مثل من متحول شن و ان شاءالله به جای خجالت، تغییر کنن. بهترین راهشم اینه که باور کنن این تغییر واسشون بهتره. واسه بهتر زیستن. این بهشون انگیزه می ده.

(بخشی از مژن آباد، روستایی تاریخی ولی گمنام)

******

انگیزه: سلام  مهراندیشان 370؛ به نظر من داشتن یه هدف خوب انگیزه ایجاد می کنه. مثلا اگه بخوایم بقیه ما رو دوست داشته باشن باید عادت های بدی که مانع می شه رو ترک کنیم. مثل غرور.

(سمیرا رستم خانی از اقبالیه)

******

انگیزه: سلام بر خوش اندیشان، چه انگیزه ای بالاتر از رضایت خدا، چه انگیزه ای بالاتر از رضایت خانواده و چه انگیزه ای بالاتر از رضایت همسر باید باشه تا بخواهیم تصمیم به ترک عادات بدمان بگیریم؟

(داریوش، ۲۰ ساله از آذربایجان)

******

انگیزه: به این فک کنیم که اطرافیانمون با دیدن این رفتارای بد که حالا برامون شده عادت چی درموردمون فک می کنن؟ اصلا دیگران نه؛ خودمون وقتی خودمونو نقد می کنیم چه حسی بهمون دست می ده؟ چه نمره ای به خودمون می دیم و آیا اگه به جای دیگران بودیم حاضر بودیم با کسی شبیه الان خودمون دوست باشیم؟ به این فکر کنیم که خدا برا چه هدفی آفریدتمون و حالا ما داریم چکار می کنیم؟ تحلیل شخصیتمون باعث می شه بفهمیم چقد از انسان آرمانی دور شدیم و برای نزدیک شدن بهش تلاش کنیم.

(سنجاقک)

******

اندکی تامل: عادت های بد یا آدم رو در برابر جمع کوچیک می کنه یا در برابر خدا.

(حامد هم اندیش)

******

سلام به همگی! حالا یه کم بخندیم: یکی از خنگول می پرسه چه جوری دعوا شروع می شه؟ خنگول یکی میزنه پس کله طرف و می گه: اینجوری.

(شاد باشید، سعید و منیژه از زنجان، کهلا)

******

خاطره: اونم درحد باشگاه که یه دونست. بعدازظهری اومدم هم اندیشان رو بخونم. همه خواب بودن. شما فکر کن جمعیت در حد پادگان آقا نوید. آخه بزنم به تخته خانواده پرجمعیتی هستیم. چشمتون روز بد نبینه. تلویزیونو روشن کردم انگار که بم اتم منفجر شد. همه سه متر پریدن از جا. آخه صدای تلویزیون خیلی زیاد بود. منم که دیدم وضعیت قرمزه کنترل رو سریع دادم دست پسر آبجیم که پنج سالشه. همه فکر کردن اون روشن کرده. طفلی هی می گفت: کار من نبوده ها؛ ولی نخواستن باور کنن حرف راستو باید از دهن بچه شنید!

(فاطمه، 68 از شریف آباد!)

امید: زورت به بچه رسیده  ها؟

******

انگیزه: سلام؛ وقتی انسان از آثار و نتایج عادات بدش "آگاه" باشه و بهش فکر کنه، خود به خود انگیزه برای ترک اون ها به وجود میاد...

(سعید ضیایی از آذرخواران اصفهان،20 ساله، دانشگاه فرهنگیان. ادبیات فارسی)

******

انگیزه: 5 سال پیش یه کتاب در مورد عذاب های جهنم خوندم و شد انگیزه ای که گناه کردن رو ترک کنم. از همه حلالیت طلبیدم و غیبت و دروغ و بداخلاقی و بد حجابی رو ترک کردم. در کل اصلا گناه نمی کردم. شب موقع خواب به کارهایی که انجام داده بودم فکر می کردم و خوشحال از اینکه گناهی انجام ندادم با خیال راحت می خوابیدم؛ اما امان از خانواده شوهرم که از بس مسخره ام کردن و اذیتم کردن، فقط یکسال تونستم گناه نکنم. خدایا منو ببخش.

امید: آبجی! الان آرامشت بیشتره یا اون موقع؟ برای خوب بودنت، به دیگران کاری نداشته باش. روز قیامت، کسی جز اعمالمون به داد ما نمی رسه.

******

انگیزه: سلام دوستان؛ به نظر من اگه به پیامدهای منفی اون عادت بد فکر کنیم و واسه خودمون ارزش قائل باشیم و اون عادت بدو در شأن خودمون ندونیم زودتر به فکر ترکش میفتیم. خودم تجربه کردم موفق شدم.

(منیره، دوست سعیده از مینودشت)

******

انگیزه؟ فراری بودن بچه هام و شوهرم ازم بهم انگیزه میده که عادت بد تنبیه بدنی بچه هامو بزارم کنار. وااای کمکم کنید! چی کار کنم دیگه نزنمشون و عقده هامو رو اونا خالی نکنم؟

(زینب پ از گنبد)

******

سلام هم اندیشان و امید! زهرا خانوم! فکر نکردی با این زنگ تفریحی که درست کردی تو کلاس هم فکرمون مشغول بشه که چرا لک لک و قورباغه اگه با هم ازدواج کنن، بچه دار نمی شن؟

(لیلا هستم از تبریز)

امید: چون لک لکه امون نمی ده و تو همون مراسم عروسی، قورباغه رو یه لقمه چپش می کنه. تازه من شنیدم لک لک ها معمولا تو مراسم خواستگاری این کار رو می کنن. حله؟ دیگه فکرت مشغول نیست؟

******

سلام به هم اندیشان! ترک عادت های بد ممکنه اولش سخت باشه، چون به هر حال یه عادته؛ ولی مطمئنا شدنیه، فقط باید برای ترک اون عادت، انگیزه و باور داشته باشیم و واقعا بخوایم تا بشه.

(فرزانه)

امید: برای پیدا کردن انگیزه که نخستین قدم در ترک عادت های بده  امروز حرفای خوبی زدین. واقعا سیرت خوبه که به انسان، صورت زیبا می ده. هیچ لذتی بالاتر از این نیست که خدا و بندگانش از وجود یه انسان لذت ببرن. چه حسی خوبی به انسان دست می ده. بگذریم! دیروز یه سوال چالشی مطرح شد. چرا قدیمی ها گفتن: ترک عادت موجب مرض است؟!

******

چالش: سلام؛ باید درباره بعضی ضرب المثل ها بیشتر فکر کنیم. شاید بعضی هاشون به نفع ما نباشن. مثل ضرب المثل: "خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو" شاید این هم رنگ جماعت شدن به ضرر ما باشه. نظرت چیه امید؟

(مریم، کرمانشاه)

امید: یه چند تا پیامک صبر کن.

******

چالش: سلام به هم اندیشان گل؛ سال اول دبیرستان معلمی داشتیم. یادمه این جمله رو خیلی بهمون گوشزد می کرد: "ترک عادت بد عبادت است" امیدوارم طیبه خانم هم مثل من قانع شده باشن!

(معصومه هستم از تهران)

******

چالش: سلام هم اندیشان گل؛ شاید ترک بعضی عادت های خوب موجب مرض باشه؛ ولی ترک عادت های بد نه! مثلا اعتیاد یه عادت بده؛ ولی ترکش باعث سلامتی و زندگیه نه مرض!

(مامان نازنین، 25 ساله از فسا)

******

چالش: اول سلامی گرم به دوستان هم اندیش خودم. قدیمی ها از گفتن این جمله هدف داشتن و هدفشون این بوده که انسان ها از عادت کردن به هر چیزی بپرهیزن؛ چون اگه دقت کنین؛ هر چیزی که برای شما عادت بشه دیگه ترکش سخت می شه.

(فاطمه از تهران)

******

چالش: سلام به ناب اندیشان! به نظر من این جمله این معنیو می رسونه که ترک عادت های بد خیلی سخته و در واقع یه جور هشداره که سعی کنیم عادت بد نداشته باشیم. یه جورایی همون قضیه پیشگیری بهتر از درمانه رو بهمون یادآوری می کنه.

(مهدیه، نوزده ساله، دانشجوی دبیری شیمی دانشگاه فرهنگیان ساری، از رودسر)

امید: بالاخره با کمک خودتون کم کم به جواب رسیدیم. همینه!

******

چالش: سلام به امید و هم اندیشان؛ ترک عادت موجب مرض است در مواقعی به کار میره که یکی اراده می کنه عادت بدی رو ترک کنه؛ اما موفق نمیشه و دوباره انجامش میده و اونوقت این ضرب المثل رو براش به کار میبرن که شاید واسش تلنگری بشه و خجالت بکشه.

(منیژه از همدان )

******

چالش: سلام امید؛ به نظر من ترک ناگهانی عادت ها است که موجب مرضه؛ چون با این کار ممکنه دچار مشکلاتی از قبیل پرخاشگری، احساس عدم راحتی و... بشیم؛ پس بهتره تدریجی باشه؛ اما امید و هم اندیشا برا ترک کارهایی که ناخودآگاه انجام می دیم مثل ناخن جویدن، به صدا در آوردن انگشتای دست و امثال این، همون پس کله بهترین روشه!

(عاطفه)

امید: بازم عاطفه! بازم پس کله! ای خداااااااااااا

******

چالش: شاید ترک بعضی عادت ها یه مدت روح و روان آدمو بهم میریزه؛ چون بهش عادت کردیم و همیشه انجامش دادیم. به خاطر همینم قدیما می گفتن ترک عادت موجب مرض است!

(آرزو هستم، 1371، اهل کرج، ساکن تهران، دانشجوی حسابداری)

امید: تو کتاب "تغییر عادت" اثر: جیمز کلایبورن و شری پدریک؛ از انتشارات ارجمند؛ جمله ارزشمندی خوندم: "عادت، عادت است و هیچکس آن را از پنجره به بیرون پرتاب نمی کند؛ اما با نوازش، مرحله به مرحله، بیرون می رود. (مارک تواین)"

******

سلام! راهکار: من برای ترک عادت بدم اول اراده کردم و برای نتیجه بهتر  اول از حسادت شروع کردم. بله حسادت!  اول به اونایی  که اون عادت بد رو نداشتن فکر کردم و مزایای نداشتن اون عادت بد رو در نظر گرفتم و... خلاصه سرتون رو درد نیارم دو ماه بیشتر نشد که به لطف خدا ترک داده شدم و صد عادت خوب دیگه رو جایگزینش کردم.

(راضیه کاظمی، دانشجوی علوم قرآن و حدیث، خمینی شهر، ۲۰ ساله)

******

سلام دوستان؛ اگه عادت های خوب رو در خودمون ایجاد کنیم و عادت های خوبمون رو تقویت کنیم، عادت بد خود به خود حذف می شه. به همین سادگی.

(حامد از سروستان)

امید: یه مثال می خوام بزنم که صحبت های آقا حامد باهاش کامل شه. هیچ دقت کردین وقتی تو یه هزینه ای صرفه جویی می کنین. مثلا به جای اینکه با تاکسی جایی برین به خودتون سختی می دین و با اتوبوس می رین. بعد از اون، تا مدتی دلتون نمیاد الکی برای هر چی پولی خرج کنین. با خودتون می گین: من اون همه سختی کشیدم و با اتوبوس رفتم حالا هرگز اون پول رو الکی خرج نمی کنم. حرف آقا حامد هم یه جورایی همینه. وقتی با تلاش، عادت خوبی رو بتونیم به دست بیاریم دیگه حاضر نیستم با کار بدی، ارزش اون رو از بین ببریم و ناخودآگاه عادت های بدمون رو سعی می کنیم حذف کنیم.

******

سلام و عرض ادب خدمت هم اندیشان گل؛ من اومدم؛ دیگه هم نمی رم. یه مدت نبودم ببخشید؛ خداییش هم اندیشان، خوندنش از نون شبم واجب تر شده!!!

(سعیده، پشت کنکوری، بی هدف، علاف، بی انگیزه، ناامید، کلا سیر شده از زندگی)

امید: آبجی! اینقد فاز منفی نده. خوب نیستا! فکر کنم تاثیر این چند وقتیه که نبودی!!

******

سلام هم اندیشان! احساس می کنم خیلی از واقعیت دور شدیم. خیلی تعارف بازی شده. واسه هم در نوشابه باز می کنیم. اگر اینقدر آدم عاقل و مهربون و سالم داریم؛ پس این جامعه چرا به اینجا رسیده؟ من هم اندیشان رو دوست دارم؛ ولی فضاش دور از واقعیت شده.

(حمیرا قائمیه)

امید: این ها حقایق فراموش شده است. فراموش شده در زندگی های سبک امروزی. به همین خاطر، دور از واقعیت به نظر می رسه. تا این واقعیت ها زنده نشن؛ تو جامعه ای که زندگی می کنیم، نمی تونیم احساس آرامش کنیم. هم اندیشان دارن این واقعیت ها رو از لا به لای زندگی ماشینی می کشن بیرون. درگیریمون تو این کار با ارزش؛ حتما فکر خودمون رو هم درگیر می کنه.      

******

انگیزه: با ترک یه عادت بد حتما رضایت خدا رو به دست میاریم و وقتی هم که بدونیم خدا ازمون راضیه تو زندگی احساس آرامش بیشتری می کنیم. چه انگیزه ای بالاتر از این؟

(فریبا از سمنان)

******

محیط زیست: سلام امید! می خواستم بگم: چند روز پیش رفته بودم بیرون. یه کارت شارژ گرفتم. بعد از استفاده می خواستم بندازمش تو خیابون؛ اما یه لحظه یاد هم اندیشان و حرفای دوستام افتادم و از کارم پشیمون شدم.  کاغذ رو توی دستم نگه داشتم تا یه جا سطل زباله دیدم و انداختم توش.

(زهرا، 19 ساله)

امید: آبجی! به جمع هم اندیشان واقعی خوش اومدی.     

******

اینم یه لطیفه: خنگول میره نونوایی می پرسه: این نونا چنده؟ شاطر هم قیمتو بهش می گه. خنگول می گه: حالا ما بریم یه دوری بزنیم!

(مینا موسوی، 19 ساله)

******

سلام امید یا پیام هر کدومتون که این پیامک رو می خونید. اگه از دستتون بر میاد به این مسؤلان بگین ما به همه جا تلفن و پیامک زدیم ولی سرعت پیام نما درست نشد.

(عبداله صداقت از فسا)

امید: درست شدن سرعت پیام نما به هزینه زیادی نیاز داره. پهنای باند باید زیاد شه تا سرعت درست شه. باید بارها و بارها با همون شماره هایی که دادم (تهرانی ها با شماره 162 و شهرستانی ها با شماره 0212781) تماس گرفته بشه تا متقاعد بشن که بابا! پیام نما کلی مخاطب داره و حاضر بشن برای این کار، هزینه کنن. 

******

سلام امید و هم اندیشان. امید! ازت می خوام شماره سفارش تلفنی کتاب رو دوباره درج کنین. ممنون!

(مریم از خوی 18 ساله)

امید: راستش دفعه قبل مسوولش تماس گرفت و گفت: خیلی از کتابای شما رو نداریم و تلفن هامون بی جهت، اشغال می شه.

******

سلام امید و گل اندیشان! اینم برا اینکه حال و هواتون عوض شه... یه روز خنگول دانشگاه قبول می شه. پدرش می گه: اگه قول می دی به درست لطمه وارد نشه، اجازه می دم بری! بابا یه کم بخندین!

(سمیه جهانشاهلو، یه هم اندیش واقعی از خدابنده)

امید: من با اینکه شنیده بودم؛ ولی بازم خندم گرفت. امیدوارم بقیه هم بخندن.    

******

سلام امید و هم اندیشان گل اندیش؛ مدت مدیدی باهاتونم. خدا رو شکر که شما رو دارم. هم اندیشا! مواظب عادتتون باشید؛ چون یه روز می شه شخصیتتون.

(آبجی گلتون، زهرا)

امید: پنجشنبه همدیگه رو می بینیم. خدا نگهدارتون.

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 25 آبان 1391
 2. هم اندیشان سه شنبه 23 آبان 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 22 آبان 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 21 آبان 1391
 5. هم اندیشان شنبه 20 آبان 1391