')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 16 آبان 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: اعتماد به نفس ، 1391 ،

سلام آقا امید! آرزوم اینه ک نویسنده بشم؛ ولی اعتماد ب نفس ندارم. همش به خودم می گم: آرزوهای محال! آخه بچه روستام.

(فرشته، 18 ساله، دانشجو، خواهر فاطمه از قباد بزن)

امید: سلام به همگی. فرشته خانوم! نمی دونم ماجرای پروفسور موسیوند، مخترع قلب مصنوعی رو چند وقت پیش تو مجله گوناگون پیام نما خوندی یا نه. او بچه یکی از روستاهای همدانه و بگفته خودش، در دوران نوجوانی، چوپانی می کرده. حالا اعتماد به نفس پیدا کردی؟ در ضمن، به پیامک بعدی هم توجه بنمو... 

******

تصویر ذهنی؛ من این سخن از یادم نمی ره. هم اندیش عزیزی که گفته بود: اگر دیدی خداوند آرزویی در دلت نهاد بدان که توانایی رسیدن به آن آرزو را در تو دیده است.

(زهرا از خوی)

******

سلام؛ اگه یقین داشته باشی که اشرف مخلوقات خدا هستی؛ اگه به توانایی هات ایمان داشته باشی، دیگه اعتماد به نفست رو از دست نمیدی.

(فاطمه، 17 ساله از کرمان)

******

سلام به نو اندیشان و آقا پیام و آقا امید؛ یه روز یه جوجه تیغی با یه کیوی داشته می رفته، ازش می پرسن این کیه؟ میگه: داداشمه. سربازه!

(ریحانه از تهران)

امید: آخ دوباره یاد آقا نوید افتادم و چشام بارونی شد. یادتونه که؟ چند وقت پیش رفت سربازی و قصد داشت تا یه پادگان رو هم اندیش کنه. تصور کنین چند وقت دیگه با رفیقاش بر می گرده و صبح ها حتما می خوان تو باشگاه از جلو نظام بدن.

******

سلام به امید و هم اندیشان. واقعا هم اندیشان یه ساله شد؟ خوش به حال اونایی که تو این یه سال با هم بودن. من که دو ماهه باهاتونم. اتفاقی تلتکست 4 رو خوندم تا به صفحه 370 رسیدم. ما اومدیم تا با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم نه به هر قیمتی زندگی کنیم. تولدت مبارک هم اندیشان!

(زلیخا)

******

سلام؛ من خیلی اعتماد ب نفسم بالاست. همه میگن یکم از اعتماد ب نفست کم کن. من نمیدونم کم کنم یا زیاد. کمکم کنید. راستی تولد هممون مبارک!

(مهسا از ورامین عاشق گل اندیشان)

امید: کم کن جانم! کم کن! اعتماد به نفس نه کمش خوبه و نه زیادش. در همه چیز، تعادل. 

******

سلام! من قبل از ازدواج، تقریبا اعتماد به نفس خوبی داشتم؛ اما انقدر شوهرم از من ایراد گرفته که تو همه چیز مشکل پیدا کردم. از صحبت کردن توی جمع تا لباس پوشیدن.

(شیدا از نهضت آباد)

امید: کمبود و یا نداشتن اعتماد به نفس، دلایل مختلفی داره که  مهمترینش، برخورد نادرست اطرافیانه. به ویژه که این اتفاق در دوران کودکی و نوجوانی بیافته. در عین حال کسانی که دچار این مشکل می شن، باید سعی کنن خودشون رو پیدا کنن.  

******

سلام... بیایین تصمیم بگیریم با تأکید بر رفتارهای مثبت همسرمون هر چند کوچک به او اعتماد به نفس برای زندگی بهتر بدیم.

(رسول و خانوم گلم ناهید)

امید: کلماتی که داخل پرانتز به کار بردی نشون میده که عالم بدون عمل نیستی. بازم آقا رسول!

******

سلام گل اندایشان! به قول وین دایر: در عزت نفس، سخن از نفس در میان است نه از مال و مکنت و تأیید و تحسین.

(محدثه سیاوشی، البرز)

******

سلام امید و گل اندیشان: امروز تو دانشگاه انجمن داشتیم. اتفاقا با موضوع اعتماد به نفس. می خواستم کتاب: "برای زندگی خود به پا خیزید" رو به دوستای گلی که اعتماد به نفسشون کمه معرفی کنم. امیدوارم که کمکشون کنه.

(اعظم، ۱۸ساله، دانشجوی روانشناسی عمومی، قوچان)‌ ‌

******

سلام؛ امیدوارم یه سال دیگه روز تولد هم اندیشان اینقدر تعدادمون زیاد بشه و هممون دور هم جشن بگیریم و کیک بخوریم؛ ولی به امید که پیام های ما رو درج نمی کنه و آقا پیام که هیچ وقت تو باشگاه نیست کیک نرسه.

(فریبا تیرگر)

امید: بخشکه این نمک که دست نداره. درضمن دوباره امروز یه چند ساعتی نرم افزار پیامک ها خراب بود و مجبور شدم از پیامک های روز یکشنبه استفاده کنم. 

******

سلام امید! چطور می گی گاهی اینکه خواستمون برآورده نمی شه به صلاحمون نیست. آیا من و امثال من که از خدا می خوایم تا کمکمون کنه که ازدواج کنیم، جوابش اینه؟ با این که خودم ظاهر خوبی دارم و با هیچ پسری هم رابطه نداشتم ولی هنوز....

امید: تاخیر در برآورده شدن یه خواسته مشروع از خداوند، مثل ازدواج، دلایل مختلفی داره. شاید خداوند مصلحت بهتری برای ما می دونه و ما واقعا خبر نداریم. شاید امتحانه. شاید عقوبت یه عمل نادرسته و... در عین حال ما معمولا دلیلش رو نمی دونیم؛ پس باید خوب باشیم، برای یه موقعیت خوب ازدواج، تلاش کنیم، دعا کنیم و به خدا اعتماد داشته باشیم. اگه راه منطقی بهتری دارین حتما بگین... راستی! راه دعا کردن رو که آقای خسروی گفت که یادتونه: "شکرگزاری خالصانه بابت تک تک نعمت های خداوند و در پایان، دعا برای نعمت جدید." امیدوارم این مطلب رو با تمام وجودمون درک کنیم و جدی بگیریم؛ چون رازهای زیادی داره.       

******

گل اندیشان سلام؛ دوستام داشتن می گفتن: یه گروه چتی داریم که باش سرگرمیم. من هم گفتم ما هم هم اندیشان رو داریم که باهاش زندگی می کنیم. از اینکه هم اندیشان باعث افتخارمه از همتون ممنونم.

(فرزاد، مدیر آینده از یاسوج)

امید: مدیر مدیره!... آقا مدیره!

******

سلام؛ من یکمی خجالتی ام. وقتی تو یه جمعی قرار می گیرم، خوب نمی تونم حرفامو بیان کنم و این برام خیلی سخته. شما بگید چی کار کنم؟!

(ریحانه از غرب تهران)

امید: به این فکر کن که تمام این هایی که تو جمع راحت حرف می زنن، واقعا زیباترین و خوش بیان ترین آدم های روی زمین اند. حتما اینطور نیست. اون ها فقط خودشون رو دست کم نگرفتن و برای خودشون به عنوان یه انسان، ارزش قائلن. پس به خودت شجاعت بده و برو جلو. خیلی زود، اون نتیجه شیرین شجاعتت، بهت کمک می کنه تا تو کارهای بزرگتری اعتماد به نفس پیدا کنی. باید از کارها و جمع های کوچیک شروع کرد. 

******

سلام؛ وقتی ترس این رو داریم که مورد تایید و پذیرش دیگران نباشیم باعث می شه اعتماد به نفسمون پایین بیاد. باید قبول کنیم که قرار نیست همیشه مورد تأیید دیگران باشیم.

(خانم حسینی از کنار حرم حضرت معصومه س )

******

سلام؛ بهترین درس ها را با هم اندیشان آموختم و دانستم صبور بودن یک ایمان است و خویشتن داری یک نوع عبادت. فهمیدم ناکامی به معنی تاخیر است نه شکست؛ و خندیدن یک نیایش است.

(صادق بهروز)

******

سلام؛ اینم یه لطیفه: می دونید پشه‌ها روزا کجا می رن؟ می رن تو کیسه کانگروها؛ چون کانگروها دستشون کوتاهه نمی‌تونن اونا رو بزنن. دلیل اینکه کانگروها روزا پایین و بالا می‌پرن هم همینه!

(زهرا از فسا)

امید: لطیفه به این قشنگی، چرا کسی نمی خنده؟ از وقتی پیام، اون جک به قول خودش زیر خاکی رو تعریف کرده، سطح توقعتون خیلی رفته بالاها!   

******

سلام؛ می گم درمورد استرس هم صحبت کنید. آخه من خیلی دچار استرس می شم و استرس باعث می شه لرزش دست هم داشته باشم و به خاطر همین خیلی خجالت می کشم. دکتر هم رفتم؛ ولی تاثیری نداشت.

( م، متولد 65، از طرفدارای باشگاه)

امید: یه دلیل مهم استرس همون نداشتن و یا ضعف اعتماد به نفسه. باید روی اعتماد به نفس خودت کار کنی. باید به ارزش واقعی خودت پی ببری. امیدوارم صحبت های این هفته هم اندیشان، یه تلنگری برای این حرکت باشه. 

******

سلام؛ من نه زشتم نه بدفرم. همه هم ازم تعریف می کنن. هیشکی ام بهم نگفته زشت؛ اما چرا انقد از خودم ناراضیم، نمی دونم؟ همیشه پی عیبای خودمم. آخه چرا؟ همیشه می ترسم یکی تو ذهنش بگه چرا این شکلی یا این فرمیه.

(سحر، بیست ساله)

امید: پیامک بعدی و توضیحاتش کمکت می کنه...   

******

سلام عزیزان هم اندیش: کتاب اعتماد به نفس (مانند عقاب باشیم) مولف: عباس اسلامی، فوق العاده است.

(مژی، فوق دیپلم، رشت)

امید: تو اینترنت، یه خلاصه ای از این کتاب رو تو یه وبلاگ، پیدا کردم: 1- با خدا ارتباط برقرار کنید؛ خداوند فرموده: "اگر مرا یاری کنید، شما را یاری می کنم و قدم هایتان را استوار می گردانم." وقتی خدا را پشتوانه خود می دانید، اعتماد به نفس و آرامش ژرف را هم احساس می کنید. 2- به خودتان عشق بورزید. باید بدانید که شاهکار خداوند و اشرف مخلوفات هستید و بین این همه آفریده شما شایستگی انسان بودن را پیدا کرده اید. خداوند به انسان می فرماید: "ای انسان! من از روح خودم در تو دمیدم." 3- لیستی از توانایی های خود تهیه کنید و در خلوت، هر روز بخوانید. 4- همیشه تبسمی بر لب داشته باشید. تبسم، هم آرامش جسمی شما را سبب می شود و هم رضایت خاطر و اعتماد به نفس را در شما القا می کند. 5 – حالت بگیرید؛ اما این بار، حالت کسانی را که موفق، مصمم، پرتلاش و با اعتماد به نفس هستند. 6- نفس عمیق بکشید و خوب بخوابید. نفس عمیق باعث رسیدن اکسیژن بیشتر به مغز و خواب خوب باعث شارژ عصبی و در نتیجه باعث چاره جویی و تدبیر و خلاقیت در کارهایتان می شود. 7- در باره اعتماد به نفس فکر کنید. تفکر، باعث جذب و خلق می شود. 8- کتاب های مفید و الهام بخش بخوانید این مثل ملاقات با افراد بزرگ است که شما می توانید از نیروهای وجودی شان استفاده کنید. 9- به وضع ظاهر خود اهمیت دهید. وقتی تمیز، مرتب و اطو کشیده لباس می پوشید، احساس خوبی به شما دست می دهد و حتی رفتارتان تا حدی تغییر می کند و حاضر نیستید خیلی از رفتار ها را انجام دهید یا تکرار کنید. 10 - به دیگران احترام بگذارید؛ چون پاسخ احترام، احترام است.

******

سلام به هم اندیشان گل و امید؛ باشگاه هم اندیشان! برایم در ردیف کسانی هستی که به قول نیما: یادت، روشنم می دارد.

(علی آذری از شیروان)

******

"روز تولد تو، میلاد یک خاطره؛ روزی که غیر ممکنه هر جوری یادم بره." هم اندیشان گل اندیش! تولد هممون مبارک! همه با هم اندیشان دوباره متولد شدیم.

(مهدیس و مهنا از قصرشیرین، دو تا خواهر هم اندیش)

امید: خدا نگهدار همتون باشه.

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 18 آبان 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 17 آبان 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 15 آبان 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 14 آبان 1391