• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 39 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 3 اسفند ماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، بخشیدن دیگران ،

هم اندیشان یکشنبه 3 اسفند ماه 1393

سلام نیک اندیشان روزگار و آق امید؛ دیشب فهمیدم عجب پدر شوهرى دارم. پریروز رفته بودیم رشت. دیروز برگشتنى تو برف و کولاک گیر کردیم و مسیر 4 ساعته، 11 ساعت طول کشید. تو اون وضعیت، پدر شوهرم هیچ شکایتى از وضعیت نکرد که هیچ، تازه از همه چیز تعریف می کرد. با اینکه جاش خوب نبود از نوع نگرشش خوشم اومد. حتى نذاشت همسر و برادرشوهم درمورد احتمالات پیش رو صحبت کنن و سعى داشت تو اون شرایط، فضا مثبت باشه.

(حدیثه، همونى که اولین مسافرت نامزدیش تو برف گیر کرد!)

امید: سلااااااام؛ همینه دیگه... دل که بزرگ بشه، همین می شه. آدم، صبور می شه. متین و آرام می شه. دیگران رو راحت می بخشه و... مهمتر از همه اینکه دوست داشتنی می شه؛ به خاطر همین بزرگی دلش.

******

کسى که دلش بزرگه دوست نداره هیچ کسى از دستش ناراحت باشه؛ حتى اگه ناراحتش کرده باشن. شادى اطرفیانش باعث آرامشش می شه. اما کسى که دلش کوچیکه دنبال هر بهانه اى واسه تلافى می گرده و انتقام، آرومش می کنه.

(منیژه و محمدرضا از همدان)

امید: می گم چه خوب شد که دیروز ازتون پرسیدم: "دل آدما چطور بزرگ می شه؟" خوبیش اینه که الان می ریم سراغ جواباتون.

******

نظر: سلام؛ می گن اگه با گذشت کردن کسی کوچیک می شد خدا اینقدر بزرگ نبود... همینه! اگه آدم دلشو خدایی کنه خود به خود دلش بزرگ می شه. اونوقته که: راحت تر می بخشه، بی ریاتر مهربانی می کنه و... ولی امان از دلی که بدون ایمان به خدا باشه! اینقدر کوچیک می شه که دیگه جایی واسه بخشش و مهربانی وجود نداره و به جاش پر از کینه و غرور می شه!

(فاطمه پولادوند، 19 ساله، دورود)

******

سلام؛ یه نفر تو هم اندیشان دانشگاهی متولد 1414 هستش. به نظرت هم اندیشان اینقدر پیشرفت کرده که کسی که 20 سال دیگه متولد می شه هم هم اندیش باشه؟!

(ناصر، زنجان، شهیدآباد)

امید: به سال قمری نوشته آی کیو!

******

نظر: سلام؛ اونایی که دلشون بزرگه قطعا به خاطر اینه که تجربه بیشتری دارن. حساسیت زیاد به خرج نمی دن؛ چون می دونن هر چیزی ارزش ناراحتیشونو نداره؛ پس می بخشن و بی خیال می شن. خیلیم زود همچی یادشون می ره؛ اما اینایی که بهشون می گن دل کوچیک اینا خیلی ظریف و حساسن تا اونجا که کوچیکترین چیزی تو وجودشون بازتاب خیلی بزرگی داره و به یه اتفاق با عذرخواهی پایان نمی دن و اونقدر رو دلشون سنگینی می کنه و تا تلافی نکنن آروم نمی شن (به نظرم این حقارته!) من به هم اندیشان پیشنهاد می کنم بزرگی رو چاشنی دلشون کنن و ببخشن تا بخشیده شن، استوار باشن، نادیده بگیرن و برخورد بد رو بذارن به پای فهم کم طرف و جدی نگیرن. اووه هلاک شدم. امید بپر یه فنجون قهوه ترک بیار واسم. "صرفا جهت صرفا" خخخ!

(مسعود از کرمان)

امید: همینجا وایسا، جایی نرو الان برات قهوه ای بیارم که نظیرش رو نخورده باشی!!!!!!!! جایی نریا!! یه بار فکر منفی سراغت نیاد فکر کنی رفتم دنبال عصا!! مثبت اندیشی کن تا من بیام.

******

نظر: کوچیکی و بزرگی دل به افکار آدمم بستگی داره. هر چقدر فکر منفی بکنیم اونقدر اشتباهات طرف، برامون بزرگ می شه که تموم قلبمون رو می گیره و جایی برای ببخشش نمی ذاره.

(زهره از جورقان)

******

سلام؛ ا وا! مادرجان دیگه همین مونده یه سین هفت سینمون رو حذف کنیم که به نظرم پا گذاشتن رو یه رسم زیبای کشورمونه. به نظرم یه مشت سبزه که باعث پایداری نماد شادی و سرسبزی تو سفره عیدمونه رو نباید حذف کرد.

(الهام)

امید: به نظرتون سبزه های خیلی کوچیک و مینیاتوری چطوره؟ اینجوری، هم کار ما راه می افته و هم گندما به باد نمی ره.

******

سلام امید؛ واقعا ممنون بابت بحث ماهواره تو هم اندیشان قدیم. خیلی بهم کمک کرد. چند روزی بود که به همسرم اصرار می کردم ماهواره بخریم. اونم بلاخره قبول کرد تا عید بگیریم؛ ولی با خوندن نظر دوستان، نظرم عوض شد. ممنون از همه.

(بهار)

امید: نکته های زیادی لا به لای پیامک های اون بحثه. تا آخرش رو دنبال کن. 

******

سلام؛ به نظر من کسایی قادرن دیگران رو ببخشن که رحمت و محبتی از جانب خدا دریافت کرده باشن.

(فائزه حیدری از قزوین)

امید: راسیتش پیامک فائزه خانوم درجه ی عمقش بالا است. امیدوارم همگی عمیق شین بهش که اصل مطلب تو همین مطلبه: "کسانی قادرن دیگران رو ببخشن که رحمت و محبتی از جانب خدا دریافت کرده باشن." می دونین منظور چیه؟ ما هر چقدر به سمت خدا بریم و تو دو راهی های سخت تصمیم گیری، تصمیماتی بگیریم که هماهنگ با خواسته خدا از ما باشه، خدا در ازای اون حرکت قشنگ ما، بهمون معرفت می ده. این معرفت چیه؟ رحمت و محبت الهی هستش به ما که باعث می شه بیشتر از قبل چیزایی که اصله رو ببینیم، بشنویم و بفهمیم. اینجاش خیلی مهم بودا. آخه تا خدا نخواد ما چیزایی که باعث عاقبت بخیریمون می شه رو نه می بینیم، نه می شنویم و نه می فهمیم. چشامون می بینه؛ ولی متوجه نمی شه. گوشامون می شنوه؛ ولی متوجه نمی شه. می دونین خدا کی می خواد؟ موقعی که ما برای خدا باشیم. اینجوری می شه که ایمانمون بیشتر می شه و با بیشتر شدن ایمان، صبرمون، تحملمون و همه چیزمون بهتر می شه. دلمون بزرگ می شه.

******

سلام؛ مادر شوهر من خیلى عذابم داده. خیلى بهم اتهام زده. به نظرتون چنین آدمى رو می شه بخشید؟ اصلا دوسش ندارم. برام مثل کابوس شده!

(زهرا)

امید: خودت می گی برام مثل یه کابوس شده! همینه دیگه! نبخشیدن، آرامش برا آدم نمی ذاره! ضمن اینکه هم اندیشا کلللی راهکار دادن برا خوب شدن رابطه عروس و مادرشوهر.

******

سلام؛ احترام به پدر و مادر همسر، از اصول مهم زندگی مشترکه. عروس خانوما بدونین که هر قدر نسبت به مادر همسر خودتون مهربان و صبور باشید، محبت خودتون رو در دل همسرتون بیشتر می کنید.

(مهین)

******

راهکار: خانوم ها به کوچکترین مسائل توجه کرده و واکنشی سریع از خودشون نشون می دن. در بحث مادر و خواهر شوهر هم اگه دقت کرده باشین می بینید که بیشتر دختر خانوم ها قبل از ازدواج، از مادر و خواهر شوهر یه هیولای دو سر برای خودشون می سازن که اصلا این چنین نیست. به طور مثال خواهر خودم که منو هم اندیش کرد از زمانی که ازدواج کرده تا به حال با خانواده همسرش دعوا نکرده؛ چون خانواده همسرش هم جزئی از زندگیش هستن.

(یوسف خانی از اهواز)

******

هرگاه با کسی که به خشونت با شما رفتار کرده است، با گرمی و مهربانی و نیکویی رفتار می کنید، این رفتار خوب شما در یاد او می ماند و در روابط آینده با شما به نرمی رفتار خواهد کرد. آنتونی رابینز

(محدثه)

******

سلام به همگی؛ آموخته ام که هیچ کس کامل نیست؛ همان گونه که من کامل نیستم. آموخته ام که تنها با بخشیدن دیگران می توانم به آرامش برسم. آموخته ام ایمان و عشق الهی است که زخم ها را شفا می دهد، نه زمان!

(معصومه)

******

سلام؛ تجربه من اینه که از کسی کینه به دل نگیرم. واسه همینم اگه از دست کسی ناراحت شم بهش می گم. این جوری اگه ناراحتیم واسه برداشت اشتباه خودمم باشه، زود می فهمم و موضوع تموم می شه. این قدر آرامش پیدا کردم از وقتی این کار رو می کنم.

(آرزو، 20 ساله)

******

سلام؛ به نظر من کوچیک و بزرگ بودن دل و کینه گرفتن از کسی برمی گرده به روش تربیت و خانواده شخص چون به اون شخص بخشیدن رو یاد ندادن! چون تجربه نکرده با بخشیدن خود آدم هم آروم می شه. اگه چند بار تجربه کنه مسلما می فهمه به آرامش واقعی می رسه؛ چون انتقام یا فکر کردن به انتقام روح و روان آدم رو به هم می ریزه و خود شخص آسیب بیشتری می بینه!

******

سلام زیبادلان؛ به نظر من اون دلی که خدا توش نباشه کوچیکه. اون کسی که بزرگی خدا رو درک کنه، هیچوقت خاطر خودشو به خاطر اشتباه دیگران بهم نمی ریزه و می بخشدشون و آرامشو برا خودش می خره.

(عزت شایسته از مشهد، روستای شیر حصار)

******

از عواملی که باعث دل کوچیک شدن می شه؛ سوء استفاده از اخلاق خوب و بخششه. باور کنین بعضی افراد وقتی ازشون می گذری به جای اینکه متوجه اشتباهشون شن گستاختر می شن. با این افراد چطور باید رفتار کرد؟

******

راهکار: اول باید ظرفیت و جنبه طرف مقابل دستمون بیاد، بعد بهش محبت کنیم که اونم با کمی رفت و آمد و گفتگو می شه فهمید. اینطوری دیگه سوء استفاده ای هم از محبت ما نمی شه.

(زهرا از هشتگرد)

امید: ما که نمی خوایم کسی فیل هوا کنه. اگه کسی جنبه نداره؛ لازم نیست خودمون رو بکشیم براش. بابا! گاهی وقتا یه چایی ریختن و پهلوی طرف نشستن، کلللی روابط رو بهتر می کنه.

******

سلام؛ رحم کن تا به تو رحم کنند و ببخشای تا به تو ببخشایند. این جمله روی من یکی که کلی تاثیرگذار بودش. امیدوارم برای شما هم همینطور باشه.

(فاطمه بابائی کرمی، 18 ساله از سعیدآباد زنجان)

******

من دو ماهه مطالبتونو می خونم. به نظر من هر چقدر انسان ایمانش کاملتر باشه، دلش بزرگ تر می شه و قدرت بخشش اونقدر زیاد می شه که قلب بزرگش با تندی دیگران بهم نمی ریزه؛ چون اونقد وسعتش زیاده که خطای دیگران از نظرش کوچیکه. به خاطر همینم وقتی کسی خطای ما رو می بخشه نشانه بزرگی قلبشه.

(زیبا جوهری از تهران)

******

سلام؛ ما که همه رو بخشیدیم. ایشالا خدا هم مارو ببخشه. الهی آمین.

(حسین از سیمین شهر)

امید: اگه تو زندگیمون آرامش می خوایم باید عفو عمومی صادر کنیم.

******

قرآن کریم: عفو و بخشش کنید. آیا نمی خواهید خدا هم شما را ببخشد؟

(محیا، 1368)

امید: ممنون. اینم اصلش: "وَ لْیعْفُوا وَ لْیصْفَحُوا أَلا تُحِبُّونَ أَنْ یغْفِرَ اللَّهُ لَکمْ: آن ها باید عفو کنند و چشم بپوشند آیا دوست نمى ‏دارید خداوند شما را ببخشد؟!" (نور/22) این نشون می ده باید ببخشیم تا خدا هم ما رو ببخشه. خب! کاری با من ندارین؟... همتون و همه عزیزانتون رو به خداوند می سپارم.   

تعداد پیامک های دیروز: 1552

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393