• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (3) | مربوط به موضوع: 1393 ، بحث آزاد ،

هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393

امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو "امید" گذاشتین؟... راستش! نمی دونم تو این سال ها چقدر تونستم "امید" رو تو دل هاتون زنده کنم؛ ولی بدونین به خاطرش تمام وجودم رو به کار گرفتم. تمامش رو...

******

اجازه! سلام بر همگی؛ یه چیز درمورد آیات 16 و 17سوره اعراف که چهارشنبه بهش اشاره شد یاد گرفتم. با اجازه می خوام بگم. بر اساس این آیات، شیطان از پیش رو و پشت سر و راست و چپ، می خواد ما رو گمراه کنه. این یعنی فقط بالا و پایین می مونه برای ما؛ یعنی اگه سجده کنیم و دعا کنیم و یاد خدا باشیم، شیطان هیچ کاری بجز افسوس خوردن نمی تونه بکنه. امید این بار ما شما و عزیزانت رو به خدا می سپاریم.

(لیلی از ری)

******

گرچه باشگاه عزیز نمی خرد ما را به ریالی، به خیالی /  رسم انصاف و وفا نیست که نفرستیم پیامی جهت عرض سلامی... خدا رو شکر خبری از عصا نیست!!! این پیام معرفت رو هم به خاطر پیام برادر سپهر فرستادم که گفت: "عمر، پرباری و اثرگذاری باشگاه، به پیامای من و تو است." ممنون از تمام زحماتی که برا باشگاه می کشی ناخدا امید؛ سالی پر برکت و سرشار از بردباری و صبوری و اتفاقات خوب رو برای همه هم اندیشان عزیز و ناخدای کشتی، آرزو می کنم.

(معصومه، بجنورد)

امید: امیدوارم تو سال جدید، خداوند به هممون یه حال خوب بده که اگه بده بقیه چیزا خود به خود حل می شه. حال خوب همینجوری نصیب آدم نمی شه. خدا باید بخواد. و خدا زمانی می خواد که می بینه ما داریم به خاطرش، خالصانه یه حرکتایی می کنیم. هر چقدر انجام اون حرکتا زیباتر و سخت تر باشه، حالش هم بیشتر و جذاب تره. گرفتین مطلب رو یا من بالای منبر بمونم؟

******

سلام؛ امید راستش امروز هم اندیشان روم یه اثر دیگه گذاشت. خواستم به شما هم بگم. آخه حال عجیبی بهم دست داد. نمی دونی من سه ساله هر وقت صدای اذان میاد از خدا می خوام که خدا حاجتمو بده. همیشه این دعا رو می کردم؛ اما امروز که اذان مغرب گفته شد از خدا "صبر" خواستم و گفتم خدایا این شیطان رو از من دور کن. به خدا احساس کردم خیلی سبک شدم. این حس وقت گفتن حاجتم بهم دست نمی داد.

(سعیده)

امید: "به نظرم" این حال خوب و اخلاصت باعث شد حاجت همیشگیت - با اینکه امروز حرفی درباره اش به خدا نزدی - بیشتر، مورد توجهش قرار بگیره. یه چیز یادمون باشه. خدا اگه صلاح ندونه حاجتی رو روا کنه، اگه بنده اش رو در همون حال شکرگزار ببینه، حتما به خوبی جای دیگه ای براش جبران می کنه. خدا آخر معرفته اگه ما بتونیم درک کنیم.

******

سلام؛ من به کمک شماها امروز متولد شدم و فصل جدیدی از زندگیم رو آغاز کردم. برام دعا کنید ثابت قدم باشم لطفا. پاینده باشید!

‏(زهرا از انار)

******

سلام؛ امروز صبح که بیدار شدم، تموم انرژى هاى مثبت رو تو وجودم حس می کردم. پنجره رو وا کردم یکم هواى تازه بخورم که خانوم همسایمون رو دیدم داشت کوچه رو با آب می شست. یه ساعت داشت ادامه می داد! هیچى دیگه! کل انرژیم پرید. قبلا بهشون تذکر دادیم؛ ولی فایده نداره.

(سحر، ایلام)

امید: آخه می دونی؟ تذکر مستقیم معمولا باعث می شه آدما بیشتر، لج کنن. اینجور وقتا باید یه راه غیر مستقیم پیدا کنیم. 

******

سلام؛ خدا قوت. قبلا تقریبا همه چیو رعایت می کردم؛ ولی الان با لذت رعایت می کنم؛ یعنی با لذت ناشی از آگاهی. بهتون مدیونم. بابت راهنمایی تو تربیت فرزندم. بابت افتخار کردنم به حجابم. بابت لذت خانه دار بودنم و مادر بودنم. بابت اصلاح تغذیه ام و سلامتیم. بابت شکر گزاری کردن به خاطر همسر خوبم و بابت خیلی چیزای دیگه. خدا حفظتون کنه تا ابد.

(لیلا از تهرون)

******

سلام؛ ازتون می خوام این آخر سالی به کسایی که واقعا دلتنگن سر بزنید. از آسایشگاه سالمندان تا آسایشگاه معلولین و کودکان بی سرپرست. بیاین سال جدید رو با شاد کردن دل کسایی که منتظرن، شروع کنیم. خدا هم خوشحال می شه و لبخند می زنه. حال دلمون هم خوب می شه. ممنون که هستین.

(متینه اسلامی، پرستار)

******

دانستن کافی نیست. باید اقدام کرد. تنها با خواندن و دیدن و شنیدن به جایی نمی رسی. باید دست به کار شوی. به خاطر داشته باش: هدف هایی که برنامه اجرایی برایشان نداری، فقط یک خیال هستند!

(معصومه قهرمانزاده)

******

اثر: سلام هم اندیشان عزیز؛ تاثیری که باشگاه روی من گذاشته اینه که دشمن ظروف یه بار مصرف شدم. نه تنها از خودم که از همه دورش می کنم. چند تا جوجه رنگی واسه خودم خریدم؛ حتی واسه اونا هم دلم نیومد که براشون آب تو کاسه یه بار مصرف بذارم؛ چون از مضراتش آگاه شدم. خدا تو رو برا ما نگه داره باشگاه هم اندیشان. آمین.

(مهین،20 ساله از مشهد) 

******

سلام؛ اما هم اندیشان به من آموخت... سعی کنم که هر کاری می کنم با تفکر و آگاهی باشه. با تفکر حرف بزنم، بخورم، کار کنم، در اجتماع حاضر شم، عبادت کنم، بخوابم، نگاه کنم و حتی با آگاهی و تفکر، آب بخورم. و در نهایت با آگاهی زندگی کنم و نفس بکشم. آگاهی، معجزه می کنه.

(منیره، خواف، خراسان رضوی)

******

خدا رو صد هزار مرتبه شکر؛ چون با خوندن پیامک ها متوجه می شی همه سر یه سفره نشستیم و کم و زیادش مهم نیست؛ ولی معلومه بحث ها پر ثمر بوده. خدایا ممنون که راه صراط مستقیم رو نشونمون دادی. خدایا برکت بده به این سفره. الهی که دل خوش باشید.

(شاهچراغی، یزد)

******

سلام؛ تبلیغ باشگاه رو روی دیوار توی خ.بهشتی شهرری دیدم. دم نویسندش گرم.

(علیرضام)

******

اثر: از کجا شروع کنم؟ فقط بگم با شما بودن باعث شده پدرم بهم بگه: "با بقیه بچه هام فرق داری. روت یه حساب جداگانه باز کردم." دست از ماشینی شدن برداشتم و با وجود کامپیوتر، بیشتر وقتمو با خانوادم می گذرونم. دیدم نسبت به زندگی و آدمای دور و برم کلی عوض شده.  محجبه بودم و محجبه تر شدم. اینا فقط گوشه کوچیکی از تغیراتم بود.

(معصومه از الشتر روستای دهرحم)

امید: کم حرفی نیستا! پدر آدم به آدم بگه: روت یه حساب دیگه ای باز کردم. همین که تا حالا از خوشحالی پر درنیاوردی خیلیه.

******

سلام به هم اندیشان گل؛ دلم خیلی ازتون پره! همش شعار، شعار، شعار!!!! وقتی از کار بیکار شی، وقتی چند جا بسپاری واسه کار، وقتی چند برج اجاره خونت عقب بیفته، وقتی نتونی زن مریضتو ببری یه دکتر، وقتی نتونی مایحتاج روزانه خانوادتو برآورده کنی، بازم خیال داری دنیا رو زیبا ببینی و...؟؟ بازم دنبال اثر هم اندیشانی؟ به نظر من اینا همش شعاره! امید درج کن که بدونم نظر مخالفم می خونی و یه جواب قانع کننده بهم بده.

(حسینم از نهاوند)

امید: اول، اون عصای منو بهم بده تا از این منبر بیام پایین!!! نترس! می خوام بیشینیم قشنگ با هم حرف بزنیم. ببین حسین جان! وسعت جوابت به اندازه بیش از سه سال حرفایی هستش که تو باشگاه زدیم. با دو تا جمله نمی شه؛ ولی عجالتا وقتی آدم مشکلی تو زندگیشه، بهتره قبل از هر چیز بررسی کنه و ببینه خدای ناکرده نتیجه کارهای اشتباه خودش نباشه. بلا نسبت شما، از نارضایتی خدا به خاطر نماز نخوندن و سهل انگاری تو نماز گرفته تا نارضایتی پدر و مادر و خیلی چیزای دیگه. اینا خیلی مهمه. اگه اینا نبود و "امتحان الهی" بود که خیلی وقتا هم همینطوره و برا همه هم به شکل های مختلف پیش می یاد، اونوقت باز راه خودش رو داره. فقط یکیش اینه که در شرایط سخت زندگی، باید شکرگزار بود تا در نتیجه اون شکرگزاری، درهای رحمت خدا هم به رومون باز شه.

******

سلام دوستان؛ کتاب جادو اثر راندا برن بهترین کتابیه که تا به حال خوندم. حتما این کتابو مطالعه کنید. هر کسى شکرگزار باشد بیشتر به او بخشیده خواهد شد و هر کس این سپاس را به جا نیاورد حتى چیزى که دارد از او گرفته خواهد شد. من کسانى را دیده ام که ناامید و افسرده بوده اند و با شکرگزاری، به زندگی شادى وارد شده اند. گزیده اى از این کتاب بود.

(بهار از آمل)

امید: به نظرتون این جملات یه جورایی معنی آیه 7 سوره ابراهیم نیست؟ "اگر مرا سپاس گویید، بر نعمت شما می افزایم و اگر کفران کنید، بدانید که عذاب من سخت است."  

******

اغلب فکر می کنیم چون خیلی گرفتاریم به خدا نمی رسیم؛ اما واقعیت اینه که چون به خدا نمی رسیم خیلی گرفتاریم!

(الهام، کارگر)

******

ضروری، ضروری! سلام؛ امید این پیامو دادم تا کسایی که از لطف خدا ناامیدن بدونن خدا هرگز دعا و ذکر بنده اش رو بی جواب نمی ذاره. مطمئن باشین. از کجا اینو می گم؟ آخه واس من و خونوادم اتفاقی افتاد که ختم بخیر شدنش یه معجزه بزرگ بود. همه اش هم به خاطر دعا و ذکر بود. با تک تک سلولای بدنم به دعا و ذکر و اثراتش ایمان آوردم. هرگز از لطف خدا ناامید نشید. هرگز.

(بهناز از بیرجند)

******

"باطن زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکنید و از زندگیشان عکس نگیرید که فیلمش چیز دیگری است." این زیباترین جمله ایه که ازتون یاد گرفتم.

(ستاره، 70، روستای کوریجان استان همدان)

******

اثر: هنوز یک سال هم از هم اندیش شدنم نگذشته؛ اما چند تا تغییر بزرگ کردم. یکیش اینه که دیگه زیبایی های کوچیک اطرافم واسم بی معنی نیست و ازشون لذت می برم و خدا رو به خاطر همه مهربونیاش شکر می کنم. مهربونیایی که قبلا بهشون توجه نمی کردم.

(عصمت)

******

سلام؛ از وقتی عضو شدم دیگه حتی پوست تخمه هامم تو طبیعت نریختم.

(خاتون همتی از باغملک خوزستان)

******

سلام؛ من هر سال موقع خونه تکونی همه اش غر می زدم و با مادرم  جر و بحث می کردم؛ ولی امسال با حوصله و آرامش دارم کمکش می کنم.

(رعنا، 24 ساله، ابهر)

******

سلام دوستان؛ راستش من تو این ۸ ماه که با شما همراهم هیچ تاثیری و تغییری در خودم احساس نکردم؛ اما امیدوارم یکروز منم تغییر کنم. برام دعا کنید.

(سلگی از کرمانشاه)

******

سلام؛ امید هر کی می گه هم اندیشان رو خونده و روش اثر نذاشته بگو برن یه دور دیگه بزنن و به قول خودت این دفعه عمیق شن. حتی شده سرسوزن باشه بی تاثیر نبوده. خدایی عمیق شید.

(ثریام)

******

سلام امید؛ این پایان سالی طرز تهیه شیره رو یاد ندادیا. همه اش قول می دی. خبری نشد؟!

(زیبا از پاکدشت)

امید: باور کنین حتی پیامکایی که فرستاده بودین رو آماده هم کرده ام. یه نکته های مهمی داره که باید بیشتر بررسی بشه. می مونه برا اونور سال.

******

سلام؛ 6 ماهه که با هم اندیشان آشنا شدم. این رو به حساب این می ذارم که خدا خیلی دوستم داشته. یه جمله قشنگ که خیلی روی رفتار و گفتارم اثر کرد این بود: "ما نباید نماز را قرائت کنیم؛ باید نماز را اقامه کنیم."

(محمد محمدی از گچساران)

******

سلام امید؛ بحث اثر رو که گذاشتی یه جورایی دلم ریخت. نکنه مقدمات خداحافظی و.... امیدوارم که اینطوری نباشه. باباااااا من هنوز ازدواج نکردم. حداقل بذار یه عروس هم اندیش واسه مادرم پیدا کنم.

(رضا زارع، تهران، 20 متری شمشیری، کوچه طاهر یزدی)

امید: فورا زبونت رو گاز بگیر... دردت اومد؟ حقته! تا شما باشی منفی بافی نکنی! البته یه چیز هم هستا! مثبت اندیشی نباید باعث بشه آدم جانب احتیاط رو رعایت نکنه. من می گم بیاین یه سرشماری راه بندازیم. اینجوری هم شماره تلفن همه هم اندیشا رو برا روز مبادا داریم؛ هم آخرین آمار هم اندیشا دستمون می یاد و هم آمار پیامکا تو ایام تعطیلات کم نمی شه. تازه این دفعه می تونیم سرشماری رو با توجه به سابقه هم اندیشی برگزار کنیم. هر کسی فقط و فقط کد قرمز موردنظر رو ارسال کنه.  

101- افرادی که در شش ماهه دوم سال 90  (زمان تاسیس باشگاه هم اندیشان) هم اندیش شدن.

102- شش ماهه اول سال 91   

103- شش ماهه دوم سال 91

104- شش ماهه اول سال 92

105- شش ماهه دوم سال 92

106- شش ماهه اول سال 93

107- شش ماهه دوم سال 93

"لطفا" هیچ هم اندیشی نباشه که در سرشماری شرکت نکنه. اگه تو یه خانواده چند نفر هستین، هر کس جداگانه پیامک بفرسته؛ حتی اگه با یه تلفن همراه مشترک باشه. هر کس با هر سنی که مرتب و یا گهگاه، باشگاه رو می خونه.

******

سلاااااام؛ آقا امید همین حالا یه سوال برام پیش اومده. بپرسم؟ باشه می گم: سال هاى قبل که سال تحویل، نیمه شب بود، من یه هم اندیش نبودم و تا لحظه سال تحویل بیدار مى موندم؛ ولى حالا که ساعت دو شب، سال تحویل می شه باید بیدار بمونم آیا؟؟!!!!

امید: سر شب یه چرتی بزن که سر حال باشی؛ درضمن اگه شیطون گذاشت و یه نماز شبی هم خوندی، ما رو هم دعا کن. 

******

سلام به هم اندیشان؛ "اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم" آقا امید بدرج تا اونایی که صلوات پابرجا موندن هم اندیشان یادشون رفته بفرستن. حال خوب این روزامو از شماها دارم. سایتون برقرااااار.

(مینا از لنگرود)

******

کات!!!!!!!! خسته نباشید. امید خان، عالی بود. هم اندیشان، شما هم همینطور. خب عید همتون مبارک. تا پانزدهم فروردین همتون و همه عزیزانتون رو به خدا می سپارم.

(آرمان از جوانرود) 

امید: بابا! صبر کن! یه چیزایی هنوز مونده که باید بگم. یکیش اینه که هم اندیشان قدیم تعطیل نخواهد بود و حتی پنجشنبه ها، به جز روزهای تعطیل، به روز می شه. مقاله ها هم همینطور؛ طبق برنامه ای که اول هر مقاله اومده. مزاج شناسی رو تو مجله طب سنتی حتما دنبال کنین که بدردتون می خوره؛ همینطور سایر مقالات رو؛ ازجمله تربیت. نظرسنجی موضوعات هم موند برا اونور سال. راستش نخواستم این کار مهم، سرسری انجام بشه؛ چون آخر سالی، سرمون خیلی شلوغه. تو ایامی که باشگاه تعطیله، ممکنه خیلی چیزا ببینین و یا خیلی نکته ها به فکرتون برسه که گفتنش برا بقیه جالب و آموزنده باشه، تا هنوز براتون داغه، حتما برامون پیامک کنین. حتما. همتون و همه عزیزانتون رو به خداوند می سپارم. تو این روزهای دلتنگی، همدیگه رو حسابی دعا کنیم. پانزدهم فروردین، روز دیدار مجدد هم اندیشان با همدیگه. به لطف خدا. دعا و صلوات برای برقراری هم اندیشان، سلامتی مسافرها، شفای مریض ها و رفع گرفتاری ها، سر و سامون گرفتن جوونا و مهمتر از همه عاقبت بخیری همه، یادمون نره.

 

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط پارمیدا در تاريخ 1394/04/02 و 15:55 دقيقه ارسال شده است

هم اندیشان حرف نداره

اين نظر توسط زهرا در تاريخ 1394/01/01 و 20:26 دقيقه ارسال شده است

سلام
امیدخان عیدتون مبارک امیدوارم سال بسیااااااااااااار خوبی داشته باشی

اين نظر توسط محدثه19ساله علی آبادکتول گلستان در تاريخ 1393/12/28 و 16:07 دقيقه ارسال شده است

باتشکرازهمه هم اندیشان ودوستان گلم شماوهمه عزیزاتون وبه خدامی سپرم


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 2. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 4. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 5. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 8. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393
 9. هم اندیشان دوشنبه 11 اسفند ماه 1393