• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 17 دیماه 1393

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده (2) | مربوط به موضوع: 1393 ، عاقبت بخیری ،

هم اندیشان چهارشنبه 17 دیماه 1393

خیلی وقته باهاتونم. از اولین کسانی هستم که سوار کشتیتون شدم. باهاتون قد کشیدم. با درداتون غصه خوردم. با شوخی هاتون خندیدم. دردها منو پختن و مدیونتونم. ممنون از بودنتون.

(یه هم اندیش دیگه باتجربه)

امید: سلااااام؛ فکر کنم دیگه وقتشه به خیلی هاتون دکترای افتخاری مهارت های زندگی بدیم. آره! دیگه وقتشه. 

******

سلام امید و دوستان؛ امروز فاطمه زهرای عزیزم به سن تکلیف رسیده. الانم داره نماز عشاء می خونه. دعا کردم انشاءالله عاقبت بخیر بشه. به امید خدا ۸ سال دیگه سوار کشتی هم اندیشان می شه.

(مامان فاطمه زهرا)

امید: یادت باشه حتما یه دفتر درست و حسابی براش درنظر بگیری تا حساب و کتاب نماز روزه هاش رو توش بنویسه. هم وقتی نگاش می کنه باعث تشویقش می شه و هم وقتی بزرگ بشه دعات می کنه؛ چون کاملا حساب و کتابا دستشه و تو سردرگمی نیست که چقدر نماز و روزه قضا گردنشه؟! می گم یادتونه دیروز از فوائد افتادن تو مسیر عاقبت بخیری یه چیزای مهمی گفتیم؟ چند تا دیگه اش رو هم می خوایم امروز بگیم. یکیش اینه که چون پدر و مادر تو مسیر درستن، بچه ها هم تو مسیر درست می افتن. وقتی پدر و مادر تکلیف خودشون رو نمی دونن، بچه ها بدونن؟ البته داریم بچه هایی که تو اینجور خونواده ها بودن و یه جورایی نجات پیدا کردن و عاقبت بخیر هم شدن. حالا از طریق دوست خوب، معلم خوب، کتاب خوب، یه اتفاق و یا هر چیز دیگه... ولی عقل می گه باید خودمون رو پاک کنیم تا نسل پاکی داشته باشیم. اینجور جاها نمی شه ریسک کرد. فرزند ناجور یعنی... 

******

سلام به همگی؛ می خواستم بگم وقتی پیش دانشگاهی بودم یه دبیر فلسفه داشتم که خیلی مدیونشم. باعث شد خیلی بیشتر درمورد دینم تحقیق کنم و بدونم. خیلی کتاب از نویسنده های مشهور خوندم؛ اما باور کنید هیچکدومشون مثل معنی قرآن کمکم نکرد. شاد باشید و سلامت.

(مرضیه)

******

توجه! توجه! متنوع: آیا می دانستید سس مایونز به دلیل ترکیب خاصی که دارد در کنفرانس های علمی به عنوان سم کبد معرفی می شود؟!! آخه مگه می شه سس با کتلت نخوری؟؟؟ نه امید! واقعا می شه؟ هر چی می کشیم از دست این شکمه.

(زهرا، 20 ساله از مشهد)

امید: استفان کاوی تو کتاب "هفت عادت خوب خانواده" مراحل اولیه ترک عادات بد رو به لحظات اولیه بلند شدن موشک های فضایی از زمین تشبیه کرده. می گه: موشک های فضایی وقتی می خوان برن بالا، بزرگترین مشکلشون جاذبه ی زمین و کندن از جو زمینه. بیشترین انرژی رو باید همون اول کار، موقع فاصله گرفتن از زمین متحمل بشن و وقتی این سختی رو رد کنن و از جو خارج بشن دیگه حلللله! می افتن رو غلتک! درمورد انسان هم همینطوره! ترک گناه و یا عادات بد، اولش سخته و اون سختی اولیه رو که پشت سر بذاریم...

******

سلام؛ خواستم به آقا فرهاد بگم همین که تصمیم گرفتید یه تغییری در خودتون ایجاد کنید خیلی خوبه. سعی کنید بیشتر با افرادی معاشرت کنید که یاد خدا رو در دلتون زنده نگه می دارن. انتخاب دوست خیلی مهمه؛ دوست خوب آدم رو از فرش به عرش می رسونه و دوست ناباب هم بالعکس. موقع نماز برید مسجد. اون معنویت مسجد، جذبه شدیدی رو در انسان ایجاد می کنه و حال دل آدمو خوب می کنه. از کتابای معنوی غافل نشید. تأثیر شگرفی بر وجود انسان داره. دقایقی از شبانه روز رو با خدا راحت و صمیمی گفتگو کنید. درضمن، سخنرانی های حجت الاسلام والمسلمین حدائق رو به همه پیشنهاد می کنم. عالیه.

(مژده، 20 ساله)

******

سلام؛ آقا امید! قراره فردا اینجا برف بیاد... از الان دارم قدرت نمایى زیباى خدا رو با تک تک سلول هاى بدنم حس می کنم. می خواستم شماها رو هم در این حس قشنگ شریک کنم... خدایا! به خاطر همه نعمت هایت، بسیاااااااار متشکرم.

(على تائب، 1370، شفت)

******

سلام امید؛ خواهش می کنم درجش کن تا نتیجه نیکی به پدر و مادر رو همه بخونن. چند روزی بود شوهرم بیماری سختی گرفته بود. من که دیدم هیچ جوری بهتر نمی شه تصمیم گرفتم که مثل همیشه به پدر و مادرم احسان کنم؛ ولی این دفعه با نیت رفتم جلو. دیروز تو دلم، نذر کردم که برم خونه پدر و مادر پیرم و بهشون خدمت کنم تا به واسطه دعای اون ها شوهرم بهتر بشه. باورتون نمی شه امروز صبح شوهرم از خواب که بیدار شد خوشحال بود و می گفت امروز حالم خیلی بهتر شده. خدایا شکرت که دلم رو شاد کردی و دعای پدر و مادر اینقدررر تاثیر گذاره.

(فاطمه هستم از اصفهان)

امید: بذارین یه نکته ظریفی رو بگم. ببینین! در اینکه دعای پدر و مادر معجزه می کنه کوچکترین شک و تردیدی وجود نداره؛ ولی گاهی هم ممکنه این معجزه، یه جا یا زمان دیگه ای غیر از اون جا و زمانی که انتظارش رو داریم جواب بده. می دونین چرا؟ برا اینکه اگه قرار بود همیشه اونجایی که انتظارش رو داریم جواب بده که همه چیز عیان می شد و دیگه جایی برا شک و تردید وجود نداشت؟ خدا می خواد ببینه تو همین شک و تردیدها کی بهش اعتماد می کنه؟   

******

سلام؛ آقا امید... دوست دارم هرچی زودتر بفهمم موضوع هفته آینده چیه؟؟؟ راستی بد نیست یه هفته هم راجبه وظیفه ای که پدر و مادر در انتخاب نام فرزندانشون دارن حرف بزنیم. آخه هر چی می ریم جلو اسم های تعجب آوری می شنویم! دقت کردین؟!

(مهدیه حاصلی از خرم آباد)

امید: نوبت بحث "خود کم بینی" هستش؛ ولی اگه خسته شدین می تونیم یه هفته بحث آزاد بذاریم و بعد بریم سر اون بحث. موافقای بحث آزاد 201 و موافقای بحث "خود کم بینی" 202 رو به 3000048 ارسال کنین.

******

بسمه تعالی... سلام؛ امید! من که دیگه خیالم از بابت عاقبتم تخت تخت شد! آخه پدر و مادرم خیییلی ازم راضین "خودشون همیشه میگن" فقط یه چیز آقا امید! من نماز و روزه ام "اگه خدا قبول کنه" سر جاشه، اخلاق و رفتارم با همه خوبه و اهل دروغ و غیبت و این حرفا نیستم و حجابم کامله و همیشه و تو هر کاری رضای خدا رو درنظر می گیرم؛ ولی همیشه فکر می کنم کمترین و بدترین بنده شم و هر کیو می بینم فکر می کنم ازم بهتره!!!

(نجمه آل بوبالد "دختر عرب" از اهواز)

امید: جالبه! شیطون هیچ جوری دست از سر آدم برنمی داره. اعمالمون رو که درست می کنیم هم اینجوری می یاد ناامیدمون می کنه!!!! بالاخره تیر تو تاریکیه! شیطون از خودش دروکنه بلکه جواب وده. مالیات هم که نداره! یه مدل دیگه اش هم اینجا است..... 

******

سلام؛ امید الان ساعت 12 شبه؛ اما یه چیزی فکرمو مشغول کرده و خوابم نمی بره. من هر کار خوبی که می کنم از یادم نمی ره و همش تو ذهنم هست. از جایی شنیدم اگه همش به کارهای خوبمون فکر کنیم ارزشش کم می شه و ریا می شه. به نظرت درسته؟

(الهه از طهران)

امید: پس چی قراره به آدم حس خوب و دلگرمی بده که انگیزه داشته باشه بره جلوتر. کارهای خوبمون دیگه. فکر کردن به کارهای خوب ریا نیست. ریا اینه که کارهای خوب رو برا اینکه بقیه متوجه بشن انجام بدیم و جیگرمون بابتش حال بیاد.

******

سلام امید؛ اینقدر خستم... چون هر چى بیشتر از گناه فاصله می گیرم بیشتر کلافه می شم. آخه می دونى؟ از صبح شروع به مراقبه می کنم. بعد، یه کار خطا که می کنم اینقدر حرص می خورم بعد اعصابم خرد می شه. بعد کلافه و ناراحت می شم. حالا فکر کن از صبح تا شب چند تا گناه و چند تا ناراحتى؟ موهام از دست خودم داره سفید می شه!!

(رباب هستم)

امید: بابا! همونطور که با یه دست نمی شه چند تا هندونه رو بلند کرد، تو یه روز هم نمی شه همه گناها رو ترک کرد. می تونی با یه گناه شروع کنی. می دونی؟ موفق شدن تو ترک یه گناه، کمک می کنه تا تو ترک بقیه هم سرعت بگیریم.

******

سلام؛ دو تا عامل مهم در عاقبت به خیری انسان "نماز اول وقت" و "ترحم نسبت به آفریده های خداوند، اعم از انسان و حیوانات" است. یه مشکل بنده خدایی رو حل کردن، شاد کردن دل یه بچه و غذا دادن به یه حیوون زبون بسته و... لبخند خدا رو درپی داره و گامیه در مسیر عاقبت به خیری.

(... از شهر بهشت، مشهد)

امید: فکر کنم گیاها رو یادت رفت بگی! جدی می گما! ما باید با کل مخلوقات خدا مهربون باشیم. نکته مهمیه. احترام به هر آفریده خدا، احترام به خداونده و برکت می یاره تو زندگی.

******

سلام هم اندیشان؛ عاطفه خانم از موقع وضو گرفتن تا برید سر سجاده برا نماز ذکر بگید. قبل شروع نماز چند آیه از قرآن رو بخونید. نماز علاوه بر حضور قلب به حضور ذهن هم نیاز داره. با ذهن درگیر که نمی شه نماز خوند؛ پس تمرین تمرکز کنید و هنگام نماز اجازه ندید هر فکری به ذهنتون خطور کنه.

(مرضیه)

******

امید سلام؛ به نظرم ما باید تکلیفمون رو با خودمون روشن کنیم و بعد به عاقبت به خیری فکر کنیم. بالاخره یا ما مسلمون هستیم یا نه! یا خدا می خوایم یا نه! اگه باری به هر جهت باشیم، هم این دنیا رو از دست می دیم و هم اون دنیا رو. یا رومی رومی یا زنگی زنگی! اینا رو گفتم چون سال ها اینطوری زندگی کردم و نه عین آدم کیف گناهمو می بردم و نه لذت پاک بودن رو چشیدم.

(ناهید، شهر قدس)

امید: اینم یه فایده دیگه ی افتادن تو مسیر عاقبت بخیری. اینکه که آدم از بلاتکلیفی در می یاد. بلاتکلیف بودن کم دردی نیستا! راستی! گفتی: کیف گناه! ولی یادمون باشه هر گناهی عقوبت داره. هر گناهی. ریز و درشت. ریزها عقوبت ریز و درشت ها عقوبت درشت. خیلی هاش تو همین دنیا! بعیده کسی کیف گناهشو بکنه. درسته! ممکنه تو زمان خاصی لذتش رو ببره؛ ولی... مقاله  مرض عقوبت رو که همه خوندین؟ راستش! با همه این حرفایی که زدم می خوام بگم: یه فایده دیگه افتادن تو مسیر عاقبت بخیری اینه که کمتر گناه می کنیم و کمتر عقوبت می کشیم. همه ی این ها در مجموع یعنی: "آرامش" همه تون و همه عزیزانتون رو به خدا می سپارم. پیامک های متنوع یادتون نره! 

تعداد پیامک های دیروز: 2399

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط Aye در تاريخ 1393/10/23 و 16:18 دقيقه ارسال شده است

سلااااااااااااااااام....من تازه باهاتون آشناشدم وازآشنایی باشمادوستای خوب خیلی خوشحالم....بحثتون هم عااااااااااااالی بود...
خوشم اومدشکلکشکلکشکلک

اين نظر توسط امیدی در تاريخ 1393/10/20 و 21:38 دقيقه ارسال شده است

سلام. دوستان من تازه با شما آشنا شدم و خیلی خوشحالم

اين نظر توسط مرجان در تاريخ 1393/10/18 و 12:13 دقيقه ارسال شده است

سلام.آقاامیدبحث این هفته محشر بود خیلی بهمون کمک کرد.امیدوارم با چیزهایی که یاد گرفتیم همه عاقبت بخیر بشیم.انشاالله.


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393