• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 78 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 14 دیماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، عاقبت بخیری ،

هم اندیشان یکشنبه 14 دیماه 1393

سلام امید؛ نمی دونم چرا هیچی متحولم نمی کنه. یه چیزی بگو تغییر کنم و دلم بلرزه. قدر لحظه هامو بدونم و نهایت استفاده رو ببرم. تغییر برام لازمه. اعتقادات و علاقه و انگیزم ته نشین شده تو دلم. به خونه تکونی نیاز دارم. کمکم می کنی؟!!

(کوثر)

امید: سلااااااام؛ یه چیزی می خوام بگم خواهش می کنم عمیق شیم. باشه؟ ببینین! باید باور کنیم که گناه ها تو حال معنوی مون تاثیر می ذارن. عین یه برنامه دقیق کامپیوتری! هر چه میزانشون بیشتر، حال معنوی مون خرابتر! اگه می خوایم حالمون خوب باشه باید گناه ها رو دستکم نگیریم؛ حتی گناه های کوچیک. گناه ها اگه زیاد بشه قساوت قلب می یاره. دیگه هیچ حرف حسابی تو گوشمون نمی ره! دیگه هیچ چیز متحولمون نمی کنه! استاد رحیم پور ازغدی می گفت: "حتی کم کم کارمون به جایی می رسه که اشتباه می کنیم و قهقهه می زنیم." می گفت: "البته قبل از اینکه چنین زمانی برسه و خداوند به حال خودمون رهامون کنه، بارها و بارها بهمون تلنگر می زنه و زمینه های تحول رو برامون ایجاد می کنه؛ ولی اگه همچنان بهشون بی توجه باشیم..." کوثر خانوم؛ اینکه احساس می کنیم به تحول نیاز داریم؛ یعنی اینکه هنوز خدا بهمون امیدواره و به حال خودمون رهامون نکرده. امیدوارم نیاد اون روزی که آخرین فرصتی باشه که خدا بهمون داده و ما...

******

سلام امید؛ سلام هم اندیشا؛ دلم براتون یه ذره شده بود. نمی دونم چرا از کشتی هم اندیشان جا موندم. دلم برا موقع هایی که یه هم اندیش واقعی بودم تنگ شده. فکر نکنم دیگه بتونم بهتون برسم. خیلی ازتون دور شدم.

(فاطمه)

امید: صبر می کنیم تا خودت رو برسونی. لنگرها رو بندازین! 

******

سلام بر همگی؛ امید نظرت چیه دیگه از کشتی بیایم بیرون و بریم توی زیر دریایی هم اندیشان؟ چون همونطور که ما می ریم تو عمق بحث، زیر دریایی هم می ره تو عمق دریا. کشتی رو هم کنار جزیره پارک می کنیم. دوستان موافقین؟ یه تنوعیم می شه.

(سیده فاطمه سعیدی نژاد، ۱۸ ساله، کنکوری، گرگان)

امید: بودجه نداریم زیردریایی بخریم؛ مجبوریم تو کشتی عمیق شیم؛ البته همین هم هنره! بریم تو زیردریایی عمیق شیم که هنر نیست!

******

‌سلام؛ ‌می شه ‌بگید چرا اکثر عرفا و سالکان ‌حق، ‌مرد بودن؟ ‌من ‌که ‌خانمی‌ رو در این ‌زمینه ‌نمی شناسم‌؛ ‌درضمن ‌واسه ‌شفای ‌مادرمم ‌دعا کنید.

(یه ‌دختر امیدوار‌)

امید: تا حالا چیزی درباره "بانو مجتهده امین" شنیدین؟ می گن حتی صدای مناجات برگ ها و درختان و پرندگان و حتی سنگریزه ها رو هم می شنیده. عارف، فقیه، فیلسوف، مفسر قرآن و... سال 62 مرحوم شدن و مقبره شون تو تخت فولاد اصفهانه. بیاین یه آیه قرآن هم با هم بخونیم که کاملا مرتبط با حرفامونه...

"من عمل صالحا من ذکر او انثى و هو مؤمن، فلنحیینه حیوه طیبه: هر کس عمل صالحى انجام دهد مرد باشد یا زن در حالى که مؤمن باشد حتما او را با حیات پاکیزه احیاء و زنده مى‏کنیم. (نحل/ 97)"

******

سلاااااام به همگی؛ امید خیلی خوشحالم که یه هم اندیشم. راستش هر وقت ناامیدی و (اسمشو نبر) میاد سراغم، باور کن با خوندن هم اندیشان حال و هوام عوض می شه. مثل الان که خوندم و دیدم که چقدر بعضی جوونترامون مواظب پرونده ی آخرت و اعمالشونن. کلی انرژی گرفتم و به اسم زیبای الله که رو دیوار خونمونه نگاه عاشقانه ای کردم و گفتم دوستت دارم خدا. این حس قشنگو از شماها دارم. انشاالله عاقبت هممون بخیر بشه و روزی تو بهشت دور هم بشینیم و از خاطرات هم اندیشی بگیم و از تههههه دل بخندیم. آمین.

(صادقیانم، 28 ساله از وحدت کرج)

******

سلام؛ دوستان هم اندیش سعی کنید در مصرف شکر احتیاط کنید؛ چون مصرف زیادی شکر باعث ضعیف شدن بینایی، عامل اصلی چاقی، عامل بیماری آسم، عامل یبوست و خشکی روده، عامل بزرگ شدن کلیه ها، عامل اصلی افسردگی، عامل آپاندیست، عامل پوسیده شدن دندان ها و عامل اصلی بالا رفتن فشار خون است. خواهشا به فکر سلامتی تون باشید چون برام خیلی مهمه.

(یوسف خانی از اهواز)

امید: اوووووه! چه خبره؟ بابا! یواش یواش! نمی گی سکته می کنیم؟! کافیه فقط یکی از اینایی که گفتی درست باشه؛ اونوقت... اونوقت تکلیف اون همه شکرایی که خوردیم چی می شه؟!... اشکال نداره! چون جلو ضرر رو از هر جا بگیری منفعته.

******

سلام آقا امید و دوستان؛ الان که دارم این پیامو می نویسم گریه می کنم. هیچ خواستگاری ندارم و بازم منو جلوى مادرم له کردن. باز شاهد خجالت کشیدن و دروغ گفتن مادرم شدم. خیلى سخته که مجبور باشى هر شب پتو رو گاز بگیرى که کسى صداى گریه هاتو نشنوه! خیلى سخته که پیش خانواده ات ضایعت کنن. قلبم داره آتیش می گیره. دیگه تحمل این غمو ندارم. (معصومه)   امید: ........ (چیه امید؟ چرا چیزی نمی گی؟) داشتم به این فکر می کردم که اگه کسی تو چنین حال و احوالاتی بتونه به خدا اعتماد کنه و دو دستش رو ببره بالا و از ته دل بگه: "خدایا! من تسلیمم!" و با صبوریش به خدا ثابت کنه که واقعا تسلیمه و به خاطر مشکلات دنیایی حاضر نیست ذره ای از خدا روی بگردونه، چه اتفاقات شگفت انگیزی می تونه تو زندگیش بیافته. کف کفش اینه که خدا آرومش می کنه. ما باید تسلیم حکمت های خدا باشیم؛ وگرنه فقط درافتادن با خدا و زجرهای بی اجر و مزد برامون باقی می مونه.

******

سلام به همه؛ کتاب حدیث دل سپردن از دکتر مرتضی آقا تهرانی رو بخونید. ممنون به خاطر بحث هفته.

(بهزاد از کرج)

******

سلام؛ نمی دونین چقدر خوشحالم. از وقتی با شما آشنا شدم به خدا بیشتر رو کردم. تازه معنی حرفاتونو می فهمم. برام دعا کنید که زودتر مادر بشم.

(زهرا)

امید: یه چیزی رو چند وقته می خوام بهتون بگم فکر کنم الان وقتشه. می گم هیچ می دونستین که وقتی از ته دل به خدا رو می آریم خدا خودش راه ها رو بهمون نشون می ده؟ جالبه! قبلا هم نوشته های روی دیوار رو می دیدیم! قبلا هم به سخنرانی ها گوش می دادیم! قبلا هم قرآن می خوندیم! قبلا هم هم اندیشان می خوندیم! اما حالا... اما حالا دیگه خیلی چیزها برامون معنا و مفهوم پیدا می کنه. انگار پرده ها کنار می رن و بهتر همه چیز رو می بینیم و می شنویم و به کار می بریم و این بخشی از همان راه هاییه که خداوند وعده داده.

والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا

کسانی که در راه ما مجاهده و تلاش می کنن قطعا به راه های خود هدایتشان خواهیم کرد. (عنکبوت/69)

******

سلام؛ اونقدر غرق زندگی می شیم با کلی مشکل که خودمون و خدا و پدر و مادر و فراموش می کنیم. وقتی ناراحتم می شینم پیش بابام گریه می کنم اونم بنده خدا هیچی نمی گه تا آروم شم؛ ولی مطمئنم موفقیت هایی که دارم از دعاهاشونه که سر نماز دارن. کاش همیشه پدرمادرا ازمون راضی باشن. خیلی برا عاقبت بخیری مهمه. ازشون بخوایم دعامون کنن؛ حتی اگه در قید حیات نباشن.

(رویای همیشگیه باشگاه)

امید: من همیشه می گم خدا پدر و مادرا رو واسطه ای برا عاقبت بخیری ما قرار داده. یه راه خوب میانبر؛ البته که گاهی گناهان باعث می شن اصلا این راه میانبر به چشمون نیاد! تا پدر و مادر گرفتار می شن و به ما نیاز دارن و موقع امتحان فرا می رسه می گیم: خدایا! چرا ما؟ چرا فلانی درگیر کارای پدر و مادرش نیست ولی ما...

******

سلام؛ آقا امید با ما به از این باش. یادته گفتی: "اگه خدا چیزی رو که خواستیم بهمون نداد، بگیم خودتو عشقه" البته بگم من مشکلی با صبر و اعتماد به حکمت خدا ندارم؛ اما به نظرت این آخر سرخوشی نیست؟ مثلا با درس زیادی که می خونم تو امتحان کم بگیرم شاد و خوشحال بگم خدایا خودتو عشقه... بعدشم عاقبت به خیری فقط درمورد آخرت که نیست درمورد زندگی مادی (آینده) هم هست پس چرا درموردش صحبت نمی کنید؟

(سحر، دختر آذری، اسفند 75)

امید: می دونین؟ بعضی از ماها کارمون که گیر می کنه می ریم سراغ خدا. مثلا موقع امتحانا یاد خدا می افتیم و از خدا انتظار داریم که... ولی بعضی ها خدا همیشه تو زندگیشونه. هر کاری می کنن؛ حتی رشته دانشگاهی که انتخاب می کنن و یا حتی خود دانشگاه رفتنشون با رضایت خدا است. شیخ عبدالکریم حامد می خواست بره کربلا؛ ولی پدرش راضی نبود. نرفت! گفت: برا من رضایت امام حسین (ع) شرطه و چون می دونم ایشون وقتی راضین که پدرم ازم راضی باشه، پس به حرف پدرم گوش می کنم و نمی رم. خب! اینجور آدما که همه چیزشون خدائیه، حتما گاهی حاجتی هم دارن. مثلا یکی موقع امتحانات درسیش می رسه و تمام تلاشش رو می کنه و از خدا هم می خواد کمکش کنه. خدا به چنین آدمی حتما کمک می کنه. حتما؛ ولی حتی اگه به هر دلیلی این وسط نمره خوبی گرفته نشد، این آدما جلز ولز نمی کنن. آرومن. می دونین چرا؟ چون ایمان واقعی، آدم رو به آرامش می رسونه! درضمن عاقبت بخیری از اسمش هم معلومه. یعنی عاقبتت به خیر بشه. با دست پر از دنیا بری.     

******

تیکه کلام نسل بعد... ایشالا خیر از پروفایلت ببینی. ایشالا لایک نشده از دنیا نری جوون. ایشالا کامنت به پستت بباره. ایشالا هر چقدر لایک از خدا مخوای بهت بده. ایشالا دست به هر چی می زنی لایک بشه. برای اینکه لایک نشده از دنیا نری بلند لایک کن...

******

سلام؛ اتفاقا من فکر می کنم چون خدا ارحم الراحمینه وقتی گناهی می کنیم با بیماری و سختی عقوبتش رو بهمون نشون میده. چرا اینجوری فکر نکنیم. ببینین صددرصد بیماری این دنیا حتی بدترینش خیییلی راحت تر از عذاب تو آخرته. حالا با این بیماری (حتی اگه نفهمیم واسه عقوبت گناهمون بیمار شدیم) خدا از عذاب آخرتمون کم می کنه. البته بعضی ها هستن هر چقدر گناه می کنن انگار نه انگار! نه بیماری، نه عقوبتی! یه وقت به عدالت خدا شک نکنینا! اینا همونایین که خدا گفته خودشون نخواستن راه درست رو برن و چشم و گوششونو در مقابل حرف خدا بستن؛ پس خدا بیشتر تو گناه غرقشون کرد تا اون دنیا حسابی تنبیه بشن.

(رومینا)

******

متنوع: الهی به امید تو. امیدخان اجازه هست؟

عمر گران می گذرد، خواهی نخواهی

سعی بر آن کن نرود رو به تباهی

با امروز فقط ۷۶ روز به پایان سال مونده ها؟!!!! خیلی زود گذشت خیلی!

(حسین خیاط از جاجرم دیار خواجه علی ابن مهزیار "ع")

امید: همه تون و همه ی عزیزانتون رو به خدا می سپارم. پیامک های متنوع یادتون نره. 

تعداد پیامک های دیروز: 1616

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393