• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 9 مهرماه 1393

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، تفاوت زن و مرد ،

هم اندیشان چهارشنبه 9 مهرماه 1393

امید: سلاااام؛ یه چیز بگم؟... من کلللی چیز، این هفته یاد گرفتم. خیلی خوشحالم. امیدوارم شماها هم حس خوب منو داشته باشین. راستش! چیز یاد گرفتن، حال آدم رو چیز می کنه! ببخشید!... خوب می کنه.  

******

سلام؛ خسته نباشید. ایمیل امروزم مربوط به بحث هفتگی هم اندیشانه. اینا تفاوت هایی هست که فکر می کنم تو بحث ها جا مونده: آقای محترم. 1-  خانم ها با اشک خود را تخلیه می کنند. لطفاً به او نگویید گریه نکن ارزشش رو نداره. اگه اون چیز ارزش گریه کردن نداره آرامش همسر شما ارزشش رو داره که تخلیه بشه. 2-  در فشارهای روحی همسرتان شدیداً نیاز به نوازش دارد. 3- همسر شما بازار رفتن را دوست دارد؛ حتی گاهی چیزی نمی خواهد بخرد. 4- خانم ها کلماتی را به کار می برند که منظورشان مفهوم اصلی آن ها نیست. مثلاً اگر می گوید " تو هیچ وقت من را بیرون نمی بری!" منظورش این است که من الآن احتیاج دارم بیرون برم. و اما شما خانم محترم. 1- مواظب همسرت باش. او خود را تخلیه نمی کند. همه را جمع می کند و زود سکته می کند. 2- وقتی به خرید می روید به همسرتان توضیح دهید چه می خواهید؟ قیمتش چه قدر است؟ از کجا می خواهید خرید کنید. اگر بیشتر از 20 دقیقه طول کشید او را آزاد بگذارید. 3-  آقای شما کلمات را به اصل معنا می فهمد. سعی کنید منظورتان را مستقیم بیان کنید.  آخ! چقدر نوشتما!

(ارادتمند همیشگی، پیوندزنی)

******

به یک زن نگو تو که خونه بودی چیکار کردی؟ خستگیت واسه چیه؟ باید دقیق تر نگاه کنی! ریز بین باشی! او هیچ کاری هم نکرده باشد، امیدت را در این خانه زنده نگه داشته است... این کم کاری نیس...

******

سلام امید؛ من یک طلبه ام. وقتی امروز به تالار گفتگو آمدم یه حس معنوی بهم دست داد؛ البته دلیلش به خاطر کار خیر همه شماها هست. خدا هم محبتتون رو تو قلب مردم قرار می ده. لطفا اگه کسی پیام می ده قبلش وضو بگیره تاثیرش چند برابر می شه. درمورد روابط همسران زیاد بحث کنید. طلاق تو کشورمون زیاد شده متاسفانه.

******

سلام هم اندیشان گل و آقا امید؛ موضوع هفته عالیه... می دونید چرا؟ چون با پیام های شما زندگیم از این رو به اون رو شده. خانم های متاهل باشگاه فقط خواننده نباشید دو روز به پیام ها عمل کنید ببینید چی می شه. البته آقایون هم حواسشون جمع باشه.

(فاطمه، مامان امیر حسین کوچولو که چند وقته دیگه به دنیا میاد)

******

سلام؛ امید! اصلا نگران نباش! نترس! من مثل شیر پشتتم! شمشیرش پلاستیکیه! باور کن! تو برو جلو من هواتو دارم! فقط قبلش بگو در خروجی از کدوم طرفه...!

(محمد نیکروان، 20 ساله، دانشجوی کارشناسی ترببیت بدنی، گیلان)

امید: ما رو بگو که رو دیوار کیا یادگاری می نویسیم!!!

******

سلام؛ روز همگی بخیر. به نظر من یک تفاوت دیگم بین مردا و زنها هست. اونم اینه که مردا تودار هستن و نمی خوان کسی از غصه یا مشکلشون باخبر بشه؛ ولی خانوما دوست دارن هرچی که تو دلشونه زود بریزن بیرون و سبک بشن.

(فهیمه حسینی، ۶۸، مشهد)

******

سلام هم اندیشا؛ امید! پدر من حرف نمی زنه. از سر کار میاد، ناهار می خوره، استراحت می کنه و بعد می ره بیرون. مادرم ناراحت شده که چرا همسرش حرف نمی زنه و بودن با نبودنش تو خونه فرقی نداره. تو رو خدا کمکم کنین. راستی! بابام کار ثابت داره. پدر خوبیه؛ فقط عیبش اینه زیادی کم حرفه

(درج اولی از اصفهان)

امید: یه مقاله خوب پیدا کردم با عنوان: "با کم حرفی شوهرم چه کنم؟" راهکارهای خوبی داده. نوزدهم مهر، بعد از ظهر، می ذاریم تو بخش روانشناسی، صفحه 790

******

سلام؛ من هم درج اولى هستم ولى از قافله عقب موندم. می خوام براتون یه راز نهفته درمورد پرحرفى زنان رو بگم. استادى می گه: زنان پرحرف هستند چون این زن ها هستند که یک بچه را به حرف درمیارن تا مردان. اگه با مردان بود تا 7 سالگى قادر به صحبت نخواهند بود. توجه هم کنید مى بینید یه بچه مثل مادرش زبون می ریزه تا پدرش.

(گل نساء از سلماس، 20 ساله و هنوز پشت کنکورى)

امید: یادت باشه چه تیکه هایی انداختی! یکی طلبت! 

******

سلام؛ با هم بخندیم. خنگول: آقای دکتر، متاسفانه من همه چیز رو خیلی سریع فراموش می‌کنم. دکتر: این مسئله از کی شروع شد جانم؟ خنگول: کدوم مسئله آقای دکتر؟!

(سیده ریحانه)

******

سلام؛ یکی دیگه از تفاوت های زن و مرد اینه که آقایون به خاطر غروری که دارن، وقتی از کسی ناراحت بشن به سختی می شه از دلشون درآورد؛ ولی خانوما زود فراموش می کنن و خیلی راحت می بخشن. راستی یه کارشناسی می گفت که خانوما می تونن یک ریز بیست و یک هزار تا بیست و دو هزار کلمه صحبت کنن؛ ولی آقایون نهایتا دو سه هزار کلمه!

(محدثه و احمد از تهران)

******

پیامی جهت بودن!

(فاطمه از ارومیه)

******

سلام امید؛ من که مجبورم قرص تیروئیدم رو همیشه ناشتا بخورم. واسه آب خوردن تکلیفم چیه؟

(فرنگیسم)

امید: آب سرد نخور! راستی! حتما مجله پزشکی (750) این هفته رو بخونید. درباره کم کاری تیروئید، آگاهی خوبی بهتون می ده. آخه این روزها خیلی شایع شده.

******

سلام به امید و هم اندیشان؛ زنگ تفریح... به خنگوله می گن قویترین حیوان دنیا چیه؟ می گه مورچه! می گن چرا؟ می گه آخه یه روز مورچه رفت تو پریز، اومدم با سنجاق درش بیارم یه لگد زد پرتم کرد!

(مریم موسوى از اصفهان، روستای خفر)

******

زنان خیلی سریع می فهمند که کسی ناراحت است؛ ولی مردان تا طرف ناراحتی خودش را بیان نکند نمی فهمند. این اصطلاحأ درک زنانه است که برای انجام وظایف مادری، در زن تکامل یافته است.

(راضیه.س از چهار محال، فرادنبه، درج اولی)

******

سلام؛ داشتم فکر می کردم واقعا همه ی کارای خدا جالب و رو برنامس! می بینین دو جنسی رو که مایه آرامش هم قرار داده، چقدر متفاوت خلق کرده؟! خوب که فکر می کنم به نظرم طبیعت در اوج بی نظمی نظم خاص خودشو داره. کلی به فکرم شاخ و برگ دادم و رسیدم به جایی که دیگه ذهنم یاری نکرد؛ اما می دونی تهش چی شد؟ برگشتم سرجای اولم و فقط تونستم یه جمله بگم: خدایا شکرت!

(عاطفه، دارم هویچ می خورم! راستی تا حالا رو هویچ دقیق شدین؟)

******

سلام بر هم اندیشان عزیز؛ دوستان! یه زمانی غصه این رو می خوردم که چرا من مثل بقیه دوستام گوشی گرون قیمت ندارم که برم داخل فلان شبکه اجتماعی و این چیزا؛ ولی الآن دیگه باید دوستام حسرت منو بخورن که چنین باشگاهی رو دارم. خدا قوت.

(فریبا از دیار فارس، منطقه ششده)

******

امید منظورت چیه از این پیامى که از (فاطمه و داوود) درجیدی؟ "زندگیت از خیلیا که به قولی می خوان "آزاد" باشن بهتره!" به چه قیمت؟ درسته با این کارا "چیزى ازت کم نمی شه" اما بستگی به این داره چی رو کم اومدن بدونى؟ منو اگه روزى سه بار نقره داغم کنن همچین فلاکتی رو تحمل نمی کنم. چه برسه به اینکه لطف کنن سرم داد نزنن. تو پیامای دیگه حرف از احترام متقابل و درک تفاوتا بود، نه فدا کردن یکی برای دیگری که احساس "قدرت" بکنه. اگه می گی این فدا کردن نیست محبته، داری خودتو گول می زنی وگرنه کسی که ذره ای شخصیت داشته باشه روحش از این پیام به درد میاد. اصلا می دونی چیه؟ "یک کشته ب نام به ز صد زنده ب ننگ." می دونم درج نمی شه؛ چون خلاف عقیده خودته امید خان. نمی خوامم درج بشه. راستی! نظرت راجع به خیانت زنا به شوهرشون چیه؟

امید: بالاخره نظرات مختلف باید مطرح بشه. من قضاوت رو می ذارم به عهده ی خود هم اندیشا. اینجوری بهتره.

******

با سلام و ادب به هم اندیشان عزیز و پدر و مادرهای هم اندیش؛ امیرالمومنین (سلام الله علیه): "تربیت، با خشم ممکن نیست!" غررالحکم، ح 10529

(مهدی، گیلان)

******

هیزم شکن صبح  از خواب بیدار شد و دید تبرش ناپدید شده. شک کرد که همسایه اش آن را دزدیده باشد. براى همین تمام روز او را زیر نظر گرفت. متوجه شد همسایه اش در دزدى مهارت دارد. مثل یک دزد راه می رود، مثل دزدى که می خواهد چیزى را پنهان کند پچ پچ می کند... آنقدر از شکش مطمئن شد که تصمیم گرفت به خانه برگردد، لباسش را عوض کند و نزد قاضى برود؛ اما همین که وارد خانه شد، تبرش را پیدا کرد! زنش آنرا جابجا کرده بود. مرد از خانه بیرون رفت و دوباره همسایه را زیر نظر گرفت و دریافت که او مثل یک آدم شریف راه می رود، حرف می زند و رفتار می کند!

(سلام؛ کوثرم)

******

زندگی زناشویی پر از سوء تفاهم هایی است که فقط به آن دلیل اتفاق می افتد که دیدگاه های متفاوت زن و شوهر به دلیل نگاه کردن به یک مسأله واحد از دو منظر است. سعی کنید دنیا را از دید همسرتان ببینید و اینکه زن شروع به تکرار فرمان هایش می کند ذهن مرد فقط یه چیز رو می شنود غر زدن که از آن متنفر است.

(ناهیدم)

******

 

یک جمله از کتاب مرغ ها می پرند اگر خروس باشید: "زن ها شیفته ی سورپرایزند. زن ها به سرعت راکد می شوند. زنگ می زنند. سورپرایز، نقش ضد زنگ را دارد...

(زهرا، ۲۲ ساله، گلها، قرچک)

******

سلام؛ اگه می خوای مردی رو به حرف زدن وادار کنی اونو در فعالیتی درگیر کن. مثلا اگه ناراحته و به ماهیگیری علاقمنده باهاش به ماهیگیری برو. می بینی چطوری به حرف درمیاد!

(بهناز از بروجرد، همون که موضوع پیشنهادیش رای آورد)

******

سلام؛ بحث این هفته خیلی آموزنده بود. یادداشتشون کردم واسه 13-14 سال بعد. یهو دیدی لازمم شد.

(مریم خالقی، 18 سال و نیم، زنجان)

******

سلام دوستان؛ دیروز پسرم می گفت: یکی از همکلاسیاش ششصد هزار تومن داده دستبند خریده. با این اوضاع پیش بریم دیگه فرقی بین زن و مردای آینده نیستا. گفته باشم.

(زهرا، 38 ساله، تهران)

******

سلام؛ صحبت از کالباس شد، یاد یه مطلب مهم افتادم که بهتون بگم. چند وقت پیشا اخبار نشون می داد که کارخونه ی سوسیس و کالباس، ضایعات مرغ (چربی، پوست، استخوان و ...) رو از قصابی ها خریداری می کنن و ازشون برای تهیه ی محصولاتشون استفاده می کنن!!! کالباس مرغ که می گن اینه ها!!! کالباسی که از ضایعات مرغ درست می شه! حالا هر کی می تونه بره سوسیس و کالباس بخوره!

(محدثه)

******

سلام؛ امام صادق ع می فرمایند: " اگر محبت کسی را در دل داری به او بگو دوستت دارم؛ زیرا ابراز مهر موجب می شود دوستی شما استوارتر گردد."

(الهام نوروزی از ایوان غرب)

******

سلام امید؛ هر کی منو می بینه می گه: خوش به حالت! همشون به حالم غبطه می خورن؛ اما هیچکدومشون از زندگی من خبر ندارن. خیلی داغونم.

(ساغر، 22 ساله)

******

سلام دوستان هم اندیش؛ تفاوت نگاه زن و مرد رو می شه با این جمله درک کرد: "مردها وسعت دریا را می بینند و زن ها عمق دریا را" که هیچکدوم از اینا اشتباه نیست و خدا جوری آفریده که در زندگی مکمل هم باشند.

(زهرا صابری از اینچه برون)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ امید! می گما عصا پیرت می کنه. عصا رو بذار بیست سی سال بعد. الان به شما چی میاد؟؟؟ کمربند! خییییلی باحاله!

( زهرا، تنها آتیش باشگاه)

امید: شمشیر بهتر نیست؟

******

سلام به امید و هم اندیشان؛ مریم خانم شما اعتراض کردی اینجا باشگاه هم اندیشانه نه باشگاه رزمی؛ بعد خودتون یکی اضافه می کنید؟! واقعا که! حالا که این جوریه منم با تانک میام.

(درج اولی، جومونگ از کره)

******

سلام علیکم؛ حرف غیرت شد! خواستم بگم "غیرت"هم یکی دیگه از تفاوتای مرد و زن هستش! درسته غیرت ریشه تو طبیعت و فطرت همه انسان ها "چه مرد و چه زن" داره! ولی تو مردا خیلی پررنگتره! این صفت تو مردا بازتاب ملکات اخلاقی بزرگی مثل شجاعت، کرامت، نیرومندی نفس و در کل نشونه ی اصلی مردونگیشونه! همچنین طبق روایات نشون ایمان مرد هم هست!

(نجمه آل بوبالد "دختر عرب" از اهواز)

امید: به به! نجمه خانوم! از این طرفا. یاد فقیر فقرا کردین!    

******

سلام؛ قابل توجه هم اندیشان یزد: جمعه 11 مهر شش و نیم صبح، همایش بزرگ راهپیمایی از میدان آزادی، با کلی جوایز نفیس!!!! به امید شرکت هم اندیشا با شماره 370

(شاهچراغی)

******

سلام امید؛ موضوع هفته بعد چیه؟؟

(گلاره)

امید: چطور جذاب باشیم؟ البته چون یکشنبه تعطیله، شنبه همین بحثمون رو ادامه می دیم و از دوشنبه، بحث جدید رو شروع می کنیم.

******

سلااااااام... دیگران را همانگونه که هستند بپذیرید. پذیرفتن کامل یعنی عشق بی قید و شرط.

(رضا زارع، 1362، تهران، 20 متری شمشیری، کوچه طاهر یزدی، بن بست سوم... تلفن....)

امید: بابا! ما یه چی گفتیم که کامل خودتون رو معرفی کنین. اون نقطه هایی که می بینین رو من گذاشتم!!! وگرنه شماره تلفن خونه شون هم تو پیامکش بود.  

******

سلام عزیزان جان! یکی از ویژگی خانم ها اینه که مثل هوای بهاری احساساتشون سریع تغییر می کنه و این برا بعضی مردا قابل درک نیست! در کل ماخانوما همیشه خوبیم و موجودات نازنینی هستیم. این آقایون هستن که باید درک کنن.

(سارای 23 از تکاب)

******

پیام گم گشته باز آید به هم اندیشان، غم مخور

چهره امید خان شود روزی خندان، غم مخور

آی پیام خان! رفتی که رفتی؟

باز امیدو کاشتی رفتی؟

تنها گذاشتی رفتی؟

(آیدا از بادرود)

امید: خب! دیگه چی؟! اصلا هیچی! بهترین کار، خداحافظیه. ممنونم که هستین.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط سیده ریحانه در تاريخ 1393/07/14 و 10:02 دقيقه ارسال شده است

سلام.ممنون که هستید.مواظب خوبیهاتون باشید.سیده ریحانه.شکلکشکلک


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393