• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 13 مرداد ماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، چگونه با مشکلات کنار بیاییم؟ ،

هم اندیشان دوشنبه 13 مرداد ماه 1393

امید: سلاااااام؛ این شما و اینم پیامک هاتون....

******

خوشبخت کسی نیست که مشکل ندارد؛ بلکه کسی است ک با مشکلاتش مشکل ندارد! سعی کنید در زندگی از لیمو، لیموناد بسازید تا طعم خوشبختی را بچشید.

(مریم، مشهد، 68)

******

مشاعره:

تا توانی در جهان همراه اهل درد باش

یا مبر نامی ز مردی یا حقیقت مرد باش

(نجمه آل بوبالد "دختر عرب" 9 ماهه عضو باشگام و عید سعید غدیر می شم 24 ساله)

امید: نه! مثل اینکه تیکه هایی که به نجمه خانوم و آقا محسن انداختین کار خودش رو کرد. آخه آقا محسن از یاسوج هم تو آخرین پیامکش یه جورایی سنش رو دقیق تر گفته. البته یه جورایی!!! توجه بنمووویید...      

******

مرضیه خانوم! می گم چی شده گیر دادی به سن من و نجمه خانوم از اهواز. نکنه می خواین برامون جشن تولد بگیرین؟ راستش! من یکسال و شش ماهه هم اندیشم نه سه سال!!! شش ماهه اول که بیست و سه بودم. کجای کاری؟!

(محسن، 24 ساله از یاسوج)

******

سلام دوستان؛ می خواستم بگم می شه با حل مشکلات، لذت برد. مثل زمانی که دبیر ریاضی بهتون چند تا مسئله داده و شما زمانی که اونا رو حل کردین واقعا لذت می برین.

(عاطفه)

امید: قبول دارم! آدم وقتی حواسش هست که باید به جای افسرده شدن مشکلش رو حل کنه وقتی به نتیجه می رسه خیلی لذت می بره. حتی اگه به نتیجه هم نرسه وقتی داره صبر می کنه بازم اون صبر براش شیرینه.

******

سلام به همگی؛ ما جوونای امروزی از اون پیرمرد، پیرزنای بی آزاری می شیم که حوصله ی کسی رو سر نمی بریم. یه لپ تاپ بهمون بدن همه چی حله!

(ناهید از آذربایجان شرقی)

******

سلام؛ ما باید به این نکته توجه کنیم که خیلی وقتا خودمون برای خودمون مشکل درست می کنیم. مثلا همین دوستی با جنس مخالف که آخرش با شکست عشقی برای یکی از اون ها و یا فهمیدن خانواده دختر خانوم تموم می شه. یکی از دوستای من سر همین مسائل هر روز براش یه مشکل به وجود می اومد. از فهمیدن خانواده تا خیانت پسر یا تهدید! همیشه هم می گفت من خیلی بدبختم. من می گم حواسمون به کارامون باشه تا بعدا نخوایم خدا رو مقصر کارامون بدونیم.

(یاس)

امید: درسته! یه دسته از مشکلات واقعا به دست خودمون ایجاد می شن؛ و می تونن نشن.   

******

سلام؛ الان خفن ذوق مرگم. به یکی از مشتری هام باشگاه رو معرفی کردم. تازه اسم چند تا کتاب درباره کمرویی و خجالت رو هم براش نوشتم. این است هم اندیشان.

(نرگس، مشهد، پاساژ افشار)

******

سلام؛  فکر می کنم برای مواجهه با مشکلات هم باز باید برگردیم به زندگی مورچه ها. راز موفقیتشون استقامت و اراده است و البته امیده. هر چقدر دونه بیافته دوباره برمیگردن و برش میدارن. ما هم باید اراده و استقامت داشته باشیم. خیلی وقتا آدمایی هستن که دستمونو بگیرن اما اگه کسی نبود و تو مشکلمون تنها بودیم باید دستمونو بذاریم رو زانومونو بلند بشیم؛ اما چطوری می شه اراده و استقامتمونو تقویت کنیم؟

(فاطمه امیدی، پاکدشت)

امید: با آگاهی. مثل همین آگاهی هایی که لا به لای همین پیامک ها است. اصلا همین پیامک بعدی رو بخونین! اون چیزایی که دستگیرتون می شه آگاهی هایی هستن که می تونن پشتتون رو تو کنار اومدن با مشکلات، محکم کنن.        

******

سلام بر دوستان هم اندیش و آقا امید گل؛ از قدیم تا الان مشکلات بوده و خواهد بود. خدا خودش فرموده ما انسان رو در رنج و سختی آفریدیم؛ پس این صبر و تلاش تو هست که موفقیت و قرب الهی رو در پی داره. مهم اینه که بدونی این همه سختی واسه اینه که تو برترین مخلوق خدایی و خدا می خواد که تو فقط و فقط تکیه گاهت خدا باشه تا بهترین پاداش رو نصیبت کنه. هر که بامش بیش برفش بیشتر. امام علی (ع) می فرمایند "وقتی از چیزی می ترسی باید خودت رو با اون مشکل رو به رو کنی." به قولی کشتی بگیری با مشکلات. شک نکن که محکوم به شکستن. این فرموده امام علی (ع) از نظر روانشناسی هم اثبات شده. غرقه سازی!

(حمیدم، 24 ساله، معلم هم اندیش از صومعه سرا)        

******

باد می وزد، این تویی که تصمیم می گیری در برابرش دیوار بسازی یا آسیاب بادی. در برابر مشکلات هم همین طوره. بستگی به شما داره که ازش فرار کنید یا مشکلتون رو حل کنید. راستی از داداش حسین رنجبر بابت تصویر ذهنیش ممنونم.

(فاطمه)

******

سلام؛ اگر با مشکلی برخورد کردید که قادر به حل کردنش نیستید با افراد صاحب تجربه و امین مشکلتون رو مطرح کنید. برخی افراد نه تنها به شما کمکی نمی کنند حتی ممکنه با ارائه راه حل غلط و یا با برخورد نابجاشون براتون گره دیگری رو هم ایجاد کنند.

(رها)

******

سلام؛ تمرکز روی "مشکل" یا "راه حل"؟ این خیلی مهمه! هنگامی که ناسا برنامه فرستادن فضانوردان به فضا را آغاز کرد با مشکل کوچکی روبرو شد! آن ها دریافتند که خودکارهای موجود، در فضای بدون جاذبه کار نمی کنند (جوهر خودکار به سمت پایین جریان پیدا نمی کند و روی سطح کاغذ نمی ریزد) برای حل این مشکل دوازده میلیون دلار صرف شد. در نهایت آنها خودکاری طراحی کردند که در محیط بدون جاذبه می نوشت. زیر آب کار می کرد. در دمای زیر صفر تا سیصد درجه سانتیگراد کار می کرد! اما رقیب آنها روس ها راه حل ساده تری برای این مشکل ارائه کردند. آن ها از مداد استفاده کردند. نتیجه: این داستان مصداقی برای مقایسه دو روش در حل یک مساله است. روش اول تمرکز روی مشکل و روش دوم تمرکز روی راه حل. راستی! یه شعر با حرف "ت" از پروین اعتصامی برا مشاعره امروز دارم:

تو نیکی کن به مسکین و تهیدست

که نیکی خود سبب گردد دعا را

(سیده ریحانه)

امید: به نظرم اگه آدم به این شعر، عمیق شه نکته خیلی مهمی داره. اینکه: نیکی کردن به دیگران خود به خود باعث می شه برامون دست به دعا بردارن. چی بهتر از این. اینجور دعاها رو نباید دست کم گرفت. ایناس که مهمه و زندگی آدم رو زیر و رو می کنه. ولی دقت کردین! بعضی از آدمای امروزی تا کاری که برای دیگران انجام می دن منفعت مادی براشون نداشته باشه زیر بارش نمی رن. به نظرتون این حساب و کتابای دقیق مادی می تونه باعث برکت زندگی بشه یا معامله با خدا؟ یادتون باشه! گفتم برکت زندگی! خیلی ها با حساب های مادی، کلی هم مال و منال جمع می کنن؛ ولی زندگیشون برکت نداره.

******

سلام؛ یه همسایه داریم خانم مسن و تنهاییه! مادرم همیشه خالصانه، با عشق و بدون ریا همه جوره کمکش می کنه؛ حتی بیشتر از بچه های اون خانم. هدفش فقط رضای خدا و شاد کردن دل این پیرزنه! اونم همیشه برای مادرم دعای خیر می کنه. چند وقتی بود که مادرم مریض بود. دیگه واقعا هممون ناامید شده بودیم. اما امروز دکتر در عین ناباوری بهش گفته هیچیت نیست! خوب و سالمی! اصلا علائمی از بیماریت دیده نشده! باورتون می شه؟! معجزه به این بزرگی!!! فکر نمی کنید به خاطر دعای خیر اون خانم بوده؟! چطور مشکل مادرم حل شد؟؟! ببینید خدا به چه قشنگی جواب محبت های بنده هاشو می ده!! خدایا شکرت! بابت همه چی ممنونیم...

(محدثه و احمد از تهران)

******

سلام؛ اینم از مشاعره:

تا کی غم آن خورم که دارم یا نه

وین عمر به خوشدلی گذارم یا نه

پر کن قدح باده که معلوم نیست

کاین دم که فرو برم برارم یا نه.

(محدثه از کوهدشت)

امید: می گم حواستون هست این مشاعره ها چقدر با هم چفت و جور می شن؟ راستش! تو انتخابشون حواسم هست که هم کاربردی باشن و هم به موضوعاتی که بحث می کنیم بخورن. خب! برای مشاعره فردا "ش" بدین چون اولین شعر امروز با "ش" تموم شد.

******

سلام؛ باشگاه ما بهترین باشگاهه؛ اما تنها مشکلش اینه که.... هه! هه! دنبال مشکل اومدین؟ نخیر! از این خبرا نیست. باشگاه ما تکه. امید! شمام قرص قلبتو بخور فشارت افتاده.

(سمیرا)

امید: من هر روز قبل از این که پیامکا رو بخونم اول از همه، قرص قلبمو می خورم! اگه نخورم که کارم ساخته است.

******

سلام؛ من 29 سالمه. تو زندگیم خیلی سختی کشیدم؛ ولی همیشه سعی کردم با اونا کنار بیام. همیشه به خودم می گم ممکن بود الان تو شرایط بدتر از این قرار داشتم؛ ولی حدود دو هفته است پدر شوهرم و خواهر شوهرام با من حرف نمی زنن؛ حتی تا حالا یه دعوای کوچیکم نکردیم. تو این دو هفته خیلی با خودم کلنجار رفتم ولی به هیچ نتیجه ای نمی رسم. موندم چه کار کنم.

امید: اینجور وقتا بهترین کار اینه که باهاشون صحبت کنی. شاید سوء تفاهمی پیش اومده. شاید یکی یه چیزی گفته و خیلی شایدهای دیگه... برو جلو! با هر کدومشون که منطقی ترن حرف بزن. بگو نمی دونم چرا چند وقته فکر می کنم باهام سرد شدین. این احساس اشتباه منه یا مشکلی پیش اومده؟    

******

سلام؛ خوبید؟ چند وقت تلتکست نداشتیم. چند روزه وصل شده. خیلی خیلی خوشحالم که هستید.

(فهیمه، ۶۷، کاشمر)

امید: راستش! به خاطر قطع آنالوگ و دیجیتالی شدن شبکه ها، تلتکست شبکه چهار تو خیلی جاها هنوز مشکل داره. یه دلیل بزرگ کم شدن آمار سرشماری هم همینه. تا امروز 29 هزار نفر. فکر کنم تا آخر هفته که یک ماه سرشماری تموم می شه به بالای سی هزار نفر برسه. بازم خدا رو شکر! ولی به هر حال، وای به حالتون اگه آمار، به خاطر بی معرفتی بعضیا کم شده باشه!      

******

امید را انتخاب کن! روزهایی هست که زندگی سخت و طاقت فرسا می شود. روزهایی که باید تسلیم شوی. در این روزها فقط یک چیز تو را به آینده روشن می رساند! همان ذخیره امیدی که برای خود نگاه داشتی.

(رویای همیشگی باشگاه، کرمانشاه)

******

سلام؛ من این پیام رو صرفا جهت تشکر از هم اندیشان می فرستم. چقدر دیروز خوب صحبت کردید و من با وجود مشکلاتم چقدر آرامش گرفتم. بی نهایت از وجود همه شما دوستان سپاسگذارم.

(صادقیانم، 28 ساله، وحدت کرج)

******

سلام؛ چرا فکر می کنیم مشکلاتمون بزرگتر از خدامونه؟ اگه ایمان داریم که خدا وجود داره و ناظر و همراه ماست؛ پس چرا در مقابل مشکلاتی که همش یه امتحانه شکست بخوریم! خدا و فقط توکل به خدا

(محبوبه از شاهرود که همراهتونه تا ابد)

امید: خب! اینم از پیامکای امروز. راستی! دیروز خانوم پیوند زنی، هم اندیش فعال یزدی ازم خواست که به هم اندیشای این شهر بگم: کلاس های رایگان نویسندگی، خیاطی و تزئینات منزل با اساتید هم اندیش، به راه افتاده. چهارشنبه این هفته ساعت هشت و نیم تا یازده صبح جلسه اولشه. آدرس: یزد، خیابان سلمان، کوچه بیمارستان گودرز، دبستان تجلی دانش.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393