• چهارشنبه 1394/02/16 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلااااام؛ خیالت راحت. هیشکی نمی تونه سر خدا رو کلاه بذاره. هیشکی! می دونی؟ خدا برنامه نویسیش حرف نداره. یه برنامه نوشته با عنوان: "هر عملی
 • سه شنبه 1394/02/15 - تعداد بازدید 23 مرتبه
  امید: سلاااام؛ می گم حالا که دارین صلوات می فرستین، یه صلوات هم برا سلامتی خودتون و عزیزاتون و برقراری هم اندیشان بفرستین. خب! حالا که موندگار
 • دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 30 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 43 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 66 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 5 خرداد 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، به پای کسی نشستن ،

هم اندیشان دوشنبه 5 خرداد 1393

سلاااااام به همگی؛ ببخشید! وسط بحث خیلی جدیتون پابرهنه پریدما. صحبت از پیام شد! کجاست آن بامعرفت؟ نه صداش می یاد و نه تصویرش؟ چرا سراغی ز ما نمی گیرد! شاید خیالش آسوده گشته از ما!

(گیتا از تالش)

امید: همچینام نیست! توجه بنموییید! 

******

سلام؛ یه وقت فکر نکنین پیام رفت پشت سرش رو هم نگاه نکرد. اصلا! من تقریبا هر روز باشگاه و پیامک هایی که می فرستین رو می خونم. یه همچی آدم باحالی ام من. می خوام به همه دوستانی که همچنان به من لطف دارن بگم که: ما بیشتر!

(پیام)

امید: می گم درسته که جسم پیام دیگه پیش ما نیست؛ ولی روحش همچنان پابرجا است. پیام! ممنونیم ازت که هستی! این بودنت باعث شد امروز سلاااام هم یادم بره. همه خوبن که؟ 

******

سلام؛ به نظر من اگه خانواده های امروزی یه کم از توقعاتشون رو نسبت به خونه و ماشین و بقیه مادیات کم کنن با یه کم کمک دختر و پسر به هم می رسن و اصلا خیلی از انتظار کشیدن ها نیاز نیست. توقع ها زیاده وگرنه چه دلیلی داره یه دختر و پسر که معقولانه عاشق هم دیگه هستن و فکر می کنن برای هم همسر و شریک زندگی خوبی هستند چند سال منتظر هم باشن؟

(محمد محمدی از روبروی قبر مبارک بی بی زبیده)

******

سلام امید: به نظرم وقتی رابطه منطقی باشه و لاو ترکوندن نداشته باشن و چند دفعه بشینن با هم حرف بزنن تا با اخلاق و خانواده و... هم آشنا بشن مخفی کاری نیس!

امید: مطمئنی دیگه که همه ی این چیزایی که گفتی پیش نمی یاد؟

******

کاملا خارج از بحث! سلام؛ الان که دارم هم اندیشان رو می خونم و کاهو می خورم سخخخت به فکر فرو رفتم که آقا! کاهو با آبلیمو خوشمزه تره تا "سس"...! به جان امید یه طرفم ظرف "سس" هستش و یه طرفم پیاله آبلیمو... دو راهی عشق و حسرت که می گن اینه ها... در حسرت و عجبم که چرا من از اول آبلیمو رو جایگزین نکردم... از من به شما نصیحت "سس" زیاد نخورین! من خوردم به جایی نرسیدم. حالا اگه با آبلیمو رسیدم خبرتون می کنم. فعلا یاعلی! راستی! دوستام راز این تو پرانتز گذاشتن کلمه (سس) منو رو می دونن...

(فاطمه ام، خیییییلی پرحرف! زیباشهر، هنرستان کمال)

امید: پس اگه کاهو سکنجبین بخوری دیگه چی می گی؟!

******

سلام به ها و امید خان؛ من الان سه ساله پای یه نفر نشستم.  هر وقت حرف از ازدواج می زنم می گه: مشکل دارم و نمی تونم بیام خواستگاری؛ ولی نمی گه مشکلش چیه. واقعا کلافه شدم.

(فاطمه، 72 از اردبیل)

******

سلام؛ به نظر من منشاء این رابطه ها همون بحث ناپختگیه. آدم باید همیشه به فکر آینده اش باشه و نذاره یه احساس، زندگیشو نابود کنه.

(راضی جعفری، 74 از سی سخت)

******

سلااااام آقا امید؛ از نظر بنده بهترین راه اینه که شخصی رو که دوست داری بدونی که اونم تو رو دوست داره یا نه که منتظر بمونی. اگه دوستی یک طرفه هست دیگه دلیلی نمی شه منتظرش بمونی. راهشم اینه بی خیالش شی.

(یه هم اندیش پروپاقرص)

امید: آخه مشکل اینه که خیلی از این نرسیدن ها در حالی بوده که دو طرف تا یه جاهایی همدیگه رو دوست داشتن. در واقع از یه جایی به دلایلی که بارها گفتیم، کات می شه و طرف مقابل، هنگ می کنه. اینجوری... 

******

سلام؛ وقتی پیامای هم اندیشا رو می خونم اشک تو چشام حلقه می زنه. آخه بهم قول ازدواج داده بود. یک سال و خورده ای با هم رابطه تلفنی داشتیم. خانواده اش می دونستن. وقتی بهش گفتم خواستگار دارم بدجور عصبانی شد و گفت اگه دوستم داری صبر کن تا موقعیتش پیش بیاد میام خواستگاری. ولی نمی دونم چرا یهو بی خداحافظی گذاشت و رفت. من موندم و دل شکستم. اما من برا خوشبختیش و سلامتیش دعا می کنم.

(ف- ح)

******

توجه! توجه!!! چه سخت است منتظر کسی ماندن که  هرگز به فکر آمدن نیست... کلی گشتم امید تا براتون پیداش کردم. راستی! اگه بازم از اینا می خواین اینو بدرج تا بهتراشو بفرستم.

(خواننده! البته خواننده ی مطالب باشگاه)

******

سلام؛ والا با این همه پیامایی که بنده می فرستم اگه از ۴۵۲۵ تا کمتر بود، جای تعجب داشت...! کی می دونه من روزی چندتا پیام می فرستم؟ ها؟ ها؟ ها؟!! شوخی کردم... ممنون از همتون واسه بودنتون...

(آیدا حیدری، انزلی)

******

راهکار: از رفتارهاى طرف می شه فهمید که رو قولش می مونه یا نه! یا حرفایى که می زنه رو بسنجیم.

(آمنه)

******

سلام؛ خواهش می کنم مقاله ای که هفته های پیش درمورد "مو" در بخش طب سنتی درج کردید لطف کنید یک بار دیگر درج کنید. با تشکر.

(موذنی از اصفهان)

امید: این امکان واقعا برامون وجود نداره؛ ولی تو بخش مقالات سایت اینترنتی پیام نما می تونی بخونیش. مطالب روزهای گذشته هم اندیشان هم تو سایت هست.  

******

سلام؛ امید! حالا می فهمم که تو و هم اندیشا چی می گفتین! من الان دو روزه که سعی می کنم عصبانی نشم. قبلا با هرحرف کوچیکی دعوا راه  می انداختم ولی حالا یا جواب نمی دم یا سعی می کنم با شوخی و محبت جواب بدم و محیط رو شاد کنم؛ واقعا از محبت خارها گل می شود. امید به نظرت با ترک این عادت 17 ساله تونستم گامی در جهت هم اندیش شدن بردارم؟

امید: گام که چه عرض کنم! برو فرااااتر...  تازه! پیامک بعدی رو هم فقط به افتخار شما و نویسنده باشگاه و هم اندیشان درج نمووییدم. کسی که جا نموند؟ مطمئن؟  

******

سلام؛ زندگی یک هدیه است؛ باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن، خود اصلاح شده ما است. "آنتونی رابنیز"

(مهدیه، 23 ساله از تهران)

******

هم اندیشان سلام؛ راستش! دلم طاقت نیاورد حرف دلمو نزنم. چرا همش شعار می دین؟ به نظرم کسی که یکی رو بخواد می شه 2 ماه فهمید. اگه هم نخواد همون روز اول معلوم هست. بعدش شماهایی که می گین از هر ده تا یکی بهم می رسن این موضوع برای من عکس شد؛ چون ما ده تا دوست صمیمی هستیم که همشون با طرف مقابل ازدواج کردن؛ فقط من به طرف مقابلم نرسیدم.                

امید: می دونی چیه؟ از هر ده گروه ده نفره؛ فقط یه گروه پیدا می شه که نه تاشون به هم می رسن و یکی نمی رسه؛ تو نه تا گروه دیگه ده تاشون نمی رسن و یکیشون می رسه. دیدی کم نیاوردم؟!

******

سلام؛ آقا امید! خواهشا درج کن یا خودت اطلاع رسانی کن: پیام نما شبکه 2 صفحه 583 دقیقا درمورد موضوع این هفته هم اندیشانه: "این مثلا عشق ها نافرجامند..." اینم دوجمله از موضوع: عشق، پدیده ای لحظه ای و آنی است که بعد از ازدواج کمرنگ می شود. همه زندگی مشترک عشق نیست و علاوه بر آن به گذشت و ایثار نیز نیاز دارد.

(مامان حسین از دزفول)

******

ریشه: سلام به دوستای گل هم اندیشم؛ می دونین چرا بعضی از انتظارا به ثمر نمی رسه؟ چون امکان داره طرف مقابل از یکی دیگه خوشش بیاد. امکان داره نظرش عوض بشه. امکان داره کسی زیر پاش بشینه. امکان داره موقعیت زندگیش عوض بشه. شایدم از چشم هم بیفتید و... این موضوع مشکل دو هفته پیش خودمم بود ولی زیربار نرفتم و منتظر نموندم. یه دنیا ممنونم که این موضوع رو برا این هفته گذاشتید.

(فاطمه از داوودآباد استان مرکزی، 18 ساله)

******

 

سلام امید و هم اندیشان عزیز؛ دو سوال فوری! 1: دوستای خوبم! برای درمان موخوره به غیر از کوتاه کردن موها چه راه کارهایی بلدین یا انجام دادین و نتیجه گرفتین؟ 2: امید! می شه فینگلیش پیامک بدیم؟ آخه گوشیم فارسی نمی خونه. الانم با اجازه ی مادرم دارم با گوشیش پیامک می دم. با تشکر!

امید: سوال یک رو که دوستای خوبت باید جواب بدن؛ و اما سوال دو: نمی شه! چون غیر از اینکه خوندنش سخت و زمان بره؛ اگه انتخاب شد هم باید به فارسی تبدیل بشه که اونم زمان بره! حالا خیالت راحت شد؟

******

سلام امید! یعنی من این همه که رو حرفای هم اندیشان تمرکز می کنم اگه تو زیست تمرکز کرده بودم الان ناراحت نمره قبولی نبودم.

(فاطمه)

امید: عذاب وجدان گرفتم! 

******

دقت کردین با وجود گناه بودن این رابطه ها چه راحت عادی شده؟ به نظر من ریشه ی اصلی، همین عادی شدن گناهاست که اونم اکثرا دلیلش تاثیر سریال های ماهواره ایه. بیننده ناخواسته با شخصیتای به ظاهر مثبت فیلم که دارای همچین رابطه هایی هستن، همزادپنداری می کنه.

(مایا از گنبد)

******

یادمه وقتی بچه بودیم می خواستیم با پسرای فامیل بازی کنیم می گفتیم دخترا با دخترا، پسرا با پسرا! به پسرا می گفتیم اگه دستتون به ما بگیره جیغ می کشیم ولی حالا که بزرگ شدیم انگار همه چی یادمون رفته... خدا! به کجا می ریم؟

(طاهره، 20 ساله، کوهپایه کرمان)

******

این بخش روانشناسی (790) خیلی عالیه. منم که به مطالب روانشناسی علاقه دارم. امیدوارم چرخش بچرخه و از کار نیوفته.

(زهرا علیزاده)

******

به نام خدایی که دغدغه از دست دادنش رو ندارم!!!! سلام؛ من قلبم رو از جنس گاو صندوق درست کردم. تا هیچ وقت با شعله نگاه کسی نسوزه و با کلید هر کسی باز نشه تا صاحب اصلی خودش اونو پیدا کنه. (زندگی بعد از هم اندیشان که می گن اینه.) "به انتظار یکی نشستن" دقیقا مثل یک هندونه سربسته می مونه که نمی دونی آیا به هم می رسید؟ یا نه؟ چون همیشه یه مانعی سر راه تون قرار می گیره. پس خواهشا در قلبتون رو واسه کسی باز نکنید! چون اون کسی که دوستتون داره، خودش کلید داره. (همیشه برای گلی خاک گلدان باشید که اگر به آسمان ها هم رسید، بدونه ریشه اش کجاست؛ پس بی خودی خودتون و جوونی تونو، آیندتونو به پای کسی هدر ندید) اینو به عنوان یه راهکار نه یه نصیحت چون درحد نصیحت نیستم قبول کنید. (یادتون باشه بعضی از آدما مثل قطار شهربازی می مونن. از بودن با اونا لذت می برید. اما باهاشون به هیچ جا نمی رسید) راستش همه حرفامو در قالب یه پیامک گفتم. امیدوارم بتونم کمکتون کرده باشم.

(حدیث فلاحی، دختر لک. راستی! سه شنبه تولدمه. درست روز مبعث 19ساله می شم.)

******

سلام؛ خیلی حالم خرابه! لطفا یه راهکار بدین. کسی که به پاش نشستم و سرانجام نداشت پسر خالمه و خواه و ناخواه می بینمش و غم و غصه امونمو بریده...

(ویدا، ۱۹ ساله، ساری)

******

به نظر من ازدواج های امروزی که (دختر و پسر خودشون همو انتخاب می کنن) لزوما بد نیست. به شرطی که بلافاصله با خانواده هاشون درمیون بذارن نه اینکه ۴ سال به هم دل میدن و... بعد یکیشون به این نتیجه می رسه که بدرد هم نمی خورن؛ یا خانواده ها مخالفت می کنن و هزار تا "یا"ی  دیگه... حالا بیا و درستش کن!!! دیدم که می گما! از ما گفتن بود نگی نگفتی!

(فضیلت اسدپور از قزوین)

******

سلام به امید و هم اندیشان عزیز؛ یه سلام با بوی چای هل دار قند پهلو....!!! اینطوری سلام کردن تو باشگاه مد شده. اتفاقا خیلی هم شیوه ی خلاقانه ای هست! تفاوت های قشنگ و مهم مون با بقیه تو همین چیزاس دیگه! خب بریم سر اصل مطلب! یعنی راهکار! حرف دختر ایرونی تا حدودی درست بود، اینکه بعضی اوقات پدر و مادرا باعث می شن دختر پسرا از اون ور بوم بیفتن؛ اونا می گن این رابطه ها بده و خلاص!!! همین که گفتیم... بچه ها هم می خوان تجربه کنن و بدونن چرااااااا؟؟؟؟!!!! یه بار پدر مادر نشده یه گپ و گفت صمیمی با بچه ش بذاره. با دختر و پسرش خیلی منطقی و دوستانه گفت و گو کنه. با هم تبادل نظر کنن. دخترش رو، پسرش رو آگاه کنه! با دلیل، با منطق، با صحبت کردن و با ارزش شمردن نظر بچه هاش!! بعضی از پدر مادرها اینطوری نیستن و فقط به بچه هاشون امر و نهی کردن. بهش گفتن این رابطه ها خوب نیست و بچه ها هم کار خودشونو کردن و بعد هم پشیمونی.... پسری که هی می گه صبر کن میام، شاید هیچوقت نیاد! رو چه حسابی تمام اعتمادمون رو به طرف می دیم و چشممون رو روی واقعیت ها می بندیم؟؟ اون طرف اگه واقعا علاقه ش درست و حسابی باشه بی معطلی خونوادشو در جریان میذاره و بعد هم خواستگاری و شناخت عقلانی و کامل و در نهایت ان شاءالله ازدواج موفق. وقتی طرفین به هم علاقه مند باشن، حتی اگه عشق هردوشون واقعی و قلبی باشه با مخالفت خونواده هاشون رو به رو بشن می خوان چیکار کنن؟؟؟!!! امید! شما هم لطفا نظرتو درباره حرفام بگو. خیلی مهمه برام.

(مینو از مشهد)

امید: حرف حساب. خب! دیگه حرفی برا گفتن نموند. پس تا چهارشنبه استراحت می کنیم. عید مبعث مبارک!

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393