loading...

باشگاه هم اندیشان

امید: سلاااااام؛ می گم برا شما هم پیش اومده به پیرمرد و یا پیرزنی سلام کنید و خوشحالی عمیق ناشی از سلام کردنتون رو تو چهره اش به خوبی ببینید؟! اگه جوابتون منفیه، ایندفعه بیشتر دقت کنید! حتما می بین

هم اندیشان چهارشنبه 3 اردیبهشت 1393

حسین وفا بازدید : 567 چهارشنبه 03 ارديبهشت 1393 نظرات (0)

امید: سلاااااام؛ می گم برا شما هم پیش اومده به پیرمرد و یا پیرزنی سلام کنید و خوشحالی عمیق ناشی از سلام کردنتون رو تو چهره اش به خوبی ببینید؟! اگه جوابتون منفیه، ایندفعه بیشتر دقت کنید! حتما می بینید! اگه دیدید به دلیلش هم فکر کنید! چرا واقعا اینقدر خوشحال می شن؟!

******

سلااااام؛ از ابتدا باهاتونم و امیدوارم تا هم اندیشان هست، باشم. بعضی ها واسه پخته شدن، بهای زیاد و بعضی ها هم بهای جبران ناپذیری می دن؛ در حالی که عده ای هم با زیرکی از بهای پرداخت شده دیگران چک های جوانی و نوجوانی را به خوبی پاس می کنن.

(امیرعلی چگینی)

******

سلام به همگی؛ پخته یا ناپختگی به سن و سال نیست. تجربه است. شاید یه کوچیکتر بما بگه کاری که می کنی اشتباهه! مهم اینه که بهش اعتماد کنیم و حرفشو نذاریم رو حساب حسادتش؛ اما دریغ...

(شاهین از تهرانپارس)

امید: آدم، ناپخته هم باشه، بالاخره بی تجربه تو بعضی زمینه ها نیست. منظور از پختگی، رسیدن به یه جایگاهیه که تو زمینه های مختلف، اونقدر آگاهی به دست آورده باشی که رفتارهات عاقلانه و از روی فکر باشه و کمتر، خطا ازت سر بزنه. حالا این آگاهی ها رو ممکنه با تجربه های خودت و یا درس گرفتن از تجربه های دیگران، به دست آورده باشی.

******

سلام به همگی؛ تو این بحث چند روزه من ترجیح دادم شنونده باشم تا گوینده؛ چون سواد زیادی ندارم؛ اما می خواستم بگم من در گذشته خیلی اشتباه کردم؛ اما به جای اینکه ناراحت بشم همیشه به خودم می گفتم انسان جایزالخطاست و من فرصت جبران دارم تا اینکه اشتباهاتم تلنبار شد رو هم؛ ولی الان پخته شدم. از بس تصمیم غلط گرفتم. از بس سرم به سنگ خورد. از بس راه و بی راه رفتم و به مقص...

(پیامک ناقص)

******

مهتاب جون! منم نسبت به محبت هایی که همسرم به خانواده اش می کرد حسااااس بودم؛ طوری که ازشون متنفر شدم؛ اما الان می بینم که فقط زیادی حساااس بودم؛ وگرنه رفتار شوهرم یه رفتار معمولی بود. حسودی می کردم که با کسی حرف بزنه. به کسی نگاه کنه یا حتی بیرون بره. من دیگه خیلی اخلاقم بد بود؛ اما خب! باورکنین بدون اغراق می گم از وقتی اومدم توی باشگاه کم کم تغییر رویه دادم؛ البته من از اول تاسیس باشگاه بودما؛ ولی خب دیدم اگه خودمو عوض نکنم زندگیم خراب می شه و آخرشم خودم مقصر می شم با این اخلاق بدم؛ ولی الان از زندگیم راضیم؛ چون با تغییر من، زندگیمم عوض شد. لطفا اگه تلاشی واسه بهتر شدن زندگیتون نمی کنین لااقل خرابشم نکنین.

******

سلام امید؛ من نزدیک 2 ماهه که هم اندیش شدم؛ ولى اى کاش 5 ماه پیش هم اندیش می شدم. حالا دیگه اسوه خامى و سادگى فامیل نبودم. در حال حاضر تو مرز طلاقم و علیرغم بى نظیر بودن شوهرم، همه ازم می خوان ازش جدا شم. موندم سر دو راهى. اونقدر شوهرمو آزار دادم که جواب پیامک ها و تلفن هام رو هم نمی ده! همیشه واسه رفتن به دادگاه لحظه شمارى می کنم؛ چون تنها جاییه که می تونم شوهرمو ببینم. دوستان هم اندیش! یارى کنین تا من شوهردارى کنم.

******

سلام آقا امید! اگه تو آش لوبیا و نخود و رشته نریزیم پس چی بریزیم؟

(مامان مهشید و مهسا)

امید: آخه وسط بحث جدی سوالای آبکی می پرسن؟ ولی نه! بد هم نیستا! یه تغییر ذائقه ای هم می شه. راستش! فقط تو آش های سبک بهاری که برای پاکسازی بدنه، حبوبات سنگینی مثل لوبیا و نخود و... رو نمی ریزن و پایه اش معمولا برنجه. بررررنج! مجله طب سنتی (صفحه 710) رو که چهارشنبه ها به روز می شه، حتما دنبال کنید. مطالبی هستش که کاملا مبنای علمی و دانشگاهی داره و برای دانشجویان دوره تخصص طب سنتی مطرح می شه.

******

سلام به همه؛ به نظر من الان چون همه ی اعصابا ضعیف شده کسی حوصله خودش رو هم نداره؛ فقط یه لحظه شادی می خواد برا بعدش اصلا فکر نمی کنه و اینم می شه ناپختگی برا یه لحظه خوشحالی کاذب.

******

سلام امید! ناراحتم از این همه غفلت. از این همه دوری از خدا! امیدوارم هیچ هم اندیشی حتی یه لحظه از خالقش غافل نباشه. به امید روزی که هر ایرانی یک هم اندیش باشه.

(الناز،20 ساله، تو مترو)

******

موفقیت، یک درصد نبوغ، 99 درصد عرق ریختن است. "توماس ادیسون"

(مینا)

******

هم اندیشان... نیمی از اشتباهاتمون ناشی از اینه که وقتی باید فکر کنیم، احساس می کنیم و وقتی که باید احساس کنیم فکر می کنیم...

(کوچیکتون، نرگسم از تهران)

******

سلام امید؛ امروز دوستم اومده بود پیشم. کلی از تجربه هام رو بهش گفتم. خیلی روش تاثیر گذاشت. هم اندیشان رو بهش معرفی کردم. قول داد همیشه بخونه. ممنون که هستید.

(حدیث از اراک)

******

سلام؛ به نظر من پختگی اصلا ربطی به سن و سال نداره. من کسایی رو می شناسم که 40 سالگی به بعد شلوارشون دوتا شده و تازه رفتن سراغ عشق و عاشقی و بچه هاشون که نصف سن پدر رو هم ندارن، پدرشونو نصیحت می کنن؛ ولی پدرشون... دیدم که می گم!!

(زینب، 69، نیروگاه قم)

امید: تو چهل سالگی، "معمولا" آدما پخته می شن.

******

سلام؛ خواستم به مهتاب خانوم که شدیدا شوهرشو چک می کنه بگم خواهرم باید هر چی زودتر روش دوست داشتنتو عوض کنی وگرنه شوهرتو از دست می دی. سعی کن اکثر جاهایی که می رین با هم باشید. بیشتر که کنار هم باشید کم کم از این حس و حال میای بیرون.

(ستاره ام از ساری)

امید: می گم حالا اگه به شوهرش گیر بده که می خوام اکثر جاها کنارت باشم، اوضاع، بدتر نشه!

******

در جواب اون دوستی که گفته بود "لذت کار اشتباه، از رنجش بیشتره" باید گفت که این لذت زودگذره و بعدش فقط عذاب وجدان برای فرد باقی می مونه مگه اینکه شما بر اثر تکرار اون کار اشتباه، ندای درونی وجدانت رو ضعیف کرده باشی و اونو نادیده بگیری.

(شهرزاد باروت کوه، ناظر باشگاه از مشهد)

******

سلام؛ هر عشقی دلیل بر ناپختگی نیست. عشقی که عقل و احساس در تضاد نباشن به وجود این عشق باید افتخار کرد! چرا که منتهی می شه به عشق الهی...

(مژگان علیخانی، 21 ساله، شوشتر)

******

سلام امید و هم اندیشان عزیز؛ امید! من یه مدت نبودم. الان برگشتم ولی خبری از پیام نیست. می شه بگی کجاست؟ جواب بده که شاید سئوال خیلی ها باشه.

(نسترن، 17ساله، دو هفته پیش عروسیم بود)

امید: عروس خانوم! مبارکا باشه! زود اومدین! خیلی ها!!! یه سال پس از ازدواج هم تو باشگاه پیداشون نمی شه. درست تو اون زمانایی که باید بیشتر از همیشه حضور داشته باشن. زندگی مشترک، به آگاهی و تدبیر زیادی نیاز داره. و اما پیام! راستش! با رفتنش به رادیو، دوباره به روح تبدیل شد. ولی گاهی سرک می کشه تو باشگاه. پیامک هم می فرسته. خلاصه روح سرگردانش همین دور وبرا است.

******

سلام به هم اندیشان عزیز و خسته نباشید به امید و پیام؛ به نظر من باید عروس ها با این مسأله کنار بیان. همسرشون که شریک زندگیشونه از وجود اون مادره؛ و سال ها محبوب ترین زن در زندگی همسرانمون مادرانشون بوده ان. موفق باشید!

******

سلام؛ وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی ها را تکرار کرد!؟

(پروین کیانیان، خرم آباد)

******

سلام؛ دلم واسه خودم می سوزه. شبا با ذکر و صلوات و آیه الکرسی خوابم می برد؛ ولی حالا با اس دادن به یه غریبه. نمی دونم چرا اینقدر تغییر کردم. از نا پختگیم بود یا از کمبود داشتنم. 3 ساله همه فکر و ذکرم شده یه غریبه که تا حالا ندیدمش. فقط کمکم کنید. نمی خوام تو این آتیش بسوزم.

(شهره، 20 ساله، دهلران)  

******

خدایا! بابت هر شبى که بى شکر سر بر بالین گذاشتم؛ بابت هر صبحى که بى سلام به تو آغاز کردم؛ بابت لحظات شادى که به یادت نبودم؛ بابت هر گره که به دست تو باز شد و من به شانس نسبت دادم؛ بابت هر گره که به دستم کور شد و من تو را مقصر دانستم، مرا ببخش. کمکم کن که بفهمم تو کنار منی نه رو به روی من.

(طاهره، ترکالکى)

امید: در کنار این دعای زیبا، همتون رو به همون خدا می سپارم. خدایی که کنار ما است.

تعداد پیامک های دیروز: 2862

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 2748
 • آی پی امروز : 38
 • آی پی دیروز : 97
 • بازدید امروز : 127
 • باردید دیروز : 188
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 8
 • بازدید هفته : 315
 • بازدید ماه : 1,265
 • بازدید سال : 142,371
 • بازدید کلی : 2,837,802
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی