• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 16 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 45 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 44 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان پنجشنبه 28 فروردین 1393

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 4 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، پختگی و ناپختگی ،

هم اندیشان پنجشنبه 28 فروردین 1393

امید: سلااام؛ می گم شماها هم موافقین که چه زود پنجشنبه شد؟!

******

سلام؛ پختگی ممکنه تو هر سنی به وجود بیاد. مختص40 سالگی نیست. آدم حتما نباید اشتباه کنه یا کج بره تا پخته بشه. از بچگی باید با تربیت درست و منطقی و آگاهی دادن به بچه هامون سن پختگی رو کاهش بدیم.

(لیلی)

******

به نظر من پدر و مادر هم در به دست آوردن تجربه، خییییلی مؤثرن! به خصوص در زمان نوجوانی. من ۱۳،۱۴سالم که بود مامانم همیشه از خطرهای بیرون برام می گفت و هدایتم می کرد، طوریکه تو ذهنم موندگار شدن و خدا رو شکر هیچ موقع سراغ گناه نرفتم. الآن دنیای تجربه ام. یکی بشنوه می گه ۴۰ سالمه.

(مژگان که ۳۲ روز از ۱۷ سالگیم می گذره، مخلص همتون از سوسنگرد)

******

صحبت از کشتی شد یاد خاطراتمون تو کشتی افتادم. یادتونه تو ماه رمضان توی غار بحث می کردیم؟ چیه نمی خوای درج کنی؟ حتما باید بگم من حباب دارم تا درج کنی؟ نمی شه یه بار پیامای مثبتو درج کنی؟

(حسین از کاشان)

امید: چرا نمی شه؟!

******

سلام خدمت دوستان؛ انسان های ناپخته همیشه می خواهند که در مشاجرات برنده شوند؛ حتی اگر به قیمت از دست دادن رابطه شان بینجامد. انسان های عاقل درک می کنند که همیشه بهتر است در مشاجره ای ببازند و در رابطه ای پیروز شوند.

(سوسن، ۶۹، کرمانشاه)

******

سلام امید؛ حواسمون باشه، هر راه اشتباهی رو طی نکنیم فقط واسه تجربه به امید اینکه چند سال دیگه پخته تر می شیم. کدوم آدمی راضی می شه راهی رو بره که بیشترش رو آدمای دیگه رفتن و براشون شده تجربه. اگه اینجوری باشه طرف وقتی که به چهل سال رسید و پخته شد می شینه حسرت عمر بر باد رفتشو می خوره. آیا می شه حسرت خوردن جزئی از تجربه باشه؟ چرا فکر می کنیم اگه توی جوونی به خط های قرمز توی زندگیمون توجه کنیم و قبل انجام هر کاری با دیگران مشورت کنیم و تجربه هاشون رو ازش استفاده کنیم جوونی و زندگی نکردیم؟ این موضوع رو بدونیم عمرمون اونقدر زیاد نیست که هر چیزی رو خودمون امتحان کنیم. اصلا اینجوری فکر کنیم: ما از کجا معلوم به اون چهل سال که سن پختگیه برسیم؟! پس درسته که یه عمر دنبال تجربه باشیم و حالا منهای تجارب خوبمون بعد ببینیم آخرش هیچی به هیچی یه عمر اشتباهی زندگی کردن و بر باد دادن عمرمون...

(صادق، 19 ساله، کرمانشاه)

امید: شمام برا جانشینی بد نیستیا! جانشینیه... اصلا پیامک بعدی رو بخون متوجه می شی...     

******

امید؛ حالا که نجمه خانوم ول کرده تو ول نمی کنی!! اینقدر بگو تا دوباره سر و کله اش پیدا شه. تازه داریم به آرامش می رسیم. حالا جدی جدی چرا خبری ازش نیس. نکنه رفته ازدواج بکنه و سه تایی برگرده!!!!

(فاطمه، 22 ساله، آمل)

******

تجربه: سلام؛ به نظر من یکی از علتایی که بعضیا دوست دارن با وجود آگاهی، بازم هر چیزو تجربه کنن اینه که زیاد کنجکاون یا واقعا با وجود آگاهی "باور" ندارن تجربه ی اون چیز چقدر به ضررشونه؛ به خاطر همین حتما می خوان خودشون امتحان کنن تا ببینن چه اثری داره؛ اما می دونیم که عمر انسان برای تجربه ی همه چیز کافی نیست، پس بهتره با تجربه و مشورت با دیگران قبل از هر کاری، خطاهای زندگیمون رو به حداقل برسونیم.

(نفیسه، دانشجوی روانشناسی، کاشان)

******

سلام هم اندیشای عزیز؛ کسی که می خواد بدون استفاده از تجربه دیگران، خودش کاری رو تجربه کنه به "منیت" از نوع غرورش مبتلاست. فکر می کنه مشکل، راه حله. دیگه فکر نمی کنه وقتی مقصد، اشتباهه حالا از هر چند تا راهی ام که بخوای بهش برسی بازم به بن بست می خوره. خب!!! دیگران ثابتش کردن دیگه!

(فرشته، 69) 

******

با سلام؛ در رابطه با پخته شدن، این جمله، خیلی با ارزشه: "اشتباه، ضعف است نه گناه! ولی تکرارش گناهی است بزرگ."

(سمانه، 23 ساله)

******

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی! سلام به هم اندیشان.

(جنت سادات بابایی چگینی از قزوین، روستای چشمه غلامعلی)

******

سلام هم اندیشان عزیز؛ به نظرم واسه پختگی باید سراغ عقل بریم. عقل، خودش راهو نشون می ده؛ هر چند گاهی هم باید سراغ احساسی بریم که با عقل شکلش دادیم.

(شباهنگم)

******

سلام به امید و همه ی دوستان؛ من تازه هم اندیش شدم و از این که تو این مدت نبودم خیلی ناراحتم که این بحثای خوبو از دست دادم. من به خاطر بی تجربگی که داشتم با پسری ازدواج کردم که اصلا هیچ تفاهمی با هم نداشتیم. الانم کارمون به جدایی کشیده. تو رو خدا چشم و گوشتونو باز کنین.

(آرزو،20 ساله، تهران)

******

گاهى وقتا اونقدر رو پیامکاى دوستان زوم می کنم که مامانم می گه: حالت بده؟! باور کنید از بس حرفاتون آموزنده است من اینطور شدم.

(آمنه موسى پور)

******

توجه: انتقاد! امید! یعنی چی که هم اندیشان قدیمو از سال 92 داری درج می کنی؟ این که همون دیروز بود. برو قبل ترش. نکنه می خوای روزایی که خودت بودی رو بدرجی.

امید: عینکت رو بزن و برو یه بار دیگه صفحات 571 تا 576 رو بخون!!!.... می گم فکر کنم منم یه استعدادهایی تو ضد حال داشته باشم! جالبه که در سالروز تولد پیام خان، این استعدادم رو دارم کشف می کنم.   

******

سلام؛ آقا امید؛ یه پیشنهاد دارم واسه دوستان ایشالا خوششون بیاد. من سال 92 تو یه دفترچه که 2 قسمت کردم همه کاراى خوب و بدمو می نوشتم. باور کنین تأثیر گذاره. هم خودتونو بیشتر می شناسین و هم باعث می شه به مرور، کاراى بدو ترک و کاراى خوبو بیشتر انجام بدین... انشاءا...

(حدیثم، 27 ساله، اسلام آباد غرب)

******

با سلام؛ 6 ماهه هم اندیشان رو دنبال می کنم؛ ولی اولین باره پیام می دم. بی تعارف حرفاتون تاثیرگذار و آرام بخشه. شاید پیامم ربطی به موضوع نداشته باشه ولی خواهش می کنم درج کنید. چند سال پیش وقتی مجرد بودم گناه بزرگی کردم که حتی خجالت می کشم بهش اشاره کنم. اون وقتا توبه می کردم ولی باز... حالا که ازدواج کردم پشیمونم از کارهام و به خدا رو آوردم؛ ولی هر شب کابوس مرگ و حساب کتاب بعد از مرگ میاد سراغم. استرس سزای کارهام خیلی اذیتم می کنه. چه کنم؟

(ی پشیمون، زیر آسمون خدا)

امید: با پشیمونی واقعی، اگه حق الناسی گردنمون نباشه که اون هم راه های خودش رو داره؛ باید خدا ما رو ببخشه که حتما می بخشه و جای بحث هم نداره مگه اینکه خودمون بخوایم گیر بدیم!!! (پیامبر فرموده: توبه کننده از گناه، همانند کسی است که گناهی نکرده) البته ممکنه خیلی ها بگن: "خب! اگه اینطوره که ما هم هر کاری بخوایم می کنیم و بعدش هم واقعا پشیمون می شیم..." فقط یکی، یکی از جواباش اینه که: عمر، دست خدا است و ممکنه فرصت پشیمونی فراهم نشه.

******

سلام امید؛ تو بخش هم اندیشان قدیم گفته بودی: سوء تفاهم ها خیلی از فرصت های زیبای عاشقانه در کنار هم بودن رو ازمون می گیره. امید! واقعا حسرت خوردم. حسرت 4 سال از روزایی که می تونست بهترین روزای زندگیم باشه. کاش پختگی الانو داشتم. حسرت خیلی چیزا رو به دل خودم و همسرم گذاشتم. زوج های جوون! تو رو خدا مواظب رفتاراتون باشین.

(ستاره ام از ساری)

امید: گفتی زوج های جوون مراقب رفتاراشون باشن، یاد مطلبی افتادم که به یکی از هم اندیشان که تازه ازدواج کرده و خانواده همسرش یه دخالت هایی تو زندگیش می کنن، گفتم. بهش گفتم: باید خیلی باهوش باشی! با واکنش های تند نشون دادن و جلوشون وایسادن، به راحتی می تونی خانواده ی همسرت رو به دشمنان درجه یک خودت تبدیل کنی و یه عمر، گرفتار باشی. باید صبور بود. گفتم: این تویی که باید این بحران ها رو با صبر و تدبیر، مدیریت کنی. ما درست رفتار کنیم؛ حتما دیگران هم تغییر رویه می دن. بی تاثیر نیست. البته باید دید واقعا اون دخالت ها هم دخالتن یا ما حساسیم؛ یا داریم برداشت نادرست می کنیم.

******

سلام؛ خوشبختی لحظه ای است که احساس می کنی خدا در کنارت هست و تو به احترامش از گناه فاصله می گیری.

(شیما، مهندسی مدیریت پروژه، 1269! اصفهان)

امید: خب! آخر خطه! همه پیاده شن؛ ولی قبل از پیاده شدن چند تا چیز یادتون نره.

1- مقاله طب سنتی رو که درباره تدابیر بارداری است حتما بخونین و به دیگران هم توصیه کنین بخونن. (صفحه 710) اونایی که خدایی ناکرده! دچار شکست عاطفی شدن هم مقاله روانشناسی رو بخونن. (صفحه 790) و اما کسانی که فکر می کنن بختشون بسته شده، برن سراغ مجله اندیشه. (صفحه 670) اینا همه با وسواس و در پاسخ به نیازهای هم اندیشان انتخاب شدن.

2- برا بحث هفتگی، پیشنهاد موضوع بدین. اول پیامک هم بنویسین: "موضوع"

3- ایمیل دارها یادشون نره که نشونی ایمیلشون رو برا بانک اطلاعاتیمون به 3000048 بفرستن.

4- و در آخر، دوستانی که اینترنت پر سرعت دارن و به خوبی می تونن با نرم افزار اسکایپ، کار کنن. اگه علاقمند هستن که با اسکایپ، تو برنامه اردیبهشت، حضور تصویری داشته باشن و رو صحبت های کارشناس برنامه، نظارت کنن و اظهار نظر، اول پیامکشون بنویسن: "اسکایپ" تا از طرف برنامه، باهاشون تماس گرفته بشه. ممنون که هستین.  

"هم اندیشان؛ هر روز بهتر از دیروز"

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393