loading...

باشگاه هم اندیشان

امید: سلااااام؛ می گم دقت کردین شکار یه نکته ی مهم، چقدر حال آدم رو خوب می کنه؟ آدم، خوشحاله. آدم، سرحاله. آدم، خوب که فکر می کنه می بینه این خوشحالی و سرحالیش به خاطر شکارشه! شکار امروزش. شکاری از

هم اندیشان سه شنبه 19 فروردین 1393

حسین وفا بازدید : 481 سه شنبه 19 فروردين 1393 نظرات (0)

امید: سلااااام؛ می گم دقت کردین شکار یه نکته ی مهم، چقدر حال آدم رو خوب می کنه؟ آدم، خوشحاله. آدم، سرحاله. آدم، خوب که فکر می کنه می بینه این خوشحالی و سرحالیش به خاطر شکارشه! شکار امروزش. شکاری از  لا به لای حرفای یه آدم دیگه. از لا به لای مطالب یه کتاب. از لا به لای پیامک های هم اندیشان...

******

دستتون درد نکنه. با خونه خودتونم همین رفتار رو می کنید. این همه سفارش کردیم نتیجه اش شده این! این چه بلایی بود سر قلعه رودخانمون آوردن؟ شما که زباله بارونش کردید که؟! خوبه همینجوری کثیف بمونه تا دیگه دست و دلتون نگیره این ورا مسافرت بیاین؟ نگید که مهمون نواز نیستیم؛ ولی خداییش مهمونی و مسافرت رفتن آداب داره. بذاریم زمینمون درست نفس بکشه نه اینکه جلوی نفس کشیدنش رو بگیریم.

(راضیه، 68، صومعه سرا)

امید: نگران نباشین! با هم اندیشان نبود. خواست درد و دل کرده باشه؛ حقم داره. راستی! اگه براتون مقدوره حتما به قلعه رودخان که طرفای فومن هستش و همسایه ی ماسوله، سر بزنین. یه چیزی شبیه دیوار چین، نوک یه جنگل انبوه قرار داره. برای رسیدن بهش باید حدود هزار تا پله رو از لا به لای درختای انبوه، بالا برین؛ پس باید از صبح اونجا باشین.

******

سلام بر امید و  هم اندیشان گل؛ من امسال تصمیم گرفته بودم که فقط چیزای خوب فکر کنم و همیشه شاد باشم؛ اما دقیقا از همون روز اول هر چی غم و غصه بود سرم آوار شد طوریکه سیزده بدر هم خوش نگذشت. حالا شما بگین چی کار کنم خیلی دلم گرفته! لطفا راهنماییم کنین.

(زهرام از تاکستان)

امید: پیامک بعدی رو بخون، بعدش باهات کار دارم.

******

تنها مسابقه ای است که هیچگاه برنده ای نداشته است . . . فرار از مشکلات را می گویم!

(لیلا، مشکین شهر)

امید: تا بشر بوده، مشکل هم بوده. یه وقتایی، مشکلاتش کمتره و یه وقتایی هم بیشتر. یه وقتایی، عامل مشکل، خودشه و یه وقتایی هم دست روزگار. به هر حال، هر کسی این واقعیت رو بپذیره و تلاش کنه که حداقل خودش مشکلاتی برا خودش به وجود نیاره و مشکلاتی که به هر علتی به وجود میان رو هم تا جایی که تحت کنترل خودشه و از دستش بر می یاد، مدیریت کنه، برنده است. گاهی هم صبوری لازمه. می گم صبر قدیمی ها بیشتر از ماها نبود؟

******

سلام امید؛ چند وقت پیش داشتم رادیو گوش می کردم. مهمان برنامه یه مطلب قشنگی رو مطرح کرد. می گفت: اگر دارید کاری انجام می دید یا قصد انجامش رو دارید، اگه اینجوری فکر کنید که خداوند شما رو برای انجام اون کار انتخاب کرده بطور حتم از روی علاقه اون کار رو انجام می دید و ازش لذت می برید. مثلا اگه خواهر یا برادر کوچکتر شما از شما می خواد که توی تکالیف مدرسه کمکش کنید مطمئن باشید خدا شما رو توی این لحظه برای این کار انتخاب کرده و خیلی از کارای کوچیک و بزرگ دیگه که خیلی وقتا از انجامشون شکایت می کنیم و برای اینکه از سرمون باز بشه انجامش می دیم.

(صادق، 19، کرمانشاه)

امید: بذار مطلبت رو با یه حدیث، کامل کنم. حدیثی از امام حسین (ع): از نعمت های خدا این است که مردم حوایج خود را نزد شما می آورند؛ پس از نعمت های خدا (که حاجت مردم است) ناراحت نشوید.

******

اندکی مزاح... تصمیم گرفتم خدای نکرده، بعد 120 سال، اگه روزی روزگاری خواستم ازدواج کنم، یکی از شروط ازدواجم این باشه که کنترل تلویزیون دست من باشه...

(مریم خالقی، زنجان)

امید: یعنی واقعا آیا می شه یه روزی آدما اونقدر کم صبر بشن که دیگه حوصله ازدواج کردن رو هم نداشته باشن؟! راهش این نیست! راهش اینه که مهارت یاد بگیریم و صبرمون رو زیاد کنیم. کنترل تلویزیون رو هم بالاخره یه فکریش می شه کرد!

******

سلام به همگى؛ یه مطلب مفید از ایستگاه سلامتی. دانشمندان در انگلیس در تحقیقات خود دریافته اند: مسواک زدن بلافاصله پس از مصرف مایعات یا مواد غذایی اسیدی، می‌تواند مینای دندان را تخریب کند.

(یاسمین)

امید: منم قبلا شنیده بودم که پس از مصرف مواد غذایی اسیدی، دندون ها، باید بدون مسواک، فقط با آب شسته بشن و مسواک بمونه برا نیم ساعت بعد.

******

آدمایی که پا می شن بعد بیست سال بچه هاشونو میارن خونه آدمای دیگه عید دیدنی، واقعا چه منظوری دارن؟ آخه تو که می دونی دفعه بعدت بیست سال دیگه اس چرا دل بچه ی صاحب خونه رو با اون بچه ی.... می بری؟ آقا صله ارحامتو نخواستیم تو فعلا حباب نساز!! آخ پیام! کجایی با اون زبون نیش دارت اون خود احمق منو از خجالت آب کنی...

******

سلام؛ توی مسابقه، از بین اون همه شرکت کننده فقط یکی موفق می شه و نفر اول می شه. آیا می شه گفت اصلا بقیه چرا تو مسابقه شرکت می کنن در حالی که می بازن؟؟ باید شرکت کنن و هر کسی تلاشش رو بکنه تا موفق بشه. حالا ازدواج هم مثل اون ولی خوبیش اینه که محدود نیست که فقط یه نفر بتونه موفق بشه. بلکه هر کسی که با آگاهی، انتخاب و تلاش و محبت کنه صددرصد موفقه...

(رومینا)

******

سلااااااامى چو بوى خوش آشنایى... من یک ساله که هم اندیشم. همیشه ناراحت بودم که از همون اول باهاتون نبودم و بحث هاتون رو از دست دادم تا اینکه بخش هم اندیشان قدیم (صفحه 570) رو راه اندازى کردین و من تصمیم گرفتم که جمله هاى کاربردى رو تو یه دفتر بنویسم. ممنونم از همتون.

(ثریا)

******

سلام؛ روز بخیر! سال نو بر شما عزیزان مبارک! خواستم به اون خواهر عزیز بگم: ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خودت مقایسه نکن. این جمله، خیلی روی من تاثیر گذاشت. امیدوارم که روی شما و دیگر دوستان هم اندیش هم تاثیر بذاره. ممنون که هستین...

(نسترن عدالت، 19 ساله، خرم آباد)

******

سلام امید! عید امسال یه خواستگار سمج داشتم. با راهکارایى که از هم اندیشان یاد گرفتم تونستم آنالیزش کنم. مثلا به جای اینکه مستقیم درباره حجاب سوال کنم، ازش پرسیدم: "تا چه حد حجاب مورد پسند شماس؟" ممنون که هستین.

(همون دختر ترک که حالا 21 سالشه)

******

سلام بر همه هم اندیشان و آقا امید و پیام؛ اونقدر ذوق زدم که نمی دونم چه جوری بگم. با دوستم رفته بودم کتابخونه کتاب بگیره. موقع برگشت، وقتی سوار ماشین بودیم یکی از کتابا رو باز کردم دیدم یه کاغذی بین این کتاب بود. روی کاغذ نوشته بود: "هم اندیشان". دارم بال درمیارم. ممنون از همتون که هستید.

(مریم هستم از پایتخت گویش های کهن ایرانی - ابوزیدآباد)

******

(عادت) همگی سلام؛ ان شاءالله سالم و سر حال، سال نو رو خوب شروع کرده باشید. ممنون از شما دوستان خوبم. خدا قوت! به نظرم زندگی با عادت های خوب و بد، مسخره ترین نوع زندگیه که اشرف مخلوقات می تونه داشته باشه. لحظه های در گذر عادت نیست! رفتار خوب و بد، عادت باشه به نظرتون چه معنی داره؟ رشد، چگونه صورت می گیره؟ آیا با عادت؟

(وحید، کد28)

******

سلام امید و دوستان؛ فقط اس دادم تا به آقا صادق از کرمانشاه یه خدا قوت اساسی بگم. تا کشور ما جوونای با غیرتی مثل شما داره رو به پیشرفت و سرفرازیه. یا علی!

(صبرا، ٢٧ ساله، اهر)

******

سلام بر هم اندیشان گل و امید؛ سال نوتون مبارک! می گم امید چرا تو هم اندیشان قدیم تو نیستی همه اش پیامه؟

امید: کم کم پیدام می شه. سال 91، حدودای اردیبهشت بود که کم کم سر و کله ام به طور کامل، تو بخش هم اندیشان، پیدا شد. تو بخش مقالات کار می کردم که رئیس وقت (پیام کبیر) برا هم اندیشان، منو پسند کرد. نیکى هنر نیست به امید تلافى، احسان به کسى کن که به کار تو نیاید!

(رابین، 72، مشهد)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ یه پیشنهاد دارم. اونم اینکه حتما سخنرانی های استاد شاهین فرهنگ رو پیدا کنین و گوش کنین. مخصوصا درباره نماز.

(زهرا از خونمون)

******

اندیشیدن دشوار است شاید به این دلیل که کمتر کسی زحمت آن را به خود می دهد.

(ادریس یوسفی از تایباد، در مرز 23 سالگی)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ امید! من یه مشکل بزرگ دارم. اونم اینکه نه تنها تو بحثای باشگاه شرکت نمی کنم، تو کلاس هم نمی تونم نظرمو خوب بیان کنم. می ترسم نظرم خوب نباشه یا کسی مسخرم کنه. به نظر شما باید چیکار کنم؟ خواهش می کنم کمکم کنید!

(فاطمه از ساری)

امید: خیلی ها این مشکل رو دارن. امیدوارم تجربه و همفکری هم اندیشان به کار بیاد. اول پیامک بنویسین: "راهکار"؛  همتون رو به خدا می سپارم. راستی! مقاله طب سنتی رو اگه نخوندین حتما بخونین که فردا بعدازظهر، عوض می شه. چون سلامتتون برام خیلی مهمه، این بخش رو راه انداختیم. مطالبش، با دقت و وسواس و کارشناسی زیاد، انتخاب می شه.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2748
 • آی پی امروز : 41
 • آی پی دیروز : 97
 • بازدید امروز : 160
 • باردید دیروز : 188
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 8
 • بازدید هفته : 348
 • بازدید ماه : 1,298
 • بازدید سال : 142,404
 • بازدید کلی : 2,837,835
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی