• یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 13 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 57 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 68 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 81 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان پنجشنبه 24 بهمن 1392

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده (3) | مربوط به موضوع: 1392 ، راه های شناخت همسر مناسب ،

هم اندیشان پنجشنبه 24 بهمن 1392

سلام؛ می خواستم توصیه کنم به دوستان عزیزم وقت تحقیق لطفا حساب پسر یا دخترو از خانواده اش جدا کنن؛ یعنی جدا جدا راجبشون تحقیق بشه. خانواده های خوبی هستن که خودشون خوبن؛ ولی جوون سر به راهی ندارن و برعکس.

(فاطمه، 27 ساله، مامان فائزه خانوم و آقا ابوالفضل، آستانه اشرفیه)

امید: حواستون بود؟ عجب نکته ای گفتا! اینقدر مهم بود که سلااااام داشت یادم می رفت. آخه خیلی ها رو حساب خانواده، دیگه درمورد فرزندشون تحقیق زیادی نمی کنن. راستی! حال همگی که خوبه؟... خدا رو شکر.  

******

سلام؛ وقتی تحقیق می کنین به هیچ وجه جوری سوال نپرسید که جوابش بله یا خیر باشه. بلکه باید جوری باشه که اون شخص رو توصیف کنه. مثلا وقتی می خواین میزان مسوولیت پذیری طرف رو سوال کنین می تونین از دوستش بخواین خاطرات یکی از سفراشونو براتون تعریف کنه!!!!

 (رومینا)

******

سلام داداش امید؛ حرف شما درست! قبل ازدواج باید تحقیق کرد؛ اما از چه کسایی؟ تو این دوره زمونه ای که هیچ کسی دوست نداره دیگری خوشبخت بشه. همه بدهمو می گن به کی می شه اعتماد کرد؟ حتی فامیلا و آشناهامونم چوب لا چرخ زندگی آدم میندازن. دروغ می گم؟

(ب.م، 73، دختر کرد)

امید: درسته! ولی جا داره چند درجه از اون بدبینی کم کنی. یه کم زیادی می زنه! به هر حال باید موقع تحقیق حواسمون به حرفای بی ربط بعضی ها باشه. چشم و گوش بسته هر کی هر چی گفت رو نپذیریم؛ البته باید درباره اش حسابی تحقیق کنیم تا خیالمون راحت بشه که درست هست یا نیست! 

******

سلام به همه رفقا؛ قاسمم دکوراتور از تهران. می گم دخترا یا لیسانسه ان یا کدبانو... محاله بشه یه دختر لیسانسه پیدا کنی که بلد باشه مربا و ترشی درست کنه... مربا که سهله غذا بتونه درست کنه!! چرا؟؟؟ تو تحقیق هم معلوم نمی شه طرف کدبانو هست یا نه. خدا وکیلی من با این دک و پزم پاش بیفته بیلم می زنم.

امید: امروز چرا همه، بدبینیشون یه کم زیادی می زنه؟! البته آره خب! خیلی از دختر خانومای به ویژه تحصیلکرده این روزها واقعا مهارت آشپزی ندارن. شاید مد شده دیگه زن و شوهرها چیزی نمی خورن!!! به هر حال پیدا کردن یه دختر خانومی که تحصیلات داشته باشه و کدبانو، محال هم نیست. 

******

سلام دوستان؛ من اسفند 89 ازدواج کردم. درمورد همسرم خیلی عاقلانه تحقیق کردیم و مفصل با هم حرف زدیم بدون زیاده گویی فقط حرف هایی که بتونیم از هم شناخت پیدا کنیم و بعد عاشق ذاتش شدم. پاک، ساده و بی آلایش، با ایمان و صادق. تمام سؤالاتمو با صبوری و دقت و صداقت جواب داد و حالا واقعا خوشبختیم.

******

سلام هم اندیشای گل و آقا امید؛ من دو ساله ازدواج کردم. خیلی سختی کشیده ام. منم درباره همسرم تحقیق کردم؛ ولی متأسفانه بعضی ها تا می فهمن کار خیره خوبی طرفو می گن.  من 15 سالم بود. تو اولین ماه زندگیم متوجه اعتیاد شوهرم شدم. البته الان به امید خدا شوهرم پاک پاکه... خواهرای خوبم طلاق واقعا آخرین راه تو مشکلاته. بیشتر تلاش کنید.

(یه تازه وارد، واسم دعا کنید)

******

سلام؛ برای تحقیق باید سراغ این افراد برید. 1- فامیل سببی 2- فامیل نسبی 3- همسایه ها 4- همکاران یا همکلاسی ها 5- دوستان 6- دشمنان 7- افراد محل سکونت قبلی، محل کار قبلی، محل تحصیل قبلی 8- رئیس اداره یا کادر مدرسه  یا دانشگاه.

(فاطمه، 73، دانشجوی تفسیر قرآن، قم)

******

سلام؛ فریب ظاهر هیچکسی رو نخورید. بعضیا که فکر می کنن طرفشون چون فامیله نباید تحقیق کنن سخت در اشتباهن؛ ولی چه فایده ای داره وقتی بعضیا فکر می کنن تو تحقیق فقط باید از ویژگی های مثبت حرف زد!

(فاطمه، 1370)

******

سلام؛ به نظر من اگه بزرگترا تحقیق کردن و دیدن خواستگار دخترشون خوبه اجازه بدن تا قبل از عقد هم جوون ها چند جلسه بیشتر با هم حرف بزنن؛ حتی با هم بیرون برن تا اخلاق همدیگه رو بهتر بشناسن. اینجوری راحتر تصمیم می گیرن؛ البته بیشتر جاها این فرهنگ جا نیفتاده مخصوصا پدرا افکارشون قدیمیه؛ ولی باید قبول داشت تو یه جلسه نمی شه فهمید اخلاق طرف خوبه یا نه؛ چون اخلاق خیلی مهمه. من خودم ملاکم برای ازدواج اخلاق بود. همونطور هم شد و به خواستم رسیدم. اگه اخلاق و ایمان تو زندگی باشه با تلاش به چیزای دیگه مثل مادیات هم می شه رسید.

(سیما، مامان هلیا کوچولو از تبریز)

******

سلام دوستان و امید؛ من خودم یکی رو دوست دارم و اونم همینطور ولی تو تحقیق خانوادش مردم شهر کوچیک ما کلی ازم حرف درآوردن که آدم از شنیدنشون هنگ می کنه. من به خودم ایمان دارم و می دونم دروغن. خواستم بگم تحقیق باید از آدمای قابل اعتماد و باایمان باشه. دوستان بنظرتون باید واکنش من در قبالشون چطور باشه؟

(لیلی 19)

******

سلام به امید و هم اندیشان همیشه همراه؛ دوستان! این همه راه حل برا انتخاب یه همسر مناسب پیشنهاد شده از تحقیق و تعقیب و معاشرت و مصاحبت و این جور چیزا... همه اینا درست؛ اما توکل هم خیلی اثرگذاره؛ به شرط اینکه میونه مون با خدا عالی باشه و حساب و کتاب مون با خدا روشن باشه و توکل مون خالصانه باشه. اون وقته که توکل کردن جواب می ده. راستی! برا ما هم دعا کنین. آخه هنوز تو شهر ما نه برف اومده و نه بارون!

(حسین از سربداران)

******

سلام امید! بابای من هیچ اعتقادی به تحقیق نداره؛ می گه با رفت و آمد دوطرف بهتر می شه همو شناخت؛ واسه ازدواج منم تحقیق نکرد؛ نمی گم همه چی تمومه؛ ولی اونقدر خوب هست که تونستم ۴ سال تو غربت باهاش زندگی کنم!

(زهره، قم)

امید: اینجوری، شانسی می شه! شما شانس آوردی؛ ولی ممکنه یکی دیگه این شانس رو نیاره. حرف از یه عمر زندگیه!

******

سلام؛ به نظر من یه بخشی از شناخت تنها با تحقیق ممکن می شه مثل اعتیاد نداشتن و حجاب. یه بخشی دیگه مثل شناخت خصوصیات همدیگه هم در ارتباط بین دختر خانم و آقا پسر ممکن می شه که بهتره در فاصله آشنایی تا عقد صورت بگیره؛ البته با اطلاع خانواده ها.

(فاطمه خانم، 22 ساله)

******

سلام هم اندیشان عزیز؛ به نظر من این روزا خیلی سخت می شه آدما رو شناخت؛ حتی با تحقیق کردن. آخه امید این روزا اینقدر آدمای خودخواه دور و بر آدم وجود داره که بعضی وقتا اگه طرف فرشته هم باشه ازش بد می گن. به نظرتون این مواقع باید چیکار کرد؟؟؟

(آنیتا از ایرانشهر)

امید: می گن: "در دروازه رو می شه بست؛ ولی در دهن مردم رو نه!" فقط باید حواسمون باشه زمینه حرف و حدیث رو فراهم نکنیم. همین! کار دیگه ای از دستمون بر نمی یاد. درضمن این به معنی این نیست که به خاطر مردم خودمون رو محدود و از زندگی ساقط کنیم؛ ولی خب! باید حواسمون هم جمع باشه که بی دلیل، حرف برامون درست نشه.   

******

سلام دوستان گل هم اندیش و داداش امید! یه سوال ضروری: راستش یه خواستگار دارم که غریبه است؛ چون خواهرام شوهراشون از محله خودمون بودن الان خیلی سخته جواب بهشون بدیم؛ چون هیچ شناختی نداریم. به تحقیق هم که نمی شه اکتفا کرد! پس چیکار کنم؟ دوستام می گن باید با هم حرف بزنین اما خانواده می گه نه!

(مریم)

امید: راستش! بعضی ها که حس و حال تحقیق درست و حسابی رو ندارن به غریبه دختر نمی دن؛ چون تو این زمونه واقعا تحقیق، نیازه. بدون تحقیق و با صحبت متوجه همه چیز شدن مهارت زیادی می خواد.   

******

سلام؛ 4 شنبه وقت دادگاهمه. دارم از شوهرم جدا می شم. بعد از 2 سال عقد. توصیه ام اینه که مخصوصا اگر ازدواجتون با غریبه است بنا رو بذارید بر کمی بدبینی نسبت به طرف؛ یعنی تحقیقات کامل در همه زمینه ها بکنید و گول ظاهر مذهبی و فلسفه بافی های طرف رو نخورید. از راست بودن ادعاهاش تو هر زمینه ای تا به اطمینان صددرصد نرسیدید کوتاه نیاید. خدا شاهده تو این 2 سال عذابی کشیدم که فقط خدا می دونه.

(مریم، مشهد)

******

سلام؛ حال دلتون چطوره؟؟ می خوام حرف دلمو بگم. یکی از اقوام می گه من و شوهرم مثل دو تا گنجشک عاشقیم. (نگفت کبوتر چون اول راهیم و تازه کار( که ذره ذره با نوکمون واسه زندگی تدارک می بینیم. زمان خواستگاری هیچ تحقیق نکردیم. فاصله خواستگاری و عقد ۲ روز بود؛ اما الان بعد از ۱/۵ سال از عقد خییییلی خوشحالم.

(هیلدا، ۶۹، نیشابور)

امید: شمام شانس آوردی! به چه زبونی بگم که: بدون تحقیق، ریسکش بالا است. بالاااااااا   

******

سلام؛ من به خاطر ماموریت کاری نمی تونم مرتب بهتون سر بزنم. تو سه هفته گذشته فقط دو سه روزش رو تهران بودم؛ ولی تا اونجایی که بشه بحثا رو دنبال می کنم. چند وقت پیش، هتل یکی از شهرها، تلویزیونش تلتکست نداشت. مجبور شدم برم اتاق نگهبانی و پیامک ها رو بخونم. امیدوارم قدر بدونید و جای خالی ما رو جبران کنید.

(حسن اکبری، 29 ساله، لیسانس مترجمی زبان انگلیسی ولی در حال حاضر کارشناس محیط زیست)

******

سلام به همگی! یه راه مهم تحقیق، شناخت از روی دوستای طرف مقابلمونه؛ ولی اینجوری برداشت نکنید که هر ویژگی که دوست داره الزاما خود شخص هم باید داشته باشه. ممکنه یک یا چند تا از ویژگی های اونو داشته باشه! ولی در کل راه مناسبیه برا شناخت.

(مجید، شهرکرد)

******

سلام؛ آقا امید! اونایی که می گن باید درمورد گذشته طرف تحقیق کنیم شاید یه نفر از گناه و کاراش توبه کرده باشه؛ ولی گذشته خوبی نداشته باشه. اون وقت تکلیف چیه؟؟؟

امید: اگه اونقدر مهارت داریم که با صحبت باهاش به این اطمینان برسیم که واقعا توبه کرده که مشکلی نیست. خدا اونو بخشیده ما نبخشیم؟

******

سلام به هم اندیشان و برادرانم؛ هشت ماهه که ازدواج کردم؛ ولی متوجه شدم که خانواده همسرم تو کارهای همسرم زیاد دخالت می کنن. من همیشه صبور بودم. همونطور که شما به ما یاد دادید. می ترسم بریم زیر سقف و طاقت نیارم چون خیلی سختی کشیدم. تحقیقات خوب انجام شد. بعد دو ماه جواب مثبت دادم؛ ولی بعضی چیزها در تحقیقات معلوم نمی شه. به من یه راهی نشون بده.

(حمیده از پایتخت)

امید: تو ادامه بحثمون حتما درباره خانواده همسر هم صحبت می کنیم؛ البته وقتی که بحث تحقیق هم مثل بحث قیافه، به سرانجام خوبی برسه؛ ولی در عین حال یادت باشه: خیلی از این چیزهایی که دخالت به حساب می یاد در واقع از روی دلسوزی پدر و مادره؛ البته که بعضی هاش هم از روی ناآگاهی اونا و نداشتن مهارت های ارتباطیه؛ بعضی هاش هم ممکنه به خاطر ناآگاهی و نداشتن مهارت های ارتباطی زوج ها با خانواده ها باشه که باعث تحریک پدر و مادرها و واکنش اون ها می شه؛ بعضی هاش هم ممکنه به خاطر تسویه حساب باشه در مواقعی که دختر و پسر، ازدواجشون رو به خانواده ها تحمیل می کنن؛ بعضی هاش ممکنه به خاطر پایین بودن سطح فرهنگ خانواده ها باشه و... خلاصه باید ریشه رو پیدا کرد. خیلی کمک کننده است؛ چون خیلی هاش رو می شه با مهارت و تدبیر مهار کرد؛ و البته در مواقعی که خود همسر  شرایط دلخواه ما رو داره، با اون نقطه ضعف های خانواده اش کنار اومد. بیشترین مشکل، جایی هست که همسر، "ذاتا" آدم دهن بین و متزلزلی باشه و زود تحت تاثیر حرف های خانواده قرار بگیره. اون، کار بیشتری می بره که باید درباره اش بیشتر بحث کنیم. گاهی با مهارت اون رو هم می شه حل کرد.

آآآخ انگشتام! برم یه فکری به حالشون بکنم. شنبه همدیگه رو می بینیم. دعا کنید انگشتام تا اون موقع خوب شده باشه!! وگرنه خوش به حالتون می شه!

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط bahar در تاريخ 1392/12/07 و 22:36 دقيقه ارسال شده است

سلام
من نمیدونم چرا بعضی خانواده ها به بقیه نگاه می کنند حالا اگه بقیه ازدواج کردن اونم باید ت سن خاصی ازدواج کنه همه چ نباید چشم وهم چشمی باشه بابا خوشبختی برای همه ت ی سن نیس کاش خانوادم منو درک میکردن منم موقعیت خونمون مثل دوستمه
پ خاله ام واسم وامده پدر و مادر راضین منم نمیگم بده اتفاقا ادم خوبیه نمیگم باید دوسش داشته باشم نه نباید ازش خوشم بیاد یکم واقعا ک از بعضی مامان بابا ها منم قبول میکنم ولی من ی ذرم خوشم نمیاد ازش من رو برادری دوسش دارم نمیدونم این چ وضعه زندگی کردنه کاش کمی همو درک میکردیم

اين نظر توسط rose در تاريخ 1392/12/07 و 15:54 دقيقه ارسال شده است

@eye این که قبلا ازدواج کرده میتونه فرصت خوبی واسه تحقیق باشه،یعنی از همسر قبلیش میتونی تحقیق کنی.
و دیگه این که برای فرار از خانواده ازدواج نکن تا هم خودت،هم یک نفر دیگه و شاید یک بچه بیگناه رو بدبخت کنی!

اين نظر توسط eye در تاريخ 1392/11/29 و 22:39 دقيقه ارسال شده است

من خ خواستگار داشتم ولی دلم ب هیچ کدومش راضی نشد الان یکی اومده طلاق گرفته و خانواده خوبی دارن پسره هم ظاهرا خوبه دلیل طلاقش گفت اخلاقامون جور نبوده ایراد گیربوده ی سری دلیلا ولی بنظرتون اینا دلیل واقعی طلاق ت عقده؟
نمیدونم چ کنم ماما راضی نیس بابام میگه خوبه
منم میخوام جواب بدم چون ازم سیرن برام هیچی دیگه مهم نیس دلیل جواب ندادنم ب قبلیا این ک اصلن بدلم نمینشستن هر کار میکردم نمیتونستم خودم راضی کنم میخواستم دوباره درسم ادامه بدم بالاخره یکی پیدا میشد ک اخلاقمون با هم جور باشه بدلم بشینه ولی بابام ازم راضی نیست منم به همین پسره جواب میدم عاقبتش مهم نیس واسم ولی هیچوقت ت خونمون برنمیگردم هیچوقت
کاشکی خدا منو نیافریده بود کاشکی


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392