• چهارشنبه 1394/02/16 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلااااام؛ خیالت راحت. هیشکی نمی تونه سر خدا رو کلاه بذاره. هیشکی! می دونی؟ خدا برنامه نویسیش حرف نداره. یه برنامه نوشته با عنوان: "هر عملی
 • سه شنبه 1394/02/15 - تعداد بازدید 23 مرتبه
  امید: سلاااام؛ می گم حالا که دارین صلوات می فرستین، یه صلوات هم برا سلامتی خودتون و عزیزاتون و برقراری هم اندیشان بفرستین. خب! حالا که موندگار
 • دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 30 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 43 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 66 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 20 بهمن 1392

مجموعاً 5 امتیاز از 5 توسط 2 نفر
| نظرات داده شده (2) | مربوط به موضوع: 1392 ، راه های شناخت همسر مناسب ،

هم اندیشان یکشنبه 20 بهمن 1392

سلام؛ امید خان! خواهش می کنم جواب بده! من یه خواستگار دارم همه شرایطش خوبه؛ فقط با قیافه اش مشکل دارم. خونوادمم موافقن. چی کار کنم؟

امید: سلاااااام؛ می گم حتما همتون این تجربه رو به ویژه تو ارتباط با دوستاتون دارین که اولش قیافه یه نفر براتون جذابیتی نداشته؛ ولی با کمی حشر و نشر، اونقدر با هم چفت و جور شدین که اصلا مساله قیافه رو فراموش کردین. حتی ممکنه یه بار یاد همین مساله بیافتین و با خودتون بگین: "چه جالب! اصلا یادم رفته بود که قیافه این دوستم اولش برام جذابیت نداشت." به هر حال، تو مساله ازدواج هم این واقعیت یه جورایی وجود داره؛ ولی یه سوال خیلی مهمی هم هست. اینکه چرا گاهی اوقات، بعضی ها، بعد از ازدواج، همچنان نمی تونن با قیافه همسرشون ارتباط برقرار کنن؟ عوامل مختلفی وجود داره که دوست دارم با همفکری خودتون بهشون اشاره کنیم. اول پیامکتون بنویسین: "قیافه"

******

سلام؛ یه کلوم: هیچکس خواهان ما (اونایی که خوشگل نیستن) نیست. هر چقدر خووووب باشی باز اصل کاری قیافه اس...

(هانیه)

امید: دیروز که گفتم: دل، حساب و کتابی توش نیست و خیلی وقت ها نه خوشگلی سرش می شه و نه پول و دارایی. کار خدا، هر کی از یکی خوشش می یاد. بعد هم اخلاق خوب، معجزه می کنه. باور نداری؟ پیامک بعدی رو بخون...  

******

سلام امید با نظرت موافقم. خود من یکی به دلم نشست که رفیقام می گفتن تو با این تیپ و قیافه حیفی! ولی باور کن اونقدر از اخلاق و ایمان از من سر بود که منو مثل خودش کرد و جز اون هیچکس به چشمم نمیاد. کیفیت زندگی هم که نگو، برو بالای صد. الانم از خودم بیشتر دوسش دارم.

‏(سعید از خمین)

******

سلام؛ با خانواده همسرم اختلاف فرهنگ داریم. سطح فرهنگ اونا پایینه... 9 ماهه نامزدیم همه اش دعوا به خاطر "سطح فرهنگ". خییییییییلی عذاب می کشم... مجردای باشگاه خوااااااهشا چشم و گوش هاتونو باز کنید سطح فرهنگ خییییییییلی مهمممممه.

(همدان، شهرک بهشتی)

امید: یادمه یه بار یه روانشناسی می گفت: تو ایران که خانواده ها عاطفی ان و به همدیگه وابسته و نزدیک و به همین خاطر رو همدیگه اعمال نفوذ دارن، وضعیت خانواده همسر خیلی مهمه و باید جزء ملاک های ازدواج قرار بگیره. از طرفی هم اگه بخوایم تو این زمینه خیلی سخت بگیریم ممکنه خیلی از فرصت های خوب ازدواج رو از دست بدیم؛ چون ممکنه همسر خوبی پیدا بشه؛ ولی خانواده اش... واقعا باید چیکار کرد؟ اول پیامک بنویسین: "خانواده"

******

سلام امید و پیام و هم اندیشان عزیز؛ من از بحث اشتغال خانم ها هم اندیش شدم. رها جان! فقط شما این مشکل رو ندارید. من هم همسری دارم که سطح فرهنگی خودش و خانواده اش پایینه. غیر از این یک سری رفتارهای خام و ناپخته هم داره. اوایل زندگیمون، اکثر اوقات سکوت می کردم و با خودم کلنجار می رفتم که چه کنم؟ بالاخره تصمیم گرفتم با محبت و صبر و احترام و با سیاست کمکش کنم که بهتر بشه. خوشبختانه تلاشم بی نتیجه نبوده. الان هم شکر خدا یه پسر ده ماهه دارم. زندگیم بد نیست و رضایتبخشه. خواستم بگم تو تنها نیستی، ناامید نشو عزیزم.

(ندا)

******

زنگ تفریح: یه اخلاق خوبى که پشه ها دارن... تک خوریه!! شما فکر کن مثل مورچه ها رفیق باز بودن، یه سوژه پیدا مى کردن هشصد تا از رفیقاشونو مى کشوندن اونجا و چه بلایى سرمون مى اومد؟؟؟؟... واقعا یه لحظه فکر کنین!! خب! حالا یه مطلب جدی! به نظر من تو خواستگارى نباید راجع به مسئله اى بطور مستقیم سؤال شه! مثلا نباید بپرسیم شما دروغ می گین یا نه؟ خب مسلمه می گه نه! به جاش بگین اگه همسرتون از شما سؤالى کرد و دوست نداشتین راست بگین چه جوابى می دین؟ اینجورى شناخت بهترى نسبت بهش پیدا می کنین! بد می گم آیا؟؟

(پریناز پویان، مشهد)

******

داداش امید! برا ازدواج استخاره می گیرن خوبه؟

(زهرا، 21 ساله)

امید: استخاره، جاهایی هستش که واقعا به بن بست رسیدیم و نمی دونیم چیکار باید بکنیم. اصل بر تفکر و تحقیقه و بعد اگه واقعا شبهه و یا مشکلی بود می شه استخاره کرد. استخاره هم باید واقعا پیش اهلش انجام بشه. این خیلی مهمه. نمی شه برا چنین چیز سرنوشت سازی پیش هر کسی استخاره کرد. اگه چنین کسی در دسترستون نیست، حتما از این کار صرفنظر کنین.  فقط یادتون هم باشه: تو ازدواج اگه استخاره می کنین و به ویژه وقتی بد می یاد لازمه بهش عمل کنین. دلیلش هم اینه که مثلا ازدواج با فلانی بد اومده و شما بی توجه به این مساله بازم باهاش ازدواج می کنید؛ چون دلیل این بد بودن رو ما نمی دونیم، مدام تا یه چیزی تو زندگی پیش می  یاد فورا بهش ربط می دیم و آرامش رو از خودمون و طرف مقابل می گیریم. استخاره های بی جا و نادرست خیلی جاها مشکلات زندگی ها رو بیشتر کرده. باید حواسمون باشه. 

******

آقا امید! اینو می دونستی که هم اندیشان یه دونه است اونم واسه نمونه است؟ درضمن؛ صرفا جهت اطلاع: شعارمون که یادتون نرفته؟! "مراقب خوبی هاتون باشین."

(ناهید پورمحمد از دیار باران)

امید: مگه باشگاه می ذاره یادمون بره؟ یه خوبی باشگاه همینه دیگه! درسته که مطالب باشگاه گاهی تکراریه؛ ولی تو اخلاقیات، معنویات و مهارت های  زندگی، تکراره که کارسازه! چون باعث می شه هم خوب برامون جابیافته و هم تو این دنیای وانفساه، یادمون نره. راستی! تا یادم نرفته بگم: پیام پیغوم فرستاده که بگم: همایش دزفول برا صبح پنجشنبه این هفته قطعی شده؛ ولی سالن همدان، متاسفانه جور نشد و می مونه برا یه فرصت دیگه. خود پیام هم قراره تو همایش دزفول حضور داشته باشه. منم که اینجا باید سنگر رو حفظ کنم. 

******

سلام؛ من رفتم خواستگاری یه دختر چادری و به اصطلاح نجیب. یه بلایی سر ما آوردن که از ازدواج کردن پشیمون شدیم.

(محمدم از شیراز، 23 ساله)

امید: ما که نمی دونیم چی شده؛ پس نمی تونیم دراین باره قضاوت کنیم؛ ولی یه چیزی هست. تو ازدواج، همونطور که گفتم باید مراقب ایمان های ظاهری "بعضی" از افراد باشیم. اینکه یکی به ظاهر نماز می خونه یا چادریه یا... دلیل نمی شه که چشم و گوش بسته بریم جلو. این مساله تا حالا کار دست خیلی ها داده...

******

نظر: سلام؛ گام اول و به نظر من مهمترینش شناخت خانواده هستش. اگر خانواده ای واقعا متدین و آبرودار و دارای فضایل اخلاقی باشه می شه گفت فرزندان خوب و مسولیت پذیری هم تربیت کرده که در سطح خوبی از ایمان و اخلاق رشد کردن...

(مژگان، 30 ساله، تهران)

******

سلام؛ امید! من از اونام که ترجیح میدم بدبخت باشم و مردم فکر کنن خوشبختم تا اینکه خوشبخت باشم و مردم فکر کنن بدبختم! مادیات خیلی برام مهمه. خیلی! خواستگارامو به همین خاطر رد کردم. می دونم ملاک درستی نیست؛ ولی نمی تونم ازش چشم پوشی کنم. می شه کمکم کنی طرز فکرمو عوض کنم؟ آخه  خیلی نگران آیندمم.

(مریم)

امید: چقدر حس خوبی داره آدم وقتی می بینه یه نفر پی به طرز تفکر اشتباه خودش برده و داره تمام سعیش رو می کنه تا اصلاحش کنه. آفرین! خب! حالا بریم سر جواب. راستش! واقعیت اینه که چون هنوز بدبختی رو از نزدیک لمس نکردی داری اینجوری می گی. بعد هم موقعی که بدبختی بیاد سراغت اون مردمی که به خاطرشون دست به چنین کاری زدی هیچ کاری نمی تونن برات بکنن و باید تنهایی تو آتیشی که خودت برا خودت درست کردی بسوزی؛ البته حالا کی گفته که مادیات، لزوما با بدبخت شدن شما همراهه. بدبختی موقعی می یاد سراغت که بدونی طرفت اخلاق و وجدان نداره؛ ولی پول داره و با این وجود، باهاش ازدواج کنی. یه چیز دیگه هم بهت بگم. سعی کن از ته دلت به چنین نتیجه ای برسی که چنین تصمیمی اشتباهه؛ چون اگه سطحی باشه و فردا با یکی که اخلاق داره؛ ولی پول نداره ازدواج کنی هم اونو اذیت می کنی و هم خودت رو. 

******

سلام دوستان و برادر امید!  به نظر بنده هر کسی باید اول خودشو بشناسه و بعد با یکی هم کفو خودش ازدواج کنه. بهترین ملاک هم اول ایمان و بعد انسانیته. همون چیزی که انسان رو از موجودات دیگه برتر کرده. به نظرم اخلاق، شرافت، عزت نفس، صبر و... همه توی انسانیت خلاصه می شه. با کسی ازدواج کنید که آدم باشه. آدمی را آدمیت لازم است دوستان.

(فاطمه از روستای کلوان)

******

سلام؛ کاش بشه، یعنى بتونیم راجب طرفمون قبل از شناخت کافى، بر اساس ظاهرش، قضاوت نکنیم. یه فرصتى به جفتمون بدیم تا همو بهتر بشناسیم و خودمونو نشون بدیم. تیپو می شه بعد ازدواجم درست کرد. قیافه به مرور زمان خودشو می بازه؛ پس ملاک مهمى نمی تونه باشه. به نظرم باید بیشتر تو اخلاقش، سطح فکرش، ایمانش، توقعاتش، هدفش از زندگى، علایقش، فرهنگش، خونوادش، کارش، انگیزش برا شروع زندگی، میزان حجب و حیاء و... تمرکز کرد. ایناس که مهمه. زیاد سخت نگیریم. اگه بتونیم به قشنگیه حرف زدن، عملیشم قشنگ پیاده کنیم خیلى خوبه. خدایا خودت هوامونو داشته باش.

(کوثر)

******

در مسابقه بین شیر و آهو، بسیاری از آهوها برنده می شوند. چون شیر برای غذا می دود و آهو برای زندگی. پس: هدف مهم تر از نیاز است. سلام دوستان هم اندیش! هدف خیلی مهمه!

(مرضیه، 21، روانشناس بالینی، ساری)

******

سلام؛  1- مجردا حتما از تجربه های بزرگتراتون استفاده کنید. 2- هیچوقت از سر دلسوزی به کسی جواب مثبت ندید. 3- فقط به تحقیق اکتفا نکنید؛ چون خیلی از عیب ها که کم از اعتیاد ندارن تو تحقیقات خودشونو نشون نمی دن. 4- اگر قبل از ازدواج دلبسته کسی هستید مطمئن شوید که خواهید توانست او را فراموش کنید. 5- برای فرار از تنهایی به هر کسی جواب مثبت ندهید؛ چون با بعضی ازدواج ها تازه تنهاتر خواهید شد.

(نجمه) 

******

سلام؛ آی گل گفتی... درست مثل من که با ازدواج کردنم می خواستم مشکلم رو حل کنم و طرفی که خیلی دوسش داشتم و خیلی دوسم داشت و چندین بار اومد خواستگاری ولی بابام می گفت نه رو فراموش کنم و حالا هم حال و روز خوبی ندارم؛ چون هنوزم نتونستیم همدیگه رو فراموش کنیم. با این که هر دومون دو ساله ازدواج کردیم....

(فاطمه)

******

قبل از ازدواج چشمان خود را باز کنید و بعد از ازدواج چشمانتان را ببندید! به به! چه جمله پرمغزی! خواهشا بعد ازدواج دست از عیب جویی و مقایسه همسر با دیگران بردارین.

)سهیلا کمالی، 22 ساله، تبریز)

******

سلام امید من دو ساله ازدواج کردم. تو زندگی مشکلاتی هم داشتیم؛ ولی من به خاطر اخلاق خوب شوهرم همشو تحمل کردم و می کنم؛ پس اخلاق خیلی خیلی تو زندگی مهمه.

(نرگس عاشق همسر مهربونش آقا نادر از زنجان)

******

سلام به داداش امید! منی که شوهرم تریاک مصرف می کنه چیکار کنم؟ من همون مامان یسنا کوچولو هستم. خیلی وقت پیش باهات دردودل کردم؛ ولی جوابى نشنیدم. نمی دونم با پارتی پیام ها درج می شه یا نه! یک راهکار بهم بدین.

(... از بهار همدان)

امید: خواهر خوبم. راستش! هر روز صدها نفر مشکلاتشون رو با باشگاه درمیون می ذارن؛ ولی متاسفانه به هیچ وجه فرصت رسیدگی به تک تک اون مشکلات وجود نداره. ما سعی می کنیم یه پیامکی که می تونه جوابش مشکل خیلی ها رو حل کنه انتخاب کنیم و... الانم خدا رو شکر، پیامک شما انتخاب شده. راستش! همونطور که گفتم زندگی به ویژه زندگی مشترک، بی مشکل نیست؛ فقط نوع مشکل آدما با هم فرق می کنه و البته شدت و ضعف هم داره و البته که بعضی هاش هم نتیجه اشتباهات خودمونه. به هر حال درمورد شما ما هیچ اطلاعی جز معتاد بودن همسرتون نداریم. شما باید به شرایط زندگیت نگاه کنی. به ویژه حالا که پای یه بچه در میونه، اگه وضعیت خطرآفرینی برا خودت و بچه وجود نداره؛ اگه جای صبوری کردن وجود داره، صبوری کن و با کسب آگاهی تلاش کن تا وضعیت همسرت و زندگیت رو بهتر کنی. خیلی ها واقعا تونستن این کارو بکنن؛ فقط ناامید نشدن و سعی کردن برا حل مشکلشون مهارت پیدا کنن. با باشگاه باش که حتما کمکت می کنه.        

******

سلام؛ من شب خواستگاری از همسرم پرسیدم که سیگار می کشه یا نه؟ مواد مخدر رو هم پرسیدم. گفت: نه! ولی بعد ازدواج فهمیدم بوووق می خوره. می گم چرا بهم دروغ گفتی؟ می گه: "تو که اونو نپرسیدی!" شب خواستگاری باید همه چیو پرسید.

(یه هم اندیش متولد 71)

******

سلام به همه؛ می خواستم در جواب رها خانوم بگم که فقط شما نیستى که این مشکلو دارى. منم این قضیه برام پیش اومده. فرهنگ خانواده من و همسرم با اینکه فامیلم هستیم خیلى فرق می کرد؛ اما من به خانواده اش کارى نداشتم و رفتارهایى که دوست داشتم اون انجام بده اول خودم انجام دادم و نشون دادم که دوست دارم تو هم اینجورى یا بهتر باشى. خدا رو شکر جواب داد و الآن خیلى فرق کرده؛ البته بعضى چیزا قابل تغییر نیست باید باهاشون کنار بیاى و بهش فکر نکنى.

******

سلام امید؛ به نظرم خوب انتخاب کردن مهمترین مسئله است. معلومه که آشنا شدن تو کوچه و خیابون و... آخرش چی می شه! راه بعدیش هم تحقیقه. قبل از ازدواج از چند نفر که با اعتماد هستند حتما پرس و جو کنن؛ حتی اگه امکانش هست خانواده های دختر و پسر با هم رفت و آمد کنند. اگه قبلا ازدواج کرده درصورت امکان از همسرش علت جدا شدنش رو بپرسید. دختر و پسرها تو مدت آشنایی رفتارها رو زیر نظر داشته باشند و یه جمع بندی از تحقیقات و رفتارهای فرد خیلی کمک می کنه.

(صبا از تهران)  

******

امید! اینکه می گی تحقیق درست و حسابی و اصولی، دقیقا یعنی چی؟؟

(مریم بانو، 20 ساله از خوی)

امید: یعنی با چند تا سوال از یکی دو نفر، سر و ته قضیه رو هم نیاره. از دوستاش، فامیلاش از آدمای معتمد محل کار و زندگیش و... پرس و جو بشه. تو ازدواج نباید عجله کرد. گاهی گذشت زمان خیلی تو آشکار شدن حقایق کمک کننده است. یکی از هم اندیشان می گفت: داشتیم می رفتیم آزمایش بدیم و بعد هم عقد که یه نفر از اونایی که ازش تحقیق کرده بودیم زنگ زد و گفت: عذاب وجدان دارم که یه چیز رو بهتون نگفتم. دل اون طرف، جای دیگه است!!! بعد هم با تحقیق بیشتر، معلوم شد که همینطوره!  

******

سلام به همه؛ 25 سوال مهم مراسم خواستگاری رو تو گوگل جستجو کنید.

(سارا، 28 ساله، کارشناس مدیریت، تهران)

امید: اتفاقا اونایی که دسترسی به اینترنت دارن راه خیلی خوبیه. تو اینترنت کلی از این جور چیزا هست که با یه جستجو پیدا می شن و خیلی هم کمک کننده هستن. ممنون که هستین.   

******

وقتى به کسى به طور کامل و بدون هیچ شک و تردیدى اعتماد می کنید، در نهایت دو نتیجه کلى خواهید داشت: شخصى براى زندگى یا درسى براى زندگى.

(زهره)

امید: یعنی کلا شانس! راستش! ریسکش خیلی بالاس. (فکر کنم یه جورایی آهنگین  شد؛ البته یه جورایی!) به خدا می سپارمتون.

تعداد پیامک های دیروز: 2585

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط هستی در تاريخ 1392/11/22 و 16:37 دقيقه ارسال شده است

سلام امید و هم اندیشان ( از عمد به پیام سلام ندادم (دلیل : چون خیلی بد اخلاقه))
امید من خیلی وقته هم اندیشان رو دنبال میکنم ولی هیچ موقع اس ام اس نمیدم ، برا اینکه نمیدرجی و الکی پولم هدر میره
گفتم از اینجا پیغوم بدم و نظرمو در مورد این بحث بگم
بنظر من هرچی آدم تو زندگیش یه چیزیو کم داشته باشه طرف مقابل برا رفع اون کمبود میره سراغش ، مثلا اگه من خیلی بی پول باشم معیار ازدواجم میشه پول ،اگه محبت نبینیم معیارم میشه فقط محبت و ... همه این باعث میشه شاید ما دوره جوونی خوبی نداشته باشیم ،که همش برا رفع یه کمبود بریم سراغ مکملش ....
مثلا تو خونه ما همهههه چی هس الا اخلاق خوب :| الا ارامش :| ولی من تا حالا مکملی پیدا نکردم جون نمیخوام برا فرار از اینا از چاه تو چاله بیفتم :|
و اینکه امید این حرفی ام که میگم فقط بخاطر اینه یکم درک کنی
تو بحث قبلیت همش به این اشاره داشتی که کار بیرون برا خانوما خوب نیس ، نمی دونم اله و بِله ! خواستم بگم داداش ، مامان من که شاغله به زور از پول خودش میتونه برداره و خرج کنه ، به قول خودش اگه شاغل نبود حتی پول روسریو هم بابام بهش نمیداد با اینکه داره !
اونوق من اینو ببینم و خونه دار بمونم ؟ برم پیش مرد دس دراز کنم نده ؟؟مامانم حقوق داره و نمیده
وای به حال ماهایی که هیچی نداریم :| موندمم
اینا رو زدم تا بدونی نفست از جای گرم بلن میشه
اگه شوهر آیندم تضمین کنه به من ماهی 500 یا یه میلیون میده و بجاش مانع کار تو بیرون از خونه ام میشه ، من قوله شرف میدم که موافقت میکنم
ولی خیلی ببخشیدا نه عرضه دادنو دارن نه چیزی
با این وضع خونه دار بشم که چی؟مث مرد کار میکنم که دستمو جلو هرکسی دراز نکنم
یا علی
پاسخ : حسین وفا:
ممنون آبجی از نظری که دادی...
ولی متاسفانه امید و پیام وقت خوندن نظرات این سایت رو ندارن


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392