• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 9 بهمن 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، عشق یک طرفه ،

هم اندیشان چهارشنبه 9 بهمن 1392

امید: سلااااام؛ امروز می خوام تلافی پر حرفی دیروزم رو بکنم؛ با اینکه دعوام هم نکردین! پس بی مقدمه...   

******

سلام به هم اندیشان؛ از بس بحثاتون زیبا است و به دل می شینه تو این چند سالی که باهاتون بودم بیشتر ترجیح دادم شنونده و یادگیرنده باشم؛ اما موضوع عشق یه طرفه منو همیشه یاد موضوع خواهرم می ندازه که نزدیک 10 ساله دچار معضل عشق یه طرفه بود و هر چی خواستگار داشت رد کرد و الان که 35 سالشه فقط پشیمونی براش مونده. اون آقا اصلا اطلاع درستی از علاقه خواهرم نداشت و بعد از این مدت که متوجه شد هم براش مهم نبود و فقط شکست خورده اصلی خواهرم بود. الان تا حدودی تونسته فراموش کنه؛ ولی موقعیت های خوبی رو از دست داد.

(راضیه از ف)

******

سلام؛  منم 7 سال یه نفر رو دوست داشتم؛ ولی وقتی بهش رسیدم فهمیدم خیلی با اون بتی که من ازش ساخته بودم تفاوت داره و خیلی زود از هم جدا شدیم. به هم اندیشان توصیه می کنم رویاپرداز نباشند.

(سفید برفی، 70)

******

از وقتی رفتی شارژارو خوراکی می خرم و می خورم. زمانایی هم که باهات صحبت می کردم رو می شینم سریال می بینم! یه حالی میده که نگو! همه اش که نباید آدم افسرده شه! والا!

(فرشته. زنجان)

******

خانم وثوقی! عشق، دلیل بر کمبود محبت نیست. کمبود محبت اونیه که از هر کسی خوشت بیاد و آویزونش شی؛ اما وقتی یه نفرو انتخاب می کنی کمبود نداری. من کار به کسایی که یه طرفه شاید هم چشم بسته و بدون اطلاع خانواده ها احساسشونو خرج می کنن ندارم... لطفا برچسب نچسبون! عاشقی، لزوما دلیل بر کمبود نیست.

(شراره از کرج)

امید: درسته! عشق، درجات مختلفی داره. از عشق های عمیق و اصیل و واقعی گرفته تا آبکی!! خیلی از عشق های آبکی، علتش کمبود محبته! تنهاییه! خیلیش هم ناشی ناپختگی و غلیان هیجانات و احساسات دوران نوجوانی و جوانی! به همین خاطره که اگه معجزه بشه و فرد، یه جورایی سر عقل بیاد، خیلی زود، پشیمون می شه.       

******

سلام امید چرا پدر و مادرا خودشونو مقصر نمی دونن؟ من خودم درگیر عشق 2 طرفه بودم و خدا رو شکر به خودم اومدم که چرا؟ دیدم محبتی که نیاز داشتم و از پدر و مادرم ندیدم تو خیابون از پسر مردم دیدم؛ اما الان پشیمونم و سخت عذاب وجدان دارم؛ چون فکر می کنم به پدر و مادرم که روم سرمایه گذاری کردن و همسر آیندم که قراره خشت اول زندگیش رو با من بنا کنه خیانت کردم! فقط خدا از تقصیراتمون بگذره.

(بنفشه)

******

سلام دادش امید؛ یه سوال دارم. خواهش می کنم جواب بده. موضوع این هفته خیلى جدى و فراگیره. متاسفانه سنین پائین هم کم و بیش درگیرشن. سؤالم اینه: من یه پسر 19 ساله دارم که نگرانشم. تا حالا هم موفق نشدم هم اندیشش کنم. حجب و حیا هم نمی ذاره درباره این مسائل باهاش حرف بزنم. یه دخترم دارم 13 سالشه که همینطور. جهت پیشگیرى عرض می کنم. من چی کار باید بکنم که از وظیفه ام کوتاهى نکرده باشم. ممنون.

(حسین از بروجن)

امید: بزرگترین کاری که می تونی براشون بکنی اینه که باهاشون دوست باشی و بری سراغ محبت "به جا". وقتی باهاشون دوست باشی، کم کم همه چیز رو هم می تونی براشون توضیح بدی. فرصت هایی که پیش می یاد و می تونن بهونه ای باشن برای صحبت کردن درباره یه موضوع مهم رو از دست نده! مثلا دارین سریال آوای باران رو می بینین. می تونین درباره خیلی از نکته هاش با همدیگه بحث کنین. همین رفتار "بیتا" که خودسرانه عاشق اون پسر شد و جلو پدر و مادرش وایساد و چوبش رو هم بدجور خورد!  

******

سلام؛ نمی دونم این بیت از کیه اما یه جورایی تناسب داره با بحثمون.

این عشق نیست؛ فاجعه قرن آهن است۰۰۰

آقا اصلا این عشقای یک طرفه نذارید تو وجودتون ریشه کنه. نذارید فکر و زندگیتون رو اشغال کنه. تا می تونید خودتون رو به کار، مخصوصا کارایی که خیلی خسته تون می کنه مشغول کنید تا هم فکرتون فقط مشغول کار باشه هم شب هم که میرید بخوابید از خستگی سریع خوابتون ببره و نخواید سه چهار ساعتم از خوابتون بزنید و به طرف، فکر کنید. درضمن گوش دادن به موسیقی خصوصا موسیقی عاشقانه هم ممنوعه.

(محدثه، کازرون)

******

تا حالا دقت کردین... بووووووووق! ...داره یه جوری ترانه می خونه که ماهایی که شکست عشقی نخوردیم هم پیشش شرمنده می شیم؟؟!

(زینبم از مشهد)

******

سلام؛ می خوام بگم که از تلقین کردن دوری کنین! اینقدر به غصه دار بودنتون اصرار نداشته باشین! زندگی جریان داره، خدا هم کریمه!

(مخلص همتون مرواریدم از کرمانشاه)

******

سلام به همه؛ داداش حسین به قول خودت، تو عشقت از روى هوا و هوس نبود؛ پس باید جورى از طرفت شناخت پیدا می کردى که می فهمیدى اونم واقعا عشقش عشقه نه هوا و هوس. هر کسى ارزش گریه کردن و اینکه بخواى روزاى قشنگت رو به خاطر اون خراب کنى نداره. خودم هم تجربه تو رو داشتم.

(مریم از فومن)

******

سلام به همگی و آقا امید! دوستان هم اندیش! جاتون خالی تو امامزاده دعای توسل می خونم همه تون رو دعا کردم. حس خیلی خوبی دارم؛ فقط یه نصیحت دارم براتون. انتقام اونیکه رفته رو از اونی که بی خبر از همه جا داره میاد نگیرید. به سقف خونتون و به آدماش وفادار باشید.

(سمیرا، ۲۱ ساله و همسرش آقا یعقوب، تبریز)

******

امید! یه سلام پرانرژژژی! منم عشق یه طرفه رو تجربه کردم؛ ولی خب تونستم باهاش کنار بیام. شاید خندتون بگیره؛ ولی من خودم با خودم نشستم و حرف زدم و قضیه...

(پیامک ناقص)

امید: چرا باید خندمون بگیره؟ اصلا راهش همینه! اینکه بشینی و یه کم با خودت حرف بزنی و ببینی با خودت چند چندی! خیلی کمک می کنه.

******

سلام؛ اینم یکم تنوع:

پنج بار سریع بگین: غولا رو با قند گول می زنیم.

(سیده ریحانه)

امید: عمرا اگه بشه... 

******

سلام؛ به نظر منم همیشه کمبود محبت باعث نمی شه دنبال عشق و جنس مخالف بریم. پیشامدهای زندگی، برخوردهایی که با افراد داریم و مهمتر از همه کنترل نکردن احساساتمون و اینکه تمایل انسان به تجربه جدید... باعث می شه؛ گرچه اشتباهه!

(زهرا خانم نظری از شهر قدس)

******

سلام هم اندیشان و امید و پیام؛ شدیدا به کمکتون نیاز دارم. داداشم 14 سالشه. امروز فهمیدم که دچار عشق هاى (هوسهاى) نوجوانى شده. من خودم این بحران ها رو تجربه کردم و تقریبا پشت سر گذاشتم؛ ولى حالا نمی دونم چطورى با این مسئله برخورد کنم. با توجه به اینکه تو این بحران ها آدم کر و کور می شه و نصیحت پذیر نیست، من باید چیکار کنم؟ خوبى ماجرا اینه که حرفاشو به من می گه و به من اعتماد داره! تو رو خدا کمکم کنید!

(یه خواهر نگران)

امید: روانشناسا می گن بهترین راه اینه که به جای سرزنش کردن و اونا رو مقابل خودتون قرار دادن، سعی کنین باهاشون دوست باشین و درکشون کنین؛ اونوقت کم کم، دوستانه، اون چیزایی رو که لازمه بهشون بگین.

******

سلام؛ من سیزده سال پیش با مردی ازدواج کردم که نه با هم دوست بودیم و نه ارتباط قبل ازدواج داشتیم. تمام مراحل ازدواجمون زیر نظر بزرگترها بود؛ البته خودمون هم بیشترین مشارکت رو داشتیم. الان دو فرزند و یک زندگی آرام داریم. شوهرم خیلی خوبه، جوری که هر روز خدا رو به خاطر داشتنش شکر می کنم. جوانان عزیز! در مساله ازدواج با بزرگترها مشورت کنید. ضرر نمی کنید؛ درضمن خیلی به عشق های آتشین و عشق های یکطرفه اطمینان نکنید.

(فریبا هستم همون که با خدا خیلی صمیمیه)

******

سلااااام به خوبان هم اندیش! به نظر من بهترین راه اینه که با اولین نگاه فکر نکنیم که طرفمون همه چی تمومه و می شه بهش دل بست؛ چون واقعا هم اینطور نیست و به قول معروف آواز دهل شنیدن از دور خوش است. می خوام به حسین آقا از قم هم بگم شما چون هنوزم به این معتقدی که از طرف مقابلت بهتر پیدا نمی شه و هنوز هم فقط یاد لحظه های خوبت باهاش میفتی اینطوری هستی. نه داداش! اینطوریام نیست! همیشه اولاش همه چی گل و بلبله؛ ولی کم کم حقیقت اخلاق و رفتار روشن می شه و اونوقت اگه همه چی خوب بود درسته!

(مرضیه)

******

سلام؛ من خیلی وقته باهاتونم. یه دختر هجده و یه پسر ده ساله دارم. خیلی چیزا ازتون یاد گرفتم. ممنون که هستید. از امید، پیام و هم اندیشان عزیز تشکر می کنم.

(راحله اسکندری، همدان)

امید: ما هم از شماها ممنونیم که هستین. از تک تکتون.

******

سلام؛ شاید پیام من با همتون فرق داشته باشه. منم گرفتار عشق یه طرفه شدم. چند سال طول کشید تا فهمیدم گفتن و صحبت با طرفم و پرسیدن نظرش درمورد خودم، کارسازتر از فراموشی اجباریه. این کارو کردم. می دونید چی شد؟ الان منتظر تولد دختر گلمون هستیم. واقعا خوشبختیم! اگه حرفام مخالفتون بود واقعیته دیگه!

(عاطفه.م از اراک)

امید: شما درواقع دچار عشق یه طرفه نبودید! عشقتون دو طرفه بوده؛ ولی هیچکدومتون خبر نداشتید. با تلاشتون این اتفاق افتاد. این فرق می کنه با کسانی که دچار عشق یه طرفه شدن و می دونن طرف مقابل، احساسی بهشون نداره و با اینحال، منتظرن؛ با این حال، دارن تلاش می کنن تا به زور هم شده اون احساس رو ایجاد کنن و... این فرق می کنه با کسانی که دچار عشق های یه طرفه دست نیافتنی و خیالی شدن...   

******

سلام؛ عشق یک طرفه یه نوع تحمیله. اگه به احتمال یک درصد این ازدواج سر بگیره اگه عشقتون کاری کرد که ناراحت شدین خیلی راحت می گه: خودت منو خواستی! خودت التماس کردی! زور که پشتت نبود! دیدم که می گم.

(فاطمه از کازرون)

******

سلام به پیام و امید؛ شعری در رابطه با این موضوع هست که دلم نیومد براتون نفرستم.

تا که از جانب معشوق نباشد کششی

کوشش عاشق بیچاره به جایی نرسد.

(زهرا پاشانژاد از خونشون)

******

سلام آقا امید! می گم حالا که برای دندون شیری گفتید می شه برای دندون عقل هم توضیح بدید. باید بریم بکشیم یا نه؟ می دونم نمیدرجی ولی خودتم بخونی خوبه. ممنونم.

(مریم از کاشان، ابوزیدآباد)

امید: دکتر باید تشخیص بده؛ کشیدنش دلایل مختلفی داره. یکیش اینه که  گاهی وضعیت یه جوریه که دراومدن دندون عقل باعث بهم ریختن ترتیب دندون ها می شه. قبل از اینکه این اتفاق بیافته حتما باید با دکتر مشورت کرد. 

******

سلام؛ یه کلام ختم کلاغ!

یه جوری دل شکستن آسون شده

عاشق دو روزه فراوون شده

دیگه نمونده تو سینه ها دلی

همه چی شده ثروت و خوشگلی

(محمد هستم 19 ساله)

امید: البته همیشه هم اینطور نیست. خیلی ها می دونن که "لزوما" همه چیز تو خوشگلی و خوش تیپی و ثروت نیست. تو ازدواج، ملاک های مهمتری هم هست. از تعهد و اخلاق که مهمترینشه بگذریم، طرف باید به دلت هم بشینه! به پیامک بعدی توجه بنموویید...

******

سلام؛ من پارسال وارد دانشگاه شدم. از وقتی که پام رو گذاشتم تو دانشگاه یه آقا پسر خوش تیپ و خوشگل و پولدار دور منه. من هیچ حسی بهش ندارم. عشقش یک طرفه است. باید باهاش چیکار کنم؟

(سحر)

امید: اگه به این نتیجه رسیدی که با ملاکهات نمی خونه و قرار نیست به خواستگاری و ازدواج، ختم بشه، باید کاری کنی که حتی سوء تفاهم هم براش پیش نیاد که فکر کنه یه ذره جای امیدواری هست. اینجور مواقع، گاهی یه صحبت کوچیک، یه جزوه دادن و گرفتن، یه خنده ناخودآگاه و... می تونه در طرف سوء تفاهم و توقع ایجاد کنه و حالا بیا و درستش کن!!!!

******

سلام امید؛ من پسرى هستم 32 ساله و دیپلمه. از 4 سال پیش عاشق دخترى شدم که دانشجوى فوق لیسانس بود. بیش از 5 بار به خواستگاریش رفتم و هر بار با تحقیرش رو به رو شدم. تهدیدش کردم و به محل کارش رفتم و داد و فریاد و گریه راه انداختم؛ ولى او سنگدلتر از این حرفا بود و جدیدا شنیدم عقد کرده. تصمیم دارم تا عمر دارم به سراغش برم و ببینمش. نمی تونم بدون او به زندگى ادامه بدم. به نظرت انتقام راه صحیحى است؟

امید: فقط امیدوارم که سعی کنی واقع بین باشی! همین که هم اندیشان رو می خونی خیالم راحته که حتما این افکارت رو یه جا چال می کنی و سیمان روش می ریزی.      

******

سلام به همه خوب اندیشان؛ راستش منم نه سال درگیر همین عشق یک طرفه بودم. حالا که بهش فکر می کنم می گم کاش خیلی زودتر فراموشش می کردم؛ چون تو این چند سال فقط خودم رو عذاب دادم.

(کازیوه، دختر کرد از مهاباد)

******

سلام داداش امید و دوستان هم اندیش؛ شاید با خوندن پیامم بگین مگه آزار داشتی اینکارو کردی؟ من یه ساله شعله عشق رو بدجور توی دل یکی روشن کردم. اولش یکم بهش علاقه داشتم؛ ولی بعد چند ماه علاقه من صفر شد و علاقه اون صد برابر. خودمو مسئول می دونم؛ چون همون اولش یه باره بهش نگفتم که به درد هم نمی خوریم. بداخلاقی کردم، خواست بیاد خواستگاری نذاشتم، بهش زنگ نزدم، بی محلی کردم، ولی چند روز پیش توی دانشگاه دیدمش حتی یه ذره از احساسش کم نشده بود. از طرفی چون از آشناهای دورمونه می تونه همه رو با خبر کنه و از رابطه تلفنی و پیامکیمون... دستم به دامنتون کمکم کنید! ممکنه خودشو بکشه، چیکار کنم؟ توبه کردم که دیگه با کسی اینکارو نکنم؛ ولی میترسم خدا نپذیره و آبروم بره.

(یه خانوم 19 ساله که عذاب وجدان یقه امو خفت گرفته)

******

سلام هم اندیشان جان! آیدا خانومی که راه پیشگیری خواسته بودی. یکی از راهها رو همه می دونن؛ ولی متاسفانه عمل نمی کنن. اون کنترل نگاهه. یکی دیگه هم درحد لزوم با نامحرم وارد اختلاط شدنه. دوستون دارم زیاد..

(زهرا، 25، زنجان)

امید: می گم این هفته خیلی بحث رو جدی گرفتینا. پیامک های متنوعتون خیلی کم بود. بابا! لازمه! ولی می دونم، هفته بعد جبران می کنین! موضوع هفته بعد هم که مشخصه. اونایی که هنوز فرصت ازدواج براشون فراهم نیست؛ چه کار کنن که این ایام رو به سلامتی سپری کنن؟  

تعداد پیامک های دیروز: 3712

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392