• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 28 دی 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، جایگاه زن و مرد در دنیای امروز ،

هم اندیشان شنبه 28 دی 1392

امید: سلااااام؛ میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) پیشاپیش مبارک! می گم چطوره امروز، بحثمون رو با حدیثی از پیامبر، شروع کنیم؟ آقا مهران! زحمتش با شما...

******

سلام؛ مهران صفرزاده هستم از لاهیجان. پیامبر خدا (ص) فرموده اند: کمک کردن به همسر در خانه، کفاره گناهان بزرگ مرد است و خشم پروردگار را فرو می نشاند. (بحارالانوار، ج 101، ص 132) به نظر من: زن، لطیف و دارای روحیه ای حساسه. کارهای خونه و بچه داری گاهی روحیه اش رو خسته و آشفته می کنه. کمک کردن به او در کارهای خونه، موجب دلگرمی و آرامشش می شه.

امید: آقا مهران! مشکل، سر حد و حدودشه! به پیامک بعدی توجه بنمووییید!

******

سلام؛ از اونجایی ما متوجه می شیم جایگاه زن و مرد عوض شده که توی جمع بیست نفره خانم، شوهرش رو صدا می کنه که چی؟ بچه خرابکاری کرده! بیا بشورش! حالا اگه توی خونه باشه که هیچ؛ ولی توی جمع، این مرد کنف می شه. دیدم که می گما!...

******

سلام داداش امید و هم اندیشان؛ چند روز پیش خیلی راحت نشستم دارم تلویزیون تماشا می کنم. مامانم برگشته می گه: دارین تو این دوره زمونه کیف می کنینا! ما مگه می تونستیم جلو پدرمون حرف بزنیم! چه برسه به اینکه بتونیم لم بدیم و تلویزیون تماشا کنیم؛ برعکس الان مردا از ترس خانم نمی تونن بگن بالا چشمت ابرو؛ به قول معروف نه به اون شوری شور و نه به این بی نمکی.

(سیمام؛ 21، تبریز)

******

دلجویی مرده از زنش: امروز چته؟ هیچی! دیروز چت بود؟ هیچی! نبینم فردا چت باشه ها!!!

(فاطمه، ۲۰ ساله، علوم آزمایشگاهی، شیراز)

******

از نظر یک زن بی عیب ترین مرد دنیا پدرشه؛ زن ذلیل ترین مرد دنیا برادرشه؛ خوشتیپ ترین مرد دنیا پسرشه؛ مظلوم ترین مرد دنیا پدرشوهرشه؛ خوشبخت ترین مرد دنیا شوهر خواهرشه و بی عرضه ترین مرد دنیا شوهرشه!

(رضا از ساوه...)

******

سلام؛ جالبه سا! بحث این هفته برابر شد با پخش سریال "ستایش" سریالی که هم مرد سالاری داخلش هست و هم زن سالاری. زندگی مردسالاری: حشمت فردوس و خانمش و زندگی زن سالاری صابر و خانومش. در هر 2 مورد زندگی حال بیننده رو خراب می کنه؛ ولی ببینید به جاش زندگی طاهر و ستایش رو که تعادل داخلش برقراره چقد زیباست...

(آقا مهدی)

******

سلام به همگی؛ من از زندگی مشترکم خیلی خیلی راضی هستم. می دونین چرا؟ خب خودم دلیلشو می گم. جونم براتون بگه: اول از همه ما مردسالاری و زن سالاری نداریم. همه مسائل بر پایه تعادل و مشورت حل می شه. اگر مشکلی پیش بیاد منو همسرم با هم حلش می کنیم. کسی نظرشو به دیگری تحمیل نمی کنه و با حرف زدن مشکلاتمونو حل می کنیم. کار کردن رو بد نمی دونیم. من توی کارای بیرون کمکش می کنم و همسرمم روزایی که من نمی تونم یا وقت ندارم و دانشگاهم کارای خونه رو انجام می ده. کار کردن آقایون در داخل خونه آفت نیست. به نوعی ابراز علاقه است به همسرشون. این که چون واسشون مهم هستیم این کارارو انجام می دن.

(یه زوج خوشبخت از استان گل ها گلستان)

******

سلام! زنگ تفریحتون با من؛ دو تا مسافر از هتلشون میرن بیرون. موقع برگشت، هتلشونو گم می کنن. اولی به دومی می گه: پس وسایلامون چی می شه؟ دومی می گه: وسایلمون به درک! هتل مردمو گم کردیم...! چطور بود امید؟ اگه خوب بود بگین تا بازم از این جکای بی نمک بفرستم؟

(زهرا، 21 ساله از مشهد. ساعت 1:30 نیمه شب! چیه؟ هر ماه یه درصدی از 119 می گیرم. باید ساعتو بگم!)

******

سلام؛ آقا امید این چه حرفیه که زدى؟ معلومه که ابهت مرد درحد متعادلش لازمه! زمونه عوض شده، خصوصیت ذاتى مردا که عوض نشده؟! مردا رو با ابهت و غیرت و شجاعت و... می شناسن نه با ناز و ادا و کرشمه و ابرو برداشتن و... به مرد باید بها داد و شخصیت اونو خصوصا جلوى دیگران حفظ کرد؛ حتى با اضافه کردن یه آقا اول اسمش.

(لیلا از مریانج)

******

سلام؛ تصمیم گرفتم تا بعد از کنکور هم اندیشانو بذارم کنار. می خوام به خودم ثابت کنم برا رسیدن به یه چیزایی باید بعضی وقتا یه مدت از خودمون بزنیم.

(سارام، ته تغاری باشگاه)

امید: بابا! ای ول! یعنی باشگاه بخشی از وجودته! من که کم آوردم! راستی! مگه خوندن باشگاه چقدر از وقتتو می گیره؟! بالاخره یه تنوعی هم وسط اون درسا نیازه! نیست؟!

******

سلام؛ من کاری به بقیه ندارم؛ ولی دلیل اینکه ابهت بابام تو خونمون کم شده طرفداری بیش ازحد مامانم از ماست! البته هنوزم بابام سر من داد بزنه من می ترسم؛ ولی چه فایده؟ چون سریع مامانم، بابامو سنگ روی یخ می کنه و منم ترسم می ریزه و دیگه به حرف بابام اهمیت نمی دم.

(سحر، 71، ورامین)

******

سلام؛ خوبین 370 ای ها؟ من فکر می کنم ابهت مردای قدیم تا یه حدودی تو خونواده ها لازمه؛ چون خیلی خلافا ممکنه از ترس اون ابهت پدرونه اتفاق نیفته. مثل دوستی با جنس مخالف! البته با عطوفت، که بدتر موجب کمبود محبت و سوق به این مشکلا نشه.

(معصومه، 18 ساله، همدان)

******

به نظر من آقا باید تو خونه کمک کنه مگه دوران مجردیشونو که می رفتن نونوایى، مغازه، سر کار، حتى تو کار خونه به مادراشون کمک می کردن فراموش کردن؟ چیزى از مردونگیشون کم می شد؟ حالا که ازدواج کردن کم می شه؟ مگه اومدن خونه خاله!!!

******

اعظم خانم! شما بگو چه جوری عضو هلال احمر شدی؟ این آقا امید که ده بار پیام دادم، راهنماییم نکرد.

(فرهانه)

امید: تلفن هلال احمر شهرتون رو از 118 بگیر و بگو: "می خوام عضو شم. کی می تونه راهنماییم کنه؟!" به همین راحتی! دیگه لازم هم نیست مزاحم اعظم خانوم شیم؛ چون سرش تو هلال احمر شلوغه!

******

سلام؛ من به چشم دیدم که تو خونه هایی که حرف، حرف مادره و بچه ها از مادر حساب می برن و پول تو جیبی می گیرن، چه بلایی سر روح و روان پدر و بچه ها میاد. من نمیگم خانوم خونه حکم کنیز رو داره و مرد هم ارباب. من میگم ابهت مرد حفظ بشه. میگم خانوم اجازه بده مرد حرف آخر رو بزنه، اما حرفی که مطابق میل جفتشونه. چه جوری؟ با سیاست زنونه. الحمدلله همه ی خانوما از این خصوصیت برخوردارن اما نحوه ی به کارگیریش رو نمی دونن. که اونم حل شدنیه. با کتاب خوندن. کتابای زیادی در این باره هست. به نظر من مرد مدیر زندگیه و زن معاونش. مدیر برای موفقیت به مشورت با معاونش احتیاج داره.

(خداحافظ! مائده)

******

سلام به همه. می گم امید! بحث این هفته چندان هم جنجالی نبود چون همه قبول داریم که جایگاه زن و مرد عوض شده و باید توی زندگی جوری رفتار بشه که نه ابهت مردونه و نه حرمت زن از بین نره و زن و مرد جای خودشون باشن. حالا موضوع مهم اینجاس که ما به عنوان یه هم اندیش باید چی کار کنیم که بتونیم به نسل بعد جایگاه واقعیشونو نشون بدیم؟ به این می گن جنجال!!

(مامان حسین از ایلام)

امید: فکر نکنم اینم جنجالی به پا کنه؛ چون جوابش مشخصه. الان همه می گن: راهش اینه که اول خودمون جایگاهمون رو پیدا کنیم!

******

کاش زوج های جوان اینو درک می کردن. هیچ زن و مردی مثل هم نیستن. مثل همم نمی شن و هر یک خصوصیاتی دارن و این تفاوت هاشون دلیل جذابیتشونه؛ اما اگر به عقاید طرف مقابل و شخصیتش و جایگاهش احترام بگذارند روز به روز برا هم عزیزتر می شن و جایگاهشون محکم تر از قبل. احترام گذاشتن خیلی خوبه اما بهتر از اون کجا احترام گذاشتن و چطور احترام گذاشتنه. کاش اینو یاد بگیریم.

(ایوب باقری، پیام نور، شاهین شهر)

******

اتفاقا تو این چند هفته می گفتم کاش یه جا باشه که دختر و پسر از خصوصیات مورد علاقه یا استاندارد جنس مخالفشون بگن. اینطوری مثلا من دختر به نکاتی پی می برم که تو عالم جنس خودم فکر می کردم اکثر مردها از ما می پسندن؛ ولی اینطور نبوده... حالا اول نظر خودم: مرد باید همه چیزش مردونه باشه. از ظاهر بگیر تا مرام و غیرت و کار و رفتار و حتی لحنش. مردی که مثلا بینیش رو عروسکی می کنه رو چه به سختی کشیدن زندگی و تکیه گاه یه زن!

******

سلام به همه دوستان؛ راستش! وقتى همچین موضوعاتى داریم من تعجب می کنم در حد المپیک! از اینکه واقعا یه همچین خانم هاى محترمى تو جامعه امروزمون داریم که انقد تفکرات بالنده اى دارن. من که واقعا کیف می کنم از اکثر پیام هاى خواهرهامون. خانم ها! شما کجایید؟ پس چرا نه تو دانشگاه و نه تو جاى دیگه ما شما رو نمی بینیم؟! ما که تقریبا هر چى دختر دیدیم از پسر ابرو برداشته و... خوشش میومد. راستى! من به شدت از بقیه آقایون باشگاه حمایت می کنم؛ چون همشون یدونن. آقاى برادر امید! لطفا بدرج که نگى مررررردا فعال نیستن.

(هادى کریمى، مخلص همه خواهراى گل و برادراى بامرام)

******

مرد بودن یعنى باید مسئولیت چند نفر رو قبول کنى. مرد بودن یعنى باید مراقب بقیه باشى. مرد بودن یعنى نه تنها باید مشکلاتت رو خودت حل کنى بلکه باید مشکلات اعضاى خانوادت رو هم حل کنى. مرد بودن یعنى باید همه چی رو بریزى تو خودت تا وقتى که موهات از غصه و فشار زندگى سفید بشه ولى حتى همسرت هم نفهمه که دلیل سفید شدن موهات چیه. مرد بودن یعنى حق گریه کردن ندارى چون بهت میگن مگه مرد گریه می کنه؟! مرد بودن یعنى اینکه جونت رو هم براى خانوادت میدى چه برسه به آینده ات و آرزوهات. مرد بودن یعنى اینکه دوست دارى همسرت بهترین رفیقت باشه نه کلفتت. مرد بودن یعنى اینکه تو همه سال هاى زندگى الکى می گفتى لباس نو احتیاج ندارم تا براى زنت بهترین لباس رو بخرى. مرد بودن یعنى وفادارى به همسر با وجود مهیا بودن شرایط لذت. مرد بودن یعنى بغض تو گلو. مرد بودن یعنى حرف زدن با چاه. مرد بودن یعنى جان دادن براى حفظ دین و وطن و ناموس. مرد بودن یعنى... مرد بودن خیلى سخته خیلى...

(حامد کریمى، ملایر)

******

زنگ تفریح: سلام داداش امید و دوستان پنج بار سریع بگید: از شب تا صبح؛ از صبح تا شب...

‏(زهرا رضائی، 18 ساله، قزوین، پشت کنکوری)

******

سلام؛ بعضی خانم ها اگه می تونستن زائیدن رو هم گردن مردشون می انداخت...

(پیامک ناقص)

امید: اتفاقا توی غرب، به شدت بعضی خانوم ها از اینکه تو این زمینه نمی تونن مردها رو با خودشون برابر کنن شاکین. دنبال راه هایی هستن که تلافیش رو دربیارن! بدجوری افتادن تو لج برابری! چوبش رو هم دارن می خورنا! ولی هنوزم داغن و متوجه نیستن!

******

سلام هم اندیشان و امید و پیام؛ تو پیام نماى شبکه دو، بخش آفتاب گردان خوندم که تحصیلات بیش از اندازه براى خانم ها احساسات رو از اونا می گیره. شاید اینم یه دلیل باشه که جایگاه زن و مرد داره عوض می شه.

(غزالم از تهران)

******

سلام؛ فرهنگسرای جوان تو شهر قم یک دوره کلاس ازدواج موفق با حضور استاد فرهنگ داره برگزار می کنه. هر یکشنبه ساعت نه تا یازده. خوشحال  می شم دوستان هم اندیشم رو اونجا ببینم؛ البته درمورد این هفته که تعطیله اطلاع رسانی می کنن. منتظرتون هستم.

(عاطفه)

******

دینگ! دینگ! زنگ تفریح: الان بچه های هفت ساله تخت دو نفره دارن زمان ما ما رو می ذاشتن رو پاهاشون به حالت سانتریفیوژ اونقدر تکون می دادن تا پلاسمای خونمون جدا می شد و خوابمون می برد.

(حسینیان از کدکن... شهر استاد شفیعی کدکنی...)

******

سلام؛ امید! به خاطر حرفى که زدى، حاضرم روزى حداقل یه پیام خالی واسه باشگاه بفرستم؛ البته شوخى بود ولی یکمم جدى؛ چون پیامک های دوستان عالیه!

(زهرا، ضیابر)

امید: گرفتم چی گفتم! منظورت اون جمله حکیمانمه که گفتم: "به دادم برسید! هم اندیشان اونقدر نظرهای خوب دادن که نمی دونم کدومش رو بدرجم!" این مشکل یکی دو روز من نیست که...! خب! به امید خدا دوشنبه همدیگه رو می بینیم. خوش باشید!

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392