• یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 6 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 13 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 56 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 68 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 81 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 22 دی 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1392 ، جایگاه زن و مرد در دنیای امروز ،

هم اندیشان یکشنبه 22 دی 1392

امید: سلاااام؛ می گویم آیا درمورد آتش زیر خاکستر چیزی شنیده اید؟! من نگران آنم! این آرامش قبل از طوفان، من را نگران کرده است! (دوستان! نمی دانم چرا امروز دارم این قدر لفظ قلم صحبت می نمایم!)

******

مردای قدیم یه حرف می زدن تا آخرش پاش بودن؛ بنیان خونواده ها محکم تر بود؛ اما اون روزا زیاد زن رو قبول نداشتن. زن محدود بود. اجازه اظهار نظر نداشت؛ فقط مرد حرف می زد. امروزه زن اهمیت بیشتری داره؛ اما کاش مردا مردونگی خودشونو حفظ می کردن که زن و مرد هر دو با ارزش باشن. به نظر من وقتی آزادی زن بیشتر شد، زن ها به هر شکلی خواستن با مردا برابر باشن. بعدش مردا باید خلا نبودن زن تو خونه رو پر کنن. این شد که شکل هم شدن؛ البته این فقط نظر منه.

(باران)

******

سلام؛ مرد باید وقتی می رسه خونه داد بزنه بگه: ضعیفه! شوم چی داریم؟ خانومش بگه: اوا حمیییییید!

(مولودم، 18 سال و 10 ماهه از تبریز)

******

ابهت مردای قدیمی رو داشته باشین...! مادر بزرگم از زبون مادرش بهم از قدیما تعریف می کرد و می گفت که مادرش می گفته: سر سفره که می نشستیم پدرم که شام یا نهارش رو می خورد، اگه باز میل داشت بشقابش رو می ذاشت سمت راستش توی سفره و اگه هم سیر شده بود سمت چپش! اگه غذایی که براش کشیده بودیم زیاد بود قاشقش رو بر عکس می کرد و می ذاشت کنار بشقابش و اگه کم بود سر و ته می کرد. تاکید کرد که تا مدتی بعد ازدواج هم شوهرا هم از این ادا و اصولا درمی آوردن و ما باید چشممون رو می دوختیم بهشون که الان چی می خوان؟ می گم خدا رحمتشون کنه؛ ولی خیلی اسف بار بوده!!! نظر شما درباره این ابهت چیه؟ اول پیاماتون بنویسید "ابهت قدیمی" امید! شما هم نظرت رو بگو!

(مریم خالقی از پایتخت شور و شعور حسینی، زنجان)

امید: ای به چشم! کم کم متوجه نظر من هم می شین! تعادل!

******

سلااام؛ مثلا تو خونه خودمون. بابا مامانم اینقققدر با هم خوبن که حتى اسم همو بدون لفظ آقا یا خانم صدا نمی کنن. تو این 19 سال که از خدا عمر گرفتم ندیدم با هم دعوا کنن سر چیزى. تو هر کارى با هم هماهنگن و پا به پاى هم میرن جلو. دلیلشم شاید بشه عشق و ساده زیستی تو همه مراحل زندگى گذاشت. اصلا خصوصیت نسلاى دیروز همیناس؛ ولى جووناى الان! واى نگو! اصلا با هم نیستن. انگارى میدون رقابته نه یه زندگى! باز با مثال عرض می کنم: یکى از پسراى فامیل وقتى ازدواج کرد و بعدش که از کارش بیکار شد، زنش حتى حاضر نشد یه دونه از اون النگوهایی رو که تا آرنج انداخته بود رو بفروشه تا مشکل مالیشون حل شه. تا مرد بیچاره مجبور به قرض از اینور اونور نشه! چیزیم نمی شه به جووناى الان گفت! تا بگى می گن دنده اش نرم! می خواست زن نگیره وقتى نمی تونه...! بعضیام اییینقدر... (چى بگم جاش؟!) حالا زن دوست مثلا! که حقوقو که می دن دست زن هیچ، حتى پول یه نونوایی ساده ام هر روز میرن از زن خونه می گیرن! آخه این وضعیت رو بچه ببینه، دیگه جاى احترام براى پدر می ذاره؟؟ شخصیت پدر چى شده؟ داریم کجا میریم؟؟!!

(کوثر سبحانى، 19 ساله، املش)

******

سلام؛ به نظرم واقعا داره نقش زن و مرد جابجا می شه. فکر کنم چند سال بعد، آقایون می شن خونه دار، خانوما شاغل. چه شود!! اونوقت خانوما به خاطر چندر غاز پول سر شوهرشون منت می ذارن. هر کار دوست دارن می کنن. هوو میارن سر شوهر عزیزشون. ببینم آقایون خوششون میاد از این کارا؟ به خدا مردا با همین اشتباهاتشون باعث شدن خانوما نقش خودشون رو بى خیال شن.

(زهره)

******

سلام داداش امید و هم اندیشان؛ به نظر من در قدیم فقط مردها بیرون خونه کار می کردن و نون آور خونه بودن و از نظر تامین معاش و نیاز خانواده حرف اولو می زده؛ شاید یه جورایى سالار بوده و همه کاره؛ چون زنا کمتر از مردا تو جامعه بودن ولى.... الان هر کدوم از اعضاى خانواده کار می کنن و دستشون تو جیب خودشونه و افت داره براشون از پدرشون پول بگیرن. به همین خاطر الان نقش پدر که یه نقش کلیدى در خانواده است کمرنگ شده.

(نیاز کیان وثوقى از تویسرکان، بهشت غرب ایران)

امید: ببینین! الان تو خیلی از زندگی ها، فقط جنسیت مونث یا مذکر بودن والدینه که باعث می شه، بچه ها اونا رو پدر یا مادر خطاب کنن. جایگاه و نقش پدر و مادر یکیه! به نظرتون این می تونه مشکلی ایجاد کنه؟! اول پیامک بنویسین: نظر

******

سلام آقا امید؛ داداش من! نقش آقایون کمرنگ یا تو بعضی خانواده ها بی رنگ شده که حکایت زندگیا اینه که می بینیم! نظر شخصیه من اینه که هیچ وقت نباید ابهت، عزت، شخصیت، احترام و جایگاه والای مرد و پدر تو خانواده زیر سوال بره و همیشه یادمون باشه خانواده ای که بزرگترا توش کوچیک بشن؛ یقینا هیچ وقت کوچکترا بزرگ نخواهند شد.

(سارا، شیراز)

******

درود! می گما! دوستان! ما بین این چالش هایى که قراره راه بیفته، به خودتون یه استراحتى هم بدین. از دست میرینااا!! مثل من که امروز به حرف کودک درون دوست داشتنیم گوش دادم و دستشو گرفتم و رفتیم برف بازى!! راستى برادر امید! این صفحه هاى هم اندیشان بعضى وقتا خیلى رو اعصابه! مثل امروز که از صفحه 390 به بعد غیب شده بود کلا! رسیدگى کنین لطفا! به جوونیم رحم کنید! من اعصابم ضعیفه ها!

(فاطمه، 73، به همراه کودک جان درون! یگانه شهرساز باشگاه! کرمانشاه)

امید: راستش! مطالب رو پخش سازمان، رو صفحه تلویزیون قرار می ده و گاهی به خاطر نقص فنی، چنین مشکلاتی دارن. به هر حال، ظاهر کردنش برا امید خان مثل آب خوردنه! اچی مچی لا ترچی! خب! الان می تونین تو آرشیو، کاملش رو ببینین!  

******

به نظرم این درست نیست که بگیم مرد یا زن حرف آخرو بزنن! ولی اگه قراره مرد حرف آخرو بزنه باید انعطاف داشته باشه؛ یعنی اگه حرفش یا تصمیمش اشتباه بود و فهمید که خانوم خونه راست می گه نباید فکر کنه اگه کوتاه بیاد غرورش لطمه می خوره. یکی از اشتباهات مردای قدیم این بود که دوست داشتن فقط حرف خودشون باشه؛ حتی اگه اشتباه بود! برای اثبات قدرتشون....

(رومینا)

******

با سلام به دوستان هم فکر. به نظر من هر کسی با هر شرایطی باید حد و مرز خودشو بدونه که نه تنها در زندگی مشترک بلکه در اجتماع و محیط کار، قابل احترام و اطمینان باشه. آدمی که بیش از حد خودش حرف بزنه یا بیش از حد خودش احساس کنه حق با اوست مطمئنا هیچوقت جایگاه اجتماعی و زناشویی خوبی نداره و هیچوقت قابل اطمینان نیست!

(حمزه، ۳۰ ساله، شهرستان شلمزار)

******

سلام؛ به نظر من حساب بردن که نباید با اخم و عصبانیت و زور باشه. باید بهترین رابطه رو با اعضای خانه داشته باشه که هر مشکلی پیش اومد بهش بگن؛ اما انقد ابهت داشته باشه که حتی با لبخند، گاهی با خم کردن ابرو و گاهی با نگاه نکردن، بقیه ازش حساب ببرن. زور و خشونت، قدرت دائمی نمی یارن. این ها قدرت های موقتی و کم دوامند. آدم ها رو باید با قلب کنترل کرد نه با چماق!

(سهیلا یاوری نیا، متولد 29 خرداد 1374،  مشهد، مجرد)

******

سلام! امید از بس گفتین بحثمون جنجالی و چالشیه من که ترسیدم. می خوام برم بیمارستان قلب نزدیک خونمون و این یه هفته رو بستری شم تا اگه مشکلی پیش اومد دکترا دم دس باشن؛ اما یه خورده سخته؛ چون اونجا شبا باید زود بخوابم؛ اما من عادت ندارم. نظرت چیه امید؟

(زهرا، 21 ساله از مشهد، ساعت یک و پانزده دقیقه نیمه شب)

امید: به خاطر اون زود خوابیش هم که شده خیلی موافقم! خیییلی!

******

سلام هم اندیشان؛ به نظر من الان بیشترین چیزی که برای آقایون این زمونه لازمه غیرت هستش که مردای قدیم داشتن و آقایون و آقازاده های الان کم دارن یا ندارن. غیرت مرد همیشه اول، امنیت خانواده و بعدش هم امنیت خود خانوم ها رو درپی داره. پس آقایون این لطف رو دریغ نکنن.

(مامان محمد همون هم اندیش کاشونی)

******

سلام؛ به نظر من امروزه فرزندان با زیرکی، والدین رو مدیریت می کنن. والدین هم به خاطر اینکه فرزند، جذب دوستان ناباب نشه یا به خاطر نداشتن حوصله و دقت کافی، خواسته فرزند رو اجابت می کنن. کلا زن و مرد جایگاهشونو از دست داده اند.

(من، ٣٠ ساله، قاین)

******

سلام؛ پرمسلمه که وقتى پاى جمع میاد وسط حتى دو نفر، فقط یکى باید تصمیم گیرنده نهایى باشه. چرا؟ چون هر کسى دوست داره سلیقه خودش اعمال بشه. اونوقت چى می شه؟ هرج و مرج، دعوا، قهر و کدورت، حالا چون مرد بیشتر به مسائل عمومى بیرون واقفه، پس بهتره ریاست خونه با مرد باشه که کمتر احساسى و بیشتر عقلانى تصمیم بگیره؛ البته به استثناء بعضى خانواده ها که خانوم بهتر عمل می کنه.

(حسین از بروجن)

******

به نظرم درستش اینه که زن و مرد باید همیشه تو کارا با هم مشورت و همکارى کنن. این نیست که یکى باید فقط بشینه و دستور بده و دومى جون بکنه... یا این طورى نیست که یکى بیرون از خونه جون بکنه برا یه لقمه نون حلال و دومى درپى تجملات و ولخرجى... باید تفاهم داشت. من چند وقته که هم اندیش شدم. حرفاتون خیلى قشنگه؛ ولى آخرش نفهمیدم "ها و "پا" یعنى چى؟

(لیلا از خرمشهر، با تشکر از دوست گلم زهرا که هم اندیشان رو بهم معرفى کرد)

امید: گوشت رو بیار یواشکی بهت بگم؛ چون خدا رو شکر چند وقتیه هم اندیشان یادشون رفته ازش استفاده کنن. خب! "ها" مخفف هم اندیشان و "پا" مخفف پیام و امیده. حللللله؟!

******

سلام؛ من یه دختر امروزیم؛ اما از مردایی خوشم میاد که مردونگی خودشونو حفظ می کنن و خودشونو مثل زنا جلوه نمی دن. خیلی از دوستام و اطرافیام این نظر و عقیده رو قبول ندارن و منو مسخره می کنن؛ اما من نظر خودمو قبول دارم؛ چون مرد باید مرد باشه. اصلا اینجور مردا و پسرا چه انتظاری دارن که زندگی موفقی تو آینده داشته باشن؟!!!

(مریم جوان، 18 ساله، پاکدشت)

******

سلام؛ به نظر من با کمرنگ شدن نقش پدر و به اصطلاح کم شدن ابهت مرد تو خونواده، مشکلات زیادی به همراه داره. حداقلش اینه که بچه ها اونطوری که باید تربیت نمی شن!

(مهدی از خرم آباد)

******

بعضیا می گن رفیق مثل لیموشیرینه. بعد یه مدت تلخ می شه! اما یکی نیست به این بعضیا بگه لیمو شیرین همیشه شیرینه، تا چاقو به جیگرش نزنن تلخ نمی شه!!!

(دختر امیدوار، شهرستان شبستر)

******

سلام؛ به نظرم مرد اگه مررررد باشه می تونه بعد از مشورت با همسرش تو کارا حرف آخرو بزنه؛ چون خونه نیاز به مدیر داره و مرد به خاطر ابهت و جذبه اش و دور بودن از احساسات، ارجحیت داره.

(هستی، 23 ساله، دلیجان)

امید: ببینین! ما دو نوع مدیریت داریم. در مدیریت رئیس مابانه! مدیر، حرف خودش حاکمه و کار به نظر دیگران نداره؛ ولی در مدیریت راهبردی، مدیر، سعی می کنه تصمیمات نهایی رو با مشورت افراد تحت سرپرستیش بگیره نه با خودمحوری! ولی به هر حال حرف آخر رو با توجه به مصالح، مدیر می زنه. با مدیریت راهبردی پدرای امروزی موافقین؟ یا اینکه نظر حمید آقا و سحر خانوم رو دارین. اینم پیامکاشون...

******

سلام؛ به نظر من اگه فضای رقابتی به همکاری و همدلی تبدیل بشه فرقی نمی کنه که زن یا مرد حرف آخر رو تو خونه بزنه.

(حمیدم، 24، معلم هم اندیش، صومعه سرا)

******

سلام؛ به نظر منم تو زندگی زناشویی اینکه یکی یا زن یا مرد بخواد حرف آخرو بزنه واقعا ناحقیه. خوبه که یا کل اعضای خانواده یا زن و شوهر نظر بدن و یه جمع بندی کلی کنن و بعد تصمیم بگیرن.

(سحر، 18 ساله از رشت)

******

سلام هم اندیشای گل؛ به نظر من تو قدیم نسبت به الان رسانه ها کم بودن. خیلی از مسائل امروز توسط ماهواره برا خیلیا عادی شده! طوری که پدر سالاری نیست هر کی برا خودشه! دیگه حرف شنوی از پدر و مادر خیلی کم شده. به نظر من پدر و مادر پایه های اصلی خانواده رو تشکیل میدن که اگه هر کدوم از این ها تو نقششون خللی وارد بشه خانواده از هم می پاشه. اینم بگم اینکه مرد توی کارهای خونه به خانومش کمک کنه اصلا هم ابهت اونو زیر سوال نمی بره. مثل حضرت علی که خیلی کمک حال حضرت فاطمه بودن و اینکار نه تنها ابهت ایشون رو زیر سوال نبرد بلکه بر عکس.

(فاطمه استواری، 18 ساله، شهرضا)

امید: به نکته خوبی رسیدیم! اینکه آیا همونطور که حضور بی حد و مرز زن در جامعه می تونه آسیب هایی داشته باشه (در بحث اشتغال و استعداد زنان بهش اشاره شد) مشغولیت بی حد و مرز مرد در کارهای خونه هم می تونه اثرات منفی داشته باشه؟ حد و حدودش چقدره؟! تفکر قدیمی خیلی از مردا این بوده که نباید تو خونه داری دخالت کنن. واقعا دلیلش چی بوده؟ اول پیامک بنویسین: نظر

******

سلام؛ قدیما مردها اصول زندگی رو، بهتر کنترل کردن زن و بچه ها رو بهتر بلد بودن. اینکه دخترش کی و با کی ازدواج بکنه؟ با داماد چگونه برخورد کنه؟ حد و اختیار داماد تا کجاست؟ پسر کی استقلال مالی پیدا کنه و زن بگیره؟ پدر خیلی بهتر می فهمید؛ ولی مادر کمتر بلد بود. متاسفانه پنهان کاری الان مادرها و حمایت بی حساب اونا باعث می شه... فردا وقتی پدر می فهمه که کار از کار گذشته. یا دخترش تو پزشک قانونی شاهد فاجعه رسوایی... یا پسرش معتاد از آب درمیاد. مادرها! خواهشا پدر بچه ها دشمن نیست. از بچه اش می پرسه کجا بودی؟ با کی بودی؟ نگو: چیکارشون داری؟ با دوستش بود؛ یا پسرم خسته اس. تو رو خدا ول کن ای مادر! فردا همین بچه برات تره خورد نمی کنه.

******

سلام؛ به نظرم مشکل از خود آقایون امروزی هم هست. هر چی بپرسی می گن نمی دونم. ببینم چی می شه؛ ولی باباهای ما می گفتن آره یا نه! مسوولیت کارا و حرفاشونم گردن می گرفتن؛ ولی جوونای امروزی نه.

(معصومه ام، وکیل آینده، 67)

******

همگی سلام؛ تو خونه ای که حرف آخرو کسی بزنه غیر از مرد خونه، جای آقا و خانم خونه عوض شده و این یه آفته!؟ و برای جواب دوستمون از گرگان. پسر بی غیرت خودشو آرایش می کنه نه فقط پسرا!! دختری هم که غیرت داشته باشه و در آینده می شه چشم و چراغ خونه! خانم خونه! آرایش نمی کنه بیاد تو جامعه و هرز بتابه و نیشش تا بناگوشش باز باشه! این بحثو تا آخرش هستم.

(وحید، ۲۸ ساله)

امید: وحید خان! بابا! وایسا با هم بریم! گازش رو گرفتی و همینجور... راستی! خودت رو برا جواب آماده کردی؟ الان بعضی ها می گن: "شما مردا دارین خیلی خودتون رو تحویل می گیرینا! مگه آفت اینکه مرد، حرف آخرو نزنه چیه؟ هیچی!" موافق و مخالف، اول پیامک بنویسین: "آفت" 

تعداد پیامک های دیروز: 1911

توجه: بمنظور افزایش راه های ارتباطی با هم اندیشان، تاکنون 1063 نفر، نشانی ایمیل خود را به 3000048 ارسال کرده اند.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط مرجان وهابی وحدت در تاريخ 1392/11/04 و 22:04 دقيقه ارسال شده است

سلام اقاوحیدی که این طوری حرف میزنی خود شمایکی از اسباب این جوری گشتن دخترهاهستین من یه دختربه گفته بقیه باوقار باحجاب ازاین جورحرفاتابه حال هم با هیچ پسری دوست نبودم امادست اخربازشمامیرین همون دخترارومیگیرین ماهم توحسرت ازدواج همچنان


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392