• یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 6 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 13 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 26 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 56 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 68 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 16 دی 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

هم اندیشان دوشنبه 16 دی 1392

امید! داشتم فرصت برابر رو نگاه می کردم. یه آقایی تو دوره فوق دکتراشون راجع به تأثیر افکار و ذهن بر اقتصاد تحقیق کردن. این آقا می گن که: هورمون اکسی توسین باعث افزایش اعتماد و شادی در افراد و بهبود روابط کاری می شه. حالا یکی از راه های ساخت اکسی توسین تو بدن، گرفتن دست کسیه که دوستش داریم به مدت شش ثانیه. حالا این توصیه رو پیامبر ما چند قرن پیش بهمون کردن. فرمودن: موقع دیدار به هم دست بدید و زود دست همدیگرو رها نکنید. البته بگم که کارشناس برنامه این نکته رو متذکر شدن به اسم خودم تموم نشه! متأسفانه خودم توجهی به این قضیه نداشتم.

(شراره از کرج)

امید: سلاااااام؛ می گم: قدیما که زندگیا اینقدر ماشینی نبود و آدما خودشون رو اینقدر درگیر زندگی نکرده بودن، چه قدر همه همدیگه رو خالصانه دوست داشتن؛ خالصانه با همدیگه دست می دادن و دست همدیگه رو با محبت فشار می دادن و اینم فقط یکی از نتایج که شراره خانوم گفت. خب! باید حسرت اون روزها رو بخوریم یا فکری به حال خودمون کنیم؟ هان؟ لااقل یکیتون یه چیزی بگه... فکر کنم مریم خانوم یه بیت شعر از دیوان فیض کاشانی برامون دراین باره داره...

******

مشاااااااااعره:

یکی گردیم در گفتار و در کردار و در رفتار

زبان و دست و پا یک کرده خدمتکار هم باشیم

(مریم)

امید: این ادامه همون شعر معروفه. همون دیگه... بیا تا مونس هم یار هم غمخوار هم باشیم...

******

استحکام شخصیت به این نیست که پیش از شکست، چقدر تحمل داشته باشی! مهم این است که بعد از شکست، چقدر بتوانی تحمل کنی.

(زهرا نادری از کاشان)

امید: درست می گی! باید خیلی خودساخته باشیم تا بتونیم تو عمل، از پس مشکلات بر بیایم. دقت کردین بعضی بابا و مامانای امروزی چقدر نی نی به لالای بچه هاشون می ذارن؟ پس این بچه چطور می خواد برا رویارویی با مشکلات آینده آمادگی پیدا کنه؟ هان؟ نکنه قرصی چیزی اومده ما خبر نداریم؟

******

مهنازم از مشهد، امید! من نفهمیدم منظور اون پیام چی بود که گفت چهل تا ضرر داره؛ یعنی کدوم کار اشتباه؟ چرا واضح حرف نمی زنید؟

امید: این خیلی خوبه که متوجه منظورش نشدید؛ چون نشون می ده گرفتارش نیستین! راستش! سر بسته گفته شد. اونایی که درگیرشن خودشون متوجه شدن.  

******

سلام امید! دلیل سوم افت پیامکا یادتون رفت! هم اندیشان دانشجو و دانش آموز هم داره که این ماه درگیر امتحاناتشون هستن. خود من فقط وقت می کنم که بخونم! بابت این کم کاری نسبت ب "ها" عذر می خوام.

(سمیه، نوشهر)

امید: بابا! شرمندمون نکنید... 

******

سلام داداش امید؛ نزدیک یکساله که هم اندیشان رو دنبال می کنم؛ ولی  بعضی وقتا خانمم مسخره می کنه که هم اندیشان رو می خونم؛ اما من حسابی معتاد هم اندیشان شدم. می ترسم واسه ترکتون مجبور بشم برم کمپ ترک اعتیاد!

(بابک هستم از شهری که آثار تاریخی کاخ اردشیر بابکان اونجا است. فیروزآباد فارس)

امید: از خداش هم باشه! چون هر کدوم از این نکته هایی که تو هم اندیشانه در واقع یه مهارت جدید برا زندگیمونه که می تونه کلی تو کنترل رفتارامون بهمون کمک کنه. خداییش کم چیزیه؟! نه! کم چیزیه؟ راستی! کاری نکن که فکر کنه هوو آوردی بالا سرش! منظورم توجه زیادی به هم اندیشانه!     

******

سلام؛ این مشکلی که ازش حرف زدین مشکل خیلی از جووناس. دوستانی که گرفتار این مشکلن باید سعی کنن بیشتر تو اجتماع و مساجد باشن. عقاید دینیشون رو قوی کنن. فیلم و عکس تحریک کننده نبینن و مهمتر از همه اینکه اگه موقعیتش رو دارن حتما حتما ازدواج کنن. خوندن کتاب "خلوت شیطانی" و "مشکلات جنسی جوانان" می تونه به ترک اون عادت بد، کمک کنه.

(محمد علی، 71، نوبندگان)

******

سلام امید! دقت کردى روزهاى تعطیل تعداد پیامک هاى ارسالى کم می شه؟

(گوناگون)

امید: نه! دقت نکرده بودم "ای کیو سان" خان!

******

سلام؛ روز خوش! ببخشید! نشانی ایمیل رو واسه چی می خواین؟ خودم ایمیل ندارم اگه ایمیل داداشمو بفرستم اشکال نداره؟ ممنونم اگه جوابمو بدید.

(فهیمه، مشهد)

امید: برا اینه که کانال های ارتباطیمون رو با شما بیشتر کنیم. راستی! الان یه دوره و زمونه ای شده که هر کسی باید یه ایمیل برا خودش داشته باشه. تقریبا الان خیلی جاها تو خیلی از فرم ها، ایمیل رو هم از ما می خوان. به هر حال اگه امکان ایجاد ایمیل ندارین می تونین ایمیل نزدیکانتون رو بدین!     

******

این پیام صرفا جهت افزایش تعداد پیام هاى باشگاه است و معنى و مفهوم آن ارادت من به هم اندیشان است.

(شادى، 20 ساله)

امید: یه چیزی رو نمی دونین! اینکه حتی پیامک های خالیتون هم می تونه باعث قوت قلب ما باشه؛ چه برسه که یه سلام و احوال ساده هم توش باشه؛ چون تنها راهیه که می فهمیم، هستین!

******

سلام امید و هم اندیشان؛ خوبید؟ من که توپ توپم! آخه امشب برای اولین بار رودرواسی رو گذاشتم کنار و دست مادرمو بوسیدم. وای چه حس خوبی داشت! که اونم برگشت پیشونی منو بوسید. جوری پدرم و داداشم تعجب کرده بودن که داشتن یک ساعت به من و مادرم نگاه می کردن. نمی دونم چرا تا حالا جرأت این کارو نداشتم. نمی دونم از خجالت بود یا.......

(بی نام از تبریز)

******

امید! لطفا جواب بده! کسی که ندونسته اون گناهی رو که یکشنبه درجش کردی خیلی وقته انجام می ده چه جوری می تونه بفهمه تا حالا چقدر به خودش ضرر زده و آیا می تونه باعث بهبود این ضررها بشه یا نه؟

(یه ناامید پشیمون)

امید: ببینید! با توجه به اینکه خصوصیات ژنتیکی، روحی و جسمی همه آدم ها متفاوته و مثل هم نیست، اثرات این کار هم رو آدم ها فرق می کنه. ممکنه رو روح و جسم یکی اثر بیشتری به جا بذاره و رو یکی دیگه کمتر؛ ولی به هر حال، خودت رو نگران نکن! جلو ضرر رو از هر جا بگیری منفعته!

******

سلام؛ من جا موندم از بحث تربیت فرزند. می شه پیاممو بدرجید؟ راستش ما تو روستا زندگی می کنیم و پدر مادرمون هر دو از صبح تا شب صحرا بودن و کار می کردن و راستش زیاد حواسشون به تربیت ما نبود؛ ولی به خاطر اخلاق و رفتار خودشون تو خونه که هم با هم خوب بودن و هم قانع و هم اهل نماز و روزه، ما 4 تا بچه شدیم فرزندان صالح براشون و الان که پدرمون فوت کرده همه به خاطر تربیت بچه هاش براش فاتحه می فرستن. ببخشید پرحرفی کردم؛ فقط خواستم ازشون تشکر کنم.

(مریم حمیدیان از تویسرکان)

امید: ولی تو سال های اخیر، خیلی شرایط، فرق کرده و پیچیده تر شده. هم تو روستاها و هم تو شهرها. دیگه فقط سالم بودن محیط خونه و خونواده جواب نمی ده. راستش! شرط اصلی کاره؛ ولی کافی نیست. پدر و مادر باید غیر مستقیم، خیلی مراقب باشن و به بهانه های مختلف، خیلی چیزها رو برا بچه هاشون توضیح بدن...

******

سلام هم اندیشان؛ من الان سه ماهه عروسی کردم. جهیزیه زیاد خوبی ندارم.  یکی از آشناهای شوهرم عروسی داره. بهترین جهیزیه رو واسش گرفتن. خیلی غصه می خورم و همچنین خجالت. حس می کنم بدبختم... کمکم کنید.

امید: به این فکر کن که قبل از ما همه اون هایی که با بهترین امکانات، زندگی می کردن الان کجان؟ امکاناتشون چی شد؟ کجا رفت؟ اینجوری به فانی بودن این دنیا بیشتر پی می بریم و سخت نمی گیریم. البته همه این ها نباید دلیل بشه نسبت به دنیا بی توجه باشیم؛ ولی خب! همین دیدگاه که دنیا ارزشی نداره و فقط مزرعه آخرته خیلی از مشکلات رو برامون حل می کنه.  

******

لبخند: سلام عزیزان هم اندیش و امید و پیام؛ امید! به نظرم دلیل لبخند همیشگی این آدما قناعت و راضی بودنشون از زندگیشونه. دقت کنی اکثرشونم آدمای قدیم هستن؛ اما با زیاد شدن خواسته ها و پرتوقع شدن اکثرمون این لبخندم کمرنگ شده. طوری که هر چه بیشتر به خواسته هامون می رسیم توقعاتمونم زیاد می شه و رضایت از زندگی از بین میره و به دنبال اون لبخند، فراموشمون می شه طوری که بعضی کشورا کلاس خنده برگزار می کنن که لبخند رو یاد آدما بیارن.

(زینبم، 72، شهر قدس)

******

سلام؛ در کتاب سیری در سیره نبوی از استاد مرتضی مطهری اومده که: وقتی آیه "ان مع العسر یسرا" تأکید شد، پیغمبر چنین احساس کرد که همراه هر سختی دو آسانی خواهد بود و چهره مبارکش شکفته شد.

(مریم پروندی، 24 ساله از سبزوار، دانشجوی کارشناسی بهداشت حرفه ای)

******

سلام؛ امید! می دونی دیروز با پیام شروعت چه نشونه هایی رو بهمون دادی؟! این یه انرژیه واسه ادامه تلاشگری. برای تغییرات مثبت. من به این جمله ایمان دارم که با هر سختی، آسانی است. یه دنیا ممنون.

(عاطفه، تلاشگر، قم)

******

سلام؛ امید خان! این حرفا چیه؟؟ به خدا اگه من و بقیه دوستان حتی ذره ای به صداقت و رو راستی شما و این باشگاه شک داشتیم، حاضر نبودیم حتی یه هفته تحملش کنیم چه برسه به سه سال! امید خان! این باشگاه اگه تا الان پایدار و استوار مونده، به خاطر همین صداقته! ما با گریه های هم گریه کردیم، با خنده های هم خندیدیم، به هم مشاوره دادیم، آموزش آشپزی دادیم. امید خودت خوب می دونی که این باشگاه چه تغییر و تحولی توی زندگی هممون ایجا کرده. از همون زنگ تفریحا بگیر که باعث چند لحظه خنده رو لبامونه، تا ترکوندن حباب! من به نمایندگی از همه دوستان این حرفا رو زدم چون می دونم حرف دل همه است!

(پریناز پویان، مشهد)

امید: ممنونم از همتون. از قدیم گفتن حرفی که از دل بربیاد بر دل هم می شینه و من خودم از دل خودم خبر دارم و می دونم که تمام این حرف ها رو صادقانه با تمام وجودم دارم بهتون می گم. ممنون از همتون که هستین. راستی! خانوم عوض زاده گفت که قراره فردا حدود ساعت ده تو برنامه اردیبهشت درباره نظریه انتخاب صحبت کنه. آشنایی با نظریه انتخاب، به حل خیلی از مشکلاتمون کمک می کنه.     

تعداد پیامک های روز گذشته: 3191

تعداد پیامک های درج شده: 18

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392